Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da li je nacionalnost bitna u vezi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bi li ušli u brak sa osobom druge nacionalnosti?

DA
62%
 62%  [ 95 ]
NE
37%
 37%  [ 56 ]
Ukupno glasova : 151


Autor Poruka
set96
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2008. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Monstrum je napisao/la: ›
gledaj, ja gledam na ovaj topic kao nešto što se mene pita kao i na svaki drugi topic, gledam, čitam i iznosim svoje mišljenje i svoje razmišljanje ako ga imam na vezanu temu, a to kako stvari stoje generalno u glavama pojedinaca ili većine me ne zanima, ne zanima me što društvo nameće, nikad me nije ni zanimalo, odgajan sam da budem individua...
To je ok, meni naprimjer nesmeta ako je moj partner druge nacionalnosti i sl. tj. nemora biti hrvatica da bi mi se svidjela i sl. Ali problem je u tome što neznaš razmišlja li osoba preko puta tebe jednako tako.

Odnosno, dali je ona prema tebi jednako tolerantna kao i ti prema njoj.
Nije problem kada jedna osoba ima blaži karakter, a druga neki jaći pa je jedna od strana uvijek spremna popustiti i sl. ali nećeš popuštati vječno sam si rekao i ti imaš svoja "JA".
A da negovorimo o tome kada su obje osobe tvrđeg karaktera tu nastaje klanje!


prvo, podržavam stavove Monstruma. Ja sam vjernik i Hrvat ali nikako nacionalist. Poštujem sve duge nacije i vjere kao i ateiste koji su često bolji ljudi od deklariranih vjernika.
A ako mi se žena sviđa može biti i crna, žuta, Romkinja, Bugarka, Dankinja itd.....

A sad da se osvrnem na izjavu: Ali problem je u tome što neznaš razmišlja li osoba preko puta tebe jednako tako."......Pa valjda prije ženidbe ili zajedničkog suživota razgovaraš s partnerom o nekim životnim stavovima......Kad bih uočio takvog nacionalista bilo kojeg opredjeljenja sigurno ne bih ulazio u brak s tom osobom......što će mi primitivac za partnera????

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Ng0Ce1VICp8
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2008. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ivica, pa to smo apsolvirali, nije veza jedan dan, veza je malo dulja, u vezi si ako ti osoba paše, i opet se vraćamo na početak, osoba ti paše i skontaš da je druge nacionalnosti, vjeroispovjesti i šta onda, napucaš ju iz tog razloga ili počneš tražit dlaku u jajetu i probleme tamo gdje ne postoje koji su samo proizašli iz činjenice da ona/on nije iste nacionalnost osijek031.com smile
pojam superzaljubljenosti i ljubavi odn. voljeti nekoga su različiti pojmovi, voljeti znači puno više nego biti zatreskan u nekoga, voljeti znači predati se nekome u potpunosti, voljeti nekoga bez obzira na njegove vrline i mane, biti spreman umrijeti za osobu, ponašati se zaštitnički prema njoj, u vezi biti jednak ali osobu nositi kao zadnju kap vode na dlanu, voljeti je predivno i opravdano samo ako je ljubav uzvraćena, ljubav ne traži opravdanje i ne traži razlog, ljubav je iskrena i ljubav ne bira vjeru, nacionalnost, boju kože, onaj tko gleda takve stvari ne voli nego traži izliku Wink

eto potpisujem u potpunosti i ovo
set96 je napisao/la: › Kad bih uočio takvog nacionalista bilo kojeg opredjeljenja sigurno ne bih ulazio u brak s tom osobom......što će mi primitivac za partnera????

i tu opet dolazi ono upoznavanje osobe, naravo da nitko neće biti s osobom koja mu ne paše, svaki lonac nađe poklopac, nacionalist će biti uvijek s nacionalistom i to je tako i djecu će odgajat kao takve, isto je i sa onim zadrtim vjernicima (ne mislim općenito na vjernike nego na onaj najniži sloj vjernika tzv. lizače oltara i licemjere kojima 2 očenaša i 2 zdravo marije brišu ljagu sa duše i zlo naneseno drugima, ali nema veze on/ona se ispovjedio i to je sad ok), a po istom principu normalna osoba naiđe na normalnu osobu i imaju normalnu djecu koja se odgajaju kao individue, da imaju svoje ja, da ne gledaju ljude po boji kože/vjeri/nacionalnosti, da budu dobre osobe, da oko sebe imaju krug istih takvih dobrih osoba jer zapravo cijeli svijet tome teži, da postane velika tolerantna sredina, da nema rasizma i ostalih zadrtosti, da su svi jednaki ali to je u današnjem svijetu praktički nemoguće jer će uvijek biti zadrtih koji će odgajati zadrtu djecu itd itd


Zadnja promjena: Monstrum; 29.10.2008. 12:21; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.10.2008. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja nekužim oko čega se vi tu jebavate već 20 stranica,oni kojima je važna nacija,nacionalnost,tj. hrvatine ili (nemam pojma kak bi nazvao ženske hrvatine),oni neće završiti s drugim nacionalnostima,s drugim vjerama i gotova stvar,kad je netko sjeban u mozak sjeban je zauvijek i čiča miča gotova stvar.

ljubav je ljubav,u ljubavi nema nacionalnosti jer možda mi se jednog dana svidi cura iz Ugande,jebote mislim da mi stari dobio slom živaca kad bi vidio crnkinju prvi put,al ništa nebi mogao,jer me baš on učio da negledam to takvim očima.
ak je ljubav jaka,ništ ju nemože sjebati...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
set96
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2008. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
kad je netko sjeban u mozak sjeban je zauvijek i čiča miča gotova stvar.



nažalost puno ih takvih.........možda si u pravu, pitanje je ima li smisla "rasipati bisere pred svinnje"?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemo1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2008. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sviđa mi se kako razmišljaju Justice i onih 60% kojima ne smeta osoba druge nacionalnosti u vezi! Poštujem mišljenje onih 40%, ali se pitam kako bi oni živjeli u nekoj većoj multikulturalnoj sredini, u Londonu, Berlinu, Amsterdamu,....?! Zbog takvih razmišljanja su i započinjali bratoubilački ratovi diljem svijeta... Hrvatica sam (hm, da li to znači da mi loza seže do stoljeća sedmog?!) i u obitelji imam pripadnike raznih nacionalnosti, Srbe, Grke, Čileance, Peruance, Maltežane, Ukrajince... Mogu vam reći da sam jako sretna što imam priliku upoznati bogatstvo njihovih kultura i običaja. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2008. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

set96 je napisao/la (Pogledaj post): ›
prvo, podržavam stavove Monstruma. Ja sam vjernik i Hrvat ali nikako nacionalist. Poštujem sve duge nacije i vjere kao i ateiste koji su često bolji ljudi od deklariranih vjernika.
A ako mi se žena sviđa može biti i crna, žuta, Romkinja, Bugarka, Dankinja itd.....
Ja se slažem sa time, kod svega se može dogovoriti ako za to postoji volja.
No ja sam samo rekao da je povrh svega nekada bitna stvar i to jeste li ti i tvoj partner iste nacionalnosti i sl.
Što smo vidjeli i za vrijeme rata da su se ljudi povrh silne ljubavi i koje čega razdvajali upravo zbog ove stavke, kao i to da neki nisu...

No sve u svemu dolazimo do toga da je bitna, no ne i presuđujuća stvar, to je moj neki zaključak.

Pozdrav.


Zadnja promjena: mali_ivica; 29.10.2008. 16:14; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2008. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
ovaj dio ne kontam, znači netko tko nema vjeru i druge je nacionalnosti ne smije ili neće ili to ne radi, taj dio nisam shvatio, šta misliš zato što je netko srbin/slovenac/francuz/englez/kanađanin/japanac/indijac ne priča svojoj djeci priče za laku noć
Ti sada izmišljaš bajke.
Normalno je i da postoji jedan slovenac/ka, Talijan/ka Srbin/ka koji je po ponašanju i ostalome vjerojatno bolji od večine naših sugrađana.

No mi pričamo kako stoje stvari generalno, a to je da su ljudi različiti i da dosta njih teško prihvaća nešto što je nekome drugome normalno.

I kao i nacionalnost i puno drugih stvari je bitno u vezi, ali evo sada je ovo prvo bilo pitanje u temi.


Monstumpfe...smiri hormone...da je monitor u stanju projecirati riječi tvoje bi iskakale. Šta se pjeniš toliko? Nemoj praviti od mene nešto što nisam. Iskreno i otvoreno kažem da mi je evo, ne nacionalnost nego vjeroispovjest bitna u vezi i boli me briga što ti misliš o tome ili bilo tko drugi isto tako kao što i mene boli briga što si ti ateista i što imaš svoja uvjerenja i stavove. Isto tako sam dijete iz mješanog braka i odgojena sam u katoličkom duhu, ne idem u crkvu i ne vjerujem u dogme, imam svoje viđenje relgije, ali se ne deklariram kao ateista. Tvoje viđenje ljubavi i braka je predivno, ali gdje? U bajkama? U pričama za laku noć? Nisam čula za takvu ljubav niti sam je doživjela. Daj molim te, ljudi prave razlike u običajima, a ne u vjeroispovjesti. Prijateljica se udala u Split, oboje katolici, običaji totalno drugačiji, slave različite svete, kuhaju se druga jela u vrijeme posta, jedva organizirali svatove..to je život...vidi se da si ateista, priče o djedu božičnjaku nemaju veze s pričom za laku noć nego s božićem i naravno da će ih pričati Slovenac ili Španjolac ili drugi kršćanin. Susjeda je svoju djecu prepisala na svoje prezime jer joj je suprug Srbin i djeca imaju problema u školi. Druga frendica se udala za Srbina pod uvjetom da se vjenčaju u katoličkoj crkvi i da klinci budu kršteni u crkvi i pišu se kao Hrvati. Ne znam u kakvom svijetu ti živiš, ali stvarnost koja mene okružuje je sasvim drugačija. I priče o djedu božičnjaku nemaju veze sa čitanjem priča za laku noć roditelja s različitom nacionalnošću nego je to priča vezana za blagdan božića i vezana za vjeroispovjest, znaš ono sv. Nikola i te fore. Kiti jelku ili bojati jaja cijele godine kao što ti pišeš, mislim neću čak ni komentirati, ako si već ateista, pa daj bar se malo informiraj pa pročitaj kakva značenja imaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2008. 18:05 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@fairy, aj pročitaj molim te prvo svoj post pa moje postove pa ćeš vidjet da si nešto krivo skontala,

fairy je napisao/la: › Želim slaviti Božić, kititi drvce, bojati jaja i što tu ima loše? Ja tako živim i želim da i moja djeca tako žive. Želim im izmišljati priče o djedu božičnjaku i vilenjacima, ne vidim tu niša loše.

Monstrum je napisao/la: › moš ti šarat po jajima i kitit drvo ako hoćeš i cijele godine, a ne samo za božić i odgajati djecu u kršćanskom duhu ili kao ateiste ili kao mormone ili kako ti se sprdne poanta je u tome da se zapravo sve sastoji od nekih kompromisa i dogovora pa i oko takvih stvari jer stvarno ne vidim razlog zašto netko tko je druge nacionalnosti ako si s njim u nekoj vezi, ako se volite i ako se razumijete, bi tebi branio kićenje drveta ili farbanje jaja, odlazak u crkvu ili nešto sasvim deseto. pa ako te voli to će sve raditi s tobom i prvenstveno za neki suživot biraš osobu s kojom se razumiješ i s kojom uz sve ostalo možeš pričat o svemu i tko će razumjet neke takve stvari.


a što se ljubavi tiče meni je žao jako što nisi ni vidjela takvu ljubav ni osjetila, ja jesam, zato i vjerujem u nju i stvarno mi je žao tvog okruženja jer sam i ja isto okružen miješanim brakovima i znam jako puno ljudi koji su u njima i niko nije mijenjajo ni prezime ni ime (dobro znam lika koji je promijenio ime jer mu je bilo presrpsko i sad je predmet sprdnje svih i srba i hrvata čak i jednog crnca i priznaje da je to nešto vrlo glupo što je napravio u životu) ne kažem da nema ljudi koji zbog imena/prezimena nemaju problema ali imaju ih samo i isključivo iz razloga primitivne i zatucane okoline, kao što rekoh znam puno ljudi drugih nacionalnosti i vjeroispovjesti i u mnogim pričama s njima nisam nikad čuo da su imali ikakvih problema

što se tiče priča o djedu božićnjaku to sam konto kao priču za laku noć djetetu prije spavanja zato sam to i spomenuo u tom kontekstu, a što se tiče kićenja drvca i bojanja jaja cijele godine očito nisi shvatila što sam htjeo reći, nije trebalo imati uvredljivu notu kako je shvaćeno, a to što sam ateista ne znači da sam tudum i da sam neinformiran i neznalica kako me pokušavaš prikazati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2008. 18:47 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › @fairy, aj pročitaj molim te prvo svoj post pa moje postove pa ćeš vidjet da si nešto krivo skontala,

fairy je napisao/la: › Želim slaviti Božić, kititi drvce, bojati jaja i što tu ima loše? Ja tako živim i želim da i moja djeca tako žive. Želim im izmišljati priče o djedu božičnjaku i vilenjacima, ne vidim tu niša loše.

Monstrum je napisao/la: › moš ti šarat po jajima i kitit drvo ako hoćeš i cijele godine, a ne samo za božić i odgajati djecu u kršćanskom duhu ili kao ateiste ili kao mormone ili kako ti se sprdne poanta je u tome da se zapravo sve sastoji od nekih kompromisa i dogovora pa i oko takvih stvari jer stvarno ne vidim razlog zašto netko tko je druge nacionalnosti ako si s njim u nekoj vezi, ako se volite i ako se razumijete, bi tebi branio kićenje drveta ili farbanje jaja, odlazak u crkvu ili nešto sasvim deseto. pa ako te voli to će sve raditi s tobom i prvenstveno za neki suživot biraš osobu s kojom se razumiješ i s kojom uz sve ostalo možeš pričat o svemu i tko će razumjet neke takve stvari.


a što se ljubavi tiče meni je žao jako što nisi ni vidjela takvu ljubav ni osjetila, ja jesam, zato i vjerujem u nju i stvarno mi je žao tvog okruženja jer sam i ja isto okružen miješanim brakovima i znam jako puno ljudi koji su u njima i niko nije mijenjajo ni prezime ni ime (dobro znam lika koji je promijenio ime jer mu je bilo presrpsko i sad je predmet sprdnje svih i srba i hrvata čak i jednog crnca i priznaje da je to nešto vrlo glupo što je napravio u životu) ne kažem da nema ljudi koji zbog imena/prezimena nemaju problema ali imaju ih samo i isključivo iz razloga primitivne i zatucane okoline, kao što rekoh znam puno ljudi drugih nacionalnosti i vjeroispovjesti i u mnogim pričama s njima nisam nikad čuo da su imali ikakvih problema

što se tiče priča o djedu božićnjaku to sam konto kao priču za laku noć djetetu prije spavanja zato sam to i spomenuo u tom kontekstu, a što se tiče kićenja drvca i bojanja jaja cijele godine očito nisi shvatila što sam htjeo reći, nije trebalo imati uvredljivu notu kako je shvaćeno, a to što sam ateista ne znači da sam tudum i da sam neinformiran i neznalica kako me pokušavaš prikazati



vidi ga...koju god stranicu na netu otvorim, evo njega... Smile
pa šta ondaaaa,,ti mene prikazuješ kao ograničenu i nacionalistu,,,, ma znaš što,,,bolje nam ide ispijanje tekilica nego ovo,,,Smile
e i bolje ti je da poslušaš Zlaticu i skratiš jezik jer bi mogao ostati bez njega,,,mame ipak znaju najbolje.. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2008. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2008. 18:57 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da kontam sto Fairy hoce reci... Da, sve je to lijepo i drasno, vjerska i nacionalna tolerantnost dvoje ljudi kojima takve stvari u zivotu nisu bitne, ali to je pomalo utopija. Vecina onih kojima to nije bitno su tako i odgajani, isli su u crkvu ako im se islo, ali imaju neke svoje interpretacije "cijele price" (pod ovim ne mislim nista negativno, iako sam krscanka, smatram da ce u ono sto mi smatramo rajem dospjeti oni koji su dobri prema drugim ljudima baz obzira na vjerojispovijest), ali ako naletite na nekog ekstremistu, onda ce itekako biti vazno.
I nemojte se zavaravati onim da se prije braka ljudi jako dobro upoznaju, tko ce ti garantirat da on vec nakon par mjeseci nece "okrenuti plocu"?

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.10.2008. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jooj ja sam mislio da je pitanje u anketi kao i naslov ovo topica i bez gledanja sam stavio ne Smile
Naravno da ne mislim tako, uopće mi nije bitno šta je ona odakle je ona zašt je ona, sve je uredu dok je ona a ne on Very Happy

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2008. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da ili je pitanje u naslovu topica krivo postavljeno ili se krivo interpretira ili je trebalo biti pitanje "biste li stupili u vezu s osobom druge nacionalnosti"? (u biti, to je pitanje u anketi, ali je riječ o 2 različite stvari)

Naime,koliko god mi bilo drago što većina vas vjeruje u nekakvu uzvišenu ljubav i toleranciju i "ako nekoga voliš, onda..." i sve ostalo, ne mogu ne primijetiti da smatram, kao i @fairy, sve to prilično utopističkim i idealističkim pogledom na ljubav i život. I, nadam se da ćete zaista imati takav život da takva uvjerenja nikada ne izgubite!Ja ga nisam imala.

Dakle, ako je pitanje - bih li ušla u vezu s osobom druge nacionalnosti - bih, ako bi mi ta osoba odgovarala po onome kako ju procijenim.

Ako pitanje i dalje ostaje "je li nacionalnost bitna u vezi" - odgovor je : (meni ) je.

Odnosno, da pojasnim - po meni, bitna je prvenstveno onoliko koliko je bitna objema stranama, sama nacionalnost i što ona za osobe u vezi njima znači i donosi.A drugo, jako je lijepo, ako možete odjebati okolinu i ne brinuti za njih, ali, ako vam dijete ima problema u školi zbog svog imena, onda je to problem koji ne možete ignorirati.Ako ne dobijate posao, zato što se nekome ne sviđa vaše prezime, onda je to problem.I to ne samo vaš. Nego i partnerov.I sve to utječe na vezu, brak ili kakva god to zajednica bila.I s vremenom može postati itekako bitno.

A priče "što da žive u Amsterdamu ili nekoj multikulturalnohj sredini" - e pa ne žive.ŠBB KBB priče su samo nagađanja, kao i ovo.
Nitko od nas ne može 100% znati kako će reagirati i što će napraviti kad se nađe u nekoj situaciji.A i ljudi se mijenjaju, vremena se mijenjaju.

Koliko je bitno jel netko vegetarijanac, jel puši, jel alkoholičar, jel mlađi, jel stariji, jel ne izlazi nikuda iz kuće, jel lijen,, jel previše radi...etc...toliko je bitna i nacionalnost - nekome je, a nekome nije.

Najljepše je ako se zajedno možemo dogovoriti oko svega i da oboje budemo time zadovoljni.Pravljenje kompromisa nije ništa nego pronalaženje rješenja kojim niti jedna strana nije zapravo zadovoljna.

A o upoznavanju prije braka/veze/zajedničkog života i kakva je tko osoba...ma ne upoznaš ih ponekad ni čitav svoj život!

i još nešto, uživajte u ljubavi dok je imate - ljubav je prolazna!

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
brutal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2008. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čitao sam raspravu od početka i mogu reći da me se dojmilo razmišljanje nekolicine ljudi.
Naime, gledano realno nacionalnost je poprilično nebitna stvar svuda u svijetu osim kod nas na ovim prostorima. Tu gdje se susreću 3 religije i žive 3 naroda. Iz tog razloga puno vas razmišlja na način koji razmišljate.

Koliko mogu primijetiti ženski i dobno malo stariji postotak forumaša (forumašica, molim da se gđice ne uvrijede jer nije namjera vrijeđati i godine kao godine su samo pokazatelj zrelosti osobe), gleda na vezu s osobom druge nacionalnosti kao nešto poprilično negativno. Ponašaju se vrlo zaštitnički, vjerojatno iz razloga što je dosta njih vidjelo rat i sve što je snašlo sve nas na ovim prostorima u zadnjih 20ak godina i sve što se događalo prije i poslje rata te sve što je utjecalo na njihove bližnje, pod tim mislim i na prijatelje i poznanike.

E sad dok ne odem malo predaleko u neko opisivanje probati ću ukratko iznijeti isključivo svoje mišljenje i razmišljanje. Smile

Na pitanje da li je nacionalnost važna u vezi, općenito kao što sam rekao nacionalnost je nebitna stvar svuda osim na našim prostorima. Ja na nju gledam drugačije i prosto mi je svejedno koje je netko nacionalnosti dokle god postoji neko uzajamno razumijevanje između dvije osobe. Na kraju krajeva u vezu/brak (pod vezom smatram nešto ozbiljno, ne jedno ili dvo mjesečno druženje) ulaze dvije osobe koje se razumiju. U brak/vezu ulaze svjesno i savjesno i dokle god ulaze u tu vezu/brak na svoju inicijativu, na svoje osjećaje, na svoje JA, bez obzira što netko govorio (kako je netko rekao "što selo priča") ne bi trebalo biti problema jer dokle god se te dvije osobe razumiju i podupiru, nema te prepreke koja se ne može savladati. Svejstan sam ja da to može biti teško i na mahove nemoguće ali dokle god je prisutna volja za zajedništvom i ljubav sve drugo je nevažno. Čim nešto od toga nestane ili ga nije ni bilo tada nacionalnost/vjera/boja kože ili trivijalna stvar poput mladeža na licu postaju prepreka i problem.

Tu se postavilo i anketno pitanje, Da li biste ušli u brak s osobom druge nacionalnosti? Kratko i jasno; Bih i jesam Smile

_________________
Be prepared for brutal truth.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
echoes
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2008. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj ja isto bez gledanja odgovorila ne u anketi!tuka!
al slažem se s monstrumom i sličnima u potpunosti! goo monstrum! Smile

_________________
samo da nađem mjesto da je posadim, ona procvjeta brzo i dosadi, ljubav, pa zar i ljubav...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: