Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Događaji - najave i recenzije » "Što je muškarac bez brkova?"

#1:   "Što je muškarac bez brkova?" Autor:  gaap Postano:
I u kinu “Europa” (17, 19 i 21 sat) konačno stiže hrvatska komedija Hrvoja Hribara “Što je muškarac bez brkova?”, u kojoj uloge tumače Leon Lučev, Zrinka Cvitešić, Ivo Gregurević, Jelena Lopatić, Bojan Navojec, Mare Škaričić, Ivica Vidović, Nada Gaćešić-Livaković i Jelena Miholjević. Riječ je o komičnoj pastorali, nekoj vrsti balkanske romantične komedije u kojoj se likovi do iznemoglosti hrvaju s vlastitim nacionalnim, spolnim i vjerskim predrasudama, ne znajući dohvatiti sreću koja im je pred nosom. Dalmatinsko zaleđe najsiromašniji je hrvatski kraj koji živi od njemačkih doznaka lokalnih iseljenika, rodoljublja i uspomena na davna snimanja njemačkih vesterna. Mlada Tatjana, nezaustavljivo zaljubljena udovica, “pohara” šarmantnog, poslovno nesposobnog župnika koji se netom izliječio od alkoholizma. Svećeniku pokuša pomoći brat blizanac, mladi general hrvatske vojske. Seoski moćnik Marinko, bivši vlasnik autopraonice "Kroatien" u Berlinu, uzaludno se pokušava oženiti Tatjanom. Veza njegove kćeri Njemice i lokalnog protuhe (k tome haiku pjesnika) drugi je veliki udarac njegovom ugledu. Uspaljena udovica, neodoljivi svećenik, “zagoreni” povratnik, kćerka Njemica, seoski pjesnik i jedan zapetljani general karizmatična su lica koje je stvorio Ante Tomić u svom književnom hitu. U igranom filmu redatelj Hrvoje Hribar pokreće ih u ludo događanje puno ljudskosti i neodoljive topline.

U “Uraniji” se i sljedećeg kinotjedna mogu pogledati američki hitovi - “Harry Potter i plameni pehar” (do nedjelje 15. siječnja u 16 sati), “Kronike iz Narnije: Lav, vještica i ormar” (u 18.30 sati, u nedjelju i u 11 sati) te “King Kong” (u 21 sat).

U sklopu programa Kinokultura u utorak, u 17 sati, bit će prikazan američki film Jima Jarmuscha” Kava i cigarete” ::info::.

Gaap031

#2:    Autor:  noj u bemveu Postano:
toplo preporučam muškarca bez brkova! osijek031.com smile

a što se jarmuscha tiče, iako ga respektiram, Kava i cigarete me i nisu nešto impresionirale. zapravo mi je bio pomalo naporan. od 11 priča (čini mi se da ih je toliko bilo) možda su mi se 2 svidjele.

#3:    Autor:  Leteci mungos Postano:
Damn, a bas sam ga (coffee...) kontao ici gledati... jel' bas jako naporan, ili ono... mislim, ima ljudi kojima je i "Dim" naporan, a meni je to sasvim gledljiv film Smile

#4:    Autor:  noj u bemveu Postano:
mišljenja koja sam ja čula od drugih većinom su se podudarala s mojim.
ali bilo je i onih koji su ga skroz hvalili.
nitko, generalno, nije rekao da je totalno njesra.
al najbolje da odeš pogledat i sam prosudiš, pa ondak javiš
da usporedimo dojmove osijek031.com smile

#5:    Autor:  puki Postano:
ja se to nekako bojim gledati.
pogotovo sto mi je knjiga bila actually zabavna.
jel los?

#6:    Autor:  ixia Postano:
ja sam cula isto misljenje koje ima i noj (kad sam pitala dal bi se meni svidio), ali eto nekim ljudima se svida ta "napornost" i "besciljnost" tak da...

#7:    Autor:  Leteci mungos Postano:
Bijah na filmu... da, film se moze svesti na 2-3 jednostavne, ali zanimljive price... ostalu su samo jednostavne... i bljutave...

#8:    Autor:  noj u bemveu Postano:
vidim da si oduševljen.. Mr. Green


btw
sinoć sam bila na Narniji
ako ste mislili to ići gledati.. ovaj.. dobro razmislite još jednom prije no kupite kartu. osijek031.com smile osijek031.com smile

#9:   Re: "Što je muškarac bez brkova?" Autor:  allein Postano:
Jarmusch:
neobičan film, čak i za njega, nekolicina situacija, neke od njih zanimljive, neke zabavne, neke simpatične zbog likova koji se pojavljuju tj. osoba koje ih glume (Bill kao cofee junkie, Jack White kao Proka), pomalo neujednačeno u cjelini....

Narnija je priča za djecu, bajka u kojoj unatoč nekoliko prilika, ne vidimo ni krvi ni trenutke smrti niti...odlično je napravljen, efekti, kostimi, muzika sve je na mjestu, ali ne treba očekivati ništa više od lijepe fantazije.
Osijek031.com » Događaji - najave i recenzije » "Što je muškarac bez brkova?"


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::