Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da li je nacionalnost bitna u vezi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bi li ušli u brak sa osobom druge nacionalnosti?

DA
62%
 62%  [ 95 ]
NE
37%
 37%  [ 56 ]
Ukupno glasova : 151


Autor Poruka
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2007. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Rekla bih da se vas dvoje trebate dogovoriti hoće li biti crkveno vjenčanje i kako ćete odgajati djecu.

Roditelji ti vjerojatno nisu presretni, ako su takvih uvjerenja, ali znaš kako kažu "svoje meso se ne jede". Tvoj izbor.
Nas dvoje smo se već dogovorili.
Njemu kao ateisti to ama baš ništa ne znači. Tako da će proći (al ne na moje inzistiranje) malu proceduru i bit će vjenčanje u crkvi.
Roditelji nisu znali za to dok ga nisu dobro upoznali i zavoljeli. Kasnije su i sami shvatili o čemu je riječ i nisu me ništa pitali. Dovoljno sam stara da sama mogu odlučiti hoću li biti sretna s nekim koga volim ili manje sretna s hrvatom i katolIkom.
Ono najbitnije što me plašilo vezano za prihvaćanje u obitelj je prošlo. Prihvatili su ga kao vlastitog sina i odlučili da neće živjeti u prošlosti.

_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2007. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U tvojoj priči su svi pokazali zdrav razum i dobru volju, prema tome, sretno! Razz

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja znam curu koja je bila dovoljno glupa da dopusti da joj roditelji razjebu višegodišnju vezu s likom koji je "pola srbin", mada je rođen ovdje, živi ovdje, mislim da ni njemu nije pretjerano bitno kojoj strani pripada, a uz to je još jako dobar i ispravan dečko koji ju je jako volio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anquelina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 41
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.08.2007. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Shadow Striker je napisao/la (Pogledaj post): › Možda sad u ovo vrijeme nekima ne predstavlja problem, ali da se povijest ponovi i svako navija za svoju stranu neznam kak bi taj brak završio.Stoga bez uvrede al 1 narod, 1 nacija, 1 vjera. Jer čim se nešto od toga pomiješa uvijek postoje trzavice,možda ne velike ali postoje


je, istina.... zapravo, glupo je uopce o ovakvom necem i raspravljat ovdje... svako ce reagirati na svoj nacin, ovisno koliko kome znaci u zivotu vjera/nacionalnost/utjecaj okoline....
u svakom slucaju, jest da je ljubav svetinja i mora biti prva na listi i sve to.....
al probajte si mal zamislit kako bi taj brak izgledao za nekih 10-15 godina, cak i da ne bude ponovnog rata... najbolji je ishod da sve obitelji super prihvate mlade "suprotno-nacionalne-partnere" Smile ali situacija kakva je u hrvatskoj i kakva ce jos dugo biti, prouzrocila bi da ti bas ne pase da na svakoj zabavi sa srpske strane tresu narodnjaci (koje ti stalno pljujes), s hrvtaske slave neke nase kirvaje... banalni primjeri, ali kad se toga skupi, jedno bi sigurno kad-tad puklo! da ne spominjem ogovaranja ljudi posebno onih koji su izgubili kucu, rodbinu il nest drugo u ratu... opcenito to mrzim, te ljudske price, i imam hrpu prijatelja iz srbije koji su cesto puno ispravniji od ovih "nasih", al nekako imam feeling da bi mi oni jedino to mjesto u zivotu i mogli zauzeti-prijateljsko... jer i sama pripadam onoj populaciji koji su '91 izgubili sve...ok, osim nekog iz obitelji hvala bogu...
etooo.......
ps: dobro da ste se okanili malog ivice, pa neka dijete prica sta misli Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2007. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anquelina je napisao/la: ›
prouzrocila bi da ti bas ne pase da na svakoj zabavi sa srpske strane tresu narodnjaci

A keve ti... pa kad si ti zadnji puta prošetala Osijekom?

Danas kad vidiš onaj otužni grafit na raskrižju Divaltova-Trpimirova pokidaš se od smijeha. Ili od plača, ovisno o biometeorološkim prilikama.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anquelina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 41
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.08.2007. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
anquelina je napisao/la: ›
prouzrocila bi da ti bas ne pase da na svakoj zabavi sa srpske strane tresu narodnjaci

A keve ti... pa kad si ti zadnji puta prošetala Osijekom?

Danas kad vidiš onaj otužni grafit na raskrižju Divaltova-Trpimirova pokidaš se od smijeha. Ili od plača, ovisno o biometeorološkim prilikama.


ahahah...a što je je! biometerološke prilike su danas kod mene da se smijem na to! Smile
ma strašno.... al u svakom slučaju, sumnjam da bih pristala pogotovo da mi s "moje strane" tresu narodnjaci.... takve muževe odbijam!!! Evil or Very Mad osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
Ne, ne i ne! Never ride faster than your guardian angel can fly osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.08.2007. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anquelina je napisao/la (Pogledaj post): ›
ps: dobro da ste se okanili malog ivice, pa neka dijete prica sta misli Smile

Hm Smile hvala na brizi, ali eto samo sam iznijeo svoje mišljenje!
PS: Dijete je starije od tebe Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
d3m0
Offline
Ukupno postova: 39
Lokacija: Centar ^^
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2007. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ispricajte me mislio sam da je anketno pitanje isto kao i naslov teme.. racunajte jedan glas manje za ne i vise za da Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.10.2007. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam...ta srpkinja bi stvarno trebala biti savršena da budem s njom...al možda bi se i mogao oženit...al bi se brzo rastao...možda više ovisi o njenim roditeljima jel bi ju ženio ili ne...ako joj je otac bio u četnicima onda brate mili zbogom...a ko je neki diplomirani doktor vamo tamo...e onda bi se mogao sredit neki brak Smile
al opet...kad bi se posvađali...vjerojatno bi prvo o njoj pomislio kak me živcira ta SRPKINJA...i vjerojatno bi spomenio rat nešto o tom...i eto rastave za tren oka Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marshall-T
Offline
Avatar

Ukupno postova: 525
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2007. 5:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikako to ne ide!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.10.2007. 6:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ide apsolutno.. tj. ovisi koliko je sad jedna i druga strana ''otvorena'' po tom pitanju.. znam pripadnike različitih vjera koji potpuno normalno funkcioniraju u takvom braku.. ok, s tim da se rat ne spominje.. što je meni sasvim ok.. zar nam nije više svima dosta razgovora o tome.. roditelji su, naravno, obično ti koji upropaste sve, ali ako je prava, love conquers all!!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2007. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
ma ide apsolutno.. tj. ovisi koliko je sad jedna i druga strana ''otvorena'' po tom pitanju..
slažem se. također ovisi o tome žive li dotične osobe za prošlost ili za budućnost, koliko pozitivno ili negativno gledaju na svijet oko sebe, koliko široki ili uski su im horizonti i na kraju koliko su same sa sobom sretne.
nažalost zvuči kao ofucana floskula, ali mislim kako mnogi sretni ljudi ipak vjeruju da ljubav ne poznaje granice.. sve one koje ovdje navedene stvari u tome ograničavaju iskreno žalim.
zemaljska kugla je puna ljudi miješane krvi - iz brakova različitih vjera, nacionalnosti i boje kože... osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.10.2007. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da je za svaku vezu najbitnije tko je gdje bio te famozne 91'

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mi2
Offline
Ukupno postova: 36
Lokacija: nekoliko lokacija nekretnine su profitabilne
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.10.2007. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iskustvi 1.
familija dvoje djece ona katolkinja on srbin 91 g.
otišao na posao i osvanuo u srpskoj gardi ostavio nju i djecu, odjenom je ugrožen ,puca po njima iz tamo nekog topa ....nakon 15 god ljubavi ...situirani

iskustvo 2:
familija jeno dijete,ona srpkinja on hrvat ... otišao je na posao vratio se u praznu kuću ...otišla i odvela djecu ugrožena do bola!
12 godina braka situirani .....ž

i još takvih x primjera
bratstvo i jedinstvo ....
ma daj tko koga laže ovdje
rijetki uspjevaju a još rijeđi dođu do kraja ...
nema tu sreće....

_________________
nemojte se ljutiti na nas mi vam to radimo namjerno!!!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.10.2007. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi2 je napisao/la: ›
iskustvi 1.
familija dvoje djece ona katolkinja on srbin 91 g.
otišao na posao i osvanuo u srpskoj gardi ostavio nju i djecu, odjenom je ugrožen ,puca po njima iz tamo nekog topa ....nakon 15 god ljubavi ...situirani

iskustvo 2:
familija jeno dijete,ona srpkinja on hrvat ... otišao je na posao vratio se u praznu kuću ...otišla i odvela djecu ugrožena do bola!
12 godina braka situirani .....ž

i još takvih x primjera
bratstvo i jedinstvo ....
ma daj tko koga laže ovdje
rijetki uspjevaju a još rijeđi dođu do kraja ...
nema tu sreće....


iskustvo 3:
on Hrvat, ona Srpkinja, dvoje djece (prekrasne, usuđujem se primjetit Wink)
rat, koji su proveli skupa u Osijeku, još ih je više zbližio
39 godina, do dan danas sretnog braka
to su, naime, moji roditelji

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: