Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



7. susret znanosti i gospodarstva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68277
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2024. 12:07 
Naslov:  7. susret znanosti i gospodarstva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U organizaciji Ekonomskog fakulteta u Osijeku i Hrvatske udruge poslodavaca (HUP) uspješno je održan 7. susret znanosti i gospodarstva pod nazivom „Razvoj karijere kroz cjeloživotno učenje“. Ovaj važan događaj, koji već tradicionalno okuplja stručnjake iz različitih sektora, privukao je više od 150 sudionika, uključujući predstavnike poslovne i akademske zajednice, studente te predstavnike javnog sektora. Susret je ponovno dokazao kako suradnja između znanosti, gospodarstva i lokalne samouprave potiče inovacije, profesionalni razvoj i gospodarski rast.

Glavni govornik susreta, Aleksandar Zemunić, managig partner u tvrtki Selectio, u svom uvodnom izlaganju na temu „Razvoj zaposlenika kao temelj konkurentnosti: cjeloživotno učenje u praksi“, istaknuo je kako su cjeloživotno učenje i prilagodljivost ključni za uspjeh na suvremenom tržištu rada. Zemunić je naglasio da uvođenje koncepta cjeloživotnog učenja u praksu nije samo pitanje obrazovanja, već i strateškog upravljanja ljudskim resursima. „Današnji zaposlenici moraju kontinuirano razvijati svoje vještine i znanja kako bi ostali konkurentni. Fokus je na tehnološkim kompetencijama, ali i na mekim vještinama poput komunikacije, vođenja i timskog rada“, izjavio je Zemunić, dodajući da uspješne organizacije prepoznaju vrijednost ulaganja u edukaciju svojih djelatnika kroz prilagođene programe obuke i mentorstva, što rezultira povećanom produktivnošću i zadovoljstvom zaposlenika.

Susret je uključivao dva panela, a prvi naziva „Razvoj cjeloživotnog učenja za razvoj karijere“, ponudio je jedinstvenu priliku za razgovor sa stručnjacima iz poslovnog i akademskog sektora o tome kako kontinuirano ulaganje u obrazovanje zaposlenika može unaprijediti profesionalni razvoj. Panelisti, među kojima su bili Aleksandar Zemunić, managing partner u tvrtki Selectio, Krešimir Šimac, vlasnik tvrtke Mirakul d.o.o., Ivana Bestvina Bukvić, izvanredna profesorica EFOS-a i voditeljica Centra za cjeloživotno učenje pri EFOS-u koja se dugi niz godina bavi edukacijom i poslovnim savjetovanjem poduzetnika i menadžera, Domagoj Butković, vlasnik turističke agencije Kulen Travel te polaznik, a danas i predavač na programu cjeloživotnog učenja za turističke vodiče pri Ekonomskom fakultetu u Osijeku i Tihana Marković, zamjenica voditelja Centra za poduzetništvo Osijek koja je zahvaljujući jednom programu cjeloživotnog učenja promijenila svoj karijerni i profesionalni put, podijelili su svoja iskustva i naglasili da je cjeloživotno učenje ključni alat za održavanje konkurentnosti i prilagodbu stalnim promjenama na tržištu rada. Moderator panela bila je prof.dr.sc. Sunčica Oberman Peterka, koja je uspješno vodila raspravu i istaknula ključne izazove i prilike u ovom području.

Drugi panel bio je posvećen obilježavanju 20 godina programa PUMA (Program usavršavanja menadžera), koji je kroz dva desetljeća doprinio razvoju karijera brojnih generacija polaznika. Panelisti su istaknuli značaj programa u povezivanju teorije i prakse te osnaživanju mladih lidera. Sudjelovali su Nikola Nikšić, vlasnik tvrtke Konter d.o.o. i dugogodišnji predavač na programima PUMA, Ivana Katavić Milardović, pročelnica Upravnog odjela za gospodarstvo Osječko-baranjske županije, Dominik Osmeričić, predstavnik tvrtke Jabil te bivši student Ekonomskog fakulteta u Osijeku i polaznik brojnih edukacija PUMA programa, Ivan Sarić, direktor HUP regionalnog ureda Osijek i Nataša Drvenkar, redovita profesorica EFOS-a i inicijatorica projekta dobrovoljnih stručnih praksi na Ekonomskom fakultetu u Osijeku u suradnji s HUP-om pod moderatorskom palicom studenta EFOS-a Peje Bosnića.

Ponosni smo što smo ponovno uspjeli okupiti stručnjake iz gospodarstva, akademske zajednice i predstavnike lokalne samouprave kako bismo zajedničkim naporima promovirali važnost cjeloživotnog učenja. Ovaj susret, već sedmi po redu, pokazuje kako sinergija znanja i iskustva može biti snažan pokretač razvoja, kako pojedinaca, tako i cijele regije“, rekao je Boris Crnković, dekan Ekonomskog fakulteta u Osijeku.

Susret je završen s pozivom na nastavak suradnje između akademske zajednice, lokalne samouprave i gospodarstva kako bi se zajedničkim naporima dodatno osnažio razvoj ljudskih potencijala u regiji. Organizatori su zahvalili svima na sudjelovanju i najavili nastavak sličnih inicijativa u budućnosti.


Tekst i foto: Dora Badurina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: