Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vađenje umnjaka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gala_pia
Offline
Ukupno postova: 138
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2013. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"30s", lol. umnjak se vadi najcesce da se razbija celjust, pa nek onda netko od vas izvadi takav zub za 30s. moja operacija je isto trajala oko 45 min. budes prekriven s onim zelenim platnom preko glave, doktor prvo stema s necim, pa tek onda ga vadi. to ne boli jer dobijes anesteziju, al kad mi zarokao injekciju 2 puta u celjust i to sa zelenom iglom s kojom ja dajem injekcije (med. sestra Very Happy) poceo me obljevat hladan znoj. a sto se tice placa sestara. e da bar jesu placu koje se gore navede ne bi rijec rekla. ja radim kod privatnika i punoooooooo manja je!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2013. 0:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mojoj mami je umnjak bio izvađen za 30ak sekundi, a kolega kaže da je njemu trajalo još i manje.
Ovo tvoje nije obično vađenje zuba, već operacija...a to je ipak nešto sasvim drugo.
Kolike su na kraju plaće med. sestara u KBC npr?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.02.2013. 1:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
Možda me nisi dobro shvatio, ali najčešće komplikacija nema i taj "poslić" traje 30 sekundi.
Hvala bogu ne znam to iz vlastitog iskustva, ali sa sigurnošću to tvrdim pošto je tako bilo kod nekih članova moje obitelji te nekih prijatelja.
Samo polako, opušteno i bez živciranja....
Ostavi to za period kad te zub počne boliti Wink


Ja mislim da ti ne znaš koji je točno zub UMNJAK, kako on izgleda i kako obično izrasta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2013. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako ne bih znao, imam ga Wink
Samo eto, neki od nas imaju više sreće, a neki manje po pitanju zubi.
Živjela genetika Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gala_pia
Offline
Ukupno postova: 138
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.02.2013. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

danas je 5. dan operacije, jos sam malo otecena, al boli jos jako malo. al sad lijepo u tom predjelu licu mi je poplavilo, hehe. predobro Razz i jos sam pojela jedan konac, odjednom ga vise nije bilo, haha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mglg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.04.2013. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gala_pia je napisao/la (Pogledaj post): › evo da oglasim svoje dozivljaje vadjenja umnjaka. jucer je izvadjen, operacija sama po sebi ne boli toliko, samo davanje anestezije kad ubode iglu u meso. ja sam morala imat tu alveotomiju, dakle razbijanje kosti da bi zub mogao izaci. potpuno zdrav zub, samo je rastao nakrivo. kad je anestezija popustila trnula mi je cijela donja vilica i usna i usi. popila sam brufen i prestalo je i sad stalno pijem brufene cim malo zaboli, al drzi jedno 6h. danas sam otecena kao hrcak. uzas zivi, gadno za vidjet i ne mogu bas otvorit usta, dovoljno da udje zlica. uh, samo da i to prezivim, al rekao je doktor jos 2 umnjaka moram vadit, ajoj!


Gdje si bila vadit zub?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gospod.tomas
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2014. 16:03 
Naslov:  Re: Vađenje umnjaka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozz ekipa!

I ja moram da vadim 2 zuba(ptredkutnjak i onaj pored njega).. Pa me zanima ; može li to dr.Matijević ili moram na MFC.. E sad ako pak moram dole u podrum, koliko se ostaje u bolnici.. Inače nakon operacije srca pijem Martefarin,samo da napomenem... Po mom mišljenju ne vidim zašto bi ostao u bolnci..Opet plaši me što je ovdje jedan forumaš rekao da je bio tjedan dana.. Molim nekog s iskustvom da pomogne..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
m.ana
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2014. 12:14 
Naslov:  Re: Vađenje umnjaka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije 2-3h izvadjen zub kod dr.Matijević,odlican dr,umnjak je izvadjen za nepunih 5 min.strucan,brz,svaka pohvala! Tko ide kod njega ne mora se bojat Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zubar00
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2015. 3:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dr.Matijević majsor i pol Very Happy Very Happy
Bio prije 2 tjedana vadit umnjak, razvalio mi čeljust oko zuba pošteno, ali ga je izvadio Very Happy
Sve dobro prošlo, bolilo, meni za 3 dana bol prestala.
Zato sad evo 2 tj. poslije i dalje ne mogu otvorit usta, neće i neće kad probam jaće boli kao da neko reže i eto kako sad otvorit usta i poćet jest normalno ??!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: