Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da li je nacionalnost bitna u vezi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bi li ušli u brak sa osobom druge nacionalnosti?

DA
62%
 62%  [ 95 ]
NE
37%
 37%  [ 56 ]
Ukupno glasova : 151


Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2007. 23:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
mungos, morao bi ići na tečaj priprave za brak Wink hihihi

Meni je to najretardijanija spika od svega u tom biznisu.... da ti tečaj za brak drži lik koji nikad nije bio u braku i koji vjerojatno ima dečka Smile

I onda dođeš na tečaj, a ovaj prodaje maglu o besmislu predbračnog seksa. Svi šute, sješkaju se, prave se blesavi... a svi znaju da je između tih desetak uzvišenih budućih bračnih drugara razmjenjeno više tjelesnih tekućina nego što stane u sve zlatne pehare lokalne podružnice firme za prodaju magle Wink

i ne samo to, nego popljuje i izvrijeđa one koje uzimaju kontracepcijske tablete (čedomor op.a. Very Happy ) i one koje su jeboteživot trudne prije vremena..
bude, kažu, i nekih bračnih parova koji umilno dijele svoja iskustva iz vjere i braka. gnat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2007. 7:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="DonQuijote";p="83929"]
kent_slip je napisao/la: ›
upravo tako,to je glupo,preglupo razmisljanje,cura moze bit sta hoce ako je ja volim i ako se slazem snjom.... a to sto nije neznam katolik,budista neznam sta,to sto se mami nesvidja ili opet neznam sta uopce nije bitno

@kent_slip, nisam tebe uzeo na pik što te kvotam, slučajno tvoj post objedinjuje mišljenja većine ljudi koji su komentirali, pa i moje.

sve je to "divno i krasno" kad se radi o nacionalnosti, no stoji li "cura moze bit sta hoce ako je ja volim i ako se slazem snjom...." i u nekim drugim slučajevima, npr. da je sadašnja cura prije nego li smo ju uopznali bila dečko?! ja priznajem da bih prvi pokleknuo, to bi bilo previše za mene.

...eto...a što ako je rođena ili rođen kao dvospolac pa se morao/la operirati? i pred time i kleknio ili bi to tolerirao u odnosu na nečiju trans sexualnsot?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nenad-os
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2007. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
btw.....otac je katolik, amajka pravoslavka

Pitanje, kako se ti deklariras, kao hrvatica, srpkinja, katolkinja, pravoslavka kada negdje moras nesto ipak napisati, buduci da povremeno imas takvih zahtjeva. Krstena?
da li si prakticni vjernik, odnosno da li su tvoji roditelji prakticni vjernici? Da li slave blagdane na dva datuma ili je netko od roditelja jednostavno kroz vrijeme to prestao obiljezavati?
Da se udas za hrvata ili srbina da li bi se osobno vise priklonila onoj strani koja je i on ili bi se i dalje deklarirala onako kako si i do sada?
Kako se ti uopce osjecas po tom pitanju?
Puno pitanja, neka glupa neka pametna, nije provakacija, stvarno me zanima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Legica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.08.2007. 19:06 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam ovu temu načela jer sam to proživjela i smiješno mi je kada netko govori "bitno je da se volimo...bla bla...kompromisi...", kako ne shvaćate da to pali na neko određeno vrijeme, ljudi su različito odgajani i način na koji su odgajani nikad se ne može promijeniti ....ja mogu danas svome dečku Srbinu reći da ja njega volim i da mi ništa drugo nije bitno samo nas dvoje, da mi nije bitno crkveno vjenčanje ili to što će moji roditelji reći...ali to je faza zaljubljenosti i zasljepljenosti koja kratko traje poslije će se uvijek to prebacivati u svađama,jer teško je da obje strane prijeđu preko toga i stvore nešto treće...P ljudi i Hrvati koji sklope brak iste su vjere i nacionalnosti pa budući da si ne mogu to prebacivati prebacuju si što je jedno iz bogate familije a jedno iz siromašne...
Ma nije sve to tako lagano...posebno ako si Hrvatica a dečko ti je Srbin.
Objasnite mi ovo...kako dečko koji je Srbin živi cijeli život u Osijeku sa roditeljima,školovao se,završio srednju školu i faks može DANAS i nakon rata koristiti ekavicu...KAKO?KAKO?...kako se preko toga nije prešlo kako da je to naučio ma i gdje je to naučio...i kako nakon toga sklopiti s nekim brak,odreći se svojih navika i odgoja zbog "ljubavi" koja se na neki način opet drži svoga i svojih korijena....Ja ne razumijem!!!

P.S
Ne želim da me se krivo shvati, nema ništa općenito pritiv Srba ali doživjela sam gore navedene stvari pa ne vjerujem u takve veze više pa možda zvučim agresivno, ali nisam, ja sam osijek031.com smile ...samo razočarani

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.08.2007. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vec me duze vrijeme muci pitanje da li je moguc brak romulanca i evoksa? sto bi njihovi roditelji mislili o tome?


_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.08.2007. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Meni je bitno da osoba kojom se mislim skrasiti vjeruje u Boga! (Katolik)

Vjerojatno ne kužiš da si u ovoj relativno kratkoj rečenici uspio skočiti sam sebi u usta....

Ja sam sam sebi skočio u usta kad sam išao odgovarati na ovu temu!

Tema je veoma delikatna da bi rasprava na forumu mogla dati odgovor na ovo pitanje.


Za brak je potrebno SVAŠTA i NIŠTA dvoje ljudi ako su normalni vole se i poštuju mogu se međusobno dogovoriti kako i na koji način će odgajati djecu i na koji način će ostale stvari funkcionirati.

No i dalje stojim kod toga da bih ja recimo svoju djecu volio odgajati u katoličkom duhu, te da bi mi najpoželjniji partner po tom pitanju bila katolkinja.

Što ne znači da se ne može dogoditi nešto drugo!

To bi bilo sve od mene!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slatka_20
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.08.2007. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja samo znam da ja sa četnikom nikad ne bih mogla biti u vezi i baš zbog toga jedno od mojih prvih pitanja je "jesi li hrvat?"

Znam jednu žensku čiji je tata bio obješen za noge u 12. mjesecu 1991. u šumi Rosinjači, bio je sav izrezan i ostavljen tako da umre od hladnoće, ona je tada imala 5 godina, kasnije je bila u vezi s jednim srbinom koji je svima jasno davao do znanja da je srbin i da se ponosi time, mama joj je na početku bila protiv toga, ali kasnije se pomirila sa situacijom uz riječi "možda će taj jedan srbin prema mojoj kćeri biti bolji nego tisuću hrvata"... uglavnom, dan nakon što je prekinula s njim on ju je pretukao, imala je potres mozga, slomljenih rebara, a mogu mislit kako se osjećala...
srbima ne treba vjerovati... jel niste čuli za ono- jednog zaveži i stavi u ormar, a s drugim pij i jedi, ali budi siguran da isto razmišljaju... njima je u krvi da budu takvi kakvi jesu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2007. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slatka_20 je napisao/la (Pogledaj post): › uglavnom, dan nakon što je prekinula s njim on ju je pretukao, imala je potres mozga, slomljenih rebara, a mogu mislit kako se osjećala...
srbima ne treba vjerovati... jel niste čuli za ono- jednog zaveži i stavi u ormar, a s drugim pij i jedi, ali budi siguran da isto razmišljaju... njima je u krvi da budu takvi kakvi jesu...


Gle, moj ujak je Hrvat pa je mlatio svoju ženu svaki dan i nije samo jednom zbog toga završila u bolnici. Kapiraš?

imam prijatelje Srbe... i zbog njih bih takve koji razmišljaju kao ti zavezala i stavila u ormar. Zauvijek! Da više nikad ne progovore.

Uostalom, jel ima nešto loše u tome da se netko ponosi svojim porijeklom? I ja se ponosim svojim, unatoč tomu što je nekome nekad neki Hrvat ubio tatu...

Ako nisi baš skroz maloumna, probaj razmisliti o tome što si napisala.


Zadnja promjena: wendy; 04.08.2007. 20:06; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jocika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: Ljubljana
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.08.2007. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se svađate, svako ima svoje mišljenje i to je ispravno... osijek031.com smile

_________________
Evo ti ga na osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2007. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slatka_20 je napisao/la (Pogledaj post): › Ja samo znam da ja sa četnikom nikad ne bih mogla biti u vezi i baš zbog toga jedno od mojih prvih pitanja je "jesi li hrvat?"



Što bi neki dečko trebao o tebi misliti ako mu prvo postaviš pitanje koje je nacionalnosti?
Osim toga, samo korištenje riječi "četnik" je bljak. Kao da poistovjećuješ naciju i fašistički pokret, način razmišljanja. Strašno.

p.s.
Nasilje nad ženama postoji u svim zemljama svijeta.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.08.2007. 7:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nenad-os je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la: ›
btw.....otac je katolik, amajka pravoslavka

Pitanje, kako se ti deklariras, kao hrvatica, srpkinja, katolkinja, pravoslavka kada negdje moras nesto ipak napisati, buduci da povremeno imas takvih zahtjeva. Krstena?
da li si prakticni vjernik, odnosno da li su tvoji roditelji prakticni vjernici? Da li slave blagdane na dva datuma ili je netko od roditelja jednostavno kroz vrijeme to prestao obiljezavati?
Da se udas za hrvata ili srbina da li bi se osobno vise priklonila onoj strani koja je i on ili bi se i dalje deklarirala onako kako si i do sada?
Kako se ti uopce osjecas po tom pitanju?
Puno pitanja, neka glupa neka pametna, nije provakacija, stvarno me zanima.

zapravo, vjerovao ili ne, oja majka je prilikom njihovog vjenčanja u crkvi morala potpisati dokument kojim se ona obavezuje djecu odgajati prema katoličkoj vjeri,,,,eto ,,,i ja sam taj dokument vidjela,,,,,stari mi je vjernik ono ide u crkvu nedjeljom i te fore,,,,ali griješi ko pas,,, majka nema naviku ići u crkvu,,,ona ima nekakvu svoju filozofiju koja zapravo odgovara načelima ezoterije,,,,inače kada smo bili klinci slavili su se svi blagdani i nisam znala za nacionalne i vjerske razlike do rata,,,,a deklariram se kao katolkinja jer sam krštena u katoličkoj crkvi i krizmana i sve ostalo,,pričest i te fore, ali ne idem u crkvu i ne volim svećenike i općenito mi je sva ta religija smješna,,,a bratrecimo je svaku nedjelju u crkvi,,,eto,,,,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2007. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vjerojatno ne kužiš da si u ovoj relativno kratkoj rečenici uspio skočiti sam sebi u usta....

Ja sam sam sebi skočio u usta kad sam išao odgovarati na ovu temu!

Tema je veoma delikatna da bi rasprava na forumu mogla dati odgovor na ovo pitanje.


Za brak je potrebno SVAŠTA i NIŠTA dvoje ljudi ako su normalni vole se i poštuju mogu se međusobno dogovoriti kako i na koji način će odgajati djecu i na koji način će ostale stvari funkcionirati.

No i dalje stojim kod toga da bih ja recimo svoju djecu volio odgajati u katoličkom duhu, te da bi mi najpoželjniji partner po tom pitanju bila katolkinja.

Što ne znači da se ne može dogoditi nešto drugo!

E, ovo je sasvim nešto drugo i ima smisla. Sjedi, pet!

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2007. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slatka_20 je napisao/la: ›
Ja samo znam da ja sa četnikom nikad ne bih mogla biti u vezi i baš zbog toga jedno od mojih prvih pitanja je "jesi li hrvat?"

Četnik kao antonim Hrvatu? Malo drkaš pojmove.... četnik je popularni naziv za velikosrbina, krezubog majstora koji voli belu tehniku i mrzio je časove istorije. Može, dakle, četnik-ustaša ili Srbin-Hrvat, ali ovo tvoje....
slatka_20 je napisao/la: ›
Znam jednu žensku čiji je tata bio obješen za noge u 12. mjesecu 1991. u šumi Rosinjači, bio je sav izrezan i ostavljen tako da umre od hladnoće, ona je tada imala 5 godina, kasnije je bila u vezi s jednim srbinom koji je svima jasno davao do znanja da je srbin i da se ponosi time, mama joj je na početku bila protiv toga, ali kasnije se pomirila sa situacijom uz riječi "možda će taj jedan srbin prema mojoj kćeri biti bolji nego tisuću hrvata"... uglavnom, dan nakon što je prekinula s njim on ju je pretukao, imala je potres mozga, slomljenih rebara, a mogu mislit kako se osjećala...
srbima ne treba vjerovati... jel niste čuli za ono- jednog zaveži i stavi u ormar, a s drugim pij i jedi, ali budi siguran da isto razmišljaju... njima je u krvi da budu takvi kakvi jesu...

Ja znam Hrvatinu koji je pregazio dvije cure i sada se školuje u Švicarskoj... a znam i Hrvata koji je pijan u Bembari ubio curu od 19 godina i izjavio da je ona samo statistika.

Znaš, prvo sam mislio da si malo u kurcu s mozgom i da ti neki odnosi baš i nisu jasni. Nakon čitanja cijele poruke siguran sam da si retardirana krava s mozgom samo za pasti travu i žvakati je.....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.08.2007. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Znaš, prvo sam mislio da si malo u kurcu s mozgom i da ti neki odnosi baš i nisu jasni. Nakon čitanja cijele poruke siguran sam da si retardirana krava s mozgom samo za pasti travu i žvakati je.....


Al' je zato slatka dvadesetogodišnja krava s mozgom za pasti travu i žvakati je... ;-)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2007. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Znaš, prvo sam mislio da si malo u kurcu s mozgom i da ti neki odnosi baš i nisu jasni. Nakon čitanja cijele poruke siguran sam da si retardirana krava s mozgom samo za pasti travu i žvakati je.....

Al' je zato slatka dvadesetogodišnja krava s mozgom za pasti travu i žvakati je... ;-)

A dobro.. s dijabetesom se danas može sasvim fino živjeti Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: