Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zaruke

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.01.2008. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja imam 20 god i da u narednih 7-10 god nekoj budali padne takvo sto na pamet, lijepo bi si kupila kartu u jednom smijeru i promjenila broj,hehe. de sta je tim muskarcima, ja imam jos puno toga za prozivit, a ne vezat se za stednjak i pelene, stednjak imam i kod kuce, a pelene cu mjenjat na praksi, tako da smo svi sretni i zadovoljni Zvižd Zvižd Zvižd

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2008. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la: ›
ljudi nisu potrošna roba.

život nam na žalost upravo pokazuje suprotno.
zaruke su zaostatak iz prošlosti i u današnje vrijeme totalno neprikladne.izgubile su svoj značaj sve jačom emancipacijom žena.danas nitko nikome ne može ništa garantirati pa čak ni vjernost jer ništa nije zauvijek.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2008. 8:40 
Naslov:  Re: Zaruke
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la (Pogledaj post): › Ne, ne, to nisam mislila tako. Kad ulaziš u nešto, ideš s najboljom namjerom, to u tom trenutku vjerojatno planiraš i želiš. Kad bi tako razmišljali kako si ti naveo, mogli bi odmah izvršiti samoubojstvo, ne moramo ni živjeti onda, kad ćemo ionako jednom otegnuti papke. Ja samo kažem, da se takve stvari događaju. To je činjenica, čovjek se mijenja, i svi mi ponekad griješimo. Ne kažem da je to pravilo ponašanja, ali u nekim stvarima se jednostavno dogodi, i zašto osuđivati nekog, jer da je to bilo ono pravo, ostali bi skupa.


S ovime se manje više mogu složiti.

Ja sam htio reći da ljudi ne bi smjeli ulaziti u zaruke (ili brak) s nekim skrivenim namjerama, ili lažući o svojim namjerama. U stvarnosti se često pokaže da su zaruke neka vrst 'probnog roka' za brak. Pokaže se da i par ipak nije tako jak i da nisu za brak i raziđu se - nije to kraj svijeta.

No ako u startu već imaš razmišljanje (poput ruane) da imaš svašta za proživit, da želiš putovati, volontirati u Zimbabveu, završiti studije...puno je poštenije odmah tako reći i tako raščistiti situaciju. Puno bolje nego pristati na zaruke jer se bojiš prekida ili ne želiš povrijediti drugu osobu, ili neki drugi prizemni razlog.

Naravno da ljudi nisu uvijek tako pametni. (a ni brak nije zauvijek pobogu)

Citat: › Uostalom, ne možemo uspoređivati takve stvari sa materijalnim stvarima, ljudi nisu potrošna roba.


Hm. Pogledaj na jednom drugom topicu koliko ljudi daje savjete tipa 'there's plenty of fish in the sea'.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2008. 9:03 
Naslov:  Re: Zaruke
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se, i uvijek ću reći, istina je najbolje i najispravnije rješenje, kako god bolna bila. A činjenica je i da puno ljudi postupa sa drugima upravo kao sa potrošnom robom. Meni se to gadi, i mislim da su takvi ljudi plitki i sebični, i da nisu niti sposobni pružiti drugome nešto bolje ili više.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2008. 9:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Citat: › Uostalom, ne možemo uspoređivati takve stvari sa materijalnim stvarima, ljudi nisu potrošna roba.


Hm. Pogledaj na jednom drugom topicu koliko ljudi daje savjete tipa 'there's plenty of fish in the sea'.

..evo ja sam ta, koja se složila s izjavom ''there are plenty fish in the sea'', i upravo tako i mislim! ..i uopće se ne smatram osobom koja s ljudima postupa kao s potrošnom robom.. samo sam realna, i smatram da u životu ne treba gubiti vrijeme.. na ništa, što ti ne odgovara.. pa tako ni na osobe.. jer, to smatram baš tim - gubljenjem vremena.. ako ti netko ne odgovara, bio ti on dečko, cura, prijatelj, whatever, bolje odmah prekinuti, nego muljati.. kamoli nekakve zaruke, u koje ne stupaš iskreno.. osijek031.com smile there are indeed plenty fish in the sea, i vjerujem da baš zato svatko kad-tad pronađe osobu koja je za njega!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2008. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › there are indeed plenty fish in the sea, i vjerujem da baš zato svatko kad-tad pronađe osobu koja je za njega!


Jel to onda znači da u tom moru riba postoji više riba koje su 'osobe za njega'? Tj ne postoji jedna osoba koja je 'the one for you' nego takvih ima nekoliko pa na koga naletiš?

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2008. 11:54 
Naslov:  Re: Zaruke
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam tu izreku o ribama u moru uvijek shvaćala kao neku utješnu frazu, nakon neuspjeha, ono, doći će netko drugi, nisam ju nikad shvaćala u smislu "trošenja". I mislim da nije baš tako da svaka osoba ima samo jednu srodnu dušu, i samo jednu pravu osobu s kojom se svi faktori poklapaju, to mi više zvuči kao nekakav ideal. Nitko nije savršen, stvar je samo kako ćemo se uskladiti, to svi znamo, da ne pametujem puno. S nekim sve ide lijepo, lagano i spontano, sve se dogovoriš, riješiš, lijepo se slažeš, što naravno uključuje poneki sukob ili svađu, ali bez trauma. S nekim ne ide nikako, što kaže Insomnia, samo shvatiš da si izgubio vrijeme, a usput si se emotivno iscrpio. Nema tu pravila. Možeš i naletjeti na srodnu dušu, ali da se jednostavno nikad ne dogodi veza, ne privlači te na taj način, a jebga, onda te privuče netko tko te izluđuje svojim ponašanjem. I sad, ajd ti znaj...

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2008. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
pumpkin je napisao/la: ›
ljudi nisu potrošna roba.

život nam na žalost upravo pokazuje suprotno.
zaruke su zaostatak iz prošlosti i u današnje vrijeme totalno neprikladne.izgubile su svoj značaj sve jačom emancipacijom žena.danas nitko nikome ne može ništa garantirati pa čak ni vjernost jer ništa nije zauvijek.


potpisujem... worship ... ništa ne garantira danas da će neko biti spreman cijeli život provesti s tobom... ja ne vjerujem u brak... ne treba meni neki komad papira koji će mi dokazat da me neko voli... jer nijedna ljubav nije vječna... a onda kada to shvatim da se rastajem.. no way...

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2008. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › there are indeed plenty fish in the sea, i vjerujem da baš zato svatko kad-tad pronađe osobu koja je za njega!


Jel to onda znači da u tom moru riba postoji više riba koje su 'osobe za njega'? Tj ne postoji jedna osoba koja je 'the one for you' nego takvih ima nekoliko pa na koga naletiš?

Iskreno? Ne znam.

Ono na što sam ja mislila pod ''plenty fish..'' je, da ako te neka osoba ne zadovoljava tim i tim, dakle, ne odgovara ti na ovaj, ili onaj način, oko tebe je mnogo osoba, koje ti odgovaraju, samo to, naravno, treba znati prepoznati.. Prvo-na vrijeme prepoznati da netko nije za tebe, i ne bojati se to prihvatiti, i drugo-takvu vezu/prijateljstvo/zaruke prekinuti.. pa i povrijediti, ako treba.. hebiga, život se sastoji od pokušaja i neuspjeha, pa i pogrešaka..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dadicster
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2008. 9:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bio sam 2 puta zaručen i ne mogu vjerovati da cure pišu da su ih dečki tiskali na taj korak.Situacija je baš obrnuta,kako je uvijek i bilo!Nažalost oba puta ništa,vjerovatno radi pritiska.''Ajmo se ženit,pa šta ti to znači?''Pa eto ako ne znači,zašto onda forsa,pitam ja!Sad se osjećam kao jedna curka,hehe...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2008. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Ja ne kontam te zaruke uopce...
Ono, koji je smisao cijele price, kao zapljunio sam curu, moja je, ne moze sarat, nema nazad, MOJA JE!!!
!?

to je stvarno prestrašno...
i najjače mi je kad se netko potajno zaruči, kao, da nitko ne zna..
jel nisu zaruke objavljivanje nečije ljubavi i toga da će se uskoro vjenčati?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2008. 11:16 
Naslov:  Re: Zaruke
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja i o tim stvarima imam svoje mišljenje, s kojim se mnoge moje kolegice ne slažu, ali meni se to čini kao jedan ostatak iz vremena gdje su ljudi trebali samo još jedan dobar izgovor za pijančenje i žderačinu, pa kao, ajmo slaviti zaruke. Pa onda momačke večeri, pa onda se ženi/udaj, pa se zajebavaj tamo obučena kao cirkus, u bijeloj aljni ko djeva bajna netaknuta (moš mislit), hvala, ja sam to sve u životu preskočila. Na mom vjenčanju si mogao ljude izbrojati na prst jedne ruke, a sve ove predradnje smo jednostavno preskočili, i sve bilo ok, na opće zgražanje društva i rodbine.
Tko voli, svaka čast, nek se veseli i uživa, jedna od mojih kolegica je pravila takav cirkus od zaruka, pa oko svatova oko nekih detalja kao pozivnice, cipelice, salvetice, da je htjela cijele svatove otkazati, jer svaka pica boca nije bila onako kako je ona to zamislila. Na dan vjenčanja iz nje curi more suza i bala, jer, šta ja znam, valjda cvijeće nije kako je ona mislila, pa ovo, pa ono. Ja sam joj rekla da sam ja njen dragi da bi je nogom u guzicu, da je ne bi ženila ni da me netko puškom tjera. Ali njoj je to bilo životno važno pitanje, jebga, različiti smo...
Da, pobjegla mi poanta... ma ne da mi se...

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2008. 11:26 
Naslov:  Re: Zaruke
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se sa svime što je Pumpkin rekla o vjenčanju.
Dečko i ja smo razgovarali o tome, da vidimo kako bi to možda izgledalo.
S moje strane mi nije stalo do nikoga od rodbine osim do jedno pet ljudi (plus njihove obitelji) s kojima sam u odličnom kontaktu, drugi se ne sjete pitati kako sam i zašto bih ih onda pozivala. Kao da mi i nisu rodbina.
Najbliže prijateljice, svakako, i sa zadovoljstvom.
S druge strane, obitelj od dečka je jako velika i već vidim da će njegova strana gostiju biti ohoho veća. Da ne govorim o tome da oni već planiraju veliku svadbu kad do nje dođe.
Nemam financijske mogućnosti praviti cirkus od svoje buduće svadbe i ne volim ni svatovsku muziku niti te običaje... I nisam nevina da nosim bijelo, al kud Turci tud i mali Mujo...
Slabo ću se ja izboriti za svoja prava. Možda bih trebala napraviti plan zavjere i sve ih prevariti.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2008. 14:17 
Naslov:  Re: Zaruke
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma važno je što vas dvoje želite. Nama se oboma dizala kosa na glavi od same pomisli na ceremonije, koje uključuju i onaj dio ljudi kojima je vjerojatno gnjavaža što moraju ići u nečije svatove, i potrošiti neke novce koje nemaju da bi se tamo kerili, skupa s nama koji nismo htjeli dizati kredite, i uvaliti i sebe i roditelje u dugove zato jer je takav red i običaj.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2008. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bila sam nedavno u jednim svatovima gdje je mlada(moja draga legica) bila trudna 4-5mj a u vezi su bili vise od 7 god i kad je saznala da je trudna brze bolje je organizirala vjenčanje, jer di ćeš roditi dijete van braka.Zbog velikog stresa mogla je dovesti djete u opasnost, vjenčala se usred zime, bilo je vise od 350 uzvanika naravno pola njih nikad nije vidjela,vjenčanje je koštalo više od 130 000 kn i još je dobila nekoliko praznih koverti. Pa nemaju ljudi novaca pogotovo ne u 1 mj.mi smo dali 1200kn i opet misliš kako je to malo. I za kraj,uopče nisu išli na medeni mjesec jer kao "to je glupo" a ma nemoj a cijeli taj cirkus je super.
Fuj mrzim vjenčanja i zaruk pogotovo ako to radiš jer se to od tebe očekuje!!!!!

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: