Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Profesionalnim osječkim vatrogascima smanjene plaće između 3 i 18 % [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.04.2010. 16:11 
Naslov:  Profesionalnim osječkim vatrogascima smanjene plaće između 3 i 18 % [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O smanjenju plaća između 3 i 18 posto te ukidanju 20-postotnog dodatka za uvjete rada govorilo se na konferenciji za novinare koju su održali predstavnici Javne profesionalne vatrogasne postrojbe Grada Osijeka. Premda su početkom veljače počeli pregovori oko novog kolektivnog ugovora između predstavnika vatrogasaca i Gradske uprave, kao poslodavca, smanjenje plaća, čulo se, uslijedilo je nakon jednostrane odluke Upravnog vijeća ove postrojbe, Istaknuto je kako država poštuje svoju 92-postotnu financijsku obvezu uplačujući svojih 13 milijuna i 300 tisuća kuna. S druge, pak, strane osječko Gradsko vijeće prepolovilo je svoju obvezu s nekadašnja 2 na samo 1 milijun kuna za 2010. godinu. Grad je dakle inicirao rezanje plaća vatrogascima koji, kako kažu, nastavljaju svoju sindikalnu borbu, a ako treba, poručuju, ići će i u štrajk.



U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- kolegij gradonačelnika
- djeca i mine


Osječka televizija - Vijesti, 21.04.2010.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gardy
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 21.04.2010. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bubalo,,reži svoje place i troškove,a ne radnicima,,j,,b,,te sanader

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MAXXIS
Offline
Ukupno postova: 59
Lokacija: East side
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2010. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sramota..

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.04.2010. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je smanjena 30%, a nitko o tome nije pisao Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.04.2010. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ići će u štrajk...
kako?prskat će po požarištu sa smanjenim pritiskom vode?
nek se riješe one nagomilane birokracije pa će biti više novaca u proračunu grada za sve što je najnužnije.
kako srušiti gradsku vladu, zna li tko?što je potrebno da mi građani pokrenemo...ovo je više prevršilo svaku mjeru...važno im je valjda dokopati se titula a ne raditi ono što trebai što su obećali...damn!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ESOX
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.04.2010. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e moj bubalo, sada se pocela puniti gradska kasa preko dijece (vrtici), vatrogasaca, pa šta je slijedece, nije mi jasno kako se udara po ovakvim skupinama, a gradski dužnosnici, neobicno, neki nove aute, rukice u ðepove i šepurenje po gradu i gradskim kaficima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cannibal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.04.2010. 0:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanima me koliko će sniziti mediću - gpp plaću

_________________
BEHEADING
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
more456
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 11:04 
Naslov:  Re: Profesionalnim osječkim vatrogascima smanjene plaće između 3 i 18 % [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječki vatrogasci nisu baš poznati po učinkovitosti. Čim je neki kompliciraniji požar oni uprskaju - Dom obrtnika npr.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je sklizak teren. Priča se da požare na moru podmeću upravo vatrogasci, ne bi li im se podigla plaća, odnosno nekakvi dodaci. Nadam se da osječki neće istim putem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.04.2010. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo je sklizak teren. Priča se da požare na moru podmeću upravo vatrogasci, ne bi li im se podigla plaća, odnosno nekakvi dodaci. Nadam se da osječki neće istim putem.


Ovo je, u najmanju ruku, idiotska izjava. Ako i ima takvih slučajeva po moru, zašto bi se to imalo odnosilo na osječke vatrogasce? A i sam si napisao "priča se". Dakle nema nikakvih dokaza zato. Vatrogasci, čiji god oni bili rade jedan od najtežih poslova i svakako smanjenje plaća ne odražava samo socijalnu neosjetljivost vodstva grada nego i totalno nepoštovanje prema tim ljudima i toj profesiji. Neka Bubalo krene od smanjenja svoje plaće. Pa svojih dupelizaca, pa svojih direktora. Ali nisam još čuo negdje takve priče.

A ti ako već ne vjeruješ vatrogascima, kad ti se nešto zapali, ne daj Bože, ti onda zovi susjeda pa nek ti gasi. Ja našim vatrogascima vjerujem jer sam imao i priliku iz prve ruke promatrati kako rade i kakva im je organizacija. Nisam primjetio niti jednu jedinu stvar koju prepuštaju slučaju nego stavrno brinu za svaki aspekt svog djelovanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
korisnik_
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slazem se s natpisom prije mene (Angelium)...znam da je kriza ali ako gradonacelnik i grad ne mogu financirati nase vatrogasce s 0,8% njihovih minimlalnih potreba kako mi,gradani Osijeka,mozemo sutra ocekivati bolju zastitu...na koju imamo pravo po Ustavu...nisam cuo da u Zagrebu Vatrogasci strajkaju ili najavljuju strajk....mislim da bi nakon svake intervencije gradani trebali racune od stete poslati Gradonacelniku....
Pitanje za "more456"....
svi govorimo da je netko nesta uprskao,ako je tako imamo nadlezne institucije koje bi vec reagirale da su nesta uprskali...eto kakvi smo mi ljudi,tuzimo nekoga jer izlaze sebe u opasnost...svi smo od krvi i mesa i grjesimo ali nitko nije napisao koliko su sacuvali zivota i imovine...tu nisu samo Vatrogasci nego i Hitna medicinska pomoc,Policija....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›
Ovo je, u najmanju ruku, idiotska izjava. Ako i ima takvih slučajeva po moru, zašto bi se to imalo odnosilo na osječke vatrogasce? A i sam si napisao "priča se". Dakle nema nikakvih dokaza zato.


Naravno, šalio sam se. Ali to se zaista priča. Kažu ljudi dolje da su neki požari tako stručno potpaljeni, da to ne može napraviti piroman.

Žao mi je što se nekom smanjuje plaća, pa bilo to i u javnom sektoru. Nažalost po javni sektor, to je samo početak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 15:00 
Naslov:  Osječki vatrogasci protiv smanjenja plaća
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Javna profesionalna vatrogasna postrojba (JPVP) Grada Osijeka bit će jedina postrojba u Hrvatskoj koja neće imati dodatak na uvjete rada - poručio je jučer vatrogasni sindikalni povjerenik Drago Pranjić. Upravno vijeće JPVP-a, pojašnjava, odlučilo je ukinuti dodatak za uvjete rada (oko 1.000 kuna), a plaće smanjiti između 3 i 18 posto, odnosno od 200 do 700 kuna. S vatrogascima se jučer sastao predstavnik Grada u pregovaračkom odboru Milan Kamenko. Osnovni standard javne ustanove, podsjeća, financira država s oko 13,3 milijuna kuna godišnje, a ovisno o mogućnostima Grad financira dio iznad standarda.

- Grad nažalost ove godine nije mogao izdvojiti više od milijun kuna. Stoga plaće moraju ići u korekciju. Misao vodilja je zadržati sve ljude u radnom odnosu, kazao je. Dodaje kako će se za 70 posto vatrogasaca plaće smanjiti do šest posto. Nezadovoljni vatrogasci odgovaraju da im Grad za njih izdvaja samo 0,2 posto proračuna.

- Sad bi nam vi skinuli plaće, a ako nam onda i premijerka skine, gdje ćemo završiti? - čulo se jučer.

- Nakon naše žalbe, zapovjednik ima rok od 15 dana za odgovor, potom slijedi postupak mirenja, a nakon toga vjerojatno štrajk. Međutim, ako do njega dođe, građani ga neće osjetiti - bit će štrajk prema zapovjedniku i vodećim ljudima Grada, no na sve intervencije ćemo izlaziti kao da se ništa nije dogodilo - zaključuje Pranjić.

Sindikat razočaran

- S obzirom na to da traju kolektivni pregovori između Grada i vatrogasaca, neugodno smo iznenađeni i razočarani jednostranom odlukom Upravnog vijeća o znatnom smanjenju plaća. Grad ovim potezom neće ostvariti značajnije uštede. Pozivam na nastavak socijalnog dijaloga, no ako Upravno vijeće ostane pri svome, sindikat će nastaviti sa svim aktivnostima koje nam zakon omogućava - kazao je Darko Lesar, županijski povjerenik Sindikata državnih i lokalnih službenika i namještenika.

Tekst: M.Mihaljević/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: