Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vegetarijanci su 'perverzija prirode'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2008. 9:35 
Naslov:  Re: Vegetarijanci su 'perverzija prirode'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam apsolutno ništa protiv vegetarijanaca ko neće jest meso neka ga ne jede ali onda nek prestane tupiti o povezanosti mesa i agresivnosti i bla bla bla ništa nije istina, glupe nazovi-studije koje obavljaju "učenjaci" vegani jerbo im je dosadno a žele dokazati da su u pravu jer se hrane smiljem i bosiljem i kako bi se svi trebali hraniti smiljem i bosiljem, neću, jedem meso i super mi je
i tko sam ja ili bilo ko drugi da nekoga nazivam perverzijom prirode jer jede/ne jede meso, gluposti, nek jede ko šta oće, jedite govna ako oćete jebe mi se

i samo par činjenica
čovjek je pripitomio životinju iz 1 razloga = da ima koristi od nje, da se lakše prehrani da ne mora ići u lov svaki dan što je iziskivalo puno napora i muke te samim tim se čovjek izlagao velikoj opasnosti i potrošnji energije, da od rogova i kostiju napravi oruđe i da se pokrije kožom i za to domaća životinja služi, zato je pripitomljena, zato se nad njom obavlja ciljana selekcija dugi niz godina, da bi joj se poboljšala proizvodna svojstva tj. da bi čovjek imao više koristi od nje

prije neznamnijakolko godina nije bila poznata sva sila podataka o hrani koju jedemo, koliko HJ (hranidbenih jedinica) pp (probavljivih proteina) kcal (energetskih jedinica) ima koji prehrambeni proizvod hrana je bila hrana i sastojala se iz mesa (izvora bjelančevina i masti), povrća i voća (izvor ugljikohidrata, biljnih bjelančevina i masti) i sve se jelo, e onda je došlo do saznanja da se može jednako preživjet i samo od biljne hrane pa je mostalo modni hir bit vegetarijanac/vegan i odonda se ne jedu životinje

netko je spominjao da je čovjek isključivo mesojed, glupost, čovjek je isto ko i svinja svejed, a i ponaša se uglavnom kao svinja a ima i par istih genskih lokusa što samo potvrđuje da je ljuski rod tek korak ispred svinjskog

neko je spominjao B12 (cijankobalamin) koji svi živi organizmi mogu iskorištavat jer želudac ga aktivno (proteinski) veže u želudcu gdje se absorbira, želudac luči intrizični faktor koji veže B12 i time omogućuje absorbciju, jedino je važno da ga ima u hrani, u organizmu se akumulira najviše u jetri i nešto u mišićima, ako ga nema u hrani mora se dodavati prehrani (pilule), nedostatak se javlja kod vegetarijanaca, vegana i dojenčadi koje doje vegetarijanke

ne postoji niti jedna životinja koja može probaviti celulozu jer niti jedna životinja ne pojeduje enzim celulazu koja će razgraditi celuloidnu stijenku biljke, biljojedi ne razgrađuju sami celulozu iz biljaka, oni u probavnom traktu (preživači) imaju mikrofloru koja razgrađuje bilje na hlapljive masne kiseline (propionsku, maslačnu i octenu) koji poslje iskorištavaju ti isti mikroorganizmiali i sama životinja, ne preživači biljojedi (konj) ima te iste mikroorganizme u slijepom crijevu koji mu omogućavaju to isto kao i predželuci govedu, za razliku od biljojeda mesojedi i svejedi imaju X puta kraće crijevo zato što nije potrebno da imaju duže, ništa se ne zbiva u njemu za razliku od biljojedskog crijeva, dolazi samo do resorpcije vode i nekih minerala EVOLUCIJA je napravila da se hranim svime da bih preživio i imao sve potrebne vitamine, minerale, esencijalne aminokiseline i energiju koju dobijam raznolikom prehranom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2008. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kent_slip je napisao/la: › smiri malo zivce lol. eto prva karakteristika kod vecine mesojeda je agresivnost. a zasto prestati jesti meso, pa zato sto je dokazano da zivotinje luce otrovne kiseline koje covjek na kraju jede. razmisli malo kakvih sve bolesti imas od mesa i koje se prenose mesom. isto tako je dokazano da biljka osjeti kao i zivotinja da ce biti "ubijena" i onda to njeno sto ima u sebi kako god to zvali ode u tlo dok kod zivotinja nemoze nigdje otici.
ja sam veggi i dobro mi je,ali nevolim kad dodje neki primitivac i sere mi. imam svoje uvjerenja svoje razloge. pustam i postujem druge da rade sto zele kao sto zelim da se mene pusti na miru. ako i
eh da, i covjek nije svejed, pogledaj malo studije o covjeku, konstrukciju tijela. pogledaj kaku konstrukciju tijela imaju mesojedi(zivotinje)

ovak- moji su živci ok, a ako ih netko treba smirivati, to nećeš biti ti, jer nemaš pojma o meni...
ja nisam ni najmanje agresivna samo sam ti rekla ovo što kao ti sad kao meni nabijaš na nos...
rekla sam da me boli briga šta ti jedeš i da ja nemam ništa s tim, kao ni ti s tim što većina ljudi jede meso...nek svatko jede, pije, serki i jebe što želi...
to što vi govorite da vas drugi napadaju, riješi s onima što ti sole pamet (mama, tata...)
i,da, ja nemam nikakvih boleština! kakve su ti to bijedne teorije...?!???
mesojedi i svejedni moji, mi smo svi bolesnici...Smile

Delfin je napisao/la: ›
Ovo dokazuje onu poslovicu "koliko ljudi toliko čudi"
Samo su te tri moje riječi razljutile ko risa. Meni ne smetaju ljudi koji jedu meso, to sam več rekla i točka a ovo sam napisala - tko voli nek izvoli al prestanite jesti meso- da vas malo iznerviram jer mene stalno nerviraju i uvjeravaju kako moram jesti meso i kako ču neznam kakve bolesti popušiti ako ne jedem meso. Stoga sam si uzela malu satisfakciju da se iskalim.
Eto to je to. peace! osijek031.com smile

pa ti, eto, uživaj u svojoj satisfakciji (???zašto se ne iskališ na onima koji te živciraju???), a nadam se da si nešto i naučila o svemu ovome iz postova naše mudre Wendy Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2008. 18:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jos uvijek uzivam, jer napokon sam se olaksala i vise nenosim nikakav teret. Juuupiii
Idem si kuhati spinat. Mr. Green

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2008. 0:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam jedno pitanje za vegane ,vegetarijance i ostale koje zive u zabludi :

S cime hranite svoje kucne ljubimce (pse,macke...) ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2008. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne vidim u čemu je problem.. ima ljudi, koji ne jedu meso, jer ga jednostavno ne vole, nije im fino itd.. evo kao ja, npr.. kojekakva tupljenja o pravima životinja, i da su mesojedi ubojice i što ti ja znam, dotični neka podijeli sa kolegama na sastancima ljubitelja životinja! tko voli meso, nek ga jede, tko ga ne voli, nek jede travu ili što već, i ok.. al ajd nemojte kenjkati jedni drugima, idete mi na živce.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2008. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la: ›
Imam jedno pitanje za vegane ,vegetarijance i ostale koje zive u zabludi :

S cime hranite svoje kucne ljubimce (pse,macke...) ???

hranim ga mesom, i šta sad s tim? ..ako sam ja ''u zabludi'' (?!) , moj pas nije osuđen na isto, niti ga/ikoga na to prisiljavam.. aj' bok.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2008. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la: ›
Imam jedno pitanje za vegane ,vegetarijance i ostale koje zive u zabludi :

S cime hranite svoje kucne ljubimce (pse,macke...) ???


Hranim ga hranom za pse, pedigree, keksi i to....

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.02.2008. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la: ›
Imam jedno pitanje za vegane ,vegetarijance i ostale koje zive u zabludi :

S cime hranite svoje kucne ljubimce (pse,macke...) ???

a mačke hranimo wiskasom, gurmet i to.......

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2008. 21:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › Hranim ga hranom za pse, pedigree, keksi i to....


Uma je napisao/la (Pogledaj post): › a mačke hranimo wiskasom, gurmet i to.......


A kolko je životinja umrlo za te pikanterije za vaše ljubimce...

Kolko se ljudi negdje moglo nahraniti od tih sirovina koje su bačene na ljubimce.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.02.2008. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › Hranim ga hranom za pse, pedigree, keksi i to....


Uma je napisao/la (Pogledaj post): › a mačke hranimo wiskasom, gurmet i to.......


A kolko je životinja umrlo za te pikanterije za vaše ljubimce...

Kolko se ljudi negdje moglo nahraniti od tih sirovina koje su bačene na ljubimce.

pa i oni moraju nešto jesti, uostalom...jedna mudra osoba je na ovom postu napisala da životinje jedu životinje, prema tome...po tim rijecima je to uredu! šta ces!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2008. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uma je napisao/la (Pogledaj post): › pa i oni moraju nešto jesti, uostalom...jedna mudra osoba je na ovom postu napisala da životinje jedu životinje, prema tome...po tim rijecima je to uredu! šta ces!


Ok, moraju nešto jesti.

Ali meni idu na živce razne perverzije koje se prave od hrane za pse, mačke, kuniće i tvorove. Trud, vrijeme, meso, žitarice, štagod je sve otišlu u proizvodnju toga svega smatram trudom koji je mogao biti puno bolje utrošen za prehranu ili bolji život ljudi, a ne životinja.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.02.2008. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da ništa ne škodi što ljudi ulažu svoj trud u proizvodnju hrane za životinje, životinje covjeka cine sretnim(ne sve), covjek koji voli životinje ne razmišlja o njima kao o nužnom zlu,voli ih, posebno životinje tipa pas, mačka...kucni ljubimci, oni postaju dio njihovog života i smatraju ih clanovima obitelji, najmanji problem u ovom svijetu je proizvodnja hrane za životinje, trebali bi se zamisliti nad drugim stvarima koje cinimo!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2008. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uma je napisao/la: ›
pa i oni moraju nešto jesti, uostalom...jedna mudra osoba je na ovom postu napisala da životinje jedu životinje, prema tome...po tim rijecima je to uredu! šta ces!

ako se time misli reći da ljudi ne bi trebali jesti životinje, onda je to strašno glupa izjava! šta bi ljudi trebali jesti ljude onda? a biljke biljke? wtf?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.02.2008. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne time sam htjela reci da životinje trebaju jesti životinje.
allein je napisao/la: ›
Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › Hranim ga hranom za pse, pedigree, keksi i to....


Uma je napisao/la (Pogledaj post): › a mačke hranimo wiskasom, gurmet i to.......


A kolko je životinja umrlo za te pikanterije za vaše ljubimce...

Kolko se ljudi negdje moglo nahraniti od tih sirovina koje su bačene na ljubimce.

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2008. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uma je napisao/la (Pogledaj post): › ne time sam htjela reci da životinje trebaju jesti životinje.


allein je napisao/la (Pogledaj post): › Ali meni idu na živce razne perverzije koje se prave od hrane za pse, mačke, kuniće i tvorove. Trud, vrijeme, meso, žitarice, štagod je sve otišlu u proizvodnju toga svega smatram trudom koji je mogao biti puno bolje utrošen za prehranu ili bolji život ljudi, a ne životinja.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: