Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da li je nacionalnost bitna u vezi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bi li ušli u brak sa osobom druge nacionalnosti?

DA
62%
 62%  [ 95 ]
NE
37%
 37%  [ 56 ]
Ukupno glasova : 151


Autor Poruka
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la: ›
ne bih se mogla udati za muslimana i točka.....a pri upoznavanju bih skontala da je musliman po imenu i prezimenu,,,, Wink


Buahahahaha... Nije baš tako kao što misliš, al' okej, neke se predrasude valjd' kupe iz 24 sata i OZ-a. Previše tevea, djeco...
Puno muslimana (u zapadnom svijetu) ni ne prakticiraju svoju vjeru, a kamoli odgajaju djecu prema (uf!) šerijatskim zakonima. Dederce odrasti i prestani slušati buš džunijora!
,,,,,ne čitam novine, što je OZ nemam pojma, imam 30 godina i ne znam koliko po tebi još trebam odrasti, dipl. ing. sam i ne gledam tv, ne slušam buša, a predrasude sam vjerovatno pokupila od svojih roditelja koji su bili gasterbajteri pa valjda znaju zašto ne vole muslimane,,,,,,eto .....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

btw.....otac je katolik, amajka pravoslavka,,,tako da nemam predrasude nego se ja osobno ne bih mogla udati za muslimana,,,,,eto ,,,i sad me pusti da uživam u prekrasnom danu,,,šta si navalio na mene...

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2007. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@fairy; dipl. ing. čega? (nije provokacije, neg me zanima)

i ako možeš navest neki razlog zašto baš ne bi s muslimanom. nešto određeno ili opći dojam?! jesi možda upoznala u životu nekog ko je musliman a nije ti se svidio?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
btw.....otac je katolik, amajka pravoslavka,,,tako da nemam predrasude nego se ja osobno ne bih mogla udati za muslimana,,,,,eto ,,,i sad me pusti da uživam u prekrasnom danu,,,šta si navalio na mene...


Sorry, jebote, nemoj samo ružno sanjati zbog mene! ;-)
Čudno je to, jer ja sam od staraca gastarbajtera pokupio znatiželju i poštovanje prema različitim kulturama, nacijama i vjerama...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la: ›
btw.....otac je katolik, amajka pravoslavka,,,tako da nemam predrasude nego se ja osobno ne bih mogla udati za muslimana,,,,,eto ,,,i sad me pusti da uživam u prekrasnom danu,,,šta si navalio na mene...


Sorry, jebote, nemoj samo ružno sanjati zbog mene! ;-)
Čudno je to, jer ja sam od staraca gastarbajtera pokupio znatiželju i poštovanje prema različitim kulturama, nacijama i vjerama...
...eto tvoji roditelji su bolji nego moji roditelji,,,,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2007. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači da ti u svemu slušaš roditelje i gradiš mišljenje prema onome što oni kažu?

Možda se obitelji tvojih roditelja nija sviđalo što su oni različitih vjera, pa eto tebe, žive i zdrave.
Dobro, s određenom predrasudom, ali nikada ne znaš na koga ćeš naletjeti.

Ima jedna istinita priča. Djevojka je otišla studirati u Sarajevo i tamo upoznala tipa. Došla kući i on se predstavi kao Nedžo. Istrčala njena baba, katolkinja, a mislila da je ovaj pravoslavac, pa kaže, neka sine, neka si ti samo naš. A ono bio Nedžad.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Znači da ti u svemu slušaš roditelje i gradiš mišljenje prema onome što oni kažu?

Možda se obitelji tvojih roditelja nija sviđalo što su oni različitih vjera, pa eto tebe, žive i zdrave.
Dobro, s određenom predrasudom, ali nikada ne znaš na koga ćeš naletjeti.

Ima jedna istinita priča. Djevojka je otišla studirati u Sarajevo i tamo upoznala tipa. Došla kući i on se predstavi kao Nedžo. Istrčala njena baba, katolkinja, a mislila da je ovaj pravoslavac, pa kaže, neka sine, neka si ti samo naš. A ono bio Nedžad.
eto hvala na priči, koja je usput smiješna,,,ne ne gradim mišljenje na mišljenju roditelja, a ti? gle ja sam samo iskrena, još jednom kažem žao mi je ako sam nekog povrijedila, ali vjerovatno postoji i mulsiman koji ne bi oženio djevojku iz miješanom braka....tako da....a vjerujem da isto tako ima puno ljudi koji misle kao i ja, ali im je bed to reći jer to nije u skladu sa suvremenim poimanjem svijeta, braka i što ti ja znam,,,,,ja samo znam što volim i želim ili čak češće što ne želi i nije mi to bed reći ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2007. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskrenost se cijeni, bolje nego kasnije zvocanje i nesuglasice.

Inače, ja sam sama na se... smatraju moji roditelji. Jedino, navodno, imam gadnu narav na strica.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Iskrenost se cijeni, bolje nego kasnije zvocanje i nesuglasice.

Inače, ja sam sama na se... smatraju moji roditelji. Jedino, navodno, imam gadnu narav na strica.

hi hi..moja mama meni kaže da su mene donijeli vanzemaljci,,,kao nisam na nikoga,,,,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.08.2007. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
ali vjerovatno postoji i mulsiman koji ne bi oženio djevojku iz miješanom braka...

bilo bi idealno da se vas dvoje upoznate!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: › A teško je zbog haljinaša, teško ćeš naći jednog dovoljno suvisloga koji će tebe kao takvoga i prihvatiti.
Ne treba mi prihvacanje. I zelim da oni znaju da ne osjecam pripadnost toj vjerskoj skupini.

Citat: › Ali uvijek postoji more i barka, pa čak i Drava. Prema starom pomorskom zakonu, svaki kapetan broda ovlašten je vjenčati par (u nedostatku svećenika) ;-)
Ne samo kapetan, nego i maticar. ;-) I jos ga mozes naruciti da ti dodje u dvoriste. Ali, nije to poanta.

Poanta je u tome da ce se mozda pojaviti riba koja ce zeljeti vjencanje u crkvi (iako malo vjerojatno, jer bi to znacilo da je robinja dogmi - ali nije nemoguce) i ako ju to toliko veseli spreman sam na kompromis, ali pod uvjetom da njoj, sveceniku i svima ostalima bude jasno da nisam odstupio od svojih stavova, ili nedajboze - promijenio ih. ;-)

fairy je napisao/la: › hi hi..moja mama meni kaže da su mene donijeli vanzemaljci,,,kao nisam na nikoga,,,,
Hi hi, mozda samo zeli tebe i tvog oca zastititi od okrutne istine, koju samo ona zna. ;-)

Sto se tice muslimana i muslimanki, tko to prica da muslimanke imaju finu glatku picu?! Lazu k'o psi! ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2007. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U okruženju znam malo previše situacija gdje su se ljudi išli krstiti, mijenjali čak prezime prije vjenčanja da mlada, koja "tradicionalno" uzima muževljevo prezime, uzme poćudno prezime a da joj je normalno da izabranik njenog "srca" prije toga odbaci svoje prezime, svakakvih primjera zadnjih 10-tak i više godina.

Zamisli, Mungos, zatelebaš se u neku, a ona kaže, mijenjaj prezime ili ništa!?!

A onda se za godinu, dvije rastanete.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mungos, morao bi ići na tečaj priprave za brak Wink hihihi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › Zamisli, Mungos, zatelebaš se u neku, a ona kaže, mijenjaj prezime ili ništa!?!
Sumnjam da bih takvu mogao otrpiti do trenutka kad bi mi imala priliku to reci.

CatCloe je napisao/la: › mungos, morao bi ići na tečaj priprave za brak Wink hihihi
Moze li se to "pasti"?! I jel' moram na to ici ja, koji bi im jasno i glasno rekao da se ne misli krstiti i moliti u crkvi pri vjencanju?

Kontam da su tu klero-biznismeni dosta strogi oko toga i da bi me vjerojatno uputili u neki drugi paralelni univerzum, ali me zanima jel' bilo takvih slucajeva i je li to izvedivo?

P.S. Hebote, i ja sada pretjerujem s ovim hipotetskim situacijama, k'o da cu se stvarno ozeniti u crkvi. ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 15:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: › mungos, morao bi ići na tečaj priprave za brak Wink hihihi
Moze li se to "pasti"?! I jel' moram na to ici ja, koji bi im jasno i glasno rekao da se ne misli krstiti i moliti u crkvi pri vjencanju?

nemam saznanja ni informacija o spomentuom polju... ali nekako nemam dojam da su moguće varijacije na temu.
pa čak ti i kum/a može biti samo netko tko ima (položene? kako se to kaže? Very Happy ) sve sakramente..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: