Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da li je nacionalnost bitna u vezi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bi li ušli u brak sa osobom druge nacionalnosti?

DA
62%
 62%  [ 95 ]
NE
37%
 37%  [ 56 ]
Ukupno glasova : 151


Autor Poruka
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2007. 23:50 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim ipak da je najbitnije u cijeloj priči da svaki pojedinac pokuša razviti svoje osobno mišljenje, da proba isključiti okolinu, starce, prijatelje i sve ostalo. u neku ruku očistiti se od svih sranja i zapitati sam sebe što osjeća kad se sjeti tih ratnih godina. ja ponajviše osjećam žal zbog toga što je usrana šačica frustriranih ljudi naumila ostvariti svoje bolesne ciljeve, samim time povukla neuke mase i napravila sranje kojeg ćemo se mi po defaultu sjećati i spominjati narednih 20 godina. tako da ja osobno mogu osjećati mržnju i prijezir jedino prema tim smradovima koji su pucali na moj grad, nikako prema svim pripadnicima jedne nacije.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.10.2007. 7:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
fallen-angel je napisao/la: ›
hmm...evo ti još jedna kontradikcija pa malo razmisli o njoj...
...ovisi kako gledaš na stvari...možda je to bio samo loš izbor rijeci, a možda i nije

razmišljam...3...2...1...gotovo - glupost!


upravo zbog takvog nacina razmisljanja i dolazi do pizdarija, al tko sam ja da ti solim pamet...neke stvari ces shvatit tek kad malo odrasteš

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2007. 8:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fallen-angel je napisao/la: ›
upravo zbog takvog nacina razmisljanja i dolazi do pizdarija, al tko sam ja da ti solim pamet...neke stvari ces shvatit tek kad malo odrasteš

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2007. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fallen-angel je napisao/la: ›
upravo zbog takvog nacina razmisljanja i dolazi do pizdarija, al tko sam ja da ti solim pamet...neke stvari ces shvatit tek kad malo odrasteš

ok, ok... malo sam se skulirao.

ajd mi, molim te, pokušaj objasniti što ti to veleumno želiš reći! ne moraš ovdje, ako se nećeš sramotiti, možeš i privatnim porukama, svejedno mi je! definiraj "takav način razmišljanja", definiraj "pizdarije", definiraj sve, pa onda objasni dio po dio, stvarno želim shvatiti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.10.2007. 8:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › ja znam curu koja je bila dovoljno glupa da dopusti da joj roditelji razjebu višegodišnju vezu s likom koji je "pola srbin", mada je rođen ovdje, živi ovdje, mislim da ni njemu nije pretjerano bitno kojoj strani pripada, a uz to je još jako dobar i ispravan dečko koji ju je jako volio.


Nažalost i ja znam sličan slučaj..radi se o jednom dečku, sada već oženjenom muškarcu, koji je zbog pritiska staraca prekinuo s tadašnjom djevojkom.. kasnije se oženio za "čistu" , baš kako su straci željeli..sad imaju dvoje djece, a brak im je totalna katastrofa.. komunikacije između supružnika nema, već se lagano javlja i netrpeljivost, a o bračnim (javnim) izletima da i ne govorim...

Upropaštena su barem 4 života, jer niti ta bivša djevojka nije u braku iz velike ljubavi, već iz razočaranosti..

Eto, pljesak svim starcima koji žele da im djeca budu doživotno nesretna ( i to samo zbog njihove zadojenosti), a dva pljeska za potomke istih koji ne znaju šta sami žele..
Rolling Eyes

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 9:19 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I sama sam u takvoj vezi. Nije mi nimalo važna vjera, nacionalnost, boka kože kao ni mojim roditeljima. Mislim da tako samo obogaćujemo naše znanje i život i tko zna možda jednog dana stvorimo nešto novo. A nešto novo je uvijek uzbudljivo. Lijepo je imati dva Božića, Hanuke, Bajrame i slično. Go for it!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stage187
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Lokacija: vinkovci
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno da nije !!!!!

_________________
did I do that ??
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.10.2007. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je!!!!!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stage187
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Lokacija: vinkovci
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svako ima svoje mišljenje i ima pravo birati što mu smeta na osobi s kojom želi biti u vezi...
ito tako ima nečega što vas približava toj vez i neš što vas udaljava da nebudete u vezi s tom osobom...
nemok je to nacionalnost i šta još sve ima da sada ne nabrajam a nekome nije
meni nije jer ako mi se takav dečko svidi i sve je super na njemu mislim da ga nebi odbacila radi toga..
ali sve zavisi kakva je situacije i sve druge okolnosti !!

_________________
did I do that ??
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stage187 je napisao/la (Pogledaj post): › svako ima svoje mišljenje i ima pravo birati što mu smeta na osobi s kojom želi biti u vezi...
ito tako ima nečega što vas približava toj vez i neš što vas udaljava da nebudete u vezi s tom osobom...
nemok je to nacionalnost i šta još sve ima da sada ne nabrajam a nekome nije
meni nije jer ako mi se takav dečko svidi i sve je super na njemu mislim da ga nebi odbacila radi toga..
ali sve zavisi kakva je situacije i sve druge okolnosti !!
?

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.10.2007. 0:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naime cinio se kao dobar pocetak odgovora.... i onda mi nes upadne u oci
stage187 je napisao/la: ›
svako ima svoje mišljenje i ima pravo birati što mu smeta na osobi s kojom želi biti u vezi...
ito tako ima nečega što vas približava toj vez i neš što vas udaljava da nebudete u vezi s tom osobom...
nemok je to nacionalnost i šta još sve ima da sada ne nabrajam a nekome nije
meni nije jer ako mi se takav dečko svidi i sve je super na njemu mislim da ga nebi odbacila radi toga..
ali sve zavisi kakva je situacije i sve druge okolnosti !!

... dobro da nismo poceli nabrajati kugu, gubu, fizicke nedostatke jer izgleda da je-ono pocetno pitanje legice (samostalno naravno)-nacionalnost-sramotno, danas u rangu s tim. Ili, zamisli cistog roditelja kako kaze ma nek malo sepa sam nek je naš osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ti se neko svidi kao osoba,paše ti ,ima kemije,nije mi jasno kako je tu nacionalnost bitna,totalno mi je to nejasno....

neka ,pije i drogira se sam da na hladnom betonu ne sjedi Laughing
ovo potonje je danas manje sramotno od toga da je druge nacionalnosti Rolling Eyes

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mare04
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2007. 0:42 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mare04
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2007. 0:44 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[font=Arial Black][font=Arial Black]nacionalnos je bitna ali ne i presudna..
bila sam i sama s deckom koji je bio *pola srbin* i to u duugogodisnjoj i sve u svemu sretnoj vezi.. nismo prekinuli radi nacionalnosti ali bilo je par situacija gdje smo se zakacili na tu temu. osobno nemam nista protiv drugih nacionalnosti, naprotiv svida mi se kad je netko 100 % siguran tko je i sto je, ali cinjenica je da vecina *djece* iz mijesanih brakova to nisu.. konkretno moj bivsi decko je bio odgajan kao hrvat i uvijek je se izjasnjavao i osjecao kao hrvat ali onda dode ta prica kako je bilo svima bolje u staroj jugi i kako bi, kad bi se moglo, on zelio zivjeti u nekoj novoj jugoslaviji.. ustvari vecina te *djece* je negdje izmedu i jako osjetljiva na tu temu iako pokusavaju to ne prikazivati tako.. ponavljam ne svi ali velika vecina (makar od onih koje sam ja upoznala).. sve zavisi od osobe do osobe koliko na vezu utjece nacionalnost ali meni je smetalo sto, iako je bio opusten na tu temu ( i zezali smo se na to), morala sam uvijek razmisljati hoceli ga povrijediti mozda neka neprimjerena sala ili pjesma koju pjevusim.. to onda znaci ne prikazivanje sebe u punom svjetlu sto opet stvara neko neobjasnjivo nepovjerenje.. sve u svemu, vaznost nacionalnosti u vezi zavisi od zrelosti i samosvijesti ljudi koji su u njoj..

uh jesam napisala puno..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2007. 0:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mare04 je napisao/la: ›
[font=Arial Black][font=Arial Black]nacionalnos je bitna ali ne i presudna..
bila sam i sama s deckom koji je bio *pola srbin* i to u duugogodisnjoj i sve u svemu sretnoj vezi.. nismo prekinuli radi nacionalnosti ali bilo je par situacija gdje smo se zakacili na tu temu. osobno nemam nista protiv drugih nacionalnosti, naprotiv svida mi se kad je netko 100 % siguran tko je i sto je, ali cinjenica je da vecina *djece* iz mijesanih brakova to nisu.. konkretno moj bivsi decko je bio odgajan kao hrvat i uvijek je se izjasnjavao i osjecao kao hrvat ali onda dode ta prica kako je bilo svima bolje u staroj jugi i kako bi, kad bi se moglo, on zelio zivjeti u nekoj novoj jugoslaviji.. ustvari vecina te *djece* je negdje izmedu i jako osjetljiva na tu temu iako pokusavaju to ne prikazivati tako.. ponavljam ne svi ali velika vecina (makar od onih koje sam ja upoznala).. sve zavisi od osobe do osobe koliko na vezu utjece nacionalnost ali meni je smetalo sto, iako je bio opusten na tu temu ( i zezali smo se na to), morala sam uvijek razmisljati hoceli ga povrijediti mozda neka neprimjerena sala ili pjesma koju pjevusim.. to onda znaci ne prikazivanje sebe u punom svjetlu sto opet stvara neko neobjasnjivo nepovjerenje.. sve u svemu, vaznost nacionalnosti u vezi zavisi od zrelosti i samosvijesti ljudi koji su u njoj..

uh jesam napisala puno..

wtf?! čekaj, ja sam rođen kao hrvat i deklariram se kao hrvat, međutim potajno snujem o nekoj zajednici, da ne kažem uniji, svih zemalja europe, da svi živimo kao u jednoj državi! dragi lastane, jesam li ja zapravo europaljnin, a ne pravi hrvat?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: