Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Odvoz otpada za prosječnu osječku obitelj - 49 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ivor
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2010. 16:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ta standardna je 120 l. Ona ostaje uz cijenu od 49 kn

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.05.2010. 1:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivor je napisao/la: ›
Ta standardna je 120 l. Ona ostaje uz cijenu od 49 kn

Ja sam neki dan pročitala na kanti nešto 70...pogledat ću baš opet...

Ako i je 120 L, znači, bacamo isto smeća za više para njima u džep..?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trixy
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2010. 2:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, u zakonu piše: „U članku 17. stavak 2. mijenja se i glasi: »(2) Grad Zagreb, grad i općina za komunalni otpad iz kućanstva kao kriterij količine iz stavka 1. ovoga članka mogu primijeniti jedinicu mase ili volumen otpada ili broj članova kućanstva.«“
Mene zanima na temelju kojeg propisa Gradsko vijeće Grada Osijeka ima pravo donositi minimalnu veličinu/zapremninu posude za odlaganje smeća za domaćinstva? Zakon izričito kaže ili volumen ili broj članova domaćinstva, a ne i jedno i drugo. Logika zakona je ta da svatko plaća onoliko koliko volumena otpada napravi. Dakle, prema toj logici, četveročlano domaćinstvo možda odabrati posudu od 60l u nju odlagati otpad i to plaćati. Nigdje u zakonu nisam naišla da se posude preuzimaju temeljem broja članova domaćinstva ako se Grad odluči za odvoz otpada prema volumenu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.05.2010. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi u zgradi nemamo nikakve kante, nego ogromni kontejner, kojega odvoze jednom tjedno..
i imamo vertikalu, kojom sibamo smece u malim vrecicama do tog kontejnera..
dakle, svima nam se isplati otic kod biljeznika i tamo kazati kako nas je dvoje u stanu..
njima ce i dalje jedan kamion tjedno dolaziti po taj kontejner..osim toga, odmah pored zgrade imamo i kontejnere za recikliranje, pa nas dosta dijeli smece i zasebno baca staklo, plastiku, papir..i ostalog smeca ostane vrlo malo..
pa ipak morat cemo ga placati skupo..sto je na neki nacin destimulirajuce za reciklazu...
ako cu placati 120 l smeca, kog ga onda vraga dijelim..onda mogu sve skupa bacat i necu premasiti kolicinu koju placam..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
junfer&ca
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2010. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako već moram potpisati da sam kazneno odgovorna, koje kazneno djelo sam napravila?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lumen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 28
Lokacija: Perivoj
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2010. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tek sad će biti nereda smeća posvud osim u kantama, a tako i treba jer je to sve učinjeno zbog poskupljenja.
Zahvalimo i gradskim čelnicima na udaru 100% povećanja cijena u vrijeme recesije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.05.2010. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E ovo je sad stvarno za plakanje...
Budući da je nas malo više u kućanstvu i ova kanta nam je stvarno mala i ispada zapravo da ćemo jeftinije proći ako uzmemo ovu od 240 l koja je 93 kn /mjesec..dakle nazovem gospodu u unikom i tamo mi kažu kako ako želim veću kantu ( bolje za njih) moram SAMA dovesti staru i zadužiti novu..a pogodiote dokle rade !? Do 14 h. Sad moram moliti ..prvo za prijevoz jer u gepek nam ne stane, pa onda za dan godišnjeg...ma kakva je to poslovnost ?!
SRAM IH MOŽE BITI.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.05.2010. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): › E ovo je sad stvarno za plakanje...
Budući da je nas malo više u kućanstvu i ova kanta nam je stvarno mala i ispada zapravo da ćemo jeftinije proći ako uzmemo ovu od 240 l koja je 93 kn /mjesec..dakle nazovem gospodu u unikom i tamo mi kažu kako ako želim veću kantu ( bolje za njih) moram SAMA dovesti staru i zadužiti novu..a pogodiote dokle rade !? Do 14 h. Sad moram moliti ..prvo za prijevoz jer u gepek nam ne stane, pa onda za dan godišnjeg...ma kakva je to poslovnost ?!
SRAM IH MOŽE BITI.


kako si ti zahtjevna snaso Smile

pa zar nisu dovoljno ucinili za tebe, za nas, za cijeli grad ? ... poskupili su 100 % i vidis kako je sad usluga odvozenja smeca unaprijedjena

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.05.2010. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma da mi nije žao majčice zemlje sad bih iz prkosa bacala smeće posvuda..ma treba ih bojkotirati..meni ih je dost !

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
junfer&ca
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.05.2010. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trixy, odlično si to primjetila. To ne piše u zakonu. I još koješta ne piše. To je smislila ona debela tajnica

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.05.2010. 8:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi pa tko kaže da se morate prijavit unikomu, meni već godinama skupljaju smeće for free. Samo izguram kantu ispred kuće i to je to

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
junfer&ca
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.05.2010. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

luka_os, deder malo detaljnije o tome. Kako to?
Ja i mama baš razmišljamo kako da uletimo u 60 litara, al ovaj tvoj model bi bio još bolji

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lady_di
Offline
Ukupno postova: 46
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2010. 10:03 
Naslov:  Re: Odvoz otpada za prosječnu osječku obitelj - 49 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mi još uvijek bacamo sve smeće u kontejnere pred zgradom, nismo dobili nikakav papir za ovjeravanje kod javnog bilježnika, glavno da su oni digli cijene! Evo jedna pričica o tome kako su sposobni svi u Unikomu: naselje nam je puno onih letećih gluposti što smo kao djeca zvali helikopteri i prekjučer je došla jedna žena iz Unikoma sa onim kolicima i metlom, uzela ona mesti ta sranja i namela jedan dio na hrpicu nasred parkirališta, a pored kontejnera i nestala, nije se sjetila to ubaciti u kontejner, tako da ta hrpa i dalje stoji nasred parkirališta u nešto manjem obujmu jer je vjetar učinio svoje! Rolling Eyes Tako se to radi u UNIKOMU! Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: