Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ljubav je slijepa?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2007. 13:09 
Naslov:  Re: Ljubav je slijepa?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Veza s dečkom koji je bio invalid nije mi bila ni bolja ni gora zbog činjenice da je on "drukčiji". Bilo je potrebno samo više prilagođavanja u smislu nekih praktičnih stvari. I sjećam se da sam se jaaako bojala da ga nečim u vezi toga ne bih povrijedila, zapravo nikad nisam znala kako reagirati kada on nešto ne može sam ili kad sam bila u dilemi treba li mu pomoć oko nečega ili ne. Nisam imala vremena naučiti, za par mjeseci sam odselila daleko i više nije funkcioniralo.

Neki komentari ljudi iz okoline su me znali jako povrijediti. Ali zbog toga sam ga samo više obožavala... Ipak, tad sam imala dječji, naivan pogled na svijet. Taj isti se do danas jako iskrivio, pa ne znam bi li mi sve opet bilo tako jednostavno da se nađem u sličnoj situaciji... teško pitanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2007. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da to ne treba tako gledati..
što onda s onim klincem u SAD-u što ga je rodila mati bez ijedne ruke.. žena sve radi nogama.. mazi ga, hrani, presvlači, sprema, vozi, ide u trgovinu, radi..
e to je možda malo prestrašno, a ne to što njih dvoje teže hodaju.. hodaju, kreću se i vjerojatno mogu sve sami..


...jao da ženo,,,jesi ti to vidjela....rijetko da sam polije toga rekla : ne da mi se ili ne mogu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2007. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@insomnia ma nisam ni mislila da jesi...teške su samo osude okoline...sorry ali uvjek mi je dizalo tlak to što je okolina mislila da su mi roditelji mentalno zaostali ako su slijepi,npr,jedan doktor(ma šta jedan njih na desetke) i tak su se ponašali prema njima,sorry moji su roditelji akademski građani bez obzira na svoj hendikep....ali ovo je mentalni sklop okoline...

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2007. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la: ›
uvjek mi je dizalo tlak to što je okolina mislila da su mi roditelji mentalno zaostali ako su slijepi,npr,jedan doktor(ma šta jedan njih na desetke) i tak su se ponašali prema njima,sorry moji su roditelji akademski građani bez obzira na svoj hendikep....ali ovo je mentalni sklop okoline...

da, ma to mi je strašno.. ili, recimo, kad su ljudi gluhonijemi, pa teško govore.. također svi automatski misle da su retardirani..
..koliko se osoba sa nekim hendikepom mora onda dokazivati tek..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2007. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
Loona je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da to ne treba tako gledati..
što onda s onim klincem u SAD-u što ga je rodila mati bez ijedne ruke.. žena sve radi nogama.. mazi ga, hrani, presvlači, sprema, vozi, ide u trgovinu, radi..

...jao da ženo,,,jesi ti to vidjela....rijetko da sam polije toga rekla : ne da mi se ili ne mogu...

vidjela da, i nisam mogla vjerovati.. žena stvarno ima čeličnu volju.. no, pravo je pitanje kako će se njeno dijete nositi s time kad odraste i počne shvaćati da mu je majka totalno drukčija od drugih i što će tek njegova okolina misliti, a pogotovo kada krene u školu... znamo i sami koliko djeca tek znaju biti okrutna i kada se slijepe ljude ili ljude u kolicima gleda na potpuno krivi način.. o ljudima s downovim sindromom ili cerebralnom paralizom da ni ne spominjem..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2007. 17:33 
Naslov:  Re: Ljubav je slijepa?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljubav i postoji da bi uljepsala sivilo zivota. Cak i kada je invalidnost najtamnija nijansa sive boje. I sivo nastaje od dvije boje. Prava ljubav ne bi trebala obracati pozornost na nedostatke ili prednosti vec na karakter i razumijevanje. Ljubav se mijenja tijekom godina, od vruce i strasne do mlake i prijateljske, ali u tome i jest ljepota. Cuvajte jedni druge i postujte se.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.11.2007. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Priznajem - ja sam sebično govno i ne bih se vezala za invalidnu osobu, budući bi to tražilo jaaako veliko odricanje , a na što nisam spremna!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-X-T-C-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: ...wandering...
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 1:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la: ›
iskreno, ne čudi me što onaj dečko ne može naći djevojku.. rijetko tko je spreman toliko se žrtvovati..a opet, žalosno je da se on zbog svoje invalidnosti mora ograničiti samo na ljude s istim problemom..


pa kad smo mi ljudi najsebičnija stvorenja u svemiru.. i svima je (priznali ili ne) vlastita guzica na prvome mjestu..



Potpisujem sto je loona rekla.
Laku noch...

_________________
---Vescere bracis meis.--- (Eat my shorts.)
---Semper in excremento, sole profundum qui variat.--- (Always in the shit, just the depth that varies.)

Gigi D'Agostino - Passa
Mauro Picotto - Iguana
Tiesto - As the rush comes... pa opet
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 09.11.2007. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iskreno ja mislim da ne bi mogla, osudite me al tak je

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-X-T-C-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: ...wandering...
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Ljubav i postoji da bi uljepsala sivilo zivota. Cak i kada je invalidnost najtamnija nijansa sive boje. I sivo nastaje od dvije boje. Prava ljubav ne bi trebala obracati pozornost na nedostatke ili prednosti vec na karakter i razumijevanje. Ljubav se mijenja tijekom godina, od vruce i strasne do mlake i prijateljske, ali u tome i jest ljepota. Cuvajte jedni druge i postujte se.


Ne bi tebala ali, nazalost, obraca pozornost na nedostatke.

_________________
---Vescere bracis meis.--- (Eat my shorts.)
---Semper in excremento, sole profundum qui variat.--- (Always in the shit, just the depth that varies.)

Gigi D'Agostino - Passa
Mauro Picotto - Iguana
Tiesto - As the rush comes... pa opet
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: