Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Kvar na klimi uzrok požara u Domi

#1:   Kvar na klimi uzrok požara u Domi Autor:  Goran Flauder Postano:
Požar u Robnoj kući „Doma“ uzrokovao je najvjerojatnije kratki spoj na stropnom klima-uređaju u Konzumovoj prodavaonici u podrumu objekta. Zaključili su to stručnjaci Centra za kriminalistička vještačenja „Ivan Vučetić“ iz Zagreba i PU osječko-baranjske, a potvrdio i Boris Banjan, zapovjednik Javne profesionalne vatrogasne postrojbe.

- U subotu sam pregledao prostor i na spuštenom stropu, gdje je ugrađena stropna klima, vide se betonske destrukcije. To znači da je temperature ondje bila više od 500 stupnjeva i da je tu bio centar požara. Vidi se i da je roba s gornjih etaža polica izgorjela odozgo, dok su donji proizvodi ostali neoštećeni. Požar smo zaustavili na trećini tog prostora i spasili skladišta, ali dim i vodena para napravili su višemilijunsku štetu, priča nam Boris Banjan.



Kaže i kako su stanari obližnjih kuća osjetili miris spaljene plastike već oko tri sata ujutro, a neki zaposlenici sjetili su se da su to osjetili još dan ranije, ali valjda je to bila nečija tuđa briga. Banjan ponovno upozorava na problem držanja prostora prohodnim, čistim i osvijetljenim, kako bi se u sličnim slučajevima oni koji se ondje zateknu mogli brzo evakuirati, jer s tog aspekta u „Domi“ je stanje bilo katastrofalno i čudo je što nitko nije stradao.

Instalacije u „Domi“ prilično su loše postavljene, u nju je uselilo desetak malih poduzetnika i svaki je radio vlastitu zaštitu od provale, te opteretio instalacije koje nisu predviđene za takva opterećenja i zapriječio kretanje vatrogasaca. Najveću štetu napravio je masni, čađavi dim i vodena para koji su se uhvatili na materijale, police i zidove objekta, pa će se sve morati obnoviti, no velik je uspjeh što požar nije otišao iz podruma.



Autor: Goran Flauder

Pročitajte i...
[05.06.2009.] Požar: robna kuća Doma!

#2:    Autor:  Marcipancic Postano:
mmmm...koliko je ono ljudi ostalo bez posla????...meni se više čini kao "prirodniji" način za rješavanje viškova...blejm it on d instalacije...savjest im je čista, a riješili se ljudi. amen.

#3:    Autor:  dgo Postano:
Koliko znam, Konzum je sve radnike raspodjelio po ostalim svojim trgovinama. Bila danas u jednom "malom" konzumu i tamo naisla na zenu koja je radila u konzumu u domi i to mi je rekla.

#4:    Autor:  bazooka_joe Postano:
dgo je napisao/la:
Koliko znam, Konzum je sve radnike raspodjelio po ostalim svojim trgovinama. Bila danas u jednom "malom" konzumu i tamo naisla na zenu koja je radila u konzumu u domi i to mi je rekla.


Svejedno, ne možemo isljučiti moguće faktore: reptile, albansku mafiju i Sanadera koji želi da sve trgovine u os-u izgore...

#5:    Autor:  diva Postano:
Kao da Super gori...nešto me podsjetilo...A šta je ono bilo... Idea

#6:    Autor:  Frost Postano:
A onda je svizac...

Mazanje očiju.
Osijek031.com » Vijesti » Kvar na klimi uzrok požara u Domi


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::