Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da li je nacionalnost bitna u vezi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bi li ušli u brak sa osobom druge nacionalnosti?

DA
62%
 62%  [ 95 ]
NE
37%
 37%  [ 56 ]
Ukupno glasova : 151


Autor Poruka
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 08.11.2008. 1:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="fairy"]

Druga frendica se udala za Srbina pod uvjetom da se vjenčaju u katoličkoj crkvi i da klinci budu kršteni u crkvi i pišu se kao Hrvati.


pod uvjetom? ja sam sokirana. pa gdje je tu ljubav. ja ak se zaljubim u cigana moja ce djeca biti cigani, necu se sramiti onoga sto je moj muz Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2008. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="ruana";p="201508"]
fairy je napisao/la: ›

Druga frendica se udala za Srbina pod uvjetom da se vjenčaju u katoličkoj crkvi i da klinci budu kršteni u crkvi i pišu se kao Hrvati.


pod uvjetom? ja sam sokirana. pa gdje je tu ljubav. ja ak se zaljubim u cigana moja ce djeca biti cigani, necu se sramiti onoga sto je moj muz Rolling Eyes


Pa ok, ti onda rodi male cigane. Nisi pozorno pročitala post, ne radi se o stidu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.11.2008. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da rezimiram sve ove idijotarije napisane do sada...

NACIONALNOST NIJE BITNA SVE DOK NETKO NIJE SRBIN!

Jebo vas rat vise, da vas jebo u dupe!

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2008. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma nije bitna nacionalnost, samo da su neke japanke

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CAROLINE
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2008. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Da rezimiram sve ove idijotarije napisane do sada...

NACIONALNOST NIJE BITNA SVE DOK NETKO NIJE SRBIN!

Jebo vas rat vise, da vas jebo u dupe!



nemoj tako isključivo Circa.

Ja bih rekla - nacionalnost nije bitna sve dok netko nije pravoslavac. Mislis da bi jedan pripadnik recimo Grčke nacionalnosti lako našao Hrvatskog partnera/cu?
To bi bilo - ma to je sve isto, sve su to Srbi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2008. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CAROLINE je napisao/la: ›
Circa je napisao/la: ›
Da rezimiram sve ove idijotarije napisane do sada...

NACIONALNOST NIJE BITNA SVE DOK NETKO NIJE SRBIN!

Jebo vas rat vise, da vas jebo u dupe!



nemoj tako isključivo Circa.

Ja bih rekla - nacionalnost nije bitna sve dok netko nije pravoslavac. Mislis da bi jedan pripadnik recimo Grčke nacionalnosti lako našao Hrvatskog partnera/cu?
To bi bilo - ma to je sve isto, sve su to Srbi!


s obzirom da tako razmišljaju uglavnom zagriženi nacionalisti i primitivci... možda i nije tako loše bit srbin u hrvatskoj... bar znaš da nećeš s nekim takvim završit... bolje i sam ostat...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 08.11.2008. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="fairy"]
ruana je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la: ›

Druga frendica se udala za Srbina pod uvjetom da se vjenčaju u katoličkoj crkvi i da klinci budu kršteni u crkvi i pišu se kao Hrvati.


pod uvjetom? ja sam sokirana. pa gdje je tu ljubav. ja ak se zaljubim u cigana moja ce djeca biti cigani, necu se sramiti onoga sto je moj muz Rolling Eyes


Pa ok, ti onda rodi male cigane. Nisi pozorno pročitala post, ne radi se o stidu.



pozorno sam ja procitala. oces mi objasniti o cem se radi? sta je ona njemu dosla i rekla: slusaj ljubavi ako ti mislim mene zeniti nasa djeca ce biti hrvati, ti zaboravi ono tko si i sto si i tko ti je obitelj ili sam ja nesto krivo shvatila iako mislim da nisam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2008. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
pod uvjetom? ja sam sokirana. pa gdje je tu ljubav. ja ak se zaljubim u cigana moja ce djeca biti cigani, necu se sramiti onoga sto je moj muz Rolling Eyes
Pa ok, ali ajmo malo ovako: isto vrijedi i obrnuto, jedan je uvijet da bude Hrvat i Katolik, a drugi je također da bude Srbin i Pravoslavac, jedino što je ovaj prvi uvjet ranije postavljen.
Ili treće da se deklarira kao Jugoslaven, kako su se deklarirala mnoga djeca iz mješanih brakova na području bivše Juge.
Nemože biti NITKO?! I eto čovjek je vjerojatno pristao i riješio sve nedoumice sa svojom ženom, da nije bilo bi problema, zbog kojih sam ja pričao da je u večini slučajeva dolazi do problema zbog kulturoloških i inih razlika, pri stupanju u vezu ili nešto više sa osobom druge nacionalnosti... osim u nekim turbo liberalnim sredinama di se osobe smatraju stanovnicima svemira i di su svi tobože "super tolerantni" naravno dok podupireš njihovo stajalište kada nepodupireš onda te pljuju kao Nekog FOBA stavljaju na ignore liste i sl. Samo zato što nisi dijelio njihovo mišljenje.

Pozz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2008. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CAROLINE je napisao/la: ›
nemoj tako isključivo Circa.

Ja bih rekla - nacionalnost nije bitna sve dok netko nije pravoslavac. Mislis da bi jedan pripadnik recimo Grčke nacionalnosti lako našao Hrvatskog partnera/cu?
To bi bilo - ma to je sve isto, sve su to Srbi!
Jesi čula možda za pojam Grko-katolik, ps: Još mi nešto nije jasno, zašto misliš sve je u redu samo da nije pravoslavac....
Pravoslavci su isto kršćani . . .
Nekužim? Što si htjela reči osim da nepoznaješ ono o čemu pokušavaš pričati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CAROLINE
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2008. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dragi mali Ivice,

prva stvar, ne bih se složila s time da ne znam što pričam.

druga stvar, nisam rekla da JA mislim da je to u redu, nego da je to jednostavno kod nas tako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2008. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CAROLINE je napisao/la (Pogledaj post): › dragi mali Ivice,

prva stvar, ne bih se složila s time da ne znam što pričam.

druga stvar, nisam rekla da JA mislim da je to u redu, nego da je to jednostavno kod nas tako.
Pa čuj ti si napisala da je netko kriv zato što je pravoslavac, ajde ok, ali nije ni onaj netko drugi kriv zato što je katolik. Naime...

Primjer:

Našli se dvije osobe koje se jedna drugoj sviđaju, vole otići zajedno u kino... popiti kavu, jedno drugome su si simpatični i sl.
No, dosta su tolerantni jedno prema drugome, ali kod oboje postoji neke osnovne stvari preko kojih nemogu prijeći: To da im se djete odgaja prema njihovoj želji i još nekih ...

Problem nastaje u slijedećem: prva osoba je Hrvat(ica), katolik(inja), a Druga osoba je Srbin(kinja) Pravoslavac(ka)
I oboje traže od onog drugog da se djete odgaja prema njihovoj tradiciji i da ide u crkvu katoličku (pravoslavnu)...

Hrvat traži da se djete deklarira kao Hrvat i katolik, a Srpkinja traži da ono bude Srbin i pravoslac!
Tko je kriv?

Rješenje zadatka:

a) Matematički gledano osim neke seksualne privlačnosti i nekih sitnih simpatija koje postoje između večine ljudi na svijetu, njih dvoje neveže ništa više, te kao takvi, svijesni ili nesvijesni oni i nisu za neki daljnji bračni suživot i sl.
Jer zašto bi ljudi "morali" biti zajedno ako si jednostavno nepašu kod nekih stvari koje su njima važne.

b) Društveno gledano, netko mora biti kriv...

75% Srba će reči ... Srpkinja je u pravu ... argument (nije potreban pa bože Srpkinja je)
24% Srba će reči ... boli me briga imam i dovoljno svojih problema...
1% Srba će reči ... realno gledano oni jedno drugome i nepašu jer se razilaze u njima dosta važnih stvari i zašto bezveze forsirati nešto što ne ide...???

40% Hrvata će reči ... Hrvat je u pravu ... argument (nije potreban pa bože Hrvat je)
30% Hrvata će Hrvata iz danog primjera optužiti da je Nacionalist, i da je 91. dizao ruku koliko je žito visoko i vikao za dom spremni, a u ponedjeljak će se o tome govoriti i u Latinici.
29% Hrvata će reči ... boli me briga imam i dovoljno svojih problema...
1% Hrvata će reči ... realno gledano oni jedno drugome i nepašu jer se razilaze u njima dosta važnih stvari i zašto bezveze forsirati nešto što ne ide...???

Tko je na kraju u pravu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2008. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Primjer broj 2.

Našli se Katolik i Ateist suprotnih spolova, takođe jedno drugome privlačni(seksualno) i simpatični...

a) Katolik želi da mu djeca idu u Crkvu, a Ateist neželi i oboje smatraju to bitnom stavkom za daljni zajednički život.

b) Katolik želi da mu djeca idu u Crkvu i to mu je bitna stavka, a Ateistu to nije bitna stavka i o tome baš previše ni ne razmišlja.

c) Katolik je samo zapravo deklarirani katolik ali o tome baš i nevodi nekog računa, a Ateist želi da mu i djete bude ateist i da nevjeruje u ništa nego tobože u neke sile, majku prirodu i sl.

d) Katolik je samo zapravo deklarirani katolik ali o tome baš i nevodi nekog računa, a Ateista također takve stvari i previše nezanimaju.

RJEŠENJA ZA DALJNI ŽIVOT:

a) Oboje neće odstupiti od svog stajališta pošto da smatraju bitnim, te neki zajednički daljnji život nije moguć.

b) Pošto Ateistu to i nije neka bitna stavka, on će prepustiti to pitanje Katoliku.

c) Pošto je katolik samo deklarirani katolik to mu i nije neka bitna stavka i to će prepustiti Ateistu.

d) Oboje nevode računa o takvim stvarima, pa se itanje o tome nemora ni postavljati.

ETO JEDAN DOBAR PRIMJER KOMBINACIJA. Barem po mom mišljenju. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lalalagirl86
Offline
Avatar

Ukupno postova: 47
Lokacija: nebitno
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.11.2008. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj de ljudi kad je bog stvarao covjeka nije gledo oce ta krvna zrnca bit srpska ili hrvatska ili neznam cija mi smo ljudi jako povodljivi i naivni kad dozvolimo da nas neki mafijasi koji su nacelu svih crkvi i neznam cega razdvajaju i trpaju u neki nacionalni kos covjek je covjek zivo bice koje ce samo razlucit sta i kako i koje...svi mi imamo dvije ruke dvije noge dva oka i jedno veliko srce koje treba cijeniti svako bez obzira na boju koze kose ili koja ga nacionalna titula krasi,,,VODITE LJUBAV A NE RAT I NEOPTERECUJTE SE GLUPOSTIMA POPUT OVE!!!!! VIVIN LA VIDA.....

_________________
jednom se zivi to sigurno..................
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.11.2008. 19:46 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaista je bezbroj kombinacija.
Zato bi svaki par na onim prvim kavicama trebao reći istinu o sebi, dakle tko je i što je pa da zajedno razmisle o svemu što će im ta veza donijeti.
Trebali bi prihvatiti osobu zbog toga što ona jest. A kad je miješani brak ili veza u pitanju ljudi trebaju pronaći kompromis.
Počinjem od sebe same; poštujem sve, ali držim do svojega.
Ako će me netko definirati po tome što sam po nacionalnosti ili vjerskoj opredijeljenosti neka se sakrije u rupu iz koje je izgmizao.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
set96
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2008. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iz svega navedenog zaključak je da su većina ljudi nacionalisti a najčešće SRBOFOBI. čast izuzecima koji su nepterećeni nacionalnošću, vjerom ili sličnim razlikama:)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Ng0Ce1VICp8
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: