Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Google Chrome browserom napada Internet Explorer

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2008. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Imam osjecaj da je Google lansirao poluproizvod. To mi govori i cinjenica da samo lansiranje nije proslo bez problema (kasnjenje, odgode) - vjerojatno su peglali zadnje bugove.


Slažem se da je poluproizvod, kaže da je beta Wink, kao i svi ostali guglovi proizvodi, hehe

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2009. 22:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prošlo je dosta vremena od inicijalnog lansiranja Chromea i bilo bi nepravedno prema ovom, sada sjajnom browseru ne zaključiti topic;

Dakle, Chrome je sazrio. Trenutno tjeram Windows 7 Betu na laptopu i vjerujte, kada prijeđete preko groznoga (ok, još je u beti) Internet Explorera 8 (IE 7 i Win 7 ne žele živjeti zajedno), Firefoxa 3 (spor kao i uvijek) na Chrome - čini vam se kao da se svijet ubrzao.
Ugradili su hrvatsku provjeru pravopisa, stabilnost je poboljšana 500x, kvragu - čak se i pdf-ovi brže otvaraju unutar tabova;
U suradnji sa Google Gears API-jem, moguće je na desktopu kreirati prečac prema stranicama koje rabe navedeni engine (gmail, google docs, calender, picassa...) i otvarati iste u, hm, lite prozoru chromea...
Nisam testirao na FB-u jer sam obrisao acc, ali mogu samo reći - povratak Chromeu se isplatio.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2009. 0:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GoogleGears radi i na Firefoxu i IE-u (?), i jednako omogucava offline pristup Gmailu/Gdocsu/... Kad smo vec kod Gearsa, ovo s offline Gmailom je zakon fora, pogotovo Flanky mode. Ako si na drljavoj ili "podusdjenoj" slabasnoj wifi vezi - u tom modeu se moze na miru raditi (bar dok ne zatreba attach ;-)).

Za ove ostale prednosti koje navodis - sve je stvar ukusa. Npr. ja ne podnosim kad mi se PDF ili bilo koji drugi dokument otvara u browseru. Konkretno, za PDF se najbrzim pokazao FoxIT.

U zadnje vrijeme me vesele portable inacice browsera, posebno portable [u pravom smislu te rijeci] inacica Firefoxa. Napokon sam slozio svoj omiljeni surfing environment koji furam na sticku i mogu deployati u casu na bilo kojem stroju. Mljac...

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2009. 1:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo i malo statistika...

Prikaz prvih 15tak najucestalijih browsera na 031, poredanih po prosjecnoj duljini zadrzavanja na portalu i ukupnom sudjelovanju u brou pregledanih stranica... cini se da ekipa s Blackberryem nema bas najbrzu vezu ;-)



Ovo je graf kretanja apsolutne zastupljenosti Chrome-a medju posjetiteljima portala Osijek031.com, od dana izlaska na svjetlo dana, do danas...



Ovo je relativna zastupljenost Chromea, odnosno usporedba zastupljenosti Chromea i drugih browsera u zadnjih mjesec dana. Chrome je ona debela plava linija. ;-) 2.5%


Zastupljenost browsera u zadnjih mjeseca dana...

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2009. 9:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Za ove ostale prednosti koje navodis - sve je stvar ukusa. Npr. ja ne podnosim kad mi se PDF ili bilo koji drugi dokument otvara u browseru. Konkretno, za PDF se najbrzim pokazao FoxIT.


True, Foxit je ok, iako adware; no za one okorjele pdfove sa svim naprednim điđama koje acrobat pro nudi (forme, metalinkove, 3d...) nema pristojne alternative.
U Chromeu mi se to pokazalo najljepšim, jer sam osuđen na fakin widescreen ekran, a ne da mi se baš svaki pdf skidati na disk; sejvat ću ga ako zaključim da je vrijedan toga...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2010. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Simpatican video...

Google Chrome Speed Tests


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: