Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Printer ne prepoznaje boju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.07.2012. 11:30 
Naslov:  Printer ne prepoznaje boju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam Epsona SX 125 i evo već drugi put se dogodilo da ne prepoznaje crnu broju. Bar tako kaže kad kliknem na printanje. Jel imao neko ovakvih problema pa zna kako se može riješit? I da, zamjenska boja ne znam koja je. Uzeo sam zadnji put tamo u nekoj trgovini u robnoj na sjenjaku za 33 kune čini mi se.
I da, boje kad promućkam osjetim da ima tako da nije prazna. I ove druge boje koje sam kupio čini mi se u istom razdoblju prepoznaje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2012. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imao sam slican problem...na istom printeru...nakon što su potrošene prve original boje....kupljene se zamjenske u emmezeti...koje kad su stavljene u printer...cak su bile i prepoznate od strane printera i pokazivalo je da su boje pune....
no printer uopce nije htjeo printati...
nakon klikanja svih onih postavki za otklanjanje mogucih kvarova printer i dalje nije printao...no dogodlo se to da je odjednom printer pokazao da su sad i ove i to sve boje prazne ?? iako nije isprintan niti jedan list....

onda sam otišao u radicevu ulicu...preko puta pravnog faksa...kupio opet boje cca 35 kn po komadu....opet sve promjenio...i eto sad printer šljaka ??

stvarno ne kužim u cemu je problem....najgore od svega toga...je što taj printer skoro vrijedi koliko koštaju 2 garniture boja....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2012. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zamjenske boje nemaju originalan čip i u tome nastaje problem. Neke će vam radit neke neće, neke ćete "potrošiti" nakon što isprintate 20 stranica, neke nakon 100+... Bitan vam je ovdje i faktor sreće. Preporučio bih vam da kupujete orinkove. navodno i printteam nisu loše. S tim da s orinkovima nikada nisam imao problema i traju najduže, a ove iz emmezeta mmc i one žute (pakiranje) su znale rikavati. Jednom sam u technomarketu naletio na neke po 12kn (akcija, od onda ih nisam vidio) i radile us super... Uglavnom uz Orink, ne bi trebalo biti problema. Vidio sam ih u intersparu i linksu.

I da, zamjensje boje nemaju čip koji bi očitavao stvarnu količinu boje (jedan od razloga niže cijene), one su vam zapravo ogranićene po broju printanja, tako da možete mučkati koliko hoćete nula bodova...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.07.2012. 9:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gledao sam sad po netu, ima na ebayu dosta zamjenskih. Jel imao netko nekakva iskustva s naručivanjem preko ebaya zamjenskih?

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2012. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Gledao sam sad po netu, ima na ebayu dosta zamjenskih. Jel imao netko nekakva iskustva s naručivanjem preko ebaya zamjenskih?


ja ih nisam naručivao, ali ako bi uzimao uzeo bih catridge koji se mogu nadopunjavati i boje (one po 250-500ml).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: