Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna

#1:  Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna Autor: Redakcija 031 Post Postano: 13.04.2010. 12:34

Dolazak Taxi Cammea u Osijek i njihova promotivna cijena od 13 kuna za vožnju do pet kilometara, izazvala je reakciju „starih“ osječkih taksista, koji su početnu cijenu svoje usluge snizili za više od 50 posto, odnosno sa 25 na 12 kuna, također za vožnju do pet kilometara.

- I mi smo uveli promotivnu cijenu, koja će trajati dok bude trajala i njihova, a kada oni poskupe i mi ćemo. Nije to ekonomski opravdano, ali s obzirom da su oni agresivni u svom pristupu i čak bih mogao reći nekulturni, jer praktički vuku ljude za rukav na kolodvorima, morali smo nekako odgovoriti. Broj vožnji se povećao, ali nam ljudi kažu da se sigurno neće voziti kada cijena skoči na 20 kuna - rekao je jedan osječki taksist, koji tvrdi da bi ekonomski opravdana cijena i to bez ostvarivanja profita trebala biti 40 kuna za vožnju do 5 km.

Podsjetimo, Taxi Cammeo u Osijeku je s radom počeo prošloga petka i to sa 12 osobnih automobila i jednim mini busom, a za početak rada odredili su promotivnu cijenu od 13 kuna, koja će vrijediti do 1. lipnja, kada će poskupjeti na 20 kuna. Iz Taxi Cammea su poručili da ih ne zabrinjava odluka „starih“ taksista i kažu da je to bilo očekivano.

- Što se nas tiče oni mogu voziti i besplatno ako misle da nam mogu parirati. Mi smo potpuno drugačije organizirani, imamo 12 vozila, dispečerski centar i naša vozila ne stoje, nego su non-stop u pogonu tako da nismo nimalo zabrinuti zbog njihove reakcije - poručio je direktor Taxi Cammea u Osijeku Vladimir Minovski.

Autor: Nikola Patković/Jutarnji.hr

P.S. Telefonski broj 'stare' taxi službe: 031/200-100

[Anketa 031:] Koristite li usluge Taxi Cammeo?

#2:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 13.04.2010. 12:53

Sad se može spustit, ha?
Ne bi se vozio kod njih ni da je besplatno.

#3:   Autor: Inertia Post Postano: 13.04.2010. 12:56

Kad se hoće, može se spustiti cijena. Iz principa se neću nikada voziti "starim" taxijem.

#4:   Autor: tux Post Postano: 13.04.2010. 13:01

Slušao sam neki dan jednog od "starih" taksista koji je rekao kako nema šanse da on ostvari profit i da mu nije jasno kako oni to posluju ako je cijena 13 kn.Pljuvao je po njima a sad spusti još niže cijenu,očito je voda došla do grla.

#5:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 13.04.2010. 13:05

Doista je upitno gdje je ekonomska isplativost, ali upravo tome sluzi trzisno natjecanje - pronalazenje i cijedjenje posljednje tocke isplativosti.

Mozda nije u 12 ili 13 kuna [mozda je i nize ;-)], ali nisu ni sve voznje na relacijama kracim od 5km, niti ce 13 kuna biti zauvijek.

Kako bilo, lijepo je vidjeti da si i Osjecani mogu priustiti voznju taksijem, a da se nakon voznje ne osjecaju sodomiziranog novcanika.

#6:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna Autor: non plus ultra Post Postano: 13.04.2010. 13:13

Mislim da bi puno stvari u ovoj državi moglo biti jeftinije samo kad bi se, kao u ovom slučaju, našao netko normalan ko će po prihvatljvoj i realnoj cijeni ponuditi određenu uslugu... Na kraju krajeva, nitko nije lud da radi sa gubitkom...

#7:   Autor: Ingo Post Postano: 13.04.2010. 13:14

u sarajevu od 84. postoji takva jeftina taxi sluzba.

ima nekoliko pruzatelja usluga i svi lijepo rade, pristojni su, kulturni i spremni pomoci.

stari taxisti se ne trebaju brinuti, jer kad se stekne navika kod gradjana koristenja njihovih usluga bit ce prostora i za njih i za nove taxiste.

#8:   Autor: cannibal Post Postano: 13.04.2010. 13:19

Ma sve je to u redu, ali 13 kn??? Stvarno mi nije jasna ekonomska isplativost. To me podsjeća na pojedine proizvode u trgovačkim lancima koji su bili na početku jako jeftini, a kada se priviknete na njih u dogledno vrijeme, oni poskupe. Čini mi se da će tako biti i sa taksijima. Cjena od 20 kn/5km, što iznosi 4kn/1km je prihvatljivija, a ako se još dijeli na putnike u vozilu-super. Ipak, plaća vozača sa svim davanjima, vjerujem, je oko 4000 kn, što znači da auto mora mjesečno napraviti min. 1000 km. Ako tome dodamo cijenu goriva i amortizacije vozila već je druga priča. Ne da mis se sada računati, ali dečki moraju stvarno dobro raditi. Osobno moj kolega vozi u Cammeo i on je zadovoljan-jer ima posao. Plaća tog taksiste u Zagrebu i Rijeci je daleko veća nego li ovdje. Ako naši taksisti budu konkurentni sa cijenom, barem 10%, koristiti ću njihove usluge. Ipak su to naši domaći ljudi, naši Osječani, a ne netko drugi. Ti ljudi također imaju svoje obitelji, a nadam se da će sse sada malo opametiti. Neznam da li su spremni poslovati godinu dana s gubitkom i preuzeti putnike.

#9:   Autor: cannibal Post Postano: 13.04.2010. 13:21

Zaboravio sam napisati, moja mama već je 3 puta išla do grada taxijem i rekla je da više neće vaditi kartu GPP-a.

#10:   Autor: MissTake Post Postano: 13.04.2010. 13:41

neka stari taksisti ostave cijenu od 12kn, a cammeo poskupi na 20kn, neću se voziti starim taksijem Wink

godinama radili bezobrazluk po gradu, dizali tužbe, pokušali spriječiti dolazak cammea i sad će oni biti pametni pa spustiti na svoje drljave aute 12kn

ajd bok!!

#11:   Autor: cane Post Postano: 13.04.2010. 14:05

A kad se itko vozio starim taxijem za 25 kn? Minimalno je 50 kn bilo samo da dođe.

#12:   Autor: maniche Post Postano: 13.04.2010. 14:27

sam kosta je rekao da ne očekuje neki profit dok traje akcija od 13 kn.Osječani nemaju naviku vožnje taksijem i on to ovim promotivnom cijenama želi promjeniti.

A stari taksisti nek ne jedu govna više jer taj čovjek radi u rijeci godinama za 20 kuna, pokrije sve troškove, plati radnika i još očito zaradi.
toliko o tome da oni jadni ne mogu ispod svojih enormnih cjena jer zamislite, oni plačaju doprinose od te zarade!
smjeh.

#13:   Autor: chaknoris Post Postano: 13.04.2010. 14:33

Wink

Zadnja promjena: chaknoris; 18.07.2010. 16:43; ukupno mijenjano 1 put.

#14:   Autor: osječanka_jug Post Postano: 13.04.2010. 14:58

ma da naši "stari" taxi služba sada vozi besplatno, ja se s njima nebi vozila, jer su bili bezobrazni da to svijet nije vidio..sada kao moug smanjiti, e dragi moji mogli smo mi imati taxi samo da naši "stari" nsiu bili pohlepni!!!!hvala bogu pa stigal konkurencija, pa se imam kako vikendom voziti kući..

#15:   Autor: PEGY Post Postano: 13.04.2010. 15:28

Nisam znala da su vozili po 25kn!

#16:   Autor: zlusch Post Postano: 13.04.2010. 15:30

Nije mi jasno zašto se čudite starim taksistima-šahistima što su bili skupi... imali su monopol i mogli su kako su htjeli. Sad više nemaju jer su dobili konkurenciju i pravila igre su se promijenila.

Nekada je mobitelska minuta koštala 2,44 kn prema svim mrežama uz pretplatu, naplaćivao se prikaz broja koji zove, plaćala se pretplata za SMS... a gle danas!

#17:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna Autor: zeros Post Postano: 13.04.2010. 15:42

Jednom prilikom, kda se UFO održavao na lijevoj strani drave, zvao sam stari taxi da dodje po mene i odveze me kuci ( zivim u centru ), taj put je htio naplatiti 75 kn... pa mene zanima kada su to oni koštali 25 kn unutar 5 km? ...na njihovom cjeniku piše 25kn START + 7 kn kilometar....

koliko god da spuste cijenu, necu se voziti starim taxijima

#18:   Autor: Sharon Post Postano: 13.04.2010. 15:46

Inertia je napisao/la: ›
Iz principa se neću nikada voziti "starim" taxijem.

Iz principa -tržišnog- vozit ću se uvijek s jeftinijim, ma tko to bio (doista ne koristim skoro nikad taxi, ali zlu ne trebalo).
Vidjeh jednog novog prije neki dan na cesti ispred mene; baš pristojno djeluje, prava taxi-služba! Izgledom djeluju profesionalnije od starih (koliko se sjećam bijahu to nekakva privatna vozila bez oznaka s taxi-pločicom na krovu). Puno, puno bolje...

#19:   Autor: zlusch Post Postano: 13.04.2010. 15:49

zeros je napisao/la: ›
koliko god da spuste cijenu, necu se voziti starim taxijima

Neće nitko... imaju stare aute, vjerojatno njih puno nema klimu, nemaju dispečersku službu, statični su i samo čekaju, ne liče na taksi i najvažnije - nisu organizirani.

Jedino što njih može spasiti je osnivanje d.o.o. kao konkurencija Cameu, kupovina auta na lizanje, ugradnja plina i malo sreće... khm, puno sreće.

#20:   Autor: parwish Post Postano: 13.04.2010. 15:55

Dotični gospodin Vodopić mi je prije nekoliko godina za vožnju od Tvrđe do Konzuma u Retfali u njegovom starom mercedesu naplatio samo 75kn... Ne bih ja više s njima... Između ostalog uopće nevjerujem da će naplačivati 12kn... vjerujem da će njihove vožnje uvjek biti 5km i barem jedan metar...

#21:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna Autor: mali od čače Post Postano: 13.04.2010. 15:58

moram da napisem nest...srce me boli kad citam kako se*u.

" s obzirom da su oni agresivni u svom pristupu i čak bih mogao reći nekulturni, jer praktički vuku ljude za rukav na kolodvorima" ( danas bio u mupu rjesavat neke papire,i dok cekam na red,izasao malo van,i imam sta za vidit..kameovci dosli,parkirali se momci,svaki stoji kraj svog auta,lijepo kulturno,pristojno obuceni,nit iko ikog vuce za rukav,nit se itko dere..da ne izgledaju ko men in black ne bi ih ni primjetio..dok odjednom dolazi bajo,obučen ko krumpiras,u nekom po deranom prsluku i trulom eskortu,parkira se na pol bankine,izadje iz auta i dere se ajmoooo taxi za 12 kuna,ajmo ljudi takako koja bakica prolazi sa busnog kolodvora,baja ulijece i dere se..toliko o tome tko tu koga vuce i ko se ponasa kao čoban)

nadalje. " Broj vožnji se povećao" ...povecao se da.ali kameovcima...jer dok je ovaj čoban galamio i derao se,svih 5 kameovaca koji su trenutno tamo bili su otisli s putnicima u svojim autima,a čobo se i dalje derao,ali uzalud..pa bas i ne bi rekaa da se old school taxiu povecao broj putnika....

nadalje.."osječki taksist, koji tvrdi da bi ekonomski opravdana cijena i to bez ostvarivanja profita trebala biti 40 kuna za vožnju do 5 km." koga on tu je*e..jer misli da smo mi glupi,i da on jedino zna vozit i da vozi auto i da mi ne znamo zbrojit dva i dva...minovski je lijepo rekao da u 13 kn,ciste zarade ima 6 kn..ostatak od 7 kn,odlazi na gorivo,amortizaciju vozila i placanje radnika...i kad se tih 6 kn,pomnozi s x brojem voznja dnevno..lijepa se parica tu vrti..a ovaj bleban se jedva pokrije s 40 kn?????? pa debil malo tezi..to samo on moze popast te izjave..da mi je vidjet te njegove rashode da se jedva s 40 kn pokrije..uh,kak mi je drago sto su sad malo u pusioni Very Happy...et toliko od mene Very Happy

#22:   Autor: apple Post Postano: 13.04.2010. 15:59

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › A je ga mlate praznu slamu.

Oni su samo početnu cijenu smanjili. I dalje naplaćuju 7 kn/km. Ako sam dobro zapamtio.

Znači 5 km = 47 kn.


danas provjereno, 0-5km 12kn, 5-10km-40kn, 10-15-50kn znaci 5km jeftinije a ostalo isto

#23:   Autor: apple Post Postano: 13.04.2010. 16:00

apple je napisao/la (Pogledaj post): ›
chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › A je ga mlate praznu slamu.

Oni su samo početnu cijenu smanjili. I dalje naplaćuju 7 kn/km. Ako sam dobro zapamtio.

Znači 5 km = 47 kn.


danas provjereno, 0-5km 12kn, 5-10km-40kn, 10-15-50kn znaci 5km jeftinije a ostalo isto


htjedoh rec isto kao i cammeo preko 5km

#24:   Autor: mali od čače Post Postano: 13.04.2010. 16:07

apple je napisao/la (Pogledaj post): ›
apple je napisao/la (Pogledaj post): ›
chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › A je ga mlate praznu slamu.

Oni su samo početnu cijenu smanjili. I dalje naplaćuju 7 kn/km. Ako sam dobro zapamtio.

Znači 5 km = 47 kn.


danas provjereno, 0-5km 12kn, 5-10km-40kn, 10-15-50kn znaci 5km jeftinije a ostalo isto


htjedoh rec isto kao i cammeo preko 5km


koliko sam ja cuo, cammeo ti je od 10 do 20 km, 50 kn...znaci jos 5 km vise od ovih starih,a ista cijena Wink

#25:   Autor: maniche Post Postano: 13.04.2010. 16:09

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
zeros je napisao/la: ›
koliko god da spuste cijenu, necu se voziti starim taxijima

Neće nitko... imaju stare aute, vjerojatno njih puno nema klimu, nemaju dispečersku službu, statični su i samo čekaju, ne liče na taksi i najvažnije - nisu organizirani.

Jedino što njih može spasiti je osnivanje d.o.o. kao konkurencija Cameu, kupovina auta na lizanje, ugradnja plina i malo sreće... khm, puno sreće.


dodajmo da jedan od njih uzgaja pse koje nekad tim autom prevozi...fantastičan miris auta, posebno ljeti.

#26:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna Autor: BrunCHI Post Postano: 13.04.2010. 16:11

Neka ovi taxiji troše 6 litara po gradu to je 50 lipa po kilometru.
Znači 2.5 kn goriva za 5 km. Za šihtu od 8 sati recimo da taxi napravi 30 vožnji, prosječno po 3 km.
Znači napravi 90 km i to plati 100 kn, a vožnju naplati 30* po 20 kn za 5 km = 6000 kn
To bi bili idealni uvjeti. Realno, neka smanjimo sve duplo. Nek zaradi dnevno 3000 kn.
Treba mu po jedan dan mjesečno da zaradi sebi plaću, 1 dan za gorivo, 1 dan za leasing, registraciju, održavanje, 1 dan za koncesiju, dispečere i ostalo. I sve ostalo je u plusu.

Mlate oni grdne pare.

#27:   Autor: apple Post Postano: 13.04.2010. 16:11

mali od čače je napisao/la (Pogledaj post): ›
apple je napisao/la (Pogledaj post): ›
apple je napisao/la (Pogledaj post): ›
chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › A je ga mlate praznu slamu.

Oni su samo početnu cijenu smanjili. I dalje naplaćuju 7 kn/km. Ako sam dobro zapamtio.

Znači 5 km = 47 kn.


danas provjereno, 0-5km 12kn, 5-10km-40kn, 10-15-50kn znaci 5km jeftinije a ostalo isto


htjedoh rec isto kao i cammeo preko 5km


koliko sam ja cuo, cammeo ti je od 10 do 20 km, 50 kn...znaci jos 5 km vise od ovih starih,a ista cijena Wink



ne cammeo ti jeakcija 13 a nakon akcije 0-5km-20kn. 5-10km-40kn 10-15km-50kn imas na letku njihovom

#28:   Autor: Frost Post Postano: 13.04.2010. 16:12

BrunCHI je napisao/la: › Neka ovi taxiji troše 6 litara po gradu to je 50 lipa po kilometru.

Teško Very Happy

#29:   Autor: zlusch Post Postano: 13.04.2010. 16:12

maniche je napisao/la: ›
dodajmo da jedan od njih uzgaja pse koje nekad tim autom prevozi...fantastičan miris auta, posebno ljeti.

Daj me nemoj.... osijek031.com smile

#30:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 13.04.2010. 16:15

BrunCHI je napisao/la: › Za šihtu od 8 sati recimo da taxi napravi 30 vožnji, prosječno po 3 km.
Dobro, tesko da je voznja 3km. Treba on i doci na polaziste i sl. No, s druge strane, voze i preko 5km i sl...

Kako bilo, postoji ekonomska isplativost i na 13kn za do 5km... i to dobra ekonomska isplativost...

Ne znam gdje je vlasnik to izjavio, ali ako je istina kad kaze da su mu voznje iznad 6kn isplative [s uracunatim svim troskovima] - vjerojatno nije daleko od istine.

Ostaje nam jos samo zapitati se - kako to da se takva taksi sluzba u Osijeku nije pojavila i ranije?

#31:   Autor: trotoar Post Postano: 13.04.2010. 16:25

Dobro došli u kapitalizam dragi sugrađani, taxisti i ostali.
Postoje prostitutke od 100kn, a i one od 100 000 kn
(uzeo sam ih kao primjer, ne iz sexističkih razloga, nego kao najstarije poduzetnice).

#32:   Autor: BrunCHI Post Postano: 13.04.2010. 16:45

trotoar je napisao/la (Pogledaj post): ›
Postoje prostitutke od 100kn...

jel znaš možda gdje Osijeku?
Mislim, nije za mene, nego kao rođendanski poklon jednom dečku kojem stvarno treba Very Happy

#33:   Autor: BrunCHI Post Postano: 13.04.2010. 16:50

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
BrunCHI je napisao/la: › Neka ovi taxiji troše 6 litara po gradu to je 50 lipa po kilometru.

Teško Very Happy


moja fabia 1.9 SDI troši 4-4.5 litre na otvorenom, 5.5 - 7 po gradu, ovisi kako ju vozim. A verzija sa TD motorom troši po gradu pola litre manje, zbog većeg okretnog momenta i što se motor manje muči.
Neka im taxiji troše i 8 litara, to je svejedno 65 lipa po kilometru.

Njima bi to bilo ekonomski isplativo i da voze Hummere, a ne štedljive dizele..

#34: Question  Autor: meidenica_os Post Postano: 13.04.2010. 17:24

mislim da je 13 kuna ne 12 XD

#35:   Autor: maniche Post Postano: 13.04.2010. 18:12

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
BrunCHI je napisao/la: › Za šihtu od 8 sati recimo da taxi napravi 30 vožnji, prosječno po 3 km.
Dobro, tesko da je voznja 3km. Treba on i doci na polaziste i sl. No, s druge strane, voze i preko 5km i sl...


primjetio sam kod njih jednu stvar, sad nek me ispravi netko ako sam krivo skužio..
taxi je dovezao nekog u tvrđu i tamo odmah ostao..znači čeka slijedeću vožnju.
kad netko zove iz tvrđe, dispečerka vidi lokaciju dotičnog i on ide odradit tu vožnju..praktično nemaju prazne vožnje.

#36:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 13.04.2010. 18:17

BrunCHI je napisao/la: ›
Treba mu po jedan dan mjesečno da zaradi sebi plaću, 1 dan za gorivo, 1 dan za leasing, registraciju, održavanje, 1 dan za koncesiju, dispečere i ostalo. I sve ostalo je u plusu.

Mlate oni grdne pare.


Ha, dobra računica, ali ne bih se zaletavao sa ovakvim zaradama. Plaće imaju i davanja, a neto su 2700 - dakle barem još 2000, dva su vozača po autu (ako ne i više?), vjerojatno i barem 2 dispečera konstatno, dakle barem 6 ukupno, pdv 23% ako ga ne prebije, pa malo ostalih davanja poput komunalne naknade, spomeničke rente, struje i grijanja poslovnog prostora, naknada Hrt-u, inicijalno ulaganje u opremu nije zanemarivo, na kraju mu RH uzme i 20% zarade, i tako dalje, i tako dalje. I sve to pod uvjetom da skupi 30 vožnji dnevno po vozilu. Kad krenu godišnji morat će uzimat zamjene, kvarovi opreme, moguće prometne nezgode vozila, i još kojekakvi problemi...

Hoću reći, poduzetnik je mučenik države Hrvatske. Sumnjam da je s 13 kn u nekakvoj zaradi, ali s 20 bi još i mogao. Nadajmo se da hoće, inače će poskupjeti.

A stari taksisti bolje da odmah odustanu i prodaju aute.

#37:   Autor: Gargamelka Post Postano: 13.04.2010. 18:30

BrunCHI je napisao/la: ›
Neka ovi taxiji troše 6 litara po gradu to je 50 lipa po kilometru.
Znači 2.5 kn goriva za 5 km. Za šihtu od 8 sati recimo da taxi napravi 30 vožnji, prosječno po 3 km.
Znači napravi 90 km i to plati 100 kn, a vožnju naplati 30* po 20 kn za 5 km = 6000 kn
To bi bili idealni uvjeti. Realno, neka smanjimo sve duplo. Nek zaradi dnevno 3000 kn.
Treba mu po jedan dan mjesečno da zaradi sebi plaću, 1 dan za gorivo, 1 dan za leasing, registraciju, održavanje, 1 dan za koncesiju, dispečere i ostalo. I sve ostalo je u plusu.

Mlate oni grdne pare.


30*20 = 6000 ??????? Embarassed Embarassed

Svaka čast Taxi Cammeo! Nisam se još vozila, ali jedva čekam. Ostanite dobri, pošteni i profesionalni. Sretno!

#38:   Autor: question Post Postano: 13.04.2010. 18:38

može li mi itko reći imaju li cammeovci i stari osječki taxisti taximetre?

#39:   Autor: kolacic Post Postano: 13.04.2010. 18:43

jel se uspijem ugurati u tih 5km...od dvorca pejačević do kolodvora? Very Happy

#40:   Autor: BrunCHI Post Postano: 13.04.2010. 18:52

kolacic je napisao/la (Pogledaj post): › jel se uspijem ugurati u tih 5km...od dvorca pejačević do kolodvora? Very Happy


http://82.193.221.213/GElin/GelinShowRoom.html

odi tu, napišeš adresu, grad, odvučeš to dolje, napišeš drugu adresu, grad i opet odvučeš dolje i klikneš na šestar Smile

#41:   Autor: kolacic Post Postano: 13.04.2010. 19:08

Kaže da ima 2km... Very Happy Hvala Very Happy

Nego...do kada traje ovo promotivno razdoblje?

#42:   Autor: tux Post Postano: 13.04.2010. 19:16

kolacic je napisao/la: ›
Kaže da ima 2km... Very Happy Hvala Very Happy

Nego...do kada traje ovo promotivno razdoblje?
Traje do 1.6.

#43:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna Autor: steam Post Postano: 13.04.2010. 19:16

Fiksni mjesečni trošak:

- plaće (38 x 4225 kn) = 160.550 kn + 8.450 kn (valjda neki šefovi imaju više od 2.700 kn neto)
- vozila + eventualni popravci i potrošni dijelovi (13 x 7.000 kn) = 91.000 kn
- poslovni prostor, parking, režije, čišćenje, bla bla = 20.000 kn

FIKSNI MJESEČNI TROŠAK = cca 280.000 kn
to je 9180 kn po danu.
--------------------------------------

Trošak goriva na 100 km:
potrošnja: 8 l / 100 km
cijena litre: 6,85 kn (bez PDV-a, Eurosuper 95)
trošak goriva na 100 km: 55 kn
kilometraža prosječne vožnje naplaćene 20 kn: 5 km (zato što moramo računati nekakav odlazak po putnika)
broj vožnji na 100 km: 20
naplaćanjo od putnika: 400 kn, bez PDV-a = 325,3 kn

oduzmimo gorivo: 325 - 55 kn
= 270 kn - toliko tvrtka uprihoduje za 20 vožnji uz pretpostavku da za svaku vožnju od 5 km dobije samo 20 kn.

Prihod po jednoj vožnji (bez PDV-a i bez goriva) 270 / 20 = 13,5 kn

Da bi pokrili dnevni fiksni trošak (9180 kn), moraju napraviti 680 vožnji po 20 kuna na dan (ostaje im 13,5 kn po vožnji).
To je cca. 52 vožnje dnevno po autu.

Ako je za svaku vožnju potrebno 20 minuta (odlazak po putnika + ukrcavanje + semafori, gužva + istovar i naplata), onda svi automobili moraju biti u pogonu najmanje 17 sati dnevno da bi pokrili troškove.

Sve preko toga Kosta sprema u džep. Smile

Disclaimer: nisam računao vožnje u kojima vozi više odvojenih putnika na istu destinaciju, svakom naplati po 20 kn, pa tu uštedi 3 kn na gorivu i nešto vremena.

#44:   Autor: Baudolino Post Postano: 13.04.2010. 19:24

Rješenje je jednostavno - da bi se cijene održale građani se moraju što češće voziti taksijem.

To će pak dovesti do dodatnog smanjenja korištenja usluga tramvaja. (Nisam siguran da je Bubalo o tome razmišljao)

Za dvije osobe je jednostavnije i jeftinije otići negdje u grad taksijem nego tramvajem.

Možda to dovede do toga da se i u GPP-u počnu boriti za putnike.

Vidjet ćemo.

#45:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna Autor: BrunCHI Post Postano: 13.04.2010. 19:30

šta ti je ovih 12 vozila po 7000 kn mjesečno?
nije valjda leasing + troškovi održavanja?
da si stavio 2000 kn bio bi puno bliže. ajd pogledaj kolkoi dođe takav auto, pa dodaš 30% zbog opreme, pa oduzmeš jedno 20% jer uzimaš 12 komada.... i onda kolki je leasing recimo na 7 godina ? i onda tu nadodaj jedno 30% za održavanje, registracuju, čišćenje i ostalo...

#46:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna Autor: steam Post Postano: 13.04.2010. 19:41

BrunCHI je napisao/la (Pogledaj post): › šta ti je ovih 12 vozila po 7000 kn mjesečno?
nije valjda leasing + troškovi održavanja?
da si stavio 2000 kn bio bi puno bliže. ajd pogledaj kolkoi dođe takav auto, pa dodaš 30% zbog opreme, pa oduzmeš jedno 20% jer uzimaš 12 komada.... i onda kolki je leasing recimo na 7 godina ? i onda tu nadodaj jedno 30% za održavanje, registracuju, čišćenje i ostalo...


Kakvih 7 godina, ako će prelazit 100.000 godišnje po gradu.
Računao sam da ih se rješava nakon godinu dana, ali hajde, može ih držati dvije godine, no ni to ne mijenja bitno računicu.

#47:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna Autor: BrunCHI Post Postano: 13.04.2010. 19:50

pa mislm da automobil neće raditi više od 200 km dnevno, al i da radi toliko svaki dan, to je 70-80 k godišnje... što je ništa za auto. može ga komotno držati 3 godine... a i ovisi kolka se mi budemo vozili.
Više će mu doći čišćenje sjedala od bljuvotina kad budu vozili pijance petkom i subotom Smile

#48:   Autor: steam Post Postano: 13.04.2010. 19:53

Što se tiče čišćenja bljuvotina, to plaćaju vozači. Smile Stoga zbog sebe ne smiju primiti nikoga s pićem, hranom ili nagovještajem da bi mogao povraćati. Smile

#49:   Autor: MissTake Post Postano: 13.04.2010. 20:02

steam je napisao/la (Pogledaj post): › Što se tiče čišćenja bljuvotina, to plaćaju vozači. Smile Stoga zbog sebe ne smiju primiti nikoga s pićem, hranom ili nagovještajem da bi mogao povraćati. Smile

propade posao vikendom

#50:   Autor: oftopik Post Postano: 13.04.2010. 20:09

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): ›
steam je napisao/la (Pogledaj post): › Što se tiče čišćenja bljuvotina, to plaćaju vozači. Smile Stoga zbog sebe ne smiju primiti nikoga s pićem, hranom ili nagovještajem da bi mogao povraćati. Smile

propade posao vikendom


nek stave vrečice ko u avijonima (nisam vidio uživo, al vidio u filomovima Cool )

#51:   Autor: MissTake Post Postano: 13.04.2010. 20:12

oftopik je napisao/la (Pogledaj post): ›
MissTake je napisao/la (Pogledaj post): ›
steam je napisao/la (Pogledaj post): › Što se tiče čišćenja bljuvotina, to plaćaju vozači. Smile Stoga zbog sebe ne smiju primiti nikoga s pićem, hranom ili nagovještajem da bi mogao povraćati. Smile

propade posao vikendom


nek stave vrečice ko u avijonima (nisam vidio uživo, al vidio u filomovima Cool )

imaš takvih u busu ... duže relacije ... panturist i slični

#52:   Autor: punk urac Post Postano: 13.04.2010. 20:33

imaju vrećice, barem je meni tak rekao lik u petak

bio mi je kritičan dio sa kockicama al čim smo izašli iz tvrđe nije mi više bilo zlo

#53:   Autor: BrunCHI Post Postano: 13.04.2010. 21:16

a još jeftinije je ići biciklom Smile

Volio bi vidjeti računicu o isplativosti koju imaju vlasnici, sa svim relevantnim podacima... mi ovdje samo nagađamo..

#54:   Autor: maniche Post Postano: 13.04.2010. 21:25

prestanimo se zamarati...ne mora on samo zarađivati na vožnji..tu je oglašavanje na autima i slične stvari.
sigurno zarađuje kad se širi..navodno ide i u zg.

#55:   Autor: muvifrik Post Postano: 14.04.2010. 8:36

mali od čače je napisao/la: ›
ovaj bleban se jedva pokrije s 40 kn?????? pa debil malo tezi..to samo on moze popast te izjave..da mi je vidjet te njegove rashode da se jedva s 40 kn pokrije..uh,kak mi je drago sto su sad malo u pusioni Very Happy...et toliko od mene Very Happy


pa naravno da mu treba 40 kn da se pokrije kad vozi stare drlje koje gutaju gorivo Smile

#56:   Autor: fireman911 Post Postano: 14.04.2010. 9:01

Stari taxi je pijana bagra. Htijei bi leba bez motike. Cijeli dan sjedi na kolodvoru i kao lešinar čeka žrtvu da je odere. Dobro se sječam jedne izjave starog taxiste " Meni je dovoljna jedna vožnja preko 5Km da uzmem 100kn i ja sam miran AHHAHAHHAHAH" Očigledno kad su ostali bez posla da sada mogu spuštati ciijenu i konkurirati.
E da treba pitati jer su skinuli start taxsija koji je iznosio 20kn??????????????????

#57:   Autor: Panca Post Postano: 14.04.2010. 10:15

Tko je Cammeu postavio GPS sistem za praćenje? Koliko znam, i Panturist ima to isto.

#58:   Autor: asko Post Postano: 14.04.2010. 12:55

vidim po gradu i stare taksije da se vozaju.imaju table sa oznakom da voze za 12kn.izgleda da je i njima biznis krenio nabolje Very Happy

#59:   Autor: gardy Post Postano: 14.04.2010. 15:33

eee sad ,,malo ste zakasnili..vi ste kao što se i sami zovete,stari taksi.a stari odlaze a mladi dolaze...

#60:   Autor: [email protected] Post Postano: 15.04.2010. 17:22

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Sad se može spustit, ha?
Ne bi se vozio kod njih ni da je besplatno.
Inertia je napisao/la: ›

Kad se hoće, može se spustiti cijena. Iz principa se neću nikada voziti "starim" taxijem.


podržavam ove komentare u potpunosti

#61:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna Autor: bocic Post Postano: 15.04.2010. 19:03

Danas su 'stari' imali 'pressicu':

http://www.vecernji.hr/regije/osjecki-taksisti-zele-monopol-cammeo-izgubili-su-utakmicu-clanak-126646

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=69859&cHash=a432ea3344

http://www.gradskiradio.hr/vijesti/osijek/491-nastavljen-rat-osjekih-taksista.html

#62:   Autor: [email protected] Post Postano: 15.04.2010. 19:33

stari taxisti mogu pričati šta god hoće trenutno dišu na slamku i pitanje je dana kada će propasti platio bi i 30 kn cammeu za 5 km da se vozim u poštenom autu i da imam korektnu i pristojnu uslugu, a u one kante od auta starih osječkih taxista nebi sjeo ni da su besplatni

#63:   Autor: bocic Post Postano: 15.04.2010. 19:49

[email protected] je napisao/la (Pogledaj post): › stari taxisti mogu pričati šta god hoće trenutno dišu na slamku i pitanje je dana kada će propasti platio bi i 30 kn cammeu za 5 km da se vozim u poštenom autu i da imam korektnu i pristojnu uslugu, a u one kante od auta starih osječkih taxista nebi sjeo ni da su besplatni


Ali, upravo je fascinantan njihov izračun da im je za kilometar vožnje sa zaradom od 20 posto 'realna cijena' 7,58 kuna. Apsolutno nevjerojatno... Rolling Eyes

#64:   Autor: sale car Post Postano: 15.04.2010. 19:51

jel ima netko video? bilo je i na dnevniku na rtl televiziji, ali jos nisam uspio nista naci na njihovoj stranici... predobar mi je dio bio kada se gosp. Vodopić ispričao osječanima zbog visokih cijena...

#65:   Autor: morgan Post Postano: 15.04.2010. 20:32

"...Idućeg tjedna ugovorit ćemo i prijevoz djece od roditelja do baka i djedova ..."
koja ideja!svaka čast.uskoro će djecu dočekivati pred školom i radit ostale roditeljske obaveze....Smile

#66:   Autor: sale car Post Postano: 15.04.2010. 21:06

morgan je napisao/la: ›
"...Idućeg tjedna ugovorit ćemo i prijevoz djece od roditelja do baka i djedova ..."
koja ideja!svaka čast.uskoro će djecu dočekivati pred školom i radit ostale roditeljske obaveze....Smile


bejbisiting kompanija Very Happy

#67:   Autor: sale car Post Postano: 15.04.2010. 21:08

evo male računice ( realne ):

jedna smjena - 200 kn ( cca 15-ak vožnji [ ne računam vožnje duže od 5 km ]) x 3 smjene = 600 kn

600 kn x 12 vozila = 7,200 kn ( dnevno )

Jel isplativo?

#68:   Autor: PEGY Post Postano: 16.04.2010. 9:38

---

Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 4:08; ukupno mijenjano 1 put.

#69:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna Autor: Stella1989 Post Postano: 16.04.2010. 12:33

bocic je napisao/la (Pogledaj post): ›
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=69859&cHash=a432ea3344
taksista.html

Jao, a najbolje mi je kad je Cammeovac na početku videa rekao: "Mi smo školovani taxisti, za razliku od neškolovanih." osijek031.com smile Svaka čast kako se lik sjetio... Laughing

Pogledajte na HRT-ovoj stranici na onom videu na 00:15. Laughing

Btw, a ono što su stari taxisti izjavili da kao Cammeovci vuku ljude za rukav...ako su spali na to i zalijetati se ljudima u auto, odvratni su!!

Ne znaju prihvatiti poraz i igraju preprljavno! Ja sam kolegu forumaša ... vidjela neki dan kod bolnice i nije nikoga vukao za rukav, već samo govorio: "Taxi, izvolite.", što je po meni ok. Nije nikoga napadao k'o babe na tržnici, već samo daje ljudima do znanja da se sada bez problema mogu voziti k'o ljudi, po prihvatljivim cijenama. Smile
... je napisao/la (Pogledaj post): › jel ima netko video? bilo je i na dnevniku na rtl televiziji, ali jos nisam uspio nista naci na njihovoj stranici... predobar mi je dio bio kada se gosp. Vodopić ispričao osječanima zbog visokih cijena...

Video možeš pogledati na onom linku s početka mog posta. Wink

#70:   Autor: maniche Post Postano: 16.04.2010. 13:13

A ovaj brada je legenda..
pazi ti on se ispričava građanima osijeka zato što nisu imali primjerenu taxi uslugu.
osijek031.com smile

#71:   Autor: Stella1989 Post Postano: 16.04.2010. 13:16

maniche je napisao/la: ›
A ovaj brada je legenda..
pazi ti on se ispričava građanima osijeka zato što nisu imali primjerenu taxi uslugu.
osijek031.com smile

I što je rečeno u videoprilogu...nije zbog toga što njega jadnog peče savjest, već jer se boji propasti...a ionako je to samo pročitao... Laughing

#72:   Autor: Sharon Post Postano: 16.04.2010. 14:36

maniche je napisao/la: ›
A ovaj brada je legenda..
pazi ti on se ispričava građanima osijeka zato što nisu imali primjerenu taxi uslugu.
osijek031.com smile

Ovaj debakl od presice bio je zadnja lopata zemlje na humki ispod koje su se stari taxisti pokopali... Zamisli: isprika sugrađanima što su ih tolike godine nesmetano pelješili?! Otkud im ta ideja?! Bolje bi bilo da su šutili nego bilo što rekli. Konkurencija ih je pomela, nepripremljene i naviknute na monopol. Zašto bi oni bili iznimka u nemilosrdnoj tržišnoj utakmici?! Ne znam što je mislio ovime postići?!

#73:   Autor: MUGDIM Post Postano: 16.04.2010. 15:28

A nitko nije vidio prije tjedan dva prilog na Osjeckoj televiziji , kada se gospodin Vodopić rasplakao ? Kada je zamolio sve građane koji se voze od 91. starim taksijem da nastave i dalje.

#74:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 16.04.2010. 15:38

Taj sto predstavlja stare takstiste, Vodopic, mogao je i ne ispricati se. Mogao je i ispricati se uz ostavljanje starih cijena. Mogao je dubiti na glavi i glumiti slona, ali eto... covjek se ispricao i ucinio jos jednu stvar - snizio cijenu taxi prijevoza na 12 kuna... potez koji treba pozdraviti... doduse, ono iznosenje prica o (ne)isplativosti mu i nije trebalo, time se samo pokopao...

Kako bilo, treba podrzati i njega i Cammeo i eventualne druge taxi prijevoznike, jer jedino to jamci konkurenciju na cestama... a svi znamo kako taxi prijevoz izgleda kad nema konkurencije...

Vozite se s onim prijevoznikom koji vam je u odredjenom trenutku povoljniji, u kapitalizmu nema mjesta emocijama... sumnjam da u subotu stari taxisti nece imati posla, kad se Cammeova dispecerska sluzba nece moci ni javiti od zagusenja... za svaki slucaj, spremite u mob brojeve i "starih" taksista...

#75:   Autor: maniche Post Postano: 16.04.2010. 17:25

Mungose nije se trebao ispričati jer su oni stalno vikali kako je njihova cijena realna, kako ispod nje ne mogu.
to su pričali i u toj reportaži OSTV-a koju sam gledao.
Pričali su kako je ta cijena među nižima u europi, kako oni plačaju aute na lizing, nabrojali su 20 troškova i branili svoju cijenu kao debeli amer svoj big mac.
Sad, 7 dana nakon toga on se na pressici ide ispričavati građanima osijeka zbog dugogodišnje pljačke.

Potez očajnika, potez idiota.

#76:   Autor: muvifrik Post Postano: 18.04.2010. 10:35

Leteci mungos je napisao/la: ›
Taj sto predstavlja stare takstiste, Vodopic, mogao je i ne ispricati se. Mogao je i ispricati se uz ostavljanje starih cijena. Mogao je dubiti na glavi i glumiti slona, ali eto... covjek se ispricao i ucinio jos jednu stvar - snizio cijenu taxi prijevoza na 12 kuna... potez koji treba pozdraviti... doduse, ono iznosenje prica o (ne)isplativosti mu i nije trebalo, time se samo pokopao...

hoćeš ovako komentirati i za jacu ako joj padne na pamet da se jednog dana ispriča? Smile

i pošto se gospodin ispričao, jel to znači da je priznao da su stari osječki taksisti pljačkali i valjali građane? ima li tu osnove za tužbu, pa svi oni koji su se vozili mogu tražiti određeni iznos nazad? i koliko je starih taksista izdavalo račun, tj kolike su mjesečne prijavljivali prihode? muljaže kolko hoćeš, a sad bi jedna isprika trebala zaboraviti sva njihova sranja? de me nemoj...

#77:   Autor: dr. zoidberg Post Postano: 18.04.2010. 13:13

to je samo dokaz da su "stari" taxisti mogli živjet od prijašnjih cijena sa par vožnji dnevno, znaći radit ništa i zaraditi, a sad i oni moraju početi vozit tako da su spustili cijenu 70 - 80 %....a kao prije nije bilo isplativo vozit ispod 100 kn, sad kužim da im ljudi ne sjedaju iz principa

#78:   Autor: ivana.cho Post Postano: 18.04.2010. 14:18

sad i nikad viđše!!! čekala sam ih sat vremena!!! nitko se nije usudio ni javiti kasnije na moj poziv da vidim hoće li doći ili ne!!! rađe skuplje nego s nekulturnim i bezobraznim kretenima koji ne znaju raditi svoj posao!!

#79:   Autor: sale car Post Postano: 18.04.2010. 16:35

ivana.cho je napisao/la: ›
sad i nikad viđše!!! čekala sam ih sat vremena!!! nitko se nije usudio ni javiti kasnije na moj poziv da vidim hoće li doći ili ne!!! rađe skuplje nego s nekulturnim i bezobraznim kretenima koji ne znaju raditi svoj posao!!


Nadam se da ovaj komentar nije namjenjen taxi cammeo-u.

U slučaju da je, najdublje se ispričavamo, jer jednostavno NE STIGNEMO prevesti sve putnike, imamo, za sada, samo 13 vozila ( 12 automobila i 1 minibus ), a poziva bude preko 1,000 po noći ( četvrtak, petak, subota )... sinoć niti jedno vozilo nije stajalo ( osim pri primanju putnika u vozilo ), svih 13 vozila su neprestance bila u prometu ( izuzev eventualno minibusa koji se prvo mora napuniti )... posao nije nimalo jednostavan koliko se čini da je, stoga molim vas za malo razumjevanja i još jednom najdublje isprike...

#80:   Autor: ivana.cho Post Postano: 18.04.2010. 16:57

nema to veze s jednostavnošću posla, nije baš kvantna fizika. znamo već svi na pamet koliko vozila imate. i koliko posla imate. na uši nam izlazi. stvar je u nekulturi i neodgovornosti u poslu. ako znate da je fizički nemoguće onda se to odmah kaže pa ću znati da se mora čekati sat vremena!!! na kraju sam otišla BEZ TAKSIJA!! i ne znam što nije jednostavno u tome da se podigne slušalica nakon mog 30-tog poziva i kaže taksi će kasniti ili ne će doći!! ovako ste izgubili mušteriju, a vjerujte, uz moju preporku i više njih!!!

#81:   Autor: euchrid Post Postano: 18.04.2010. 17:26

ivana.cho je napisao/la: ›
nema to veze s jednostavnošću posla, nije baš kvantna fizika. znamo već svi na pamet koliko vozila imate. i koliko posla imate. na uši nam izlazi. stvar je u nekulturi i neodgovornosti u poslu. ako znate da je fizički nemoguće onda se to odmah kaže pa ću znati da se mora čekati sat vremena!!! na kraju sam otišla BEZ TAKSIJA!! i ne znam što nije jednostavno u tome da se podigne slušalica nakon mog 30-tog poziva i kaže taksi će kasniti ili ne će doći!! ovako ste izgubili mušteriju, a vjerujte, uz moju preporku i više njih!!!


ajde cho, barem si popila još koju u biritji Smile)))

#82:   Autor: ivana.cho Post Postano: 18.04.2010. 17:51

nisam!!!!

#83:   Autor: euchrid Post Postano: 18.04.2010. 17:56

ajde, znam te ptico još dok si jaje bila; ne bi ti to bilo prvi puta da čekaš taksi u birtiji Smile))

#84:   Autor: ivana.cho Post Postano: 18.04.2010. 18:00

naravno da nije! al nisam čekala u birtiji! stri taksisti su ludi i skupi al dođu kad kažu!

#85:   Autor: muvifrik Post Postano: 18.04.2010. 18:40

ivana.cho je napisao/la: ›
naravno da nije! al nisam čekala u birtiji! stri taksisti su ludi i skupi al dođu kad kažu!


pa sad pogotovo, lete ko muve na govno. još ti daju isprintanu ispričnicu za sve ove godine što su nas varali, a ako imaš i dobar mob aplodaju ti i video ispriku.

#86:   Autor: sale car Post Postano: 18.04.2010. 20:10

ivana.cho je napisao/la: ›
nema to veze s jednostavnošću posla, nije baš kvantna fizika. znamo već svi na pamet koliko vozila imate. i koliko posla imate. na uši nam izlazi. stvar je u nekulturi i neodgovornosti u poslu. ako znate da je fizički nemoguće onda se to odmah kaže pa ću znati da se mora čekati sat vremena!!! na kraju sam otišla BEZ TAKSIJA!! i ne znam što nije jednostavno u tome da se podigne slušalica nakon mog 30-tog poziva i kaže taksi će kasniti ili ne će doći!! ovako ste izgubili mušteriju, a vjerujte, uz moju preporku i više njih!!!


kaa si ti ako kulturna i odgovorna šta se ti nisi zaposlila kao dispečer ili telefonistica pa bi vidjela kako je to lijep posao... dispečerski posao je da gleda gdje su svih 13 vozila, sluša telefonisticu, upućuje slobodna vozila, gleda tko je najbliži određenom putniku i sluša sve prijave od svih 13 vozila... mislim kako ipak nije stvar u nekulturi i neodgovornosti već u previše posla...

#87:   Autor: maniche Post Postano: 18.04.2010. 20:43

trotočko lijepo je što se trudiš svima sve objasniti.
ali, vidiš da je primadona uvrijeđena u najmanju ruku kao da ju je pregazio cammeo taxi.
ne vrijedi ti.

Mislim da svi trebamo biti sretni što napokon imamo taxi službu koja je povoljna i kvalitetna..
naravno da će uvijek netko biti nezadovoljan, bilo to zbog njega samog li vas..ali te stvari su neizbježne u ovakvom pa i bilo kojem drugom koji se radi pod "full gasom".

do sad što sam vidio, stvarno ste odlični...eto neka vam još plaća bude redovita i svi zadovoljni:)

#88:   Autor: Dylan Post Postano: 18.04.2010. 20:51

Idemo malo stati na loptu.
Lijepo što imamo jeftin taxi u gradu. Ali neke se kulturne osnove posla moraju poštivati. Što opisuje forumašica ivana.cho se dogodilo i meni (uz razliku što je taxi ipak došao nakon 40 minuta), a i jednoj poznanici danas.
Neodgovorno je i bezobrazno obećavati nešto što se nije u stanju ispuniti. Ako se ne može doći za 10 ili 15 minuta onda se ne treba to niti obećavati, nego reći iskreno i bez prikrivanja koliko će trebati vremena.
I u tomu je sva mudrost.

#89:   Autor: sale car Post Postano: 18.04.2010. 21:05

Slažem se s zadnjim komentarom, ali morate i vi shvatiti da je sve pretrpano, kada ulazimo utvrđu vikendom doslovno se zaključavati moramo unutra jer se to sva vrata otvaraju dok još ni stali nismo, tako da je u biti jako teško odrediti tko je naručio tko nije, a i teško je procjeniti kada će točno biti vozilo slobodno... Popraviti ćemo to, ali isto tako bi trebali i vi malo imati razumijevanja...

#90:   Autor: tux Post Postano: 18.04.2010. 21:25

Ma to će doći s vremenom,kada se sve to uhoda.Možda dispečer nije još dovoljno iskusan i upoznat sa situacijama pa je mislio da će taxi doći za 15 minuta ali eto nije.Samo polako,dajmo im malo vremena pa onda sudimo.

#91:   Autor: maniche Post Postano: 18.04.2010. 21:38

sve što kažete stoji u slučaju da taxi vozi već mjesecima..
mislim da je još uvijek osnovni problem slabija komunikacija međi dispečerima i vozačima..
možda ni dispečer ne zna još procjeniti dobro situaciju..
sačekajmo malo da se to sve uhoda.

#92:   Autor: Panca Post Postano: 19.04.2010. 10:16

E, zna li netko tko je cammeu stavio sistem praćenja i radi li se o istom koji ima i panturist?

#93:   Autor: sale car Post Postano: 19.04.2010. 12:58

Panca je napisao/la: ›
E, zna li netko tko je cammeu stavio sistem praćenja i radi li se o istom koji ima i panturist?


nezna nitko, pošto nitko nije odgovorio, zašto je to bitno?

#94:   Autor: Panca Post Postano: 19.04.2010. 13:00

Zanimljivo mi je to, volio bih saznati više o tome.

#95:   Autor: zlusch Post Postano: 19.04.2010. 13:17

Baš danas prođe ispred mene jedan "stari" taksist s Mercedesom... isprintao na žuti A4 papir neki tekst gdje spominje 12 kn i zakačio za zadnji prozor.

Ono, može li jadnije?

#96:   Autor: ivana.cho Post Postano: 19.04.2010. 13:18

da, baš sam razmišljala o poslu telefonistice, ali hvala bogu da se na mnogim ostalim poslovima se traži kultura i odgovornost, ne samo na dizanju slušalice pa sam se snašla. i ja sam u početku bila sretna što se netko sjetio sniziti cijene taksija, ali očito vrijedi ona da kvaliteta usluge ovisi o tome koliko je plaćamo, pa mala cijena, slaba usluga...očito za sve, primadone i ostale...

#97:   Autor: neko-san Post Postano: 19.04.2010. 13:22

Znam da se jedan od txista hvalio kako je jednom prilikom zaradio na 28 km 500 kn pa si vi sad računajte kak su prije zarađivali a kak im se sada piše. Naravno da im se ne sviđa konkurencija i da je se pokušavaju riješiti na sve moguće načine. Na to su trebali misliti mnogo ranije i ponašati se pristojnije pa Cammeo ne bi trebao ovom gradu. Sami su si krivi za poslijedice.

#98:   Autor: maniche Post Postano: 19.04.2010. 13:33

Panca je napisao/la (Pogledaj post): › Zanimljivo mi je to, volio bih saznati više o tome.


onda nazovi cammeo pa ih pitaj ili nazovi firmu koja je ugrađivala panturistu pa ih pitaj dal su ugrađivali i cammeu..dosadan si kao proljev.
registrirao se da to pita...
koga uopće boli k...c.

#99:   Autor: Panca Post Postano: 19.04.2010. 13:46

Pa zbog čega sam dosadan? Ti loloćeš tjednima o istih 13 kuna, a ja dosadan zbog pitanja o opremi? Pa dobro, ne znate - ne znate, šta sad.

#100:   Autor: asko Post Postano: 19.04.2010. 13:57

Panca je napisao/la (Pogledaj post): › Pa zbog čega sam dosadan? Ti loloćeš tjednima o istih 13 kuna, a ja dosadan zbog pitanja o opremi? Pa dobro, ne znate - ne znate, šta sad.

http://lmgtfy.com/?q=satelitski+sustav+pra%C4%87enja+vozila

#101:   Autor: muvifrik Post Postano: 20.04.2010. 9:23

evo utisci riječana
http://www.croportal.net/forum/rijeka/najjeftiniji-rijecki-taxi-cammeo-vara-klijente-34495/

#102:   Autor: apple Post Postano: 21.04.2010. 16:48

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › Baš danas prođe ispred mene jedan "stari" taksist s Mercedesom... isprintao na žuti A4 papir neki tekst gdje spominje 12 kn i zakačio za zadnji prozor.

Ono, može li jadnije?



zasto je to sada jadno???? jesi se zapitao mozda koliko kn treba platit za pravu reklamu preko cijeloga auta????

#103:   Autor: Stella1989 Post Postano: 21.04.2010. 16:55

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › Baš danas prođe ispred mene jedan "stari" taksist s Mercedesom... isprintao na žuti A4 papir neki tekst gdje spominje 12 kn i zakačio za zadnji prozor.

Ono, može li jadnije?

To je još i dobro. U Rijeci sam prošle godine vidjela da su onako seljački napisali cijene na kartone. Sad, dal su u doba visoke tehnologije posegnuli za kartonskom kutijom i pokidali je i napisali cijene, ili su izrezali taj karton...Laughing Ali svakako je vrlo elegantno. osijek031.com smile

#104:   Autor: lavic Post Postano: 21.04.2010. 17:30

... je napisao/la (Pogledaj post): › kaa si ti ako kulturna i odgovorna šta se ti nisi zaposlila kao dispečer ili telefonistica pa bi vidjela kako je to lijep posao... dispečerski posao je da gleda gdje su svih 13 vozila, sluša telefonisticu, upućuje slobodna vozila, gleda tko je najbliži određenom putniku i sluša sve prijave od svih 13 vozila... mislim kako ipak nije stvar u nekulturi i neodgovornosti već u previše posla...


to nema nikakve veze s kulturom i odgovornoscu, vi tocno znate da necete poslati taxi da dođe za tih 15 min samo sto nezelite to reci bojeci se da ce te izgubiti musteriju pa onda obecavate nemoguce. u tim nocnim satima kad nema guzve u prometu netreba vise od 15 min sa jednog na drugi dio grada dakle vi obecate nekom "iducu" voznju al zbog guzve prije neg dođe taxi koji ste upravo obecali imate za "odraditi" jos 2-3 vožnje i zato nastaje problem

#105:  Taxi rat u Osijeku: Bilo je pitanje vremena... Autor: zeros Post Postano: 07.05.2010. 15:23


#106:   Autor: Lucky Luke Post Postano: 09.05.2010. 11:50

Ovim starim lažovima ne ulazim u Taxi....

#107:   Autor: Stella1989 Post Postano: 10.05.2010. 1:46


Vodopića se može opisati jednom riječju - 100ka! Bilo bi lijepo kad bi svoje stare smrdljive krntije dao u staro željezo, i otišao u mirovinu i po mogućnosti što dalje od Osijeka da ne gazi ljude, ne zalijeće se u taxije i prisluškuje Cammeo.

Piše da je Klein toliko ozlijeđen, morat će duže izbivati s posla, a ja ga u subotu oko 16.30 vidjela kod Olta da vozi taxi...čini mi se da je to malo prenapuhano...da je ozljeda toliko strašna, vjerujem da bi ležao kod kuće ili u bolnici, a ne vozio taxi...

Znam i njega i njegovu ženu, iz Tenja su...ako se pitate kako znam tko je on...

Mislim, drago mi je ako ozljeda nije bila strašna kao što ju opisuju, ali čemu onda to bespotrebno napuhivanje..? Novinari, novinari... Rolling Eyes

EDIT: U ovoj temi piše da je ozlijedio Kristijana Klajna, a u 24 sata piše Klaudija Klajna...tko tu na kraju koga?! Klaudio 100 % radi za Cammeo, ali ne kontam kako jedni pišu jedno drugi drugo... Question

Netko širi dezinformacije... Rolling Eyes

#108:   Autor: muvifrik Post Postano: 12.05.2010. 9:13

mislim da je Klajn postao nova ikona osijeka, otišao Iso evo nama Klajna, pa predlažem da dva Igora počnu smišljat scenarij za novi video uradak Smile

#109:   Autor: Stella1989 Post Postano: 13.05.2010. 1:52

Dok sam danas čekala bus na Gajevom, oko 18.45 h prošao Cammeov taxi, a vozi ga neki čovjek u smeđoj kratkoj majici, a Cammeov vozač u odijelu, sjedi na suvozačevom mjestu - do njega. A iza isto ima ljudi (mislim da su bile neke žene). Koji je to? Malo se ljudi zamijenili za mjesta..? Wink Jedino što mi palo na pamet je da je to možda probna vožnja za nove vozače, ali nekako...ne vjerujem...

Izgledalo mi na prvi pogled k'o da se čovjek sam htio odvest do odredišta, a da plati kao da je netko njega odvezao, hahaha...bubam... Laughing

Ajd ak' kolega forumaš trotočka zna nešto o ovome, nek napiše... Wink
Osijek031.com » Vijesti » Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::