Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da li je nacionalnost bitna u vezi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bi li ušli u brak sa osobom druge nacionalnosti?

DA
62%
 62%  [ 95 ]
NE
37%
 37%  [ 56 ]
Ukupno glasova : 151


Autor Poruka
mare04
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2007. 1:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne nisam na to mislia, vec zelju za zemljom u kojoj su svi po svemu jednaki cak i nacionalnosti, gdje se gubi maternji jezik, povijest, sve sto jednu naciju cini nacijom.. gdje vise nece biti ratova zbog nacionalnih razlika ali nece biti ni razlicitih naroda.. o tome pricam.. jesam li sada nesto jasnija? nadam se da jesam.. a nista protiv ujedinjenja dok si ponosan na to sto si i nezaboravljas to.
DonQuijote je napisao/la: ›
mare04 je napisao/la: ›
[font=Arial Black][font=Arial Black]nacionalnos je bitna ali ne i presudna..
bila sam i sama s deckom koji je bio *pola srbin* i to u duugogodisnjoj i sve u svemu sretnoj vezi.. nismo prekinuli radi nacionalnosti ali bilo je par situacija gdje smo se zakacili na tu temu. osobno nemam nista protiv drugih nacionalnosti, naprotiv svida mi se kad je netko 100 % siguran tko je i sto je, ali cinjenica je da vecina *djece* iz mijesanih brakova to nisu.. konkretno moj bivsi decko je bio odgajan kao hrvat i uvijek je se izjasnjavao i osjecao kao hrvat ali onda dode ta prica kako je bilo svima bolje u staroj jugi i kako bi, kad bi se moglo, on zelio zivjeti u nekoj novoj jugoslaviji.. ustvari vecina te *djece* je negdje izmedu i jako osjetljiva na tu temu iako pokusavaju to ne prikazivati tako.. ponavljam ne svi ali velika vecina (makar od onih koje sam ja upoznala).. sve zavisi od osobe do osobe koliko na vezu utjece nacionalnost ali meni je smetalo sto, iako je bio opusten na tu temu ( i zezali smo se na to), morala sam uvijek razmisljati hoceli ga povrijediti mozda neka neprimjerena sala ili pjesma koju pjevusim.. to onda znaci ne prikazivanje sebe u punom svjetlu sto opet stvara neko neobjasnjivo nepovjerenje.. sve u svemu, vaznost nacionalnosti u vezi zavisi od zrelosti i samosvijesti ljudi koji su u njoj..

uh jesam napisala puno..

wtf?! čekaj, ja sam rođen kao hrvat i deklariram se kao hrvat, međutim potajno snujem o nekoj zajednici, da ne kažem uniji, svih zemalja europe, da svi živimo kao u jednoj državi! dragi lastane, jesam li ja zapravo europaljnin, a ne pravi hrvat?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.10.2007. 7:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
mare04 je napisao/la: ›
[font=Arial Black][font=Arial Black]nacionalnos je bitna ali ne i presudna..
bila sam i sama s deckom koji je bio *pola srbin* i to u duugogodisnjoj i sve u svemu sretnoj vezi.. nismo prekinuli radi nacionalnosti ali bilo je par situacija gdje smo se zakacili na tu temu. osobno nemam nista protiv drugih nacionalnosti, naprotiv svida mi se kad je netko 100 % siguran tko je i sto je, ali cinjenica je da vecina *djece* iz mijesanih brakova to nisu.. konkretno moj bivsi decko je bio odgajan kao hrvat i uvijek je se izjasnjavao i osjecao kao hrvat ali onda dode ta prica kako je bilo svima bolje u staroj jugi i kako bi, kad bi se moglo, on zelio zivjeti u nekoj novoj jugoslaviji.. ustvari vecina te *djece* je negdje izmedu i jako osjetljiva na tu temu iako pokusavaju to ne prikazivati tako.. ponavljam ne svi ali velika vecina (makar od onih koje sam ja upoznala).. sve zavisi od osobe do osobe koliko na vezu utjece nacionalnost ali meni je smetalo sto, iako je bio opusten na tu temu ( i zezali smo se na to), morala sam uvijek razmisljati hoceli ga povrijediti mozda neka neprimjerena sala ili pjesma koju pjevusim.. to onda znaci ne prikazivanje sebe u punom svjetlu sto opet stvara neko neobjasnjivo nepovjerenje.. sve u svemu, vaznost nacionalnosti u vezi zavisi od zrelosti i samosvijesti ljudi koji su u njoj..

uh jesam napisala puno..

wtf?! čekaj, ja sam rođen kao hrvat i deklariram se kao hrvat, međutim potajno snujem o nekoj zajednici, da ne kažem uniji, svih zemalja europe, da svi živimo kao u jednoj državi! dragi lastane, jesam li ja zapravo europaljnin, a ne pravi hrvat?!


hehehehe...nasmijah me do suza...pa kolega dragi kako god da okreneš ti si i jedno i drugo...mislim koliko se ja sjecam Hrvatska je jos uvijek u Europi Smile

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2007. 7:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako misliš još uvijek,,,,pa još nismo ni ušli,,,ili? ooooo ne,,,,fak...nemojte mi reći da sam to propustila,,,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zbonj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 67
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2007. 18:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svako bi trebo sam odlučiti, a ne njegovi starci!
Meni naprimjer stari ne mora ništa reći za srpkinju,
ja čim čujem njene glupe stavove zamračim!

Kad mi neka butra kaže da glasa za HNS i da joj je super Vesna Pusić koja zagovara politiku da je Hrvatska nastala na genocidu ja bi joj odma genocidiro širu i užu familiju.

A to znači da ako nekom to smeta što je srpkinja neka se ne petlja, a kom ne smeta neg sluša starce kojima to smeta. Smile)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2007. 11:51 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja zagovaram mir i toleranciju, spajanje razlika i LJUBAV!!!
Nothing else matters!
Mi mladi ljudi trebamo mijenjati ustaljene stavove.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.11.2007. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naconalnost je apsolutno nebitna, budući su je ionako izmislili neki kreteni - najbitnije je tko je KAKAV ČOVJEK, a to apsolutno ne ovisi o nacionalnoj pripadnosti!!!

Bdw, da sam ja pas, nikada ne bih dobila rodovnik, jerbo mi je porodično stablo jako šareno - i moji su utkali u mene težnju ka dobrom, a ne čistokrvnom čovjeku!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.11.2007. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je samo važno da imam i onih 2% zajedničkih gena sa osobom s kojom ću stupiti u brak, sve ostalo su puke besmislice

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.11.2007. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sexyback je napisao/la: ›
Naconalnost je apsolutno nebitna, budući su je ionako izmislili neki kreteni - najbitnije je tko je KAKAV ČOVJEK, a to apsolutno ne ovisi o nacionalnoj pripadnosti!!!

Bdw, da sam ja pas, nikada ne bih dobila rodovnik, jerbo mi je porodično stablo jako šareno - i moji su utkali u mene težnju ka dobrom, a ne čistokrvnom čovjeku!

bravo! Bravo Bravo

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je '91. pokazala koliko su "čvrsti" mješoviti brakovi...

_________________
"...sve čopore i sva jata,sve od blata sve od zlata...progutat će danas ista vatra..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2007. 17:04 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1991 je bila prije 16 godina, vrijeme je za promjene.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 13:47 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › 1991 je bila prije 16 godina, vrijeme je za promjene.


Lijepo rečeno...ali koliko je to tako u praksi?
Da se razumijemo ovo nema veze sa provociranjem ili mahanjem nacističkim obilježjima,ako to tako neko skonta - zaboli me.Neke stvari se nikada neće promijeniti i toga moramo biti svjesni.Ja se slažem s tim da je čovjek čovjek i to je najbitnije,ali opet ne treba se potpuno "opustiti" sanjarenju i sličnim stvarima.Ovo sam napisao iz vlastitog iskustva sa drugim vjerama i nacionalnostima i neke stvari jednostavno nisu baš bile najbajnije...jebat ga,ali je tako bilo u mome slučaju.Ne želim iznositi sve te "finese" da se razumijemo...niti govorim o Srbima,Mađarima,Japancima koji žive u HR...iako i to nije loš primjer ako govorimo o ratu i raspadima brakova.Ovo je Balkan...i ovo područje nikada neće biti totalno smireno,niti će stanovnici živjeti na cvjetnim livadama i sličnim sranjima.Nadam se da me kontate što hoću reći...ako ne,a jebi ga. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2007. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Metalucifer je napisao/la: ›
Mislim da je '91. pokazala koliko su "čvrsti" mješoviti brakovi...

to je sve stvar pojedinca i karaktera. koliko ima primjera onih koji su se rastali, barem jednako toliko ima i onih koji nisu, samo su ovi drugi ljudima manje zanimljivi, pa se o njima manje govori.
ako nekoga boli kurac za nešto kao što je nacionalnost, odnosno ako mu to nije kriterij pri biranju partnera, onda nikakav rat tu ne može ništa promijeniti. ukoliko se od početka "klackaš" sa stavom o tome i iza sebe imaš obitelj koja se također "klacka" po tom pitanju, onda je jasno kako će stvar pod pritiskom puknuti..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vučica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.11.2007. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda je glupo i konzervativno, ali teško! ne znam... možda... ali prije ne nego da

_________________
...kad sam dobra, dobra sam, a kad sam zla, onda sam još bolja... Smile

osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2007. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I couldn't care less...

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2007. 11:08 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Covjece, da je meni neki crnac ili mulat, ma ne bi razmisljala!!! Posto sam u mjesovitom partnerstvu mogu iz prve ruke reci da ne postoji nikakva razlika izmedju nas jer smo odgajani na isti nacin i sve sto znamo znamo isto. Imamo iste stavove o toj temi i we do not give a fuck...

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: