Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Film i TV » Američki redatelj snima film o Gotovini

#1:  Američki redatelj snima film o Gotovini Autor: daniel-202 Post Postano: 01.03.2007. 12:03

Američki redatelj Jack Baric, podrijetlom iz Hrvatske, snima dokumentarni film "Gotovina" koji se bavi ulogom optuženog generala u ratu u Hrvatskoj, ali i njegovim godinama provedenim u Legiji stranaca.

Baric je za posljednji broj tjednika "Globus" izjavio kako je film namijenjen američkoj intelektualnoj eliti, ljudima koje zanima međunarodna politika, diplomacija i suvremena povijest. Budući da se film bavi generalom optuženim za ratne zločine, redatelj se nada da će svojim pristupom razbiti određene predrasude ukorijenjene u američkom društvu.
"Vjerujem da će naš dokumentarac pobuditi veći interes za Gotovinin slučaj", kaže Baric i dodaje kako je priča o Gotovini posve dobra i dojmljiva i kao takva zaslužuje biti prikazana u dokumentarnom filmu.
Po njegovim riječima o Gotovini bi se, da je američki general, već snimali i hollywoodski filmovi.
"Mi se nismo odlučili za igrani film jer je takva produkcija skupa, a dokumentarac ima i autentičnost koja se u igranom filmu gubi, koliko god spektakularno bio napravljen", tvrdi Baric.
Film "Gotovina" u produkciji kalifornijske kuće Pirate Towna bit će praizveden na Sundance Festivalu iduće godine i stajat će oko pola milijuna američkih dolara.
U 90-minutni film bit će uključena i 22 različita interviewa, a
snimat će se na različitim područjima u Hrvatskoj, Francuskoj, Nizozemskoj, Britaniji.
Plakat za dokumentrarni film o generalu Gotovini već je napravljen. Nadnaslov je: "Neka istina bude ispričana". Na plakatu je obris muškarca u odori okrenuta leđima, a na nebu, u izmaglici, lebdi hrvatska zastava.

-je li to prvi korak da se napokon nešto učini i otkrije prava istina o domovinskom ratu???

#2:   Autor: Ivan Post Postano: 01.03.2007. 18:24

sumnjam. tesko da je netko iz dijaspore sposoban snimiti nesto objektivno i nepristrano.

#3:   Autor: LucijaX Post Postano: 01.03.2007. 19:52

Mi nemamo pravo na istinu. Preglupi smo.

#4:   Autor: daniel-202 Post Postano: 01.03.2007. 20:10

LucijaX je napisao/la: ›
Mi nemamo pravo na istinu. Preglupi smo.


ma nismo mi glupi....koliko vidim, nikog ni ne zanima istina o domovinskom ratu, jedino branitelje.....

#5:   Autor: Ivan Post Postano: 01.03.2007. 20:48

mozda je i bolje da se od ljudi taji igra "rizika" uzivo slobe, franje i alije Smile
(u biti ima tu i elemenata monopola i covjece ne ljuti se)

#6:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 01.03.2007. 23:06

daniel-202 je napisao/la: › -je li to prvi korak da se napokon nešto učini i otkrije prava istina o domovinskom ratu???
Hm, ovo je dobro pitanje... mozda bi pitanje trebalo preformulirati u "je li ovo prvi u otkrivanju POTPUNE isine o Domovinskom ratu?"

Slazem se s Ivanom i ne mislim da netko iz dijaspore i selektivnih motiva moze napraviti film o potpunoj istini...

Nazalost, vjerujem da u Hrvatskoj ima podosta gradjana kojima se ta istina i ne bi bas previse svidjela...

#7:   Autor: daniel-202 Post Postano: 01.03.2007. 23:18

Ivan je napisao/la: ›
sumnjam. tesko da je netko iz dijaspore sposoban snimiti nesto objektivno i nepristrano.


Pa žalosno je što neko iz dijaspore to radi umjesto nas.....
Osijek031.com » Film i TV » Američki redatelj snima film o Gotovini


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::