Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



BLU RAY filmovi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.04.2009. 18:30 
Naslov:  BLU RAY filmovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koje filmove imate, koje ste gledali na blu rayu...vaši dojmovi..što posjedujete itd...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.04.2009. 19:52 
Naslov:  Re: BLU RAY filmovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je taj format potpuno nepotreban i s dolaskom je uranio jedno 5 godina.
95% ljudi nema niti blizu opremu da bi mogli primjetiti razliku u kvaliteti slike i zvuka između dvd-a i br-a. naravno da će br diskovi polagano povećavati svoj udio na tržištu i da će se ljudi postpuno prebacivat na taj format, ali čisto sumnjam da će doći do bacanja dvd-ova u smeće kao što je bio slučaj s vhs-om. više mislim da će većina ljudi nove naslove uzimati na br-a i slagat u kolekciju zajedno s dvd-ovima. a kada pogledaš recimo doba kad se dvd pojavio i koliki je to napredak donijelo u usporedbi s vhs-om i sada ovo smješno je

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.04.2009. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

blu ray je jedno 100 puta( ovo je cinično, al masu puta) bolji od dvd-a. Osobno imam tehniku na kojoj gledam( full HD phillips jedan od najboljih tv-a i sony 3) i vrtjeti dvd i blu ray definitivno nije isto. DVD je ako se nevaram 576p , blu ray je 1080p. slika, zvuk neusporedivo bolji...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.04.2009. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › blu ray je jedno 100 puta( ovo je cinično, al masu puta) bolji od dvd-a. Osobno imam tehniku na kojoj gledam( full HD phillips jedan od najboljih tv-a i sony 3) i vrtjeti dvd i blu ray definitivno nije isto. DVD je ako se nevaram 576p , blu ray je 1080p. slika, zvuk neusporedivo bolji...


kao što rekoh, normalni smrtnici neće primjetiti razliku...
a to sve ovisi i o opremi i samoj obradi materijala. jer nećeš kod hitchcockovog filma primjetit razliku da ga jebeš.

sad što se mene tiče-svejedno. ionako je taj format namjenjen za nove filmove. a novi filmovi su sranje. pa može ih božanstveni zvuk i slika krasit al će i dalje bit kao naparfemirano govno Laughing

živjela analogija! to je bilo doba dok su se nismali filmovi i glazba. sve poslije toga je sranje (čast iznimkama). a nisam čuo da se itko žalio na krckanje vinila i premotavanje vhs-a. jer na tim formatima je bilo ono što je jedino bitno=umjetnost i srce.

a ovo danas je ko imat robota za ženu. "uskraćeni" će se zadovoljiti turanjem u navazelirani čelik, dok će ljudi sa srcem i dušom znati da je prava žena bolja-makar prdi, smrdi i popuje Wink

i čisto subjektivno, meni vhs ima 10 puta bolju sliku. svjestan sam šta pričam. ista stvar je kao i kod vinila samo što je vinil i objektivno puno kvalitetniji medij od cd-a. analogni formati pružaju toplinu slike i zvuka koju ova digitalna sranja neće nikad postići.
i onda mi bude tužno gledat ljude kako kupuju led zeppelin cd-ove u cd shopu, kada mogu te iste albume naći u izvornom vinilnom obliku za 20kn s neusporedivo boljim zvukom. i filingom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.04.2009. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma kontam ja tebe... iako i stari filmovi imaju nnovi sjaj na blu rayu... meni je blu ray zakon..al isto tako imam vhs i dvd i gledam snimke s pricesti na vhs-u i placem od smijeha.. definitivno VHS je imao dusu... kad zariba video..pa ode traka u pizdu materinu:-D

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.04.2009. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › ma kontam ja tebe... iako i stari filmovi imaju nnovi sjaj na blu rayu... meni je blu ray zakon..al isto tako imam vhs i dvd i gledam snimke s pricesti na vhs-u i placem od smijeha.. definitivno VHS je imao dusu... kad zariba video..pa ode traka u pizdu materinu:-D


čovjek koji cijeni analogiju a opet ide u korak s vremenom. e, to se rijetko viđa! Wink
a ovo s trakom, ma to su stvari zbog kojih se znali cijenit ono što imaš...

a za blu ray, iskreno nisam niakd imao priliku gledati to. ja sam zadovoljan klasičnim divx dvd-ripom ili vhs-ripom jer brdo filmova niti nije izašlo na dividiju.

sad nebi imao ništa protiv da imam sobičak s foteljom i prejebenim ozvučenjem i velikim ekranom, lepo ubacim 300 ili neki nabildani spektakl i uživaj. ovako se zadovoljam ovime.
zanima me jedino coppolina restoracija kuma. to sam si čak i planirao uzeti dvd box iz britanije...
sam je problem što kod restoracija slika koliko dobije toliko i izgubi kod starijih filmova. npr. baš sam čitao za kuma da je slika zakon ali je bitno svjetlija i sjebu se neke stvari jednostavno. ne moš napravit omlet bez da razbiješ jaja.

nego, kad smo već kod filmova, ako nekoga zanima trostruki dvd box u metalnoj kutiji "NIght of the living dead (Romero original)", Clockwork orange i The wall nek mi se javi. povoljne cijene jako Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: