Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pijetao u sred grada.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Mislioc
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2013. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto onda moraju zvoniti svakih 15 minuta (i kakve to ima veze sa duhovnom obnovom) ako ne iz razloga koji sam ja objasnio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.08.2013. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislioc je napisao/la: ›
Zašto onda moraju zvoniti svakih 15 minuta (i kakve to ima veze sa duhovnom obnovom) ako ne iz razloga koji sam ja objasnio.

     Ma sve 5. Smeta ti buka Saponije, zvonjenje crkvenih zvona, smeta te kad se pijetlovi glasaju, iritira te miris stoke u gradu i tko zna što sve ne. Da sam na tvom mjestu ja bih ih sve tužio, i ne bih stao na tome. Trebaš i sebe tužiti jer te smeta i buka u tvojoj glavi.
     Zašto i kako zvone zvona, zašto pijetao kukuriće i zašto Saponija bruji, tebe uopće niti ne zanima, naprotiv bio bi nesretan da to sve prestane, jer se tada ne bi imao zbog čega žaliti i kukati.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2013. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskreno, ne znam kako je u drugim gradovima ili u drugim dijelovima grada, ova donjogradska crkva ima dugogodišnju tradiciju zvonjenja na navedeni način.
Ja stanujem nekih 700 metara od crkve i ne smeta mi, nekome smeta i ja to razumijem.
Svrhe nema pogotovo u noćne sate kada većina ljudi spava ili treba spavati, mnogi su se navikli pa im taj zvuk ne predstavlja problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.08.2013. 21:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Mislioc je napisao/la: ›
Zašto onda moraju zvoniti svakih 15 minuta (i kakve to ima veze sa duhovnom obnovom) ako ne iz razloga koji sam ja objasnio.

     Ma sve 5. Smeta ti buka Saponije, zvonjenje crkvenih zvona, smeta te kad se pijetlovi glasaju, iritira te miris stoke u gradu i tko zna što sve ne. Da sam na tvom mjestu ja bih ih sve tužio, i ne bih stao na tome. Trebaš i sebe tužiti jer te smeta i buka u tvojoj glavi.
     Zašto i kako zvone zvona, zašto pijetao kukuriće i zašto Saponija bruji, tebe uopće niti ne zanima, naprotiv bio bi nesretan da to sve prestane, jer se tada ne bi imao zbog čega žaliti i kukati.

Bravo, Simo!! Veoma točan opis pridošlica u grad.
Sigurno sam ja takvima, u najmanju ruku, čudna. Rođena Osječanka, a na ništa od navedenog se ne žalim. Prije bih rekla da mi smetaju lude ulične noćne vožnje pijanih bogatih gore navedenoh likova i još sa radiom "do daske".

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.08.2013. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Mislioc je napisao/la: ›
Zašto onda moraju zvoniti svakih 15 minuta (i kakve to ima veze sa duhovnom obnovom) ako ne iz razloga koji sam ja objasnio.

     Ma sve 5. Smeta ti buka Saponije, zvonjenje crkvenih zvona, smeta te kad se pijetlovi glasaju, iritira te miris stoke u gradu i tko zna što sve ne. Da sam na tvom mjestu ja bih ih sve tužio, i ne bih stao na tome. Trebaš i sebe tužiti jer te smeta i buka u tvojoj glavi.
     Zašto i kako zvone zvona, zašto pijetao kukuriće i zašto Saponija bruji, tebe uopće niti ne zanima, naprotiv bio bi nesretan da to sve prestane, jer se tada ne bi imao zbog čega žaliti i kukati.

Bravo, Simo!! Veoma točan opis pridošlica u grad.
Sigurno sam ja takvima, u najmanju ruku, čudna. Rođena Osječanka, a na ništa od navedenog se ne žalim. Prije bih rekla da mi smetaju lude ulične noćne vožnje pijanih bogatih gore navedenoh likova i još sa radiom "do daske".

     Rođen i živio sam 32 godine u D.G.O. i to u vremenima kada su sve tvornice radile, i nikada nisam čuo da se netko od sugrađana žalio na buku. Kamo puste sreće da nam i danas Analit, Standard, Olt, Kožara i sve ostale tvornice koje su nestale u lopovluku i ratu, rondaju 24 sata na dan, a ne "urbani" zvukovi iz narodnjačkih klubova /kafića, i bijesnih automobila tatinih sinova, čiji su očevi svoj poduzetnički duh otkrili baš tijekom domovinskog rata ili neposredno nakon njega.
@Mislioc, traba sebe mjeriti i graditi po Osijeku , a ne Osijek po sebi. To se zove suživot, i bez njega se ne može živjeti u urbanoj sredini.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Mislioc
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2013. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kažem ja da mi zvonjava crkvi toliko smeta - uglavnom se trudim da ju nečujem (nije kao pijetao koji me opet noćas budio u 4 ujutro) ali opet često se dogodi da o nečemu razmišljam i onda *dum* *dum* *dum* *dum* zvone za npr. 9 sati i izbace me niti misli - čemu to?
To je suptilni teororizam. A ako je to suživot ja ću drage volje otići iza crkve dok traje misa i svakih pet minuta puštati glasnu Heavy Metal glazbu pa ćemo vidjeti kako će se oni moći skoncentrirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.08.2013. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislioc je napisao/la: ›
Ne kažem ja da mi zvonjava crkvi toliko smeta - uglavnom se trudim da ju nečujem (nije kao pijetao koji me opet noćas budio u 4 ujutro) ali opet često se dogodi da o nečemu razmišljam i onda *dum* *dum* *dum* *dum* zvone za npr. 9 sati i izbace me niti misli - čemu to?
To je suptilni teororizam. A ako je to suživot ja ću drage volje otići iza crkve dok traje misa i svakih pet minuta puštati glasnu Heavy Metal glazbu pa ćemo vidjeti kako će se oni moći skoncentrirati.


     Nema tebi pomoći... Ti si materijal samo za pustaru.Sad
Sebičnost nije u tome da živiš onako kako želiš, negu u tome da zahtijevaš od drugih da žive kako ti želiš.
Oscar Wilde

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mislioc
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2013. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što je Oscar Wilde znao o suživotu kad su ga zbog toga što je bio homoseksualac strpali u zatvor? Nije mogao biti ni heteroseksualac da se održi na slobodi kako je društvo zahtjevalo.

Ali stvarno koji je smisao raditi nešto i očekivati da ljudi to neprimječuju? Kao zvonjenje crkvi svakih 15 minuta. I nažalost s njima nema dogovora jer klerici sebe smatraju višim bićima. Evo recimo kada je jedan novinar upitao Ratzingera za poznatog pedofila Marciala Maciela koji je bio aktivan u Vatikanu.


Ratzinger se toliko naljutio da ga je i pljusnio rukom, jer klerici koji su između ljudi i anđela znaju najbolje. Jedino što ljudi mogu napraviti je akcija. Ako im bude smetala Heavy Metal glazba tjekom mise onda su oni "alergični na glazbu".
Mislim stvarno tjera ljude da razmisle što znači ta zvonjava svakih 15 minuta? Da li je to poruka djeci "Hej klinci čika velečasni ima takvu batinu koja mu se klati pod suknjom."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
 



 Skoči u forum: