Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Letenje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Johnny Cotex
Post Postano: 07.05.2005. 12:53 
Naslov:  Re: Letenje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pardon,

... Evo zahvaljujuci Gosp. Vlascu otkrio sam ovu zanimljivu temu. Ja sam autor internet stranica Aerocroatia http://aerocroatia.fly.to/ pa cu malo da okomentiram ovu temu.

Cargo promet je u ovom trenutnu idealno prijelazno rijesenje za Osijecki aerodrom, ali uvijeren sam da riba nije jedini izvozni artikal Africkih zemalja. S toga ovu situaciju EU regulativa treba iskoristiti. Moglo bi se reci da u Africi 90% teretnih aviona vise ne smiju niti prici EU a Osijek ima idealnu poziciju da prviuce brojne druge teretne letove ne samo iz Afrike ali i s blizkog istoka, gdje terentni avioni su slicne kvalitete kao ovi u Africi. Treba raditi na managementu da radi i trazi sto vise poslova. U ovom segmentu zracnog prometa za ralzliku od putnickog nema znatnih ogranicenja iz Zagreba, pa tu ima Osijecka ZL slobodan izbor trazenja novih linija.

Na drugu stranu u putnickom prometu je veliki problem sto se tice zrakoplovnih vlasti. Imamo jednu nacionalnu aviokompaniju koja na sve nacine pravne i nepravne, svim mogucim sredstvima odrzava monopol i u tome je poduprena zrakoplovnim vlastima. Avioni su im poluprazni a nenormalno i nekonkurentno viskokim cijenama na ukor gradjankog novcanika odrzavaju svoj minimalni prihod. Imamo tri privatne aviokompanije koje pokusavaju biti ambiciozne i jos nekoliko potpuno amaterskih aviokompanija. Sve tri aviokopanije trpe i gube na kojekavim bezsmislenim ogranicenjima naseg neslobonog trzista. Vjerovali ili ne glavni kriterij zrakoplovnih vlasti je interes Croatia Airlines-a i odzavanje njegovog monopola. Isti slucaj kao teroriziranje SEM-a i njihovog broda "Split Prvi". Citao sam da je i Trade Air-u bilo zabranjeno letenje iz Osijeka za Jadan prije nekoliko godina a ne zato sto su bile linije Trade Air-a ne isplative. Croatia Airlines-u je evidentno zasmetalo sto im je Trade Air oduzeo nekoliko desetaka putnika na dvije jadne sezonske linije koje su manje nego simbolicne za Osijecki aerodrom, pa su poceli izmisljati koje kakve bezsmislene nedostatke u papirima Trade Air-a.
Sto se stranih prijevoznika tice Ryanair-a zasigurno necemo vidjeti na nasim aerodromima dok Hrvatska ne udje u EU ili minimalno ne podtpise Open Sky ugovor bez ikakvih izuzetaka. Ryanair se nece zaje..vati s milionima molbi, dozvola, zabrana, ogranicenja i kojekakvih drugih bezsmislenih papira koje prakticiraju nase zrakoplovne vlasti. Kod nasih vlasti je jedino pravilo da low-cost moze za HR jedino ako njihova linija ne ugrozava liniju Croatia Airlines-a. Pogledajte sve primjere: SkyEurope leti za HR iz Slovacke i Madjarske, Croatia Airlines nema nikakvog interesa na ta dva trzista, Norwegian je isti slucaj, Ryanair navodno nemoze iz Engleske za Hrvatsku zati sto je Irski ali onda zasto nije Easyjet dobio dozvolu koji je kao Engleska aviokompanija htio letjeti iz Engleske za HR? Nemamo mi nikakva pravila ni zakone, to je sve tebi da tebi ne, ko podplati vise itd...
Germanwings je jedina iznimka ali i tu ima razlog jer je u 50% vlasnistvu Lufthanse, najveceg partnera Croatia Airlinesa a ne mogu partneru ukracivati dozvole.
A evo i jednog clanka na koje sve nacine Croatia Airlines odzrava svoj monopol:
http://www.vecernji-list.hr/newsroom/news/croatia/279798/index.do
Ja osobno radi neprofesionalnog ponasanja naseg ministrastva i Croatia Airlines-a bojokotiram letenje Croatia Airlinesom i uvijek kad trebam letjeti biram strane aviokopmanije.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2005. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanimljivo razmišljanje i mogu ti reći da se slažem s tobom.
Još uvijek je ta naša administracija kočnica svega, nemoš s njima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 09.05.2005. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[zahvaljujem na odličnim razmišljanjima dali ima netko idjeu kako ipak dovuči te velike crago ptice dali se zan gdje dolaze ti tenderi z cargo prijevoz kako se raspitati da se to vidi mozda da se natječe za koji tender itd..
jonny ak imaš koju informaciju prosljedi???



... Evo zahvaljujuci Gosp. Vlascu otkrio sam ovu zanimljivu temu. Ja sam autor internet stranica Aerocroatia http://aerocroatia.fly.to/ pa cu malo da okomentiram ovu temu.

Cargo promet je u ovom trenutnu idealno prijelazno rijesenje za Osijecki aerodrom, ali uvijeren sam da riba nije jedini izvozni artikal Africkih zemalja. S toga ovu situaciju EU regulativa treba iskoristiti. Moglo bi se reci da u Africi 90% teretnih aviona vise ne smiju niti prici EU a Osijek ima idealnu poziciju da prviuce brojne druge teretne letove ne samo iz Afrike ali i s blizkog istoka, gdje terentni avioni su slicne kvalitete kao ovi u Africi. Treba raditi na managementu da radi i trazi sto vise poslova. U ovom segmentu zracnog prometa za ralzliku od putnickog nema znatnih ogranicenja iz Zagreba, pa tu ima Osijecka ZL slobodan izbor trazenja novih linija.

Na drugu stranu u putnickom prometu je veliki problem sto se tice zrakoplovnih vlasti. Imamo jednu nacionalnu aviokompaniju koja na sve nacine pravne i nepravne, svim mogucim sredstvima odrzava monopol i u tome je poduprena zrakoplovnim vlastima. Avioni su im poluprazni a nenormalno i nekonkurentno viskokim cijenama na ukor gradjankog novcanika odrzavaju svoj minimalni prihod. Imamo tri privatne aviokompanije koje pokusavaju biti ambiciozne i jos nekoliko potpuno amaterskih aviokompanija. Sve tri aviokopanije trpe i gube na kojekavim bezsmislenim ogranicenjima naseg neslobonog trzista. Vjerovali ili ne glavni kriterij zrakoplovnih vlasti je interes Croatia Airlines-a i odzavanje njegovog monopola. Isti slucaj kao teroriziranje SEM-a i njihovog broda "Split Prvi". Citao sam da je i Trade Air-u bilo zabranjeno letenje iz Osijeka za Jadan prije nekoliko godina a ne zato sto su bile linije Trade Air-a ne isplative. Croatia Airlines-u je evidentno zasmetalo sto im je Trade Air oduzeo nekoliko desetaka putnika na dvije jadne sezonske linije koje su manje nego simbolicne za Osijecki aerodrom, pa su poceli izmisljati koje kakve bezsmislene nedostatke u papirima Trade Air-a.
Sto se stranih prijevoznika tice Ryanair-a zasigurno necemo vidjeti na nasim aerodromima dok Hrvatska ne udje u EU ili minimalno ne podtpise Open Sky ugovor bez ikakvih izuzetaka. Ryanair se nece zaje..vati s milionima molbi, dozvola, zabrana, ogranicenja i kojekakvih drugih bezsmislenih papira koje prakticiraju nase zrakoplovne vlasti. Kod nasih vlasti je jedino pravilo da low-cost moze za HR jedino ako njihova linija ne ugrozava liniju Croatia Airlines-a. Pogledajte sve primjere: SkyEurope leti za HR iz Slovacke i Madjarske, Croatia Airlines nema nikakvog interesa na ta dva trzista, Norwegian je isti slucaj, Ryanair navodno nemoze iz Engleske za Hrvatsku zati sto je Irski ali onda zasto nije Easyjet dobio dozvolu koji je kao Engleska aviokompanija htio letjeti iz Engleske za HR? Nemamo mi nikakva pravila ni zakone, to je sve tebi da tebi ne, ko podplati vise itd...
Germanwings je jedina iznimka ali i tu ima razlog jer je u 50% vlasnistvu Lufthanse, najveceg partnera Croatia Airlinesa a ne mogu partneru ukracivati dozvole.
A evo i jednog clanka na koje sve nacine Croatia Airlines odzrava svoj monopol:
http://www.vecernji-list.hr/newsroom/news/croatia/279798/index.do
Ja osobno radi neprofesionalnog ponasanja naseg ministrastva i Croatia Airlines-a bojokotiram letenje Croatia Airlinesom i uvijek kad trebam letjeti biram strane aviokopmanije.
[/quote]

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 10.05.2005. 13:53 
Naslov:  Re: Letenje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav svima!

Ja sam jedan od autora Airport Portala - www.hr-airport.com. Ovom prilikom vas sve zainterisane pozivam da se uključite i na naš forum, i eventualno pokrenete ovu temu, jer imamo dosta stručnjaka za aerodrome koji bi vam mogli dati i neke konkretne odgovore.
Inače, Osijek je u zadnje vrijeme sve češća tema, i da stvar bude pozitivnija, u krugovima ljudi koji se bave aerodromima. Mogu vam reći da postoje neki planovi, pogotovo kad je u pitanju cargo promet. Ovo sa Tanzanijom još uvijek nekako sve "visi" u zraku. Ali, na našu sreću, koliko toliko je oživilo Klisu, što mi je posebno drago. Glede putničkog prometa, konkurencija je zaista velika. Zagreb, Beograd, Mađarska... Nije lako i neće biti lako. Moraju se odrediti jasni ciljevi, što i kako za budućnost. Mislim da razvoj treba usmjeriti prema cargo prometu. Još uvijek smo gospodarski nerazvijeni i neatraktivni, reklo bi se u fazi lutanja, jer politika naša je kao tumor koji nas lagano izjeda, ali kad jednom budemo na tržištu konkurentni ( a jako se nadam da hoćemo ), onda bi već trebali znati kako ćemo nastupiti na toj sceni. Upravo zato je potrebno imati jasne i dugoročne ciljeve za budućnost. Politika je dodatno oštetila HR kad je bacila ogromne novce doslovno u vjetar, a Klisa nam nažalost i dalje prazna.....

Usput, gore sam u postovima pročitao da spominjete IL-62 i IL-85... nije ni jedno ni drugo nije točno... riječ je o IL-76, i malo je manji od B747 Smile

Pozdrav svima!

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.05.2005. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bolje da si napravio kolumnu i objavio se u Feralu aaaaaaaaaaaaaaaaa

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2005. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ekipa hvala na podršci ajmo napraviti nešto za tu zračnu luku prebacujemo rasprave na stručnjaka hvala geemi ali mogu ja i bez kolumne..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: