Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Američki redatelj snima film o Gotovini

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2007. 12:03 
Naslov:  Američki redatelj snima film o Gotovini
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Američki redatelj Jack Baric, podrijetlom iz Hrvatske, snima dokumentarni film "Gotovina" koji se bavi ulogom optuženog generala u ratu u Hrvatskoj, ali i njegovim godinama provedenim u Legiji stranaca.

Baric je za posljednji broj tjednika "Globus" izjavio kako je film namijenjen američkoj intelektualnoj eliti, ljudima koje zanima međunarodna politika, diplomacija i suvremena povijest. Budući da se film bavi generalom optuženim za ratne zločine, redatelj se nada da će svojim pristupom razbiti određene predrasude ukorijenjene u američkom društvu.
"Vjerujem da će naš dokumentarac pobuditi veći interes za Gotovinin slučaj", kaže Baric i dodaje kako je priča o Gotovini posve dobra i dojmljiva i kao takva zaslužuje biti prikazana u dokumentarnom filmu.
Po njegovim riječima o Gotovini bi se, da je američki general, već snimali i hollywoodski filmovi.
"Mi se nismo odlučili za igrani film jer je takva produkcija skupa, a dokumentarac ima i autentičnost koja se u igranom filmu gubi, koliko god spektakularno bio napravljen", tvrdi Baric.
Film "Gotovina" u produkciji kalifornijske kuće Pirate Towna bit će praizveden na Sundance Festivalu iduće godine i stajat će oko pola milijuna američkih dolara.
U 90-minutni film bit će uključena i 22 različita interviewa, a
snimat će se na različitim područjima u Hrvatskoj, Francuskoj, Nizozemskoj, Britaniji.
Plakat za dokumentrarni film o generalu Gotovini već je napravljen. Nadnaslov je: "Neka istina bude ispričana". Na plakatu je obris muškarca u odori okrenuta leđima, a na nebu, u izmaglici, lebdi hrvatska zastava.

-je li to prvi korak da se napokon nešto učini i otkrije prava istina o domovinskom ratu???

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2007. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sumnjam. tesko da je netko iz dijaspore sposoban snimiti nesto objektivno i nepristrano.

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.03.2007. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mi nemamo pravo na istinu. Preglupi smo.

_________________
godinama pričaju, ima nas malo, a sve nas je više
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2007. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LucijaX je napisao/la: ›
Mi nemamo pravo na istinu. Preglupi smo.


ma nismo mi glupi....koliko vidim, nikog ni ne zanima istina o domovinskom ratu, jedino branitelje.....

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2007. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mozda je i bolje da se od ljudi taji igra "rizika" uzivo slobe, franje i alije Smile
(u biti ima tu i elemenata monopola i covjece ne ljuti se)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2007. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daniel-202 je napisao/la: › -je li to prvi korak da se napokon nešto učini i otkrije prava istina o domovinskom ratu???
Hm, ovo je dobro pitanje... mozda bi pitanje trebalo preformulirati u "je li ovo prvi u otkrivanju POTPUNE isine o Domovinskom ratu?"

Slazem se s Ivanom i ne mislim da netko iz dijaspore i selektivnih motiva moze napraviti film o potpunoj istini...

Nazalost, vjerujem da u Hrvatskoj ima podosta gradjana kojima se ta istina i ne bi bas previse svidjela...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2007. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivan je napisao/la: ›
sumnjam. tesko da je netko iz dijaspore sposoban snimiti nesto objektivno i nepristrano.


Pa žalosno je što neko iz dijaspore to radi umjesto nas.....

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: