Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Money, Money.......

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.11.2007. 23:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Hrana i potrepštine za dvoje nisu preko 1000 kuna mjesečno, osim ako baš nisi malo rastrošnija.

Hm, da li si ti nekada skuhao ručak ili ga kuhao minimalno tjedan dana svaki dan?

Nisam vješt u kuhanju, bolje mi ide jedenje Wink
U mom domaćinstvu živi nas dvoje i ne zdrobimo više od 1500 čuna za sve što nam treba, a nikad ne gledamo cijenu, već kupimo što nam dođe pod ruku tog trena. Ne znam kako se vi hranite, ali kod mene to ide malo jeftinije i pri tome niti malo loše.
Loona je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Daklem, mladi par može sasvim komotno živjeti sa 3000 kuna, a sve ostalo može otići u štednju, džeparac, troškove auta ili tu i tamo putovanje.

aaaaaa, wrong!! ne može.. i to ti govorim iz prve ruke.. mladi par, kupili stan, opremili stan, žive..
plaćaju: stambeni kredit, kredit za namještaj, hranu, gorivo, režije, naravno u minusu su na tekućem.. ne ostane im od plaće ništa.. tako da nemaš što staviti sa strane a o putovanju da ne pričam... a recimo da su primanja mjesečna jedna i pol prosječna hrvatska plaća..
Takvom paru potrebno je minimalno 11000 kn mjesečno da bi jeli, platili i podmirili sve gore navedeno pa bi im onda vjerojatno ostalo cca 3000 kn do slijedeće plaće od kojih se može kupiti odjeća, izaći van ili eventualno negdje otputovati..

Ja sam pričao o mladom paru koji su podstanari u jednosobnom stanu. Stambeni kredit i onaj bonus kredit za namještaj uvelike podebljavaju tu cifru. Mi smo imali tu sreću da živimo u stanu kojeg smo dobili, a za kompletno uređenje smo spucali svotu koja iznosi otprilike jednu sedminu njegove realne vrijednosti na tržištu.

Konkretno, da bi zatvorili financijsku konstrukciju pod tim uvjetima, vama treba mojih 3000 + iznos rate kredita za stan + iznos rate za namještaj. Tu pribrojiš trošak auta, koji je maltene član obitelji i dođeš na cifru koja ti je neophodna za život. Sve preko toga je bonus....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.11.2007. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moji roditelji imaju manje-više takvu plaću... stari radi u policiji a mater u bolnici...četveročlana smo obitelj...

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: