Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da li je nacionalnost bitna u vezi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bi li ušli u brak sa osobom druge nacionalnosti?

DA
62%
 62%  [ 95 ]
NE
37%
 37%  [ 56 ]
Ukupno glasova : 151


Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2007. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

xnet0962 je napisao/la: ›
Ja mislim da ni nacija,ni vjera,a ni rasa nebi trebale predstavljati prepreke u uspješnoj vezi,ako se dvoje vole i poštuju,sve je u redu.

u civiliziranom svijetu koji živi u 21. stoljeću, apsolutno.
u balkanskoj krčmi u kojoj mi živimo, naravno da su takve stvari mnogima presudni čimbenici u procjeni onog drugog, ali i definiranju sebe samog kao osobe... kad ti ponestane identiteta, uvijek se možeš uhvatiti za tako nešto.. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 23:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da se vratim na moju priču o sestrični. Ona, inače, živi u dijaspori. Tamo su razlike između "nas" i "njih" daleko veće nego što bi to čovjek pomislio. Iako živi u svjetkoj metropoli u kojoj ima stotine nacija, Hrvati se i dalje žene Hrvaticama, Srbi Srpkinjama itd. I, da, redovito se sluša kombinacija Thompsona i narodnjaka u svatovima. Neshvatljiv mentalitet.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana18os
Offline
Ukupno postova: 372
Lokacija: somewhere over the rainbow...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2007. 1:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Susjed mi je Srbin, a žena mu je Hrvatica... Vjenčali su se u katoličkoj crkvi, ali su sina krstili u pravoslavnoj, a kćer u katoličkoj crkvi. Jel nije to u najmanju ruku blesavo?! U svakom braku je potrebno puno kompromisa, ali u miješanim brakovima potrebno ga je još više, puuuuuuuno više... I da, tu je još i pritisak okoline, roditelja, braće, sestara... Poznate prodike tipa: Pa jel nisi mogla naći nekog 'našeg' ? Ja to smatram glupim, jer ne ženi se ili udaje član moje obitelji za tu osobu, nego ja, i ako ja smatram da je to osoba s kojom želim provesti ostatak svog žvota i koju volim, onda će tako i biti bez obzira na njihovo neslaganje s mojom odlukom...

_________________
"Odlika glupih ljudi je da kritiziraju ono što ne shvaćaju."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 6:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la: ›
za njega ne bih mogla, a kontam da bi mi i starci zamračili, a i čisto sumnjam da odam pri upoznavanju ne bih skontala da je netko musliman..,,malo ti je pitanje smiješno,,,,
Mislio sam vjeru i nacionalnost u opcem smislu, najbolji prijatelj mi je musliman. On meni izgleda kao i svi ostali, kako poznajes muslimana...
ne bih se mogla udati za muslimana i točka.....a pri upoznavanju bih skontala da je musliman po imenu i prezimenu,,,, Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 6:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i mislim da je drugo imati prijatelja druge vjere, a drugo udati se za nekog druge vjere jer to povlači posljedice tipa , kako odgajati djecu,,,,,,recimo ja ne bih voljela da mi djeca budu odgajani kao muslimani....eto,,opet se ispričavam,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.08.2007. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Legica je napisao/la: ›
znima me što mislite o ulasku u vezu pa i brak između Hrvata i Srpkinje te obratni...i da li takvi brakovi mogu funkcionirati ako se svako drži svoje vjere i svoje nacionalne strane ili jednostavno uspijevaju tako da jedna strana popusti!?

Ako se furaš na crkvu, vjeru i slične fore, onda nije baš pametno ulaziti u vezivanje sa osobom druge vjere jer će te tzv. prijatelji i rodbina konstantno piliti zbog toga. Svaka religija sama po sebi uvijek ima taj licemjerni i ljigavi stav da ako ne vjeruješ na isti način kao i većina oko tebe, onda si isprdak, "jebeni srbin ili muslić" i to.... barem na ovim našim zaostalim prostorima.

Ako imaš otvorene životne stavove i ako vjeruješ u ljude kao ljude, onda nećeš imati nikakvih problema... na kraju, vjera i nacionalnost su tako jeftine i relativne kategorije. Začas od komunjare postaneš turbo-katolik ili od Jugoslavena neka Hrvatina.... odeš prve sljedeće nedjelje u najbližu crkvu i ubodeš 50 čuna, a na prvom sljedećem formularu pod nacionalnost upišeš "Hrvat". Ima li što lakše?

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.08.2007. 7:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›
Ne smeta mi dok god se radi o dobroj osobi koja mi odgovara. čak i poznajem neke srpkinje koje su mi strašno simpa. Smile

Ovo si sad napisao kao da su Srpkinje inače dvoglave aždaje s krokodilskom kožom i trulim zubima.... Smile

Jednom probajte otići prema jugu Srbije... počet ćete cijeniti tursku okupaciju ovih krajeva, barem kada se radi o ženskoj ljepoti Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.08.2007. 7:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Shadow Striker je napisao/la: ›
Da zbog takve gluposti se predam neprijatelju ne dolazi u obzir, pa makar bila miss universe. Jer nikad zaboravit neću na kojoj strani je bio moj did,moj otac i svi koji su pali za ovu domovinu.

Ludilo!!!! osijek031.com smile Ono, upoznaš se sa Snežanom... mnogo lepa i dobra, al jebiga pravoslavka... i znaš da će postati Snježana za tvoju ljubav i znaš da će joj lokalni popo kliještima iščupati tu fazu viška... ali nikako ne možeš izbiti iz glave da će ti u miraz donijeti par ručnih bacača i kinderica, krezubih ujaka i strina s redenicima preko ramena te da ćeš morati preko reke na vjenčanja i sprovode...

Ajd sad iskreno... jel ideš u Tvrđu na ćirilicu? Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2007. 7:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ili nek bar pročitaju "Nečistu krv", "Koštanu", B. Stankovića.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 7:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
ne bih se mogla udati za muslimana i točka.....a pri upoznavanju bih skontala da je musliman po imenu i prezimenu,,,, Wink


Buahahahaha... Nije baš tako kao što misliš, al' okej, neke se predrasude valjd' kupe iz 24 sata i OZ-a. Previše tevea, djeco...
Puno muslimana (u zapadnom svijetu) ni ne prakticiraju svoju vjeru, a kamoli odgajaju djecu prema (uf!) šerijatskim zakonima. Dederce odrasti i prestani slušati buš džunijora!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.08.2007. 8:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la: ›
Mislim da si potrefio zilu sa onim "iskrena ljubav", sto moze otvoriti neke sasvim drugacije rasprave. Koliko ljubav uopce moze biti iskrena ako je problem ili kamen spoticanja nacionalnost, vjera, crkva u kojoj ce se vjencanje odrzati, boja i velicina rentiranog Mercedesa parkiranog pred crkvom.....?

Ekslnt point! Pljuga je samo ako popo ima skuplju Mečku od tvoje unajmljene, za što postoji poprilična vjerojatnost....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2007. 8:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Legica je napisao/la: ›
ali zamislite situaciju da dvoje u vezi koji se vole gledaju tekmu Hrvatska-Srbija i on navija za Srbe a ja za Hrvatsku...


uuuu... ne mogu zamislit niš gore da se desi u vezi! Rolling Eyes



Sada ću ja malo okicama Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Ispast će da su ovdje problematične samo veze na relaciji Hrvatska-Srbija.
Može netko navijati za Mađarsku ili Slovačku, a drugi za Hrvatsku. I?
Ako nekom paru nije smetalo tko su kada su se vjenčavali, mogu i navijati za različite strane, bar u sportu Wink

Iz različitosti treba izvući ljepotu, bogatstvo, a ne praviti i izmišljati probleme, a osobito ne dozvoliti nekim tupavcima iz okruženja da to čine.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.08.2007. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Svaka religija sama po sebi uvijek ima taj licemjerni i ljigavi stav da ako ne vjeruješ na isti način kao i većina oko tebe, onda si isprdak, "jebeni srbin ili muslić" i to.... barem na ovim našim zaostalim prostorima.

Ako imaš otvorene životne stavove i ako vjeruješ u ljude kao ljude, onda nećeš imati nikakvih problema... na kraju, vjera i nacionalnost su tako jeftine i relativne kategorije.


Apsolutno. Ja bih bio najsretniji covjek na ovoj planeti kad bi mi najveci problem u braku bilo to sto mi je zena druge vjere ili nacionalnosti....

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.08.2007. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja doista nikada nisam čovjeka/ženu zbog nacionalnosti doživljavao boljom ili lošijom osobom, bez obzira na to što mi se u životu dogodilo zbog 'onih drugih'.
dakle, srpkinja, ruskinja, čehinja, grkinja, turkinja, hrvatica, bugarka, albanka, čileanka, alžirka... svejedno. važno je samo koliko njen tatica ima na računu i koliki je moj dio od svega toga!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
dakle, srpkinja, ruskinja, čehinja, grkinja, turkinja, hrvatica, bugarka, albanka, čileanka, alžirka... svejedno. važno je samo koliko njen tatica ima na računu i koliki je moj dio od svega toga!


hehe, upravo tako! ipak smo mi muške kurve... ;-)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: