Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP: Vozači zbog stresa na bolovanju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2010. 7:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › S tom razlikom, da vozač u javnom gradskom prijevozu konstantno vozi 30 - 100 ljudi, 7 sati dnevno.

simo, ova rečenica dovoljno govori o tvojoj objektivnosti na ovoj temi.


Kako ne postoji vaga kojom možemo odvagati koliko je neki posao stresan, morat će mo vjerovati onima koji su zakonskim aktima vozačima u javnom gradskom prijevozu dali benificije koje imaju. Zašto i neka druga zanimanja nisu dobila te benificije, a možda ih i zaslužuju to je već druga tema.
Što se tiče moje objektivnosti, naravno da pokušavam biti maximalno objektivan kad komentiram neku temu, a koliko u tome uspjevam nek prosude forumaši. Osim toga prepucavanje na ovom forumu (kao sinoć sa @ audiwordom) je odlično za opuštanje i oslobađanje od stresa.

Don't worry be happy !


_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.06.2010. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nagy je napisao/la (Pogledaj post): › Ma svaka čast svima, ali mali milijun puta sam doživio da vozači tramvaja NE STAJU pješacima na pješačkom, čak i kad ih vide na 50ak metara, očito zakon za njih ne vrijedi... Ne, ne mislim na dotičnog vozača, i ne impliciram išta, da me ne bi netko krivo shvatio. A što se tiče ovih "jadnih ljudi" koji voze vozila gradskog prijevoza, pa uopće ih ne žalim kad vidim kako dosta njih vozi te autobuse, kao da voze kamione sa stokom. A mogli bi tako napisati članak s vozačima vatrogasnih vozila, neka vam ljudi kažu kakva je kultura vozača i koliko se njih uopće makne u stranu kada vide vatrogasno vozilo koje ide na intervenciju, kad ste se već dotaknuli teme o raskrižjima, prednosti u prolasku i ostaloga...


Šinsko vozilo UVIJEK ima prednost Very Happy - pa čak i na pješačkom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2010. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gdje se ja mogu prijaviti da vozim trambaj ?!

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dario_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2010. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: › NE SMIJU prolaziti kroz crveno i nije poželjno da se makneš nego se MORAŠ maknuti.


Iz zakona o sigurnosti prometa na cestama:

"Na vozila službe hitne pomoći, vatrogasne službe, unutarnjih poslova i vojne policije, kad posebnim uređajima daju svjetlosne i zvučne znakove, ne primjenjuju se odredbe Zakona o ograničenju brzine, o prednosti prolaska, o zabrani pretjecanja i obilaženja kolone vozila ili na pješačkom prijelazu ili prelaženju iz trake u traku, o zabrani presijecanja kolone pješaka te obvezi vezivanja sigurnosnim pojasom."

Ukratko, sa upaljenom rotacijom mogu proći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.06.2010. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dario_os je napisao/la: › Ukratko, sa upaljenom rotacijom mogu proći.

Precizno rečeno, članak koji si napisao kaže da ne moraju voziti brzinom određenom prometnim znakom, ne moraju biti vezani pojasom, smiju obilaziti kolonu i da na raskrižjima bez svjetlosne signalizacije UVIJEK imaju prednost.

Iznimno im se, u slučajevima kada se na taj način ne ugrožava druge sudionike u prometu, dopušta vožnja u suprotnoj traci, po biciklističkoj stazi, itd.

Međutoa:

Članak 59. Zakona o sigurnosti prometa na cestama

(1) Na raskrižju i na drugom mjestu na kojem se upravlja prometom uređajima za davanje znakova prometnim svjetlima (semaforima ili drugim uređajima), prometna svjetla za sudionike u prometu znače:
1) crveno svjetlo – zabranu prolaska,
2) zeleno svjetlo – slobodan prolazak,
3) žuto svjetlo – upaljeno samostalno, znači da vozilo ne smije prijeći crtu zaustavljanja niti smije ući u raskrižje, ako se u trenutku kad se žuto svjetlo pojavi, nalazi na takvoj udaljenosti od prometnog svjetla da se može na siguran način zaustaviti.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.06.2010. 18:37 
Naslov:  Re: GPP: Vozači zbog stresa na bolovanju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
Iz zakona o sigurnosti prometa na cestama:

"Na vozila službe hitne pomoći, vatrogasne službe, unutarnjih poslova i vojne policije, kad posebnim uređajima daju svjetlosne i zvučne znakove, ne primjenjuju se odredbe Zakona o ograničenju brzine, o prednosti prolaska, o zabrani pretjecanja i obilaženja kolone vozila ili na pješačkom prijelazu ili prelaženju iz trake u traku, o zabrani presijecanja kolone pješaka te obvezi vezivanja sigurnosnim pojasom."

Ukratko, sa upaljenom rotacijom mogu proći.


i dalje ne vidim gdje zakon kaže da oni smiju prolaziti kroz crveno?Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partibrejkerica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2010. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja isto imam PTSP od gpepeovih vozača i kondora...vrjeđaju, bahati su i bezobrazni.....o nerazumnim cjenama i tetama na šalterima da ne pričam....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.06.2010. 1:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zakon je formuliran tako da si ga svatko protumači na svoj način:)

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.06.2010. 4:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni su kondori dobri ali prema vozačima sam maximalo netolerantan jer su pizde
krše 100 zakona i još onda meni seru da im dam cenera za 5min drndanja u limenci... pa mislim stvarno jel ovo antička grčka il šta??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: