Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Za tjedan dana Osječani prelaze na digitalni TV prijam

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.05.2010. 7:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kapetan je napisao/la (Pogledaj post): › Jel ima netko informaciju kada će STV, Osječka i Vinkovačka televizija početi s digitalnim emitiranjem?


Niko ne odgovara a i mene zanima odgovor...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kapetan
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2010. 8:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa odgovorili su mi...ajd se ti fino vrati na 1. stranicu pa još jednom sve pročitaj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2010. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uzmite si max tv Smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2010. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Razz


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 4:00; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2010. 7:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kapetan je napisao/la (Pogledaj post): › Pa odgovorili su mi...ajd se ti fino vrati na 1. stranicu pa još jednom sve pročitaj


Joj ..baš sam ćorava, a nisam kavu valjd popila...hvala.

Da li još tko djeli moje mišljenje da je ta digitalna slika nekako drugačija od ove analogne..ali u negativnom smislu ?
Boje su drugačije, crna više nije crna..meni se baš ne sviđa Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2010. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
Da li još tko djeli moje mišljenje da je ta digitalna slika nekako drugačija od ove analogne..ali u negativnom smislu ?
Boje su drugačije, crna više nije crna..meni se baš ne sviđa Rolling Eyes

I ja sam to primjetila još prije koji mjesec kad su moji nabavili taj reciever. Riknuo nam stari TV i onda su kupili plazmu. Bila je na akciji jer nije imala ugrađen reciever, a danas ga puno plazmi ima.

I kupili su reciever i jako je iritantno kad je signal lošiji i odmah budu one kockice po ekranu i čuje se ono iritantno cvrkutanje...uf! Zbog takvih stvari mi je žao što se analogni signal gasi...

Te kockice i "cvrkutanje" bude do te mejre da se ne vidi što je uopće na TV-u i što piše...dok na analognoj televiziji bude slika malo lošija, sivkasta, ali se vidi što je na TV-u, ne izobliči se cijela slika.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2010. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
snaša je napisao/la: ›
Da li još tko djeli moje mišljenje da je ta digitalna slika nekako drugačija od ove analogne..ali u negativnom smislu ?
Boje su drugačije, crna više nije crna..meni se baš ne sviđa Rolling Eyes

I ja sam to primjetila još prije koji mjesec kad su moji nabavili taj reciever. Riknuo nam stari TV i onda su kupili plazmu. Bila je na akciji jer nije imala ugrađen reciever, a danas ga puno plazmi ima.

I kupili su reciever i jako je iritantno kad je signal lošiji i odmah budu one kockice po ekranu i čuje se ono iritantno cvrkutanje...uf! Zbog takvih stvari mi je žao što se analogni signal gasi...

Te kockice i "cvrkutanje" bude do te mejre da se ne vidi što je uopće na TV-u i što piše...dok na analognoj televiziji bude slika malo lošija, sivkasta, ali se vidi što je na TV-u, ne izobliči se cijela slika.
čekaj dok to sve bude u punoj snazi pa ćeš shvatit razliku, to što je novo ne znači da je loše...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2010. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la: ›
čekaj dok to sve bude u punoj snazi pa ćeš shvatit razliku, to što je novo ne znači da je loše...

Nadam se da hoće biti bolje. Ne kažem da je novo pa da je loše, samo ovo dosad me nije previše uvjerilo. Zapuše vjetar i signal yede gowna, hehe...komotno mogu ugasit TV. Wink

A inače je signal oko 75-80 %...ne znam dal je to zbog odašiljača ili zbog toga što signal trenutno nije u punoj snazi.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2010. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije u punoj snazi, ovo što se dosad hvatalo je bilo čisto testiranje, zato to i rade relativno sporo, dio po dio, no treba pričekat... a ovo što kažete za boje, hm, sad ne znam kak je snaša to radila (da li je promijenila i vrstu televizora) no ja sam to primjetio u razlici između ovih starijih (CRT valjda) i plazme, to je zbog drukčije tehnologije prikaza, mal treba čačkat po opcijama i namjesti se i to bez problema...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2010. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@exHOP3on...kod plazmi ima mali miljon opcija koje trebaš namjestiti, da ne boje ne budu drečave i sl. Smile Možda ona nije baš "čačkala" pa joj nije kako treba namješteno pa joj se zato ne sviđa...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2010. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo to Smile
a i na nekim dig.prijemnicima ima također...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2010. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cini se meni da ce proci godine dok to ne krene u 'punoj snazi'. Kc je presla pocetkom ove godine pa svako malo problemi sa stektanjem videa.
ajd da je test,pa bi cojek shvatio,ali ovo je produkcija,placash punu cijenu za poluproizvod i nemas se kome zaliti...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2010. 7:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la (Pogledaj post): › nije u punoj snazi, ovo što se dosad hvatalo je bilo čisto testiranje, zato to i rade relativno sporo, dio po dio, no treba pričekat... a ovo što kažete za boje, hm, sad ne znam kak je snaša to radila (da li je promijenila i vrstu televizora) no ja sam to primjetio u razlici između ovih starijih (CRT valjda) i plazme, to je zbog drukčije tehnologije prikaza, mal treba čačkat po opcijama i namjesti se i to bez problema...


Ma nisam ništa čačkala...a najbolje da zovem nekog ko se više razumije u to..pa da pročačka Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2010. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada bude u punoj snazi digitalni signal,na tvu ces ili imat odlicnu sliku ili slike nece biti.Kod analognog signala kakav god da je signal ti imas nekakvu sliku,makar i losu ali imas.Digitalni signal ili je ili nije(1 ili 0).Ako nisam u pravu neka me netko ispravi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2010. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tux je napisao/la (Pogledaj post): › Kada bude u punoj snazi digitalni signal,na tvu ces ili imat odlicnu sliku ili slike nece biti.Kod analognog signala kakav god da je signal ti imas nekakvu sliku,makar i losu ali imas.Digitalni signal ili je ili nije(1 ili 0).Ako nisam u pravu neka me netko ispravi.


U principu (teoriji) tako je.
Ali isto tako (u praksi) ako je loš signal dolazi do pucanja (slika se raspada).
Rješenje je antenu pomaknuti za par stupnjeva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: