Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Moj prvi komp....

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Zuhra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 327
Lokacija: Rijeka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
jel ima netko segu megu ?

ja sam imao...

moj prvi komp a posto sam mladji dosta od vas je bio
intel pentium MMX na 133mhz, 128mb ram, 2+2gb hdd....
naravno evo ga na tavanu jos uvijek sljaka Smile)

_________________
Zuhra031
**************
hosting 10gb disk, 10gb bw, sve free
-> regaj se http://api.binhoster.com/redir/95665
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zx spectrum+



razlog zašto sam naučila basic...svi oko mene su imali comodorce, a ja sam imala samo dvije igrice Smile

još radi i kazić i sve, nedavno sam ga baš isprobala, nekako sam si kontala prodati ga nekom retro freaku

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 21.10.2007. 0:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja kad odem kenjat spojim se na internet i saznam sve vjesti iz svijeta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2007. 6:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
prvi komp koji smo imali bio je prije navedeni spectrum. moj, ali i od obitelji naravno, za igranje komp bio je također nenadjebivi comodore 64, a igrica koja se przila bila je Last Ninja i Franco Barezi, neki nogos hehe

A joj kad se sjetim Last Ninje, pa Diga Duga al najboolja igrica na C64 mi je 1942 - Battle For Middway.I dan danas ju pržim na svojem dualkorcu. Pošto sam jako nostalgičan za tim igricama, nabavio sam si emulator sa svim tim igricama. Ma j... ti ove nove šarene igrice. To su bila vremena.
Ah da i moj prvi komp je bio popularni komodorac 64 sa kazetofonom.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2008. 4:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahaha i ja sam imao komodorac...kasnije je poslužio kao tv. Sramota me i reči koliko dugo sam imao Atari konzolu hahahaha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moj je bio 386 sa 80mhz i 2 mb edo rama hard je imao ja mislim 80mb ak se nevaram a lbila je pila mogao sam UGH igrati

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2008. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joooj, those was a days!!!

Donijela mama Atari,i nitko se ne usudi prići-pojma nismo imali ni kako se pali....

...nakon par danja ogledavanja dovela mama svog prijatelja informatičara da nas obuči..uh, those sweet memories!!

J***o te, to je bilo prije dvadesetak godina Shocked Shocked !!

Kamo je nestalo ono vrijeme IZMEĐU????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2008. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

komodorac 64.. s kazićem, pa sam nabavio disketnu.. pa 100 čuda.. kasnije ga utopio susjedu prek puta.. za bezobrazno previskoku cijenu.. a sta ces.. dobro sam pazario.. iako mi je bilo malo bed.. Smile)

pc 386dx40, 4mb rama, 105mb hdd, vga 1mb, 14" color monitor.. a to je bilo.. hmm.. '92 il '93..

sjecam se da su me drugari koji su imali pc bedirali da necu moc igrat igrice koje oni imaju jerbo je moj monitor u boji, a njihovi crnobeli.. il oni zeleni.. narancasti.. Smile))

koja je to pila bila.. jebate.. dosla s predinstalisanim windowzim 3.1 beta !!! Smile)

uff, koja su to vremena bila.. pa sucajno obrisan config.sys.. pa nece ovo pa nece ono.. pa istrazuj.. pa zovi.. pa citaj...

kolko sam se ja izvlacio u skoli.. i osnovnoj i srednjoj na moje znanje/iskustvo s kompovima.. pih.. mogo sam od profesora informatike trazit sto sam htio.. a htio sam opravdane sate !!! Smile))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.01.2008. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo mog prvog printera

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kameni
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2008. 16:08 
Naslov:  Re: Moj prvi komp....
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ZX Spektrum, a prije njega sam 1979 ima TI 59 programabilni kalkulator, u ono vreme strava, kupila mi mama u Trstu. Nakon ZX Spektruma, pravio sam domacu Galaksiju, normalno onda je dosao Comodoere, a posto sam jedno vrijeme radio u klubu Narodne Tehnike u tvrdji, mogao sam da pratim tehnoloski razvoj racunara. Na Pedagoskom fakultetu smo imali Aplle IIe sa zelenim monitorima, na njemu sam pisao diplomski, koristio sam Word normalno pod DOS-om. Onda dolaze XT, pa AT286, a onda dalje u korak sa tehnologijom. Samo da kazem da imam sve te racunare, i ponosim se njima. Ovde u Beogradu sam cak i pozajmio neke za sajam racunara.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daddos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2008. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije rata smo kao picani pičili u klub narodne tehnike ili kako sa več zvao...Sječam se da smo sa čudom Shocked gledali u kompjutorsku sekciju..Pokraj te galaksije postojao je još jedan ne mogu da se sjetim sada imena,te jedan aplle gdje su sjedili stariji čike Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2008. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daddos je napisao/la: › Pokraj te galaksije postojao je još jedan ne mogu da se sjetim sada imena,te jedan aplle gdje su sjedili stariji čike Very Happy
Galaksiju/e su zamijenili Orlovima. Bilo je tamo Orlova, Ivel ultri, taj AppleII i jedan Misano.

Subotom prijepodne je bio slobodan ulaz. Sjecam se lokalnih tvrdjanskih cigosha, koji bi ranom zorom subotnjom prvi usli i zauzeli masine, pa cijeli dan picili Karateku. Bilo je i ekipe sto je bubala Sokoban.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daddos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2008. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
daddos je napisao/la: › Pokraj te galaksije postojao je još jedan ne mogu da se sjetim sada imena,te jedan aplle gdje su sjedili stariji čike Very Happy
Galaksiju/e su zamijenili Orlovima. Bilo je tamo Orlova, Ivel ultri, taj AppleII i jedan Misano.

Subotom prijepodne je bio slobodan ulaz. Sjecam se lokalnih tvrdjanskih cigosha, koji bi ranom zorom subotnjom prvi usli i zauzeli masine, pa cijeli dan picili Karateku. Bilo je i ekipe sto je bubala Sokoban.


Tako je orao,ne bih se sjetio do sutra! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.10.2008. 17:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jooooooooj Smile Moj prvi komp zvao se Mirko. Mirko i ja bili smo dobri prijatelji sve dok nije otišao nekom drugom zagorčavat život osijek031.com smile

Mirko je imao Pentium 1 procesor na 233 MHz, ali je radio na 200 jer matična ploča nije mogla više od toga Smile imao je 64 mb rama, i disk od nekih 10 gb ako se dobro sjećam. Imao je i Matrox m3D ubrzivač, aha, zajedno sa S3 Virge karticom Smile Imao je i 15" Samsungov monitor na kojem sam izgubio pola vida, naganjajući Need For Speed 2 s bratom u 3 ujutro Smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spaljeni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2008. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako ne računamo konzole tipa Sega Mega Drive i C64 moj prvi komp je bio P1 120MHz sa 8Mb rama, diskom od 1,2GB i grafičkom karticom od 2 MB i LETIO JE!

Nikad problema s njime, za razliku od ovih novih tehnologija gdje svaki čas nešto rikava (HDD, pa grafa, pa opet grafa, pa rami, pa još jedna grafa,...)

_________________
The planet is fine. The people are fucked.
- George Carlin (1937.-2008.)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: