Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Promenjen život

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
onisifor
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2007. 11:25 
Naslov:  Promenjen život
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Promenjen život

Odrastao sam u ateističkoj porodici. Jedne godine, u Budvi, otac i ja smo iz čiste radoznalosti kupili veliku porodičnu Bibliju, iako je za njega važila ona: ''Religija je opijum za narod''. Pročitao sam Jevanđelje po Mateju i to mi se jako svidelo. Kad smo se vratili u Beograd slučajno smo videli plakat na kojem se reklamirala serija biblijskih predavanja u organizaciji jedne protestanske zajednice. I, tako, krenemo mi na predavanja (imao sam 14-15 godina). Otac je na, u najmanju ruku, energičan i ne baš hrišćanski način, pokušavao da minira sve što se tamo govorilo, međutim posle nekog vremena pod uticajem kreacionista (ljudi koji veruju da Zemlja i život na njoj nisu nastali slučajno, već da se iza svega toga nalazi Tvorac), poverovao je u Boga. Na njega se samo tako i moglo uticati, zato što je bio vatreni pristalica Darvinove teorije evolucije. U njegovom karakteru su se videle značajne promene. Postao je strpljiviji, smireniji i ljubazniji.
Ja sam takođe, možda i pre njega, poverovao, počeo da pručavam Sveto Pismo i već maltene bio spreman za krštenje, kad sam odjednom, pod uticajem društva iz kraja i škole, počeo da koketiram sa drogama i ubrzo postao zavisnik. Radio sam svašta: krao, varao, lagao, samo da bih došao do doze. Svakodnevno sam bio na teškim drogama, a travu sam pušio maltene umesto cigareta. Hapsili su me, a jednom sam dobio dobre batine u policiji. Pokušavao sam da se ''skinem'' puno puta, i sam, i u Zavodu za bolesti zavisnosti, ali nije vredelo, uvek sam počinjao ponovo. Uveče nisam smeo da legnem ako nisam imao spremljenu dozu za jutro, inače bih ujutro sav znojav i slab od krize smišljao kako da dođem do leka. Koliku li sam sramotu nanosio Bogu i koliko li sam pljuvao Hristu u lice!?
Međutim, Gospod je hteo da me zadobije za Sebe. Jedne večeri mi je otac našao u jakni tri kutije trodona, a moji su mislili da sam ''čist'' ( u to sam ih ja ubeđivao). Bili su šokirani. Ujutro smo odmah otišli u Zavod, i dežuran je bio jedan dobroćudni lekar, pobožan čovek, koji mi je kasnije i rekao da sebe smatra samo oruđem u Božijim rukama. Uz njegovu pomoć sam uspeo da uspostavim apstinenciju, a ubrzo posle toga sam povredio koleno, tako da sam hteo-ne hteo morao da ležim u kući mesec dana. Za to vreme sam intenzivno čitao hrišćansku literaturu.
Međutim, čim sam prohodao nastavio sam da pijem, pušim travu, i bilo je samo pitanje dana kad ću se vratiti teškim drogama.
Tu se opet Bog umešao. Jedne večeri sam izašao u Skadarliju i krenuo da pijem (popio sam pivo-dva), ali usred provoda kao da mi je neko prišao i rekao: ''Zar ćeš to raditi? Meni si potreban.'' Setio sam se citata iz jedne knjige, koji kaže: ''Ako odlučiš da ne budeš spasen, celu večnost ćeš nedostajati Božijem srcu punom ljubavi (možda će neko ovo nazvati nepotrebnim sentimentalizmom, ali ja samo pričam kako je bilo!). Na um su počele da mi dolaze slike Hristovog stradanja: bičevanje, trnov venac, pljuvanje. Setio sam se Petrovog odricanja, i pomislio sam : ''Pa, ja sad to isto radim''. Borio sam se protiv tih misli jer su mi kvarile provod! Neko me je tad upitao: ''Ej, hoćeš još jedno pivo?'' I prvi put posle pet godina robovanja nagonima, ja sam odbio.
I, šta da kažem, počeo sam da se trudim da vodim jedan vrlinski život (uz dosta padova), a apstiniram od droga sedam godina. Milost me je iz korena promenila. Bog mi je dao divnu ženu. Diplomirao sam. Jednostavno, Gospod je pred mene stavio pitanje, koje stavlja pred svakog pobožnog čoveka: da li više volim Njega ili greh? Trudim se da izabiram ovo prvo. (Ovde bih još hteo da naglasim da sam kasnije prešao u Pravoslavlje – Vizantijsko bogoslovlje je neiscrpno blago).


5

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2007. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

žao mi je, al to ti nitko neće pročitat...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
onisifor
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2007. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): › žao mi je, al to ti nitko neće pročitat...

Zašto?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2007. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

onisifor je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la (Pogledaj post): › žao mi je, al to ti nitko neće pročitat...

Zašto?



Predugačko je... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2007. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

onisifor je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la (Pogledaj post): › žao mi je, al to ti nitko neće pročitat...

Zašto?

dobro ti nama došao



Zadnja promjena: mia; 27.03.2007. 11:56; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
..like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
sucker love I always find,
someone to bruise and leaves behind..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2007. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
onisifor je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la (Pogledaj post): › žao mi je, al to ti nitko neće pročitat...

Zašto?



Predugačko je... osijek031.com smile



I nama golišavih fotografija... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2007. 11:57 
Naslov:  Re: Promenjen život
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
žao mi je, al to ti nitko neće pročitat...

I ja se pitam- zasto?
Zanimljivo kako jako puno ljudi na ovom forumu baš voli spustiti svojim komentarom. Pogotovo nekog novog. Ne mislim sad isključivo na ovaj, nego se u dosta postova to pokazalo točnim.
Ne znam..možda sam u krivu, ali ako me nesto ne zanima-ne čitam, niti komentiram..
Ili, ako nista drugo, komentiram samo u svoje ime.Ovako se stvara totalna odbojnost..

Sto se samog teksta tiče, isti bi jednom voljela pročitati od nekoga to je trenutno u komuni u Španjolskoj....nadam se Rolling Eyes

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2007. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anita_os je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
žao mi je, al to ti nitko neće pročitat...

I ja se pitam- zasto?
Zanimljivo kako jako puno ljudi na ovom forumu baš voli spustiti svojim komentarom. Pogotovo nekog novog. Ne mislim sad isključivo na ovaj, nego se u dosta postova to pokazalo točnim.
Ne znam..možda sam u krivu, ali ako me nesto ne zanima-ne čitam, niti komentiram..
Ili, ako nista drugo, komentiram samo u svoje ime.Ovako se stvara totalna odbojnost..




Ja inače baš volim nove i dajem im kikače za dobrodošlicu... A ovo je bio dobronamjeran savjet, jer činjenica je da se ljudima često ne da čitat duže postove, pogotovo ako ih se ne zainteresira nekom sličicom ( ne mora bit golišava)! Smile

Ispričavam se ak sam zasrala neku ozbiljnu temu, evo slobodno me obrišite... Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2007. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene isto

_________________
..like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
sucker love I always find,
someone to bruise and leaves behind..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2007. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam pročitao. istina, napreskokce, ali jesam.

osobno utjehu ne nalazim u religiji, kao što se to i moglo isčitati iz nekih mojih ranijih postova, ali ima ljudi koji nalaze i protiv toga ili protiv njih nemam ništa protiv, dapače, ako nekomu pomaže...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2007. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...dobro je da si našao nešto što ti je pokazalo ispravni put...a, sad - neki ga nalaze u vjeri, drugi u ljubavi, treći ga nalaze u nečem trećem...
...samo nastavi...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2007. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitala sam tekst. I dalje ostajem ateista........ ali ako nekome nešto pomaže, neka se time bavi........ bila to religija, šetnja, zborno pjevanje......

Sretno!

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2007. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glede topica:
Pročitao sam što je mladić napisao!
Drago mi je zbog njega, te ga u potpunosti
podržavam! Bravo majstore!


@anakonda
od stvari koje si nabrojala jedino i sa sigurnošću mogu reći da te dragi Bog jedini nikada neće ostaviti!

I još jednom kolegi koji je odaslao POST moram izraziti punu potporu i poštovanje!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2007. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pazi ovo - kolege vjernici... to se sad tako zove!


a što se tiče kraja ovog beskrajnog izlaganja s početka:

onisifor je napisao/la: ›
Jednostavno, Gospod je pred mene stavio pitanje, koje stavlja pred svakog pobožnog čoveka: da li više volim Njega ili greh?


ja ću se opredjeliti za ovo drugo makar mi se u sumporovom jezeru jaja pržila...nekako sam skloniji porocima nego lizanju oltara

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.03.2007. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Onisifore, dobrodošao.

Drago mi je da si se skinuo s boce i da si sade ravnopravan.

Nego, puno si pričao o bogu, a malo o drozi... Jel' mi možeš dati odgovor na sljedeće pitanje:

Jesi li sam upao u drogu ili te bog gurnuo?
Možda je on htio da ti u životu dotakneš dno da bi vidio kako je on veliki gore na nebu visoko.


P.S. Ča ti je?

_________________
godinama pričaju, ima nas malo, a sve nas je više
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: