Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Događaji - najave i recenzije » Maglica presudio Cibaliji u maglovitom Slavonskom derbiju! Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:   Maglica presudio Cibaliji u maglovitom Slavonskom derbiju! Autor:  Redakcija 031 Postano:
NK Osijek - HNK Cibalia 1 : 0 (1:0)
Maglica 32. minuta


I opet se pokazalo da se uoči derbija sve statistike mogu poderati, da trenutna forma nije presudna, niti silne ozljede nenadoknadive. Jer Osijek je danas potpuno zasluženo pobijedio Cibaliu, gurnio pod tepih sve trenutne probleme i približio se vrhu prvenstvene ljestvice, na samo 6 bodova od iste te Cibalie. Današnji Osijek je zaslužio sve čestitke jer je sa vrlo tankim igračkim kadrom uvijek borbenim Vinkovčanima održao lekciju iz borbenosti!

Osijek se od prvog sučevog zvižduka postavio gazdinski na terenu, ne dopuštajući Vinkovčanima inicijativu. Trener Karačić je još jednom pogodio sa visoko postavljenom obranom, sprječavajući na taj način prvog topnika Vinkovčana Dinu Kresingera da se razmaše u 16-ercu domaćina. Sjajno se s njim tokom cijele utakmice nosio, iz kola u kolo sve bolji stoper Osječana, Dino Gavrić. U isto vrijeme je prorijeđeni vezni red i napad pružio vjerojatno najagresivniju i najbolju predstavu ove sezone pred vlastitim navijačima. A kada sve štima, kao što je to bio slučaj danas, tada ni rezultat ne smije izostati. Kada ga već gol neće u zadnje vrijeme, pobrinuo se ipak napadač Bijelo - plavih Ivan Miličević da na današnjoj utakmici ostavi značajan trag. Sjajno je u 32. minuti ubacio loptu u protivnički kazneni prostor, a natrčali Anton Maglica je još boljom reakcijom pospremio loptu iza prevarenog Matkovića. Erupcija oduševljenja na danas nedovoljno popunjenom Gradskom vrtu. Ali zato je ekipa bila prava! Tokom cijele utakmice Kohorta je u suradnji s istokom davala taj, uvijek toliko potrebni impuls, naprosto tjerajući igrače prema pobjedi. Cibalia je prijetila rijetko, ostaje zapamćena samo stativa iz 20. minute i inicijativa posljednjih 10-ak minuta utakmice. Osječani su s druge strane imali barem tri izrazite šanse u drugom dijelu. Kvržića i Miličevića je u upisivanju u strijelce omela stativa, dok je Matković pred kraj izvrsno obranio udarac mladog Antonia Peroševića. Sama završnica nije mogla biti napetija, jer u 88. minuti Pelaić pametno ruši pobjeglog Prgometa čime si si je priuštio izravni crveni karton. Ali sačuvao osječki gol! Iz tog slobodnjaka je priprijetio Bartolović, ali nedovoljno opasno za pouzdanog Karduma. Nakon čak pet minuta sudačke nadoknade, navijači Bijelo – plavih su se konačno mogli opustiti i s rukama u zraku uputiti u zasigurno veselu osječku noć. Jer Cibalija je većini Osijekovih navijača vjerojatno najdraži skalp!

Osijeka u srijedu očekuje gostovanje kod Dinama u sklopu Hrvatskog nogometnog kupa, dok u subotu Osječani idu na noge Hajduku. U razmaku od tri dana dvije utakmice za prste polizat. Bilo bi nezahvalno pred ekipu stavljati bilo kakve imperative u tim utakmicama, ali ono što ne smije izostati je borbenost koja je prikazana danas na terenu. A tada niti jedan protivnik nije nepobjediv! I to je stav koji se u glavi apsolutno svakog igrača Osijeka mora formirati i podrazumijevati!












Piše i foto: M.K.

#2:   Re: Maglica presudio Cibaliji u maglovitom Slavonskom derbiju! Autor:  Monstrum Postano:
Wink



#3:    Autor:  mariox Postano:
Svaka čast Osijeku, borbeno od 1. do 90. minute, tako se bori za svoj klub !

#4:   Re: Maglica presudio Cibaliji u maglovitom Slavonskom derbiju! Autor:  exodus Postano:
Redakcija 031 je napisao/la :
Osijeka u srijedu očekuje gostovanje kod Dinama u sklopu Hrvatskog nogometnog kupa, dok u subotu Osječani idu na noge Hajduku.


u utorak se igra s dinamom Wink

inače, dečkima pohvale za danas, kako je krenulo nije moglo bez pobijede, još prije gola je bilo nekoliko dobrih prilika. u nadoknadi čupanje kose ali dobro, nema veze, bitno da smo ih dobili. Very Happy

#5:    Autor:  jura031 Postano:
e baš mi je žao što nisam bio na tekmi neg u muriji -.-''
priveli nas zbog gluposti kod bijelo plavih
al dobro u stanici smo gledali tekmu Very Happy

#6:    Autor:  Ingo Postano:
jura031 je napisao/la :
e baš mi je žao što nisam bio na tekmi neg u muriji -.-''
priveli nas zbog gluposti kod bijelo plavih
al dobro u stanici smo gledali tekmu Very Happy


eee, lega ... koji si ti frajer ... ma car si ... ono cemu se pametan stidi, budala se hvali.

steta sto ti nisu rebra polomili ... i tebi i tvojim prijateljima ... jer da si bio u 'stanici' sigurno bi ti polomili rebra.

#7:   Re: Maglica presudio Cibaliji u maglovitom Slavonskom derbiju! Autor:  ožiljak Postano:
http://www.index.hr/sport/clanak/tukli-se-navijaci-osijeka-i-cibalije-policajac-lakse-ozlijedjen-privedeno-devet-osoba/524628.aspx

bravo majmuni...trebali su vam rebra izbiti u policiji, žao mi je što nisu.

#8:    Autor:  W.M. Felt Postano:
Trebalo bi uvesti jedan dodatni porez, iako Kosorača tvrdi da novih poreza neće biti. To bi bio porez na navijače. Tko je navijač, mora platiti 100.000 kn godišnje u proračun. Ne bi se tu skupilo Bog zna koliko novaca, jer je navijača malo, ali bolje išta nego ništa. Hapšenja tu očito ne pomažu.

#9:    Autor:  Zdrale Postano:
utakmica prava natjecateljska( mnog šansi na obje strane) grizli smo nokte od 85 do 95 minute nakon dugo vremena -- što reći Smile)))

drago mi je da smo dobili najvažniju utakmicu sezone!! sad je sigurno atmosfera bolaj u svlačionici hehehe idemo po kup u ZG Razz


svaka čast ultrasima za koreografiju ( KOME JE TEŽAK STIJEG ČESTITOSTI, NEK GA UTAKNE UZEMLJU GDJE POČIVAJU NJIHOVE KOSTI - ONI ĆE GA DRŽATI )

kapa dolje...

#10:    Autor:  nake_rado Postano:
Zdrale je napisao/la:
utakmica prava natjecateljska( mnog šansi na obje strane) grizli smo nokte od 85 do 95 minute nakon dugo vremena -- što reći Smile)))

drago mi je da smo dobili najvažniju utakmicu sezone!! sad je sigurno atmosfera bolaj u svlačionici hehehe idemo po kup u ZG Razz


svaka čast ultrasima za koreografiju ( KOME JE TEŽAK STIJEG ČESTITOSTI, NEK GA UTAKNE UZEMLJU GDJE POČIVAJU NJIHOVE KOSTI - ONI ĆE GA DRŽATI )

kapa dolje...

da i pogotovo im svaka čast, za uzvike ˝USTAŠE˝ I ˝UBIJ SRBINA˝. Wink

#11:   Re: Maglica presudio Cibaliji u maglovitom Slavonskom derbiju! Autor:  dino_bno Postano:
ožiljak je napisao/la :
http://www.index.hr/sport/clanak/tukli-se-navijaci-osijeka-i-cibalije-policajac-lakse-ozlijedjen-privedeno-devet-osoba/524628.aspx

bravo majmuni...trebali su vam rebra izbiti u policiji, žao mi je što nisu.


a ti si bio tamo pa znas tko se tukao, zasto se tukao i tko je to zapoceo? ne laprdaj

#12:    Autor:  jura031 Postano:
Ingo je napisao/la:
jura031 je napisao/la :
e baš mi je žao što nisam bio na tekmi neg u muriji -.-''
priveli nas zbog gluposti kod bijelo plavih
al dobro u stanici smo gledali tekmu Very Happy


eee, lega ... koji si ti frajer ... ma car si ... ono cemu se pametan stidi, budala se hvali.

steta sto ti nisu rebra polomili ... i tebi i tvojim prijateljima ... jer da si bio u 'stanici' sigurno bi ti polomili rebra.


mene su priveli a nisam se ni tuko...ti bi da nas polome...zaš ? ....mi nismo ni bili tamo kad su se tukli nas su pokupili maricom kod podvožnjaka...nismo ni znali zaš nas privode dok nam u marici nisu rekli....sry što nisam dobio batine bezveze

#13:    Autor:  astra Postano:
nake_rado je napisao/la :
Zdrale je napisao/la:
utakmica prava natjecateljska( mnog šansi na obje strane) grizli smo nokte od 85 do 95 minute nakon dugo vremena -- što reći Smile)))

drago mi je da smo dobili najvažniju utakmicu sezone!! sad je sigurno atmosfera bolaj u svlačionici hehehe idemo po kup u ZG Razz


svaka čast ultrasima za koreografiju ( KOME JE TEŽAK STIJEG ČESTITOSTI, NEK GA UTAKNE UZEMLJU GDJE POČIVAJU NJIHOVE KOSTI - ONI ĆE GA DRŽATI )

kapa dolje...

da i pogotovo im svaka čast, za uzvike ˝USTAŠE˝ I ˝UBIJ SRBINA˝. Wink


te uzvike ne čuh,ali čuh one tipa "osječke pi**e!"-strašno! ZAR JE TO SPORT?nOGOMET?DA SE ZAJEDNO SLAVONCI RADUJU , BEZ OBZIRA NA REZULTAT NA KRAJU,A NE DA SE MLATE KO DEBILI PO ULICAMA!! Takvima treba zabraniti ulaz na stadione i zabraniti im da se zovu "navijačima" svoga kluba.

#14:    Autor:  Zdrale Postano:
ja sam čuo šta sus sve pjevali. i jedni a i drugi.. na to smo već navikli na tom derbiju Very Happy

#15:    Autor:  Deebo Postano:
uvjek mora biti malo peckanja, meni recimo bez toga nebi bilo zanimljivo Very Happy
Osijek031.com » Događaji - najave i recenzije » Maglica presudio Cibaliji u maglovitom Slavonskom derbiju! Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::