Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Čudno ponašanje psa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Igor200
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2012. 13:26 
Naslov:  Čudno ponašanje psa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E ovako,radi se o ženki zlatnoga retrivera staroj 9 punih godina. U zadnjih par dana sam primjetio da pretjerano tuli i cvilji te abnormalno traženje hrane iako je dobila jest 3 minute ranije i non stop daje šapu,dakle u tome promjena u ponašanju. Izraz psa kao da je pas zlostavljan,uši povučene kao da je doživio neki šok ili kao da se nečega boji.Inače nikad do sada nisam primjetio da baš toliko traži jesti,iako znam da je pas kao pas uvjek proždrljiv,ali baš kao da nikad nije dobio jesti. Ajd da ja nevodim brigu o tome psu i dobije svaki dan u isto vrijeme klopu +/- sat/dva. Prehrana,radi se o briketima,ponekad promjena vrste briketa i eventualno kuhano što ostane od ručka. Moram kazat da nikad nisam udario toga psa niti vršio nikakvu agresiju na njemu,jedini strah toga psa jeste jedino grmljavina i kad čuje sjevanje;to još mogu razumjeti. Iako sam primjetio da pas tu i tamo podrigne što mislim da je normalno,ajd da na ove vručine dobije 3 puta na dan hladne vode,ali još jedna neobična stvar,tu i tamo zna kad podrigne da se javi prozirna izlučevina koju pas povrati,ali ne toliko obilno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2012. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemam pojma, ali imam dva psa od kojih je mlađem 6 godina, stariji je valjda 8ili9 i sada po vrućini ne žele jesti! stariji si je čak iskopao rupu u starom podrumu i cijeli dan je u toj rupi! a po noći izlazi van.

Za retrivere znam da se vole kupati.

možda je tvoj pas skotan, pa zato glad!

a možda su i paraziti u pitanju, u stvari ja bih joj odmah dala tbleticu i za tjedandana još jednu (ili 2, koliko već ide po kilaži psa). Ja mojim psima čim vidim da im je dlaka mutna dam tu tableticu (prazinon) i za par dana ponovim, tako da sigurno 4-5 x godišnje imaju terapiju protiv parazita. http://moj.pet-centar.hr/Psi/Tablete-za-ciscenje-od-unutarnjih-parazita-Prazinon-plus-i-Pratel-3775.html

a da je odvedeš veterinaru? on sigurno zna bolje od mene ! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.06.2012. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Igor200 je napisao/la: ›
E ovako,radi se o ženki zlatnoga retrivera staroj 9 punih godina. U zadnjih par dana sam primjetio da pretjerano tuli i cvilji te abnormalno traženje hrane iako je dobila jest 3 minute ranije i non stop daje šapu,dakle u tome promjena u ponašanju...

Moja preporuka je da se ne igraš veterinara (po forumu), nego da psa odvedeš veterinaru da on utvrdi što je posrijedi. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor200
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2012. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem jeste što mi je prvi veterinar 20 kilometara od mene a svaki njegov izlazak se naplaćuje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor200
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2012. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nego što je više na psihološkoj bazi psa,i dalje je veseo,razigran. Samo eto što non stop traži nešto,i sve ono prethodno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.06.2012. 16:58 
Naslov:  Re: Čudno ponašanje psa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko znam labradori i retriveri su jako "prozrdljivi" psi. Koliko god hrane da im das oni ce pojesti i stalno ce traziti jos. Dobar vlasnik mora znat granicu koliko smije jesti. Vecinom je to 2 puta na dan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.06.2012. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ukoliko je ženka i nije bila skotna do sada možda joj se javlja lažna trudnoča što se zna dogoditi kod pasa......

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: