Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vlada RH osigurala 129 milijuna kuna za besplatno studiranje brucoša [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 17:19 
Naslov:  Vlada RH osigurala 129 milijuna kuna za besplatno studiranje brucoša [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od sljedeće akademske godine svi studenti koji prijeđu upisni prag imat će besplatnu prvu godinu studija, odluka je to hrvatske Vlade, a o kojoj se, između ostalog, raspravljalo i na sjednici Senata osječkog Sveučilišta. Naime, čulo se kako je država za besplatni studij osigurala 129 milijuna kuna u ovogodišnjem proračunu i proračunu za sljedeću godinu. To znači da će i studenti koji upisuju redovan studij, ali za osobne potrebe, za što su do sada morali plaćati i po nekoliko tisuća kuna po semestru, prvu godinu studirati besplatno. U skladu s tim osječko Sveučilište donijelo je upisne kvote po pojedinim fakultetima.



U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- Novi i najmoderniji osječki atubusni kolodvor, vrijedan 18 milijuna eura, treba biti završen do listopada

- U Osijeku je započeo 8. Susret pedagoga Hrvatske na temu “Kriza odgoja i odgoj u vrijeme krize “




Osječka televizija - Vijesti, 19.04.2010.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nobody weird like me
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2010. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajde bar nešto. Smile
ovu generaciju nisu zakačili ni besplatni udžbenici i prva je u državnoj maturi (iako je za to djelomično i sama generacija kriva xD)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
antifriz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2010. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh, samo što će oni koji drugu godinu ne upišu s punih 60 ECTS bodova plaćati dovoljno da se sve to nadoknadi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karamba
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A nek i placa. Ako hoce nesto vise od zivota neka i ulozi malo u sebe a ne sve na tanjiru poslozeno dobit...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2010. 20:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka cast na osiguranim novcima Very Happy
osjecko sveuciliste ni nema svoju stranicu pa kvote idite gledat na stranicama fakulteta iako je vec receno da ce biti isto kao prosle godine, ipak je zagrebacko sveuciliste napravilo izmjene.

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
antifriz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2010. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

karamba je napisao/la: ›
A nek i placa. Ako hoce nesto vise od zivota neka i ulozi malo u sebe a ne sve na tanjiru poslozeno dobit...

Pa da! Tko je vidio ne plaćati obrazovanje! Treba studirati i raditi da bi studirao, tako ću sigurno imat 60 ECTS bodova. Srećom pa sa srednjom školom mogu odmah dobiti fleksibilan posao koji će mi omogućiti da od 7:30h do 18h budem na fakultetu i u istom danu odradim 8h očekivanih rezultata... jedva čekam da opet upišem faks, baš će mi biti super.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karamba
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2010. 3:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa jedno dobar dio svijeta je vidio da se obrazovanje plaća i imaju bolje i kvalitetnije visokoskolske obrazovne sustave nego mi.
Besplatno visokoskolsko obrazovanje ti je moj antifriz iskreno bas bezveze i nema puno smisla.
A do kojeg bi ti to stupnja htio besplatno obrazovanje? Do doktorata? To je jedan dio obrazovanja, a sto sa strucnim usavrsavanjima koja isto spadaju u obrazovanje i cilj im je podici konkurentnost radnika? Jel i to treba biti besplatno za sve grane zanimanja kako jedna grana ne bi bila u prednosti i kako bi svi imali iste uvjete? Daj molim te.
To sto nam drzava puca po savovima i ljudi polako propadaju nije izlika da sve treba biti besplatno odjednom kako bi svima bilo lakse nego bi u normalnom svijetu nasa vlada radila za povecanje radnih mjesta kako bi se povisio standard a ne samo kupovat socijalni mir s glupostima kao besplatno obrazovanje itd. Poanta je sto smo mi kao građani ove krasne zemlje krivo "odgajani" od pocetka. Da su nam odmah usadili da samo sposobni uspijevaju i da ako si posten i posteno radis posteno ce te se i platiti ovakvih nebuloza kao besplatno obrazovanje ne bi ni bilo al eto sta ces... ljudi navikli da dobiju sve pa bi jos.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2010. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Da su nam odmah usadili da samo sposobni uspijevaju i da ako si posten i posteno radis posteno ce te se i platiti ......"

Ne. Gdje te to pošteno plate ako se si pošten, trudiš se i pošteno radiš?
Prošao sam kroz 3 firme gdje se sav dodatan trud i izvanprosječni rezultat kažnjavao na način da te se sve više iskorištava a plaća isto..ili manje obzirom na recesiju...
U nekom drugom dijelu svijeta gdje je obrazovanje skupo ono donosi i siguran posao, dobru plaću i sigurnost..kod nas ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karamba
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2010. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A je**** Boost, to je ono o cemu ti pricam.
Da nevlada općenito mentalitet iskoristavanja radnika kod nas ne bi ni ti, a bogme ni ja imao slicnih iskustava.
Ja sam samo ljut sto ,kao sto sam rekao, kod nas nitko da pocne stvariti proizvodnju i dizati standard. Trebalo bi biti pravilo da svaki student s obadva roditelja koji radie moze bez problema izfinancirati svoje obrazovanje, tako si podici konkurentnost na trzistu raditi i dobro se zaposliti.
Al eto...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.04.2010. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

antifriz je napisao/la: ›
Eh, samo što će oni koji drugu godinu ne upišu s punih 60 ECTS bodova plaćati dovoljno da se sve to nadoknadi...

Ako se potrudiš i izvršavaš obaveze na vrijeme, nije problem nagurati 60 bodova.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2010. 20:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ti bodovi koliki je to prosjek ocjena otprilike

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: