Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Onemogućavanje particije...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
weirdfreak
Offline
Ukupno postova: 28
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2008. 22:11 
Naslov:  Onemogućavanje particije...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači 1 hard - 3 particije.... C, D, E... 2 sustava XP (na c i na d)... Ne želim da ovaj na c, vidi išta od ovoga na D.... Ali "hide" mi nije rješenje jer se lako ponovno dođe na D... Da li je netko upućen kako se eventualno može "disableati" određena particija?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mglg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2008. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o čemu ti laprdaš?! ne želiš da particija C vidi pariticju d? ktk?!

_________________
But y's the rum gone?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.12.2008. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

weirdfreak je napisao/la: ›
Znači 1 hard - 3 particije.... C, D, E... 2 sustava XP (na c i na d)... Ne želim da ovaj na c, vidi išta od ovoga na D.... Ali "hide" mi nije rješenje jer se lako ponovno dođe na D... Da li je netko upućen kako se eventualno može "disableati" određena particija?

Misliš nekom drugom korisniku računala onemogućiti pristup D: particiji?

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2008. 22:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

weirdfreak je napisao/la: ›
Znači 1 hard - 3 particije.... C, D, E... 2 sustava XP (na c i na d)... Ne želim da ovaj na c, vidi išta od ovoga na D.... Ali "hide" mi nije rješenje jer se lako ponovno dođe na D... Da li je netko upućen kako se eventualno može "disableati" određena particija?


Nisam istraživao jer se nemam potrebe zamarati s time, ali google mi je prijatelj Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
weirdfreak
Offline
Ukupno postova: 28
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2008. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Nisam istraživao jer se nemam potrebe zamarati s time, ali google mi je prijatelj Wink

Hvala na pokušaju, no kao što već rekoh, ne treba mi "hide", nego "disable"... s ovim što si našao preko googla samo sakriješ particiju. U takvoj situaciji dovoljno je da u adress baru napišeš "d:" i već si opet na toj particiji bez obzira što je nevidljiva...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2008. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

weirdfreak je napisao/la: ›
Hvala na pokušaju, no kao što već rekoh, ne treba mi "hide", nego "disable"...


A da u operativnim sustavima jednostavno ne dodijeliš niti jednu slovnu oznaku particiji? Illi još bolje - unmount?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spaljeni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2008. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To bi bilo jedino rješenje.

Administrative Tools > Computer management

U istome:
Storage > Disk Management > Desni klik na particiju > Change drive Letter and Paths > klik na Remove.

Ovo ne bi trebalo fizički makniti niti oštetiti particiju, a u operativnom sustavu ona ne bi trebala postojati.

Za slučaj da nemaš Administrative tools:
Desni klik na Taskbar > Properties > Otvori karticu Start Menu
Na istoj klikni na Customize > Otvori Advanced Karticu
Kopaj pod "Start Menu Items"... Trebali bi biti na zadnjem mjestu pa odaberi želiš li ih vidjetu u Start Meniju

_________________
The planet is fine. The people are fucked.
- George Carlin (1937.-2008.)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vladislav
Offline
Ukupno postova: 3
Lokacija: Sombor
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.08.2009. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mozes nikako da sakrijes na 1 hdd particije,vec ih samo mozes dijeliti...ali ako hoces da onemogucis pristup drugom korisniku na tu particiju imas partition locker i zakljucas...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: