Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biblija, Bog, zena (was: prvi gay bar)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2006. 14:01 
Naslov:  Biblija, Bog, zena (was: prvi gay bar)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
Ovo mi je uvjerljivo najlicemjerniji moguci izgovor za homofobiju.
Jel' je?? E pa neka je! Pogotovo ako ti tako misliš.. osijek031.com smile


A je... od vece propasti te izvlaci jedino cinjenica da si zensko, pa ti po definiciji (iz Biblije) sve mora biti oprosteno... ;-)

Kako god, mislim da je mali_ivica samo jedan od onih shankerskih lajavaca, koji i pored toliko socnih riba u gradu subotom ipak najvise vole vlastitom rukom umivati glavicu... ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2006. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Leteci mungos
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Loona je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
Ovo mi je uvjerljivo najlicemjerniji moguci izgovor za homofobiju.
Jel' je?? E pa neka je! Pogotovo ako ti tako misliš.. osijek031.com smile


A je... od vece propasti te izvlaci jedino cinjenica da si zensko, pa ti po definiciji (iz Biblije) sve mora biti oprosteno... ;-)

Kako god, mislim da je mali_ivica samo jedan od onih shankerskih lajavaca, koji i pored toliko socnih riba u gradu subotom ipak najvise vole vlastitom rukom umivati glavicu... ;-)

1) Krivo misliš!
2) Kita mi je toliko malena da je ne mogu ni milovati!
Leteci mungos je napisao/la: › A je... od vece propasti te izvlaci jedino cinjenica da si zensko, pa ti po definiciji (iz Biblije) sve mora biti oprosteno... ;-)

Očigledno nisi držao bibliju u rukama!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2006. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › 2) Kita mi je toliko malena da je ne mogu ni milovati!

Umivati.

Ruka glavu mije, a tvoja obadvije! ;-)

Citat: › Očigledno nisi držao bibliju u rukama!
Zar u Bibliji pise da je Bog imao zenu?! Cuo sam na televizoru par puta onu "oprosti im, jer ne znaju sto cine". To nije iz Biblije?

P.S. zabrazdili smo u offtopic...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2006. 14:31 
Naslov:  Re: TIME -- prvi GAY bar u OSIJEKU!! -Fashion incubator
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile
SOS
osijek031.com smile
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2006. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: › 2) Kita mi je toliko malena da je ne mogu ni milovati!

Umivati.

Ruka glavu mije, a tvoja obadvije! ;-)

Citat: › Očigledno nisi držao bibliju u rukama!
Zar u Bibliji pise da je Bog imao zenu?! Cuo sam na televizoru par puta onu "oprosti im, jer ne znaju sto cine". To nije iz Biblije?

P.S. zabrazdili smo u offtopic...

Leteci mungos je napisao/la: › A je... od vece propasti te izvlaci jedino cinjenica da si zensko, pa ti po definiciji (iz Biblije) sve mora biti oprosteno...

Ja ovakve izjave prevodim ovako: "pošto je netko žena mora joj biti sve oprošteno to bi kao neka definicija iz biblije trebala rerći????
Citat: › Zar u Bibliji pise da je Bog imao zenu?! Cuo sam na televizoru par puta onu "oprosti im, jer ne znaju sto cine". To nije iz Biblije?

ovo ne razumijem pošto ne argumentira ništa od gore navedenog!
izjava je ekvivalentna izjavi jednog mog profesora iziđimo unutra, uđimo van

ovo o milovanjima nisam ni čitao pošto pretpostavljam da je otprilike ista glupost!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2006. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naziv teme je baš onakav kakav mi treba...

Odlučila sam osvježiti znanje iz cjelokupne književnosti pa sam krenula od Biblije. Pitam se je li itko od onih zagriženih vjernika uopće pročitao tu "SVETU KNJIGU" u koju toliko vjeruju??

Da, slažem se, jako dobra knjiga... samo, šta je tu sveto.. e to je već pitanje na koje bih htjela dobiti odgovor Rolling Eyes

I, je li ženski dio strašno pobožne populacije svjestan čemu se klanja??? Evo, samo mali dio za početak:

"Bolja je zloća muška nego dobrota ženska; od žene potječe sramota i ruglo."
Knjiga Sirahova 42, 14 osijek031.com smile

"Podložni budite jedni drugima u strahu Kristovu. žene svojim muževima kao Gospodinu! Jer muž je glava žene kao i Krist glava crkve - On, Spasitelj Tijela. Pa kao što se Crkva podlaže Kristu, tako i žene muževima u svemu!"
Efežanima 5, 21

Nadam se da se onda i ponašaju u skladu sa svojom vjerom...

Dobra je ta Biblija... humoristična, nadasve znanstvena - osobito kad se radi o astronomiji i tome kako je, recimo, zemlja ravna ploča (zbog čega su, baj d vej, mnogi tragično smaknuti - primjerice Galileo). Što se medicine tiče, ne razumijem zašto se današnji liječnici jednostavno ne oslone na Bibliju. A, da, ustvari... da je tako, liječnika ne bi ni bilo. Sve bi to Bog riješio.

Također, ne smijem zaboraviti kako u toj svetoj knjizi postoje naznake kriminala, ratovi, žrtvovanja, bezrazložno ubijanje... da ne spominjem šovinizam i seksizam... nakon što sam ju pročitala, definitivno odlučih krenut u crkvu

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.12.2006. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o čemu ti pričaš ??? de podjelu tu travu s nama .... Razz

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2006. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta će ti trava? Uzmi Bibliju, više ćeš se smijat Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobra je knjiga, ima dobrih zapleta i deus ex machina raspleta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2006. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima li tko da je pročitao Bibliju?
Mislim, trudila sam se, ali nešto mi baš ne ide.

Pročitala sam "Kanon Leke Dukađinija" (ipak je kraće štivo i pisano više kao zakonik), svojevrsnu "Bibliiju" ili "Kuran" kosovskih Albanaca. Ajme, što je tu tretman žena..........

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

biblija je doista smiješno štivo:
- Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. (34) Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. (35) Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku.
1 Korinćanima 14,34-35

U knjizi Postanka:
" A ženi reče: "Trudnoći tvojoj muke ću umnožit, u mukama djecu ćeš rađati. Žudnja će te mužu tjerati, a on će gospodariti nad tobom."

"...savila se i rodila jer su je najednom uhvatili trudovi. Kako je bila na samrti, rekoše joj žene koje stajahu oko nje: "Budi bez brige jer si rodila sina!"

" Ako se dvojica potuku, pa žena jednoga pođe da izbavi svoga muža iz šaka onoga koji ga tuče i pruži ona svoju ruku i onoga uhvati za sram, (12) odsijeci joj ruku i neka je ne sažaljuje oko tvoje. "
Ponovljeni zakon 24,11

a kako su se bolesti prema bibliji trebale liječiti:
Nađi dvije ptice. Zakolji jednu. Zamoči živu pticu u krv ptice što je bila zaklana povrh žive vode. Poprskaj krv na gubavca 7 puta, a zatim pusti pticu umočenu u krv da odleti. Zatim nađi muško janje i zakolji ga. Razmaži njegove krvi po desnom bolesnikovom uhu, palcu na desnoj ruci i nozi. Pošpricaj ta mjesta uljem 7 puta. Ponovi. Na kraju ubij par grlica, jednu kao žrtvu okajnicu a drugu kao žrtvu paljenicu. "Sedmi dan neka pacijent obrije sve svoje dlake: kosu, bradu i obrve; neka obrije sve ostale svoje dlake. Tako neka je čist." Amen !
Levitski zakonik (13, 14)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › biblija je doista smiješno štivo:
- Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. (34) Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. (35) Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku.
1 Korinćanima 14,34-35

U knjizi Postanka:
" A ženi reče: "Trudnoći tvojoj muke ću umnožit, u mukama djecu ćeš rađati. Žudnja će te mužu tjerati, a on će gospodariti nad tobom."

"...savila se i rodila jer su je najednom uhvatili trudovi. Kako je bila na samrti, rekoše joj žene koje stajahu oko nje: "Budi bez brige jer si rodila sina!"

" Ako se dvojica potuku, pa žena jednoga pođe da izbavi svoga muža iz šaka onoga koji ga tuče i pruži ona svoju ruku i onoga uhvati za sram, (12) odsijeci joj ruku i neka je ne sažaljuje oko tvoje. "
Ponovljeni zakon 24,11

a kako su se bolesti prema bibliji trebale liječiti:
Nađi dvije ptice. Zakolji jednu. Zamoči živu pticu u krv ptice što je bila zaklana povrh žive vode. Poprskaj krv na gubavca 7 puta, a zatim pusti pticu umočenu u krv da odleti. Zatim nađi muško janje i zakolji ga. Razmaži njegove krvi po desnom bolesnikovom uhu, palcu na desnoj ruci i nozi. Pošpricaj ta mjesta uljem 7 puta. Ponovi. Na kraju ubij par grlica, jednu kao žrtvu okajnicu a drugu kao žrtvu paljenicu. "Sedmi dan neka pacijent obrije sve svoje dlake: kosu, bradu i obrve; neka obrije sve ostale svoje dlake. Tako neka je čist." Amen !
Levitski zakonik (13, 14)


Biblija je knjiga pisana u prenesenom značenju! Samo je glupi shvaćaju doslovno!
Akko (Adam i Eva)....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

biblija nije knjiga pisana u prenesenom značenju (iliti bajka), nego zbornik različitih priča, predaja, legendi, političkih manifesta i sličnih i različitih književnih ili manje književnih tekstova nastalih kroz ogroman vremenski period, koje su onda dodavali toj cjelini i oduzimali ih razni ljudi po naputcima raznih crkvenih ili svjetovnih moćnika. eto, to je ono što je danas jedna lijepo ukoričena biblija. koje se neki slijepo drže i mašu s njom visoko iznad glave.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2006. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je super kad gledam u filmovima kako se na sudu zaklinju na Bibliju da će govoriti istinu i samo istinu.... a možda su nevjernici, muslimani, budisti....

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Biblija je knjiga pisana u prenesenom značenju! Samo je glupi shvaćaju doslovno!


ako u bibliji piše da je žena glupa i da mora zbog toga držat gubicu zatvorenu te se istovremeno podčinit muškom nabreklom udu kad god to njen muškarac želi ja to ne mogu tumačit drugačije! ako piše da treba klat životinje i žive umakat u tu krv ne mogu to tumačit drugačije.

glupi su, prijatelju, oni koji slijepo vjeruju... volim ih nazivati lizačima oltara. obožavam likove tipa "evo pope para i purica, otpusti mi grijehe!"

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: