Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ministarstvo financija osobne brojeve građana objavilo na internetu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2009. 16:43 
Naslov:  Re: Ministarstvo financija osobne brojeve građana objavilo na internetu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem je što su meni u banci tražili dokument na kojem ima JMBG, čak su prihvatili osobnu koja je istekla prije 7 godina?! Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja dobio novu vozačku sa ojbom, sad ne moram pamtiti Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.05.2009. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...JMBG će biti i dalje potreban u bankama i financijskim transakcijama, koliko mi je poznato....a što se OIBa tiče, mene su ga tražili u nekoliko navrata kod javnog bilježnika i tim nekim administrativnim stvarima....


lufus je napisao/la: ›
Problem je što su meni u banci tražili dokument na kojem ima JMBG, čak su prihvatili osobnu koja je istekla prije 7 godina?! Shocked


...pa lijepo rekoh već: kad su u pitanju financije, mislim da će i ostati (tipa banke, kredita, leasinga i tko zna šta još)....i za takve stvari mislim da će tražiti domovnicu...nisam sigurna 100%, al mislim da sam negdje uhvatila takvu informaciju...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obavezna upotreba OIB-a u sluzbenoj administraciji krece tek od 1.1.2010. Dakle, ovo je godina uvodjenja, prilagodbi i slicno [za razliku od JMBG-a, OIB imaju i pravne osobe, udruge, sportska drustva i sl.] i to je sasvim razumljivo.

OIB je ono sto je bio JMBG, uz razliku da se iz tog broja ne mogu iscitati podaci koji se mogu iz JMBG-a [datum rodjenja, ex-republika rodjenja i spol] i uz razliku da ce OIB imati i pravne osobe [do sada su one imale maticne/porezne brojeve]. OIB je dobra stvar, ali dolazi skoro 20 godina prekasno, odnosno - nakon sto se "bratija" [citaj: Hrvatine] nalapala u mutnoj vodi u kojoj se vise ne mozu uci u trag popaljenoj imovini.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2009. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Ja dobio novu vozačku sa ojbom, sad ne moram pamtiti Smile

Ja prošli tjedan dobio novu osobnu bez OIB-a Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coxa Branca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Korriban
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.06.2009. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Cek jel to nova vozacka ?? A stare kao valjaju do isteka hahahah. Znaci moja vrijedi do 2048, odlicno, a kao mora se uskladit sa EU. Wtf ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.06.2009. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma daj , kao jmbg se kao ne koristi vise, a svi ga traze Smile

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: