Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pobačaj - abortus

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Protivite li se pobačaju?

Da
27%
 27%  [ 19 ]
Ne
72%
 72%  [ 49 ]
Ukupno glasova : 68


Autor Poruka
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2007. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iako rezultat ankete pokazuje drugu priču, mislim da je stvarnost poprilično drugačija.. i da je većina nas konzervativci..
ako ništa drugo, bar smo se svi fino malo posvađali, izbacli frustracije i tako to.. Wink

iako meni gomila vas (momaka) nije odgovorila na onu podanketu, koju smatram osobno vrlo bitnom, a vjerujem i ostale cure s foruma.. al ok!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2007. 19:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › iako rezultat ankete pokazuje drugu priču, mislim da je stvarnost poprilično drugačija.. i da je većina nas konzervativci..


ovo je net populacija.
sestru su jednom zaustavili u gradu i pitali za neku TV što misli o uvođenju seksualnog odgoja u školama. dakle, odgovorila je da je to čak potrebno i bolje da uvedu seksualni odgoj nego vjeronauk, bla, bla, pa je spomenula da bi bilo manje pobačaja, ali taj dio su isjekli, naravno.

moj glas je zabilježen da se ne protivim pobačaju ("svoga tela gospodar", između ostalog).
djeca trebaju biti željena.


Zadnja promjena: DanicaV; 16.10.2007. 19:32; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2007. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: › iako meni gomila vas (momaka) nije odgovorila na onu podanketu, koju smatram osobno vrlo bitnom, a vjerujem i ostale cure s foruma.. al ok!
Ako se govori o muskarcu koji te namlati i ti izgubis taj "zametak", to je ubojstvo. Ako zena odluci da radi jednog ili drugog razloga ne zeli djete i pobaci ga, onda nije ubojstvo. Da pocnemo jos jednu podanketu o ravnopravnosti?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2007. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
sestru su jednom zaustavili u gradu i pitali za neku TV što misli o uvođenju seksualnog odgoja u školama. dakle, odgovorila je da je to čak potrebno i bolje da uvedu seksualni odgoj nego vjeronauk, bla, bla, pa je spomenula da bi bilo manje pobačaja, ali taj tio su isjekli, naravno.

i eto ga na! i zašto su sad oni taj dio maknuli.. šta se pobačaj ne smije ni spomenuti? glupost!

daleko ćemo mi s takvim razmišljanjem.. Evo zete, prodam ti kćer za jednu kravu, a ti ju onda vodi.. - evo ovakvi smo mi!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2007. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): › Da pocnemo jos jednu podanketu o ravnopravnosti?


Ajde.

Meni su što se tiče ravnopravnosti prvo pale na pamet razvedene žene. Nema direktno veze s pobačajem, već s ravnopravnosti.
Muž se fino pokupi i ostavi ženu s dvoje, troje djece. I bez problema se opet oženi.
A žena fino ostane odgajati djecu, sretna ako dobije neku normalnu alimentaciju i društveni život joj je na nuli, a to da će ona s dvoje ili više djece uspjeti pronaći partnera za nastavak života.... gotovo nikakvi.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2007. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Ako se govori o muskarcu koji te namlati i ti izgubis taj "zametak", to je ubojstvo. Ako zena odluci da radi jednog ili drugog razloga ne zeli djete i pobaci ga, onda nije ubojstvo.

ok, hvala.. ali pitanje je bilo - da li bi ostavio svoju curu ako bi ona odlučila pobaciti, ili bi ju podržao u njenoj odluci?
fatcat je napisao/la: ›
Da pocnemo jos jednu podanketu o ravnopravnosti?

ovo već imam zakibicovano kao temu, bez brige Wink

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2007. 4:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: › To opet postavlja pitanje da li se (u skladu s tim argumentima-da zametak nije ljudsko biće itd itd) pobačaj može onda uopće smatrati ubojstvom?
Mislio sam da je ovo pitanje bilo...
insomnia je napisao/la: › ok, hvala.. ali pitanje je bilo - da li bi ostavio svoju curu ako bi ona odlučila pobaciti, ili bi ju podržao u njenoj odluci?
Zasto opet "u njenoj odluci"... prihvaca/trazi njegovu podrsku ali ne dozvoljava mu ikakvog prava u diskusiji. Gdje je tu zdrav razum?
Ako je seks bio "casual sex", ono ostaviti ju ne dolazi u obzir. Ne vjerujem u brak radi djeteta, ili "two wrongs don't make a right". To ne znaci da ne bih podrzao to (svoje) djete kao i curu na sve moguce nacine.
Ako je tu stabilan odnos u kojem se te stvari diskutiraju do toga nebi doslo. Prema tome... to nije jedan od extremnih slucaja gdje bi pobacaj dosao u obzir.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 8:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
ok, hvala.. ali pitanje je bilo - da li bi ostavio svoju curu ako bi ona odlučila pobaciti, ili bi ju podržao u njenoj odluci?


Podrzao bi ju u 'njenoj' odluci.. i onda bi ju ostavio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 9:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Zasto opet "u njenoj odluci"... prihvaca/trazi njegovu podrsku ali ne dozvoljava mu ikakvog prava u diskusiji.

pitanje sam namjerno postavila tako, u ''njenoj'' odluci.. znači, cura odluči pobaciti i gotovo, dakle nema diskusije, odluka je već donešena.. zanimalo me što bi prevladalo, vaši osjećaji, ili..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
pitanje sam namjerno postavila tako, u ''njenoj'' odluci.. znači, cura odluči pobaciti i gotovo, dakle nema diskusije, odluka je već donešena.. zanimalo me što bi prevladalo, vaši osjećaji, ili..


kakvi oshjecaji mogu prevladati ako onda odluci pobaciti, a otac zeli potomka ? ok, recimo da je vece odricanje na majci.. i podrzo bi njenu odluku.. jer ne zelim nikoga prisiljavati na ista. ali isto tako mislim da nakon toga s tom osobom ne bih mogao normalno funkcionirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2007. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: › ... zanimalo me što bi prevladalo, vaši osjećaji, ili..
Prevladali bi nasi morali i nasi osjecaji kojih sa druge strane ocevito nema... Steta sto cura nije bila tako odlucna na prvom mjestu, u toku... nema zastite nema seksa.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Prevladali bi nasi morali i nasi osjecaji kojih sa druge strane ocevito nema...

fair enough!
ok, poprilično je evidentno kroz cijeli topic, kako žena, po mišljenju muškaraca, zapravo nije ta koja ima pravo na izbor..
fatcat je napisao/la: ›
Steta sto cura nije bila tako odlucna na prvom mjestu, u toku... nema zastite nema seksa.

slažem se! iako, opet, s druge strane, nije da se to i sa zaštitom ne bi moglo desiti.. shit can happen..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
fatcat je napisao/la: ›
Prevladali bi nasi morali i nasi osjecaji kojih sa druge strane ocevito nema...

fair enough!
ok, poprilično je evidentno kroz cijeli topic, kako žena, po mišljenju muškaraca, zapravo nije ta koja ima pravo na izbor..
[/quote]

Ako je par imalo normalan i dijete nije nastalo u nekim ekstremnim uvjetima, izbor bi trebali imati i otac i majka, zajedno. Razgovarati, kombinirati, dumati, i opet razgovarati i zajednički doći do odluke. Zajednički.

Pravo izbora ne znači da žena sama donese odluku i donese ju samo kako njoj odgovara, bez uključivanja oca. Bar IMHO.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Ako je par imalo normalan i dijete nije nastalo u nekim ekstremnim uvjetima, izbor bi trebali imati i otac i majka, zajedno. Razgovarati, kombinirati, dumati, i opet razgovarati i zajednički doći do odluke. Zajednički.

kao što već rekoh, radilo se o hipotetskoj situaciji, u kojoj je ta neka Pera Perić donijela tu odluku, bez da je pitala oca.. i dosad se pokazalo da bi bila ostavljena..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
allein je napisao/la: ›
Ako je par imalo normalan i dijete nije nastalo u nekim ekstremnim uvjetima, izbor bi trebali imati i otac i majka, zajedno. Razgovarati, kombinirati, dumati, i opet razgovarati i zajednički doći do odluke. Zajednički.

kao što već rekoh, radilo se o hipotetskoj situaciji, u kojoj je ta neka Pera Perić donijela tu odluku, bez da je pitala oca.. i dosad se pokazalo da bi bila ostavljena..
A šta si očekivala drugo? Pa koji kurac biti sa ženom koja ubije tvoje dijete, a da te zato i nepita?! I JA BI JU OSTAVIO!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: