Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da li je nacionalnost bitna u vezi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bi li ušli u brak sa osobom druge nacionalnosti?

DA
62%
 62%  [ 95 ]
NE
37%
 37%  [ 56 ]
Ukupno glasova : 151


Autor Poruka
nosorog
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2007. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na pocetku proleca je jedan momak iz kikinde krenuo u potragu za poznanstvima ali preko neta. tako je razgovarao sa stotinama ljudi iz celog sveta, jadnog dana dodbio je odgovor iz hrvatske od jedne devojke, internet spika je trajala dva meseca, telefonske poruke oko mesec dana. jednog dana u junu je otisao u njen grad prvi put se videli uzivo gde su se posle administrativnih zajebancija od nedelju dana vencali.konacno .zive u njenom stanu i sretniji su jedno pored drugog kao nikada u zivotu.sudbina.
pre nedelju dana su bili u kikindi. ona je bila docekana kao kraljica.tako vam je to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2007. 7:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nosorog je napisao/la (Pogledaj post): › na pocetku proleca je jedan momak iz kikinde krenuo u potragu za poznanstvima ali preko neta. tako je razgovarao sa stotinama ljudi iz celog sveta, jadnog dana dodbio je odgovor iz hrvatske od jedne devojke, internet spika je trajala dva meseca, telefonske poruke oko mesec dana. jednog dana u junu je otisao u njen grad prvi put se videli uzivo gde su se posle administrativnih zajebancija od nedelju dana vencali.konacno .zive u njenom stanu i sretniji su jedno pored drugog kao nikada u zivotu.sudbina.
pre nedelju dana su bili u kikindi. ona je bila docekana kao kraljica.tako vam je to.

ček ček,,,oni su uletili u brak nakon par mjeseci poznavanja i to preko interneta i sms....paaaa,,,čestitam....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2007. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
slatka_20 je napisao/la (Pogledaj post): › Ja samo znam da ja sa četnikom nikad ne bih mogla biti u vezi i baš zbog toga jedno od mojih prvih pitanja je "jesi li hrvat?"



Što bi neki dečko trebao o tebi misliti ako mu prvo postaviš pitanje koje je nacionalnosti?
osijek031.com smile upravo ono što i treba misliti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.08.2007. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Legica je napisao/la: ›
Ovako...zanima me mišljenje malo većeg kruga ljudi o toj temi...Mislim nije prošlo toliko dugo godina od rata a i stalno su te teme aktualne i stalno se provlače u medijima a i živim u gradu (Osijek) gdje tenzije između Hrvata i Srba još postoje...ne možda u tolikoj mjeri kao u Vukovaru ili mjestima bližim granici sa Srbijom ali POSTOJE! znima me što mislite o ulasku u vezu pa i brak između Hrvata i Srpkinje te obratni...i da li takvi brakovi mogu funkcionirati ako se svako drži svoje vjere i svoje nacionalne strane ili jednostavno uspijevaju tako da jedna strana popusti!? Wink

A di si ti bila 91. ???
Smile Smile

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.08.2007. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Za ulazak u brak je bitno puno više stvari!
Meni je bitno da osoba kojom se mislim skrasiti vjeruje u Boga! (Katolik)
Moram priznati da mi je i nacionalnost donekle bitna pogotovo u današnjem okruženju!


Cek...
Pa ti si ocito aktivan super-katolik kada ti je to bitno pri odabiru partnera, a onda pak pravis razlike na nacionalnoj osnovi sto nikako nije katolicki i prihvatljivo...

Mislim da ti jos ne trazis partnera, ti trazis vlastito "ja"...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gospodar majmuna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 194
Lokacija: svugdje samo ne tamo gdje treba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

plitko je to pomalo birati ljude s obzirom na ancionalnost i vjeru...ok ljudi traže sličnosti, ali katolik ne znači nužno ni dobra osoba kao što ni neka druga ne garantira lošu osobu...

_________________
Jesus loves you!...Everyone else thinks you´re an asshole!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Za ulazak u brak je bitno puno više stvari!
Meni je bitno da osoba kojom se mislim skrasiti vjeruje u Boga! (Katolik)
Moram priznati da mi je i nacionalnost donekle bitna pogotovo u današnjem okruženju!


Cek...
Pa ti si ocito aktivan super-katolik kada ti je to bitno pri odabiru partnera, a onda pak pravis razlike na nacionalnoj osnovi sto nikako nije katolicki i prihvatljivo...

Odgajati djecu u katoličkom duhu ne znači biti super katolik!
Glede nacionalnosti, je nije prihvatljivo katolički ali eto nisam samo ali nisam rekao da bi mi smetala španjolka nego srpkinja jel sad jasnije?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Odgajati djecu u katoličkom duhu ne znači biti super katolik!
Glede nacionalnosti, je nije prihvatljivo katolički ali eto nisam samo ali nisam rekao da bi mi smetala španjolka nego srpkinja jel sad jasnije?!

a srpkinja katoličke vjeroispovjesti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2007. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›

1.katolik!

2.nisam rekao da bi mi smetala španjolka nego srpkinja jel sad jasnije?!


Jel to ide jedno s drugim? Šta su te učili na vjeronauku?

Seljak! osijek031.com smile

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.08.2007. 8:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Odgajati djecu u katoličkom duhu ne znači biti super katolik!
Glede nacionalnosti, je nije prihvatljivo katolički ali eto nisam samo ali nisam rekao da bi mi smetala španjolka nego srpkinja jel sad jasnije?!


Da, sada je savršeno jasno...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Glede nacionalnosti, je nije prihvatljivo katolički ali eto nisam samo ali nisam rekao da bi mi smetala španjolka nego srpkinja jel sad jasnije?!

Pa da... naš Bogo bi se mogao naljutiti i otjerati te da ložiš peći jer si oženio curu koja voli drugog Bogu, jelda?

Ček malo... pa i oni imaju istog Bogu, samo ga štuju na drugi način. Ili su to dva lika koji čuče negdje na oblaku, izbjegavaju mlazne avione i nikako da se dogovore oko granica svoje jurisdikcije na brdovitim balkanskim prostorima.

Šit, sad mi ništa nije jasno....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Glede nacionalnosti, je nije prihvatljivo katolički ali eto nisam samo ali nisam rekao da bi mi smetala španjolka nego srpkinja jel sad jasnije?!

Pa da... naš Bogo bi se mogao naljutiti i otjerati te da ložiš peći jer si oženio curu koja voli drugog Bogu, jelda?

Bogo nije drugi nego isti u pravoslavlju i katolicizmu je razlika u obredu i još nekim sitnicama tipa ženidba proti i ostalih.
ali izbor djevojke za brak mi u ovom slučaju nije bio definiran sam zbog vjeroispovjesti ... jel se sada razumijemo?
a treća stvar kako sam napisao i u onom prvom postu nikad se nezna ako je dvoje ljudi normalno i imaju slične stavove ....
no sve u svemu, opet sam ispao glup samo zbog toga što sam se išao vama opravdavati što bi i kad bi...
a i čudno mi je zašto samo replicirate ko neke babe simane, a ne dajete i svoja mišljenja koga bi vi oženili, udali se za itd. očigledno sam ja jedan od otvorenijih pa se eto ne bojim reči , a vjerojatno e to i zato što sam još mlad i naivan!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2007. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
P.S. Hebote, i ja sada pretjerujem s ovim hipotetskim situacijama, k'o da cu se stvarno ozeniti u crkvi. ;-)

kao da ćeš se ženiti osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaboravio sam reči još jednu stvar, a to je da se svezi ove teme ne namjeravam više razglabati sa vama pošto ova tema i nije za razglabanje na forumu! A i ne pušim ljude koji sam repliciraju drugima i prave se pametni, a nisu se u stanju izjasniti (A ZNAMO I ZAŠTO)
To bi bilo sve od mene!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 11:06 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao prvo, mislim da se sa 23 godine nebi trebao smatrati mladim i naivnim. vidim da si svoj sustav razmišljanja formirao i to cijenim. e sad druga je stvar što to meni izgleda kao proljevanje križarske žuči u svim mogućim topicima. ali ponavljam, to je tvoje osobno pravo. što se tiče teme mislim da je uopće suvišno da iznosim svoje mišljenje o bilo kojem vidu diskriminacije.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: