Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Do koje mjere ugađati djevojci

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.01.2008. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Ostati svoj je vecinom i ostati sam. Nekad je potrebno podijeliti i dobre i lose stvari, osjecaje i iskustva. Mozda cak i prihvatiti egzistenciju tudje kao i vlastite "tamne strane"... naravno bez kompromisa stavova i morala.

Naci nekoga tko je vrijedan toga... to je malo teze.

slažem se. naravno da treba zadržati sebe, i ne mijenjati se radi nekoga, ali većina ljudi u našim životima je tu da bi nas nešto naučila, kao i mi njih. najčešće su najvažnije osobe ovdje baš zato da nas nauče najvažnije, odnosno stvari koje nam je najteže naučiti.
u ljudskoj prirodi je ići linijom manjeg otpora, ali upravo taj trud, kompromis i dogovor iz nas izvlače ono najbolje.
turbulentnu vezu u kojoj se događa puno zajebanih, ali i puno dobrih stvari, smatram boljom od one u kojoj je uvijek sve po ps-u, predvidivo i idilično... u tim se situacijama čovjek lako zaboravi i utone u rutinu... a ona je (barem po meni) jedna od najgorih stvari koje se vezi mogu dogoditi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.01.2008. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): › Ostati svoj je vecinom i ostati sam.


Ali zašto bi bilo? Mislim, sasvim je normalno da se čovjek mijenja, a na to će utjecati mnoge situacije ali i mnogi ljudi. Što bi značilo "ostati svoj"? Mislim da to ne znači automatski izostanak kompromisa i istjerivanje svojih stavova kao ispravnih pod svaku cijenu. Ja bih to što je pumpkin rekla protumačila na malo drukčiji način. Mislim da smo, u biti, rekle istu stvar samo različitim riječima. Svoj si dok razmišljaš vlastitom glavom. Dakle, nećeš svoju osobnost stopiti s tuđom, svoja razmišljanja mijenjati kako nekom drugom odgovara. Kompromis i prihvaćanje su jedno, a izgubiti sebe u nekoj ljubavnoj priči je nešto sasvim deseto.

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): › Naci nekoga tko je vrijedan toga... to je malo teze.


Zašto? Nikad nisam tražila probleme na onoj drugoj strani. Ako ponašanje/stavovi/osobnost druge osobe ne odgovaraju meni, ne znači automatski da je ta osoba lošija ili da nečega nije vrijedna.

Imam prijateljicu koja tvrdi da su svi frajeri u Osijeku ružni/glupi/nezanimljivi. Osim što to baš nije zdravo razmišljanje, meni je odvratno tako nešto uopće čuti. Jedno je biti svjestan koliko vrijediš, a nešto sasvim drugo je stavljati sebe na pijedestal i očekivati da se ljudi oko tebe "dokazuju".

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.01.2008. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sto smo to protumacili na drugaciji nacin je dobra stvar, ili nesto naucis ili ne, ili nesto prihvatis ili ne. Covijek se mijenja... u nadi da bi zamjenio prazan razum sa otvorenim razumom.

Drugi dio izgleda kao stara agenda i prema tome... Sretna Nova Wendy...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2008. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve je stvar kompromisa, osim naravno nekih stvari kod kojih nema kompromisa!
Da ne bude izjava ovako glupa...

Može se popustiti ako je neka ajmo reci nebitna stvar u pitanju...
ali ako je neka koja je tebi svetinja 0 bodova!

i to je to!
Kratko, ali jebitacno! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.01.2008. 20:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): › Drugi dio izgleda kao stara agenda i prema tome... Sretna Nova Wendy...


Khm, mislim da sam jako krivo shvaćena. To stvarno nije bilo namijenjeno tebi i uopće mi ne pada na pamet ići od teme do teme kako bih te bombardirala. Osvrnula sam se na to kako ćemo najčešće reći da nas netko nije vrijedan.. ustvari, neću objašnjavat. Pročitaj moj post još jednom, ali prilikom toga zaboravi naše prijašnje "ribanje". Možda ga onda shvatiš drukčije Wink

Sretna Nova i tebi....

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.01.2008. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): › Ostati svoj je vecinom i ostati sam. Nekad je potrebno podijeliti i dobre i lose stvari, osjecaje i iskustva. Mozda cak i prihvatiti egzistenciju tudje kao i vlastite "tamne strane"... naravno bez kompromisa stavova i morala.

Naci nekoga tko je vrijedan toga... to je malo teze.


Pod "ostati svoj" nisam mislila biti sebičan, i gledati samo na sebe i svoju guzicu, nego biti ono što jesi, ne podilaženjem odbaciti svoju osobnost zbog koje se dotični možda i zaljubio, posao, zanimacije ili ljude koje voliš. Tako ne možeš biti sretan na duže staze.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2008. 6:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la: ›
Pod "ostati svoj" nisam mislila biti sebičan, i gledati samo na sebe i svoju guzicu, nego biti ono što jesi, ne podilaženjem odbaciti svoju osobnost zbog koje se dotični možda i zaljubio, posao, zanimacije ili ljude koje voliš. Tako ne možeš biti sretan na duže staze.
Razumijem... ali u isto vrijeme tesko prihvacam da osoba u 19-toj godini zna sto je ta "osobnost".

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2008. 6:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): ›
pumpkin je napisao/la: ›
Pod "ostati svoj" nisam mislila biti sebičan, i gledati samo na sebe i svoju guzicu, nego biti ono što jesi, ne podilaženjem odbaciti svoju osobnost zbog koje se dotični možda i zaljubio, posao, zanimacije ili ljude koje voliš. Tako ne možeš biti sretan na duže staze.
Razumijem... ali u isto vrijeme tesko prihvacam da osoba u 19-toj godini zna sto je ta "osobnost".


Slažem se, svi moramo kroz nešto proći da bi naučili, i dok smo živi bit će tako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2008. 7:25 
Naslov:  Re: Do koje mjere ugađati djevojci
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ova je tema opako skrenula sa svoje putanje. Ako partneri ne mogu tolerirati jedno drugo kakvi su zapravo onda i nisu stvoreni da budu zajedno. Maleni kompromis - u redu, ali da ću mijenjati način života, ponašanja i odijevanja zbog nekog drugog, e baš neću.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[/quote]

...još uvijek cekam poruku.....Cool[/quote]

Sad, nakon što smo debelo skrenuli s teme, Tamni, da li si dobio na kraju tu poruku?

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2008. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la: ›
...još uvijek cekam poruku.....Cool

Sad, nakon što smo debelo skrenuli s teme, Tamni, da li si dobio na kraju tu poruku?



...nema poruke...nema nicega...
...al dobro....ocito je ovo bila samo još jedna životna lekcija....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: