Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grafička <600Kn

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 29.10.2009. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm trebam grafičku točno za ovo:
Neplaniram se igrati 24 sata i nisam nikakav ludi gamer...igre koje bih igrao na high su tek toliko daubijem večernju dosadu i ništa više... netrebam bijesnu grafičku za bolesne performanse..a koliko sam vidio grafička do 500Kn HD 4670 vrti sve igre na 1280x1024 rezi na high i to sve fps iznad 35....najbitnija mi je stvar HD jel obožavam gledati filmove u HD (Full HD) zato i uzimam grafičku drugu i full hd lcd monitor jel sam frik za filmovima....
Mislim da bi me ova grafička ljepo zadovoljila.

Volio bih vidjeti usporedbu HD 4670 vs. HD 4730 jel nemislim da za 100Kn bih vidio toliku razliku(a možda i bih.pa ako netko ima test slobodno neka ga stavi ovdje)

Grafičke kartice koje su iznad 500-600Kn enželim kupiti jel nemam potrebe uopće za njima.

Što se tiče ostatka računala evo konfiguarcija koja zadovoljava moje potrebe pa isto je možete procijeniti jel bi mjenjali nešto ili:
Intel core duo E440 @ 2.5Ghz
2X2Gb ddr2 800Mhz Mushkin XP2 (latencije su joj 4 4 4 12...dakle strašno brza memorija i ide na 1000Mhz ali nemam potrebe od toga..)
Gigabyte GA-P35 Ds3 Rev.2.0
160Gb hdd hitachi deskstar sata2 8mb cache
500W napajanje
HD3450 grafička od gigabyte

Što se tiče hdd nemam potrebe za većim jel sve spremam na drugi komp ili na dvd pa mi hdd drugi netreba a za ostalo..pa procijenite i sami..

nekako imam dvojbu što se tičeg grafi između:
HD 4670 vs. HD 4730... osijek031.com smile

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2009. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ubijanje dosade u igrici možeš i na sadašnjoj grafičkoj i to bez problema samo je stvar u nalaženju prave igrice za ubit dosadu.

razlika u vrćenju na 1200 i recimo 1600 ili 1900 (full HD) rezoluciji je ogromna i vjeruj mi kad ti kažem da vrćenje novije igrice na "high" je neusporedivo s vrćenjem starijih igrica na "high" i to još s DX 10 na full HD što ćeš imat prilike igrati. (ja i dan danas proklinjem boga što nisam izdvojio još 500kn više za malo bolji ekran al šta je tu je 1600 i nije loša rezolucija za tjerat igrice).

ako želiš performanse evo ti recimo usporedba nekoliko ATI kartica iz tog razreda i molim te obrati pozornost na HD 4850 koja je najjača na usporedbama. e kad sad proučiš tu karticu poprati ovdje usporedbu 4850 i to xxx s gainwardovim GTS 250 (ali s 1gb) koji sam ti propručio. od 5 strane na dalje vidjet ćeš usporedbe te dvije kartice i možeš po performansama kartice, radnoj temperaturi (koja je kod GTS na 34C što je nevjerovatno), buki i potrošnji energije vidjeti kolko je GTS bolji od HD 4850, a ta je kartica praktički duplo bolja od tvog izbora.

e sad kad uzmeš sve to u obzir i činjenicu da kupuješ full hd lcd, vjeruj mi kad ti kažem da ćeš za mjesec, dva, tri požalit što nisi izdvojio jebenih 200/300kn više za DUPLO bolju karticu. kad tad ćeš htjet zaigrat neku novu igricu, ubit vrijeme, a komp će reć "neeee moooožeeee" paš si izgrist usne od muke.

al ok odabir je uvijek na kraju krajeva tvoj Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2009. 18:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › links. uzmi jače napajanje svakako i g-skill RAM (4gb RAM cca 600+kn al imaš garanciju 3 godine Wink iako oni daju doživotnu garanciju na ram, na poleđini kutije imaš kod koji prijaviš njima i ako se nešto dogodi RAM-u šalju ti novi. tako kažu, nisam provjeravo al ono moguće je).

jel trebaš za nešto 4 jezgreni processor il tek tako ? mislim realno šta će ti ?



Za obradu zvuka. Cubase, wavelab, protools...puuuno vst-ova. Radim si DAW pa mi treba nešto jače.
Gledao sam i ponudu na stranicama ADM-a i ista konf. me izađe nekih 300-350 kn manje, ali njih nema u OS pa bih morao naručivati iz ZG. Zadnji put kad sam naručio nešto online iz Zagreba 6 mjeseci sam se morao natezati s ispektoratom da mi vrate novac jer nisu mogli isporučiti robu koju sam platio ( šugavi Propero).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2009. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da ti je core2duo na recimo 1333Mhz sasvim dovoljan za to, a jeftiniji je za 1000kn, za tih 1000kn možeš si kupit neku jako dobru creative digitalnu zvučnu karticu kad već barataš labom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2009. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@tyler_durden

Asus P7P55D, i5 750, G.SKILL PC-10666-6 GB i ušteda je oko 1000kn

@chosen

definitivno mjenjaj CPU na neki 45nm ala e8400 jer i dan-danas 2jezgreni su najbolji za igre. btw tvoj proc nemože iskoristit puni potencijal 4730 tako da svejedno ti preporučam promjenit CPU ako i uzmeš tu ati karticu.

a za obojicu GTS250
razlika u performansama ogromna u odnosu na vaše predložene a razlika cijene cca 250kn

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.10.2009. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kupi si ps3 i full hd-tv ..koji je ujedno i monitor ako imas komp i piči do mile volje

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: