Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Za tjedan dana Osječani prelaze na digitalni TV prijam

#1:  Za tjedan dana Osječani prelaze na digitalni TV prijam Autor: Redakcija 031 Post Postano: 05.05.2010. 14:00

U utorak (11. svibnja) gasi se analogni odašiljač Belje s kojeg se emitira drugi program HRT-a. Zbog tehničkih priprema za puštanje kompletne digitalne mreže odašiljača u pogon, istovremeno će se smanjiti snaga emitiranja odašiljača HTV1 te odašiljača ostalih nacionalnih koncesionara (RTL i Nove TV). Osim na Belju, do smanjenja snage emitiranja odašiljača za sve televizijske programe doći će i na objektu Borinci. Dakle, jedini način za prijem HRT-a 2 na području istočne Hrvatske bit će u digitalnoj tehnici, za što je potrebno imati televizijski prijamnik opremljen digitalnim prijamnikom, ili nabaviti zasebni prijamnik digitalnog signala.

- Gledatelji koji će nakon preugađanja digitalne mreže MUX A izgubiti prijam programa HRT-a, trebaju preugoditi svoje digitalne prijamnike ili televizore s ugrađenim digitalnim modulom na novi UHF kanal 38. Gledatelji koji digitalne programe HTV-a prate na kanalima digitalne mreže MUX B (kanal 42) neće u ovoj fazi izgubiti prijam programa HRT-a, kaže glasnogovornik HRT-a Danko Družijanić.

Druga faza je definitivno gašenje analognog signala pa će nakon 25. svibnja televiziju moći gledati samo vlasnici televizora s digitalnim prijamnikom i oni koji su na vrijeme kupili zasebni digitalni prijamnik. U rad će se pustiti MUX B DVB-T mreža odašiljača na novom kanalu 44, te će prestati digitalno emitiranje MUX A i MUX B na privremenim kanalima 47 i 42. Gledatelji koji će nakon preugađanja digitalne mreže MUX B izgubiti prijam "zemaljskih" programa, trebaju preugoditi svoje digitalne prijamnike ili televizore s ugrađenim digitalnim modulom na novi UHF kanal 38 (kanal digitalne mreže MUX A). Osječani će analogni signal moći gledati sve do 25. svibnja, kada će se ugasiti i odašiljač na hotelu Osijek.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr


Zadnja promjena: Redakcija 031; 05.05.2010. 14:29; ukupno mijenjano 1 put.

#2:   Autor: pandora Post Postano: 05.05.2010. 14:11

... ili ukoliko imate b.net televiziju (analogni programi) i dalje ćete nesmetano gledati sve dosadašnje programe... bez dvb-t prijemnika!!

#3:   Autor: bart Post Postano: 05.05.2010. 14:21

pandora je napisao/la: ›
... ili ukoliko imate b.net televiziju (analogni programi) i dalje ćete nesmetano gledati sve dosadašnje programe... bez dvb-t prijemnika!!


znaci ne moram kupovati prijemnik ako imam b net ?

#4:   Autor: exHOP3on Post Postano: 05.05.2010. 14:31

opcenito ako imas internet televiziju ne moraš se ništ brinuti...

#5:   Autor: kapetan Post Postano: 05.05.2010. 14:32

Jel ima netko informaciju kada će STV, Osječka i Vinkovačka televizija početi s digitalnim emitiranjem?

#6:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 05.05.2010. 14:41

Bnet ne nudi uslugu "internetske", odnosno IP televizije, ali za Bnet ne treba dodatni digitalni receiver [DVB-T].

Imaju i posebnu ponudu...

#7:   Autor: slavkbrk Post Postano: 05.05.2010. 15:22

Da ne bi bilo zabune ,u clanku pise neprecizno o gledanju analogne tv sa hotela Osijek.Sa hotela se emitira takodjer dig.program koji se seli u Josipovac.Lolalne tv ,prema najavi bi trebale ici od 26.05.2010.

#8:   Autor: PEGY Post Postano: 05.05.2010. 15:28

Confused

Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 3:59; ukupno mijenjano 1 put.

#9:   Autor: Inspektor Maska Post Postano: 05.05.2010. 15:30

kapetan je napisao/la (Pogledaj post): › Jel ima netko informaciju kada će STV, Osječka i Vinkovačka televizija početi s digitalnim emitiranjem?


Prema usvojenim datumima gašenja analognog TV signala po regijama, 25.5.2010. će se u digitalnoj regiji D1 ugasiti analogne TV nacionalnih nakladnika i započeti s DVB-T emitiranjem na konačnim kanalima K-38 i K-44, te započeti eksperimentalno digitalno emitiranje lokalnih televizija na kanalu K-21 (26. svibnja).

Izvor: www.hrt.hr

#10:   Autor: Monstrum Post Postano: 05.05.2010. 15:31

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › A što ako "gledatelj" NE ŽELI kupiti onu digitalnu usra.. kutiju ?
"pa će nakon 25. svibnja televiziju moći gledati samo vlasnici televizora s digitalnim prijamnikom i oni koji su na vrijeme kupili zasebni digitalni prijamnik."

Znači ovako: 1. ja nemam digitalni prijamnik.
2.ja nemogu pratiti HTV
konkluzija: JA NEMORAM PLAČATI TV HARAČ!!! osijek031.com smile


jok, zajeb, po novome svi koji imaju STRUJU će plaćati rtv pretplatu ergo imala ti tv il ne plaćat ćeš pristojbu

#11:   Autor: tornado Post Postano: 05.05.2010. 15:39

Leteci mungos je napisao/la: ›
Bnet ne nudi uslugu "internetske", odnosno IP televizije, ali za Bnet ne treba dodatni digitalni receiver [DVB-T].

Imaju i posebnu ponudu...


Badava , već više od 1 godine provjeravam dostupnost bneta , ali nemam sreće , a bila sam jako zainteresirana

#12:   Autor: ciao_bao! Post Postano: 05.05.2010. 21:53

ja sam kupila digitalni receiver i ukljucila sobnu antenu ( na kojoj sam imala super sliku) a slika mi je jadnija nego prije...skroz neke smetnje...ne smijem otvoriti prozor, pa kasnije zatvoriti ...
a jos sam kao neki bolji kupila (koji ima i opciju snimanja)....
u cemu je kvaka?
inace sam imala super sliku jer sam na 4. katu, bez previse zgrada u neposrednoj blizini....

#13:   Autor: Zdrale Post Postano: 05.05.2010. 22:49

ja nisam siguran jesu li moji dobili one kupone za taj prijemnik itd. ovo im je samo jedan novi način da izbiju pare iz džepa. hvatam 12 programa i slika je super a i uostalom ne gleam baš tv osim tekmi i dnevnika...

#14:   Autor: zen031 Post Postano: 05.05.2010. 23:09

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › A što ako "gledatelj" NE ŽELI kupiti onu digitalnu usra.. kutiju ?
"pa će nakon 25. svibnja televiziju moći gledati samo vlasnici televizora s digitalnim prijamnikom i oni koji su na vrijeme kupili zasebni digitalni prijamnik."

Znači ovako: 1. ja nemam digitalni prijamnik.
2.ja nemogu pratiti HTV
konkluzija: JA NEMORAM PLAČATI TV HARAČ!!! osijek031.com smile


Zbog ovog je banda i predložila novi zakon prema kojemu pristojbu plaća svatko tko ima struju.

Kao što je netko napisao već: pljačkaška vlada nam ga malo-malo utera, a mi se još i naguzimo (jer ne radimo ništa da trenutno, usrano, stanje promijenimo).

#15:   Autor: chosen Post Postano: 06.05.2010. 3:04

260kn u optimi internet,tv i telefon...
internet sa fletom
tv sa 70 programa
telefon sa 100 besplatnih minuta....
Smile

#16:   Autor: snaša Post Postano: 06.05.2010. 7:06

kapetan je napisao/la (Pogledaj post): › Jel ima netko informaciju kada će STV, Osječka i Vinkovačka televizija početi s digitalnim emitiranjem?


Niko ne odgovara a i mene zanima odgovor...

#17:   Autor: kapetan Post Postano: 06.05.2010. 8:11

Pa odgovorili su mi...ajd se ti fino vrati na 1. stranicu pa još jednom sve pročitaj

#18:   Autor: MissTake Post Postano: 06.05.2010. 11:53

uzmite si max tv Smile

#19:   Autor: PEGY Post Postano: 06.05.2010. 15:05

Razz

Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 4:00; ukupno mijenjano 1 put.

#20:   Autor: snaša Post Postano: 07.05.2010. 7:08

kapetan je napisao/la (Pogledaj post): › Pa odgovorili su mi...ajd se ti fino vrati na 1. stranicu pa još jednom sve pročitaj


Joj ..baš sam ćorava, a nisam kavu valjd popila...hvala.

Da li još tko djeli moje mišljenje da je ta digitalna slika nekako drugačija od ove analogne..ali u negativnom smislu ?
Boje su drugačije, crna više nije crna..meni se baš ne sviđa Rolling Eyes

#21:   Autor: Stella1989 Post Postano: 07.05.2010. 10:54

snaša je napisao/la: ›
Da li još tko djeli moje mišljenje da je ta digitalna slika nekako drugačija od ove analogne..ali u negativnom smislu ?
Boje su drugačije, crna više nije crna..meni se baš ne sviđa Rolling Eyes

I ja sam to primjetila još prije koji mjesec kad su moji nabavili taj reciever. Riknuo nam stari TV i onda su kupili plazmu. Bila je na akciji jer nije imala ugrađen reciever, a danas ga puno plazmi ima.

I kupili su reciever i jako je iritantno kad je signal lošiji i odmah budu one kockice po ekranu i čuje se ono iritantno cvrkutanje...uf! Zbog takvih stvari mi je žao što se analogni signal gasi...

Te kockice i "cvrkutanje" bude do te mejre da se ne vidi što je uopće na TV-u i što piše...dok na analognoj televiziji bude slika malo lošija, sivkasta, ali se vidi što je na TV-u, ne izobliči se cijela slika.

#22:   Autor: exHOP3on Post Postano: 07.05.2010. 11:17

Stella1989 je napisao/la: ›
snaša je napisao/la: ›
Da li još tko djeli moje mišljenje da je ta digitalna slika nekako drugačija od ove analogne..ali u negativnom smislu ?
Boje su drugačije, crna više nije crna..meni se baš ne sviđa Rolling Eyes

I ja sam to primjetila još prije koji mjesec kad su moji nabavili taj reciever. Riknuo nam stari TV i onda su kupili plazmu. Bila je na akciji jer nije imala ugrađen reciever, a danas ga puno plazmi ima.

I kupili su reciever i jako je iritantno kad je signal lošiji i odmah budu one kockice po ekranu i čuje se ono iritantno cvrkutanje...uf! Zbog takvih stvari mi je žao što se analogni signal gasi...

Te kockice i "cvrkutanje" bude do te mejre da se ne vidi što je uopće na TV-u i što piše...dok na analognoj televiziji bude slika malo lošija, sivkasta, ali se vidi što je na TV-u, ne izobliči se cijela slika.
čekaj dok to sve bude u punoj snazi pa ćeš shvatit razliku, to što je novo ne znači da je loše...

#23:   Autor: Stella1989 Post Postano: 07.05.2010. 11:20

exHOP3on je napisao/la: ›
čekaj dok to sve bude u punoj snazi pa ćeš shvatit razliku, to što je novo ne znači da je loše...

Nadam se da hoće biti bolje. Ne kažem da je novo pa da je loše, samo ovo dosad me nije previše uvjerilo. Zapuše vjetar i signal yede gowna, hehe...komotno mogu ugasit TV. Wink

A inače je signal oko 75-80 %...ne znam dal je to zbog odašiljača ili zbog toga što signal trenutno nije u punoj snazi.

#24:   Autor: exHOP3on Post Postano: 07.05.2010. 13:02

nije u punoj snazi, ovo što se dosad hvatalo je bilo čisto testiranje, zato to i rade relativno sporo, dio po dio, no treba pričekat... a ovo što kažete za boje, hm, sad ne znam kak je snaša to radila (da li je promijenila i vrstu televizora) no ja sam to primjetio u razlici između ovih starijih (CRT valjda) i plazme, to je zbog drukčije tehnologije prikaza, mal treba čačkat po opcijama i namjesti se i to bez problema...

#25:   Autor: Stella1989 Post Postano: 07.05.2010. 13:05

@exHOP3on...kod plazmi ima mali miljon opcija koje trebaš namjestiti, da ne boje ne budu drečave i sl. Smile Možda ona nije baš "čačkala" pa joj nije kako treba namješteno pa joj se zato ne sviđa...

#26:   Autor: exHOP3on Post Postano: 07.05.2010. 13:16

upravo to Smile
a i na nekim dig.prijemnicima ima također...

#27:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 07.05.2010. 16:21

cini se meni da ce proci godine dok to ne krene u 'punoj snazi'. Kc je presla pocetkom ove godine pa svako malo problemi sa stektanjem videa.
ajd da je test,pa bi cojek shvatio,ali ovo je produkcija,placash punu cijenu za poluproizvod i nemas se kome zaliti...

#28:   Autor: snaša Post Postano: 08.05.2010. 7:35

exHOP3on je napisao/la (Pogledaj post): › nije u punoj snazi, ovo što se dosad hvatalo je bilo čisto testiranje, zato to i rade relativno sporo, dio po dio, no treba pričekat... a ovo što kažete za boje, hm, sad ne znam kak je snaša to radila (da li je promijenila i vrstu televizora) no ja sam to primjetio u razlici između ovih starijih (CRT valjda) i plazme, to je zbog drukčije tehnologije prikaza, mal treba čačkat po opcijama i namjesti se i to bez problema...


Ma nisam ništa čačkala...a najbolje da zovem nekog ko se više razumije u to..pa da pročačka Very Happy

#29:   Autor: tux Post Postano: 08.05.2010. 10:29

Kada bude u punoj snazi digitalni signal,na tvu ces ili imat odlicnu sliku ili slike nece biti.Kod analognog signala kakav god da je signal ti imas nekakvu sliku,makar i losu ali imas.Digitalni signal ili je ili nije(1 ili 0).Ako nisam u pravu neka me netko ispravi.

#30:   Autor: Inspektor Maska Post Postano: 08.05.2010. 10:53

tux je napisao/la (Pogledaj post): › Kada bude u punoj snazi digitalni signal,na tvu ces ili imat odlicnu sliku ili slike nece biti.Kod analognog signala kakav god da je signal ti imas nekakvu sliku,makar i losu ali imas.Digitalni signal ili je ili nije(1 ili 0).Ako nisam u pravu neka me netko ispravi.


U principu (teoriji) tako je.
Ali isto tako (u praksi) ako je loš signal dolazi do pucanja (slika se raspada).
Rješenje je antenu pomaknuti za par stupnjeva.
Osijek031.com » Vijesti » Za tjedan dana Osječani prelaze na digitalni TV prijam


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::