Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Offtopic

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 29.05.2012. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la: ›
@krmak

rafa je na mnogim postovima prije ovog jasno dao do znanja kakva je osoba i ja, za razliku od njega, nisam vrijeđala njegovu obitelj i pripadnike drugih nacionalnosti.

A tvoj proces dedukcije je također fascinantan - ako nisam katolik, automatski sam komunjara, pripadnik hdssb-a?
Čak i rimski konj pod punom ratnom opremom ima šire svjetonazore od tebe.

Ako pođemo od premise da je Isus postojao, za što apsolutno nikakvog dokaza nema (osim Biblije, slika, usmene predaje), Isus sigurno nije rekao ljudima da podijele njegovu vjeru na rimokatoličku i pravoslavnu (kladim se u što god želiš da većina kršćana ni ne zna koje godine se i zašto dogodio raskol Crkve, što bi svaki PRAVI kršćanin trebao znati, Isus isto tako nije rekao da se seljacima i siromašnima uzima namet po cijenu njihovog umiranja, da Crkva ima vojsku (Križarski ratovi) i šalje ljude u ime Boga i Isusa porobljavati i ubijati ljude koji ne vjeruju u isto što i oni i prisilno preobraćivati ljude, opet po cijenu njihova života.
Svećenici su isto tako spaljivali žene koje su kao bile vještice, samo zato što su vjerovale u nešto drugo. Crkva je govorila da je Zemlja ravna ploča i da se svi planeti okreću oko Zemlje i ljudi koji su govorili suprotno, bivali su spaljeni. Nije ni čudo što je jedna od najraširenijih religija, ali pod kojim uvjetima je to postala?
Kakva je to vjera koja ubija druge ljude jer su drugačiji? To sigurno Isus nije ostavio u naslijeđe.
Ali najlicemjernije od svega su ispovjedi. Apsolutno nitko (svaka čast iznimkama) se ne drži 10 Božjih zapovjedi. Svi lažu, kradu, ubijaju i onda odu u Crkvu, ispovijedaju se, dobiju pokoru, par molitvi i sretni izađu iz Crkve kao da se apsolutno ništa nije dogodilo, život resetiran ide iz početka. I opet nove laži, i tako stalno u krug.
Da, ja ne vjerujem u Crkvu koju je izmislio čovjek, a ne Isus.
Ja vjerujem u ljude..Žive ljude.. Ljude koji razmišljaju svojom glavom i kojima mozak nije ispran odgojem, vjerom ili čime god. Jer oprost treba tražiti od ljudi kojima si učinio nešto nažao, a ne od Isusa ili Boga.
I ti si apsolutno nebitan za moje postojanje i imam pravo kao i svi drugi ostaviti svoje razmišljanje ovdje ma koliko god se razlikovalo od nečijeg drugog. To se zove sloboda i demokracija.
I ja sve ovo mogu svima reći uživo u facu jer ja živim kako propovijedam što se za mnoge ne bi moglo reći. Većina ih je jaka samo na slovima jer su životne kukavice.


Eto ja zarko zelim da meni kazes u facu sve sto si tu napisala.Samo kazi mjesto,vrijeme i ja cu doci pa mi kazi,mozes povest i muza,decka,brata,strica,tetka.. samo zelim da mi kazes u facu pa da vidis da nisam kukavica,ako sam 1991 se borio sa puskom protiv tvojih mogu i u miru.Cekam odgovor gdje i kada da mi kazes u facu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: