Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Vikend-opijanje, drogiranje i uništavanje u skateparku Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:

#1:   Vikend-opijanje, drogiranje i uništavanje u skateparku Autor:  Nandino Postano:
Skatepark na Srednjoškolskom igralištu sve je češća “žrtva” noćnih divljanja mlađih Osječana koji iza sebe ostavljaju smeće, oštećuju sprave i tribine. Problem je to na koji upozoravaju iz udruge Pannonian, koja je i pokrenula lokalnu scenu ekstremnih sportova, a Pannonian Challenge pretvorili u respektabilno natjecanje za koje se zna i izvan granica Hrvatske. No čini se kako mladi nisu svjesni ili ih nije briga koliko je truda i novca uloženo kroz protekle godine, a kako bi Osijek imao skatepark kakav je danas. Gotovo je polovina tribine uništena, vidljivi su tragovi paljenja vatre, otpad je na sve strane, a u organiziranim akcijama čišćenja ispod tribina nađene su čak i šprice i igle.

- Razočarani smo postupcima pojedinaca, posebice kada se uzme u obzir da je sav naš trud usmjeren upravo njima. Svake se godine ulažu značajna sredstva da se park uredi i pripremi za Pannonian Challenge, a taj bi se novac mogao potrošiti na neke nove sadržaje kada se ne bi stalno morale krpati rupe i sanirati šteta. Iz godine u godinu Pannonian je sve kvalitetniji, sve više natjecatelja i gostiju dolazi iz inozemstva i prava je šteta što pojedini naši sugrađani to ne znaju cijeniti. Posebno je sramotno što sam saznao kako su neki od momaka koji se preko dana u parku voze, navečer dio društva koje se ondje opija i uništava inventar - kaže Zdenko Liška iz udruge Pannonian.

Više je puta, zbog vandalizma, pozivana i policija, ali nekog kontinuiranog nadzora nema pa skatepark ostaje vikend-okupljalište za opijanje.

Podsjetimo, nakon godina "divlje" vožnje na središnjem trgu i drugim urbanim lokacijama, inzistiranje na organiziranom skateparku urodilo je plodom i dio je Srednjike uređen u jedan od najboljih skateparkova u ovom dijelu Europe. Svake godine sprave se renoviraju i dopunjuju novim elementima, a natjecanje Pannonian Challenge okuplja nekoliko stotina natjecatelja i više tisuća gledatelja.

- Sramotno je što moramo pozivati na zdrav razum, a ovim putem molim građane da svako sumnjivo okupljanje u skateparku prijave policiji, zaključuje Liška.

Piše: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Steam/arhiva 031

#2:    Autor:  Provokator Postano:
sere mi se od ovakvih članaka više, postavite kamere i do kurca

#3:    Autor:  noj u bemveu Postano:
buntovnici bez razloga

#4:    Autor:  pop-ap-teta Postano:
sve se otelo kontroli, nisu samo roditelji krivi, iako ja njih stavljam naprijed uvijek u odgoju i kulturi svoje djece, vec i samo drustvo, grad kao takav i jos stosta nesto..... mrtvilo u gradu odraze je i na klince koji zbog skupoce, pa nemaju para da negdje odu, kao i pomankanja kojecega jos, zivot provode na ulici

#5:    Autor:  Omnia Postano:
[uklonjeno] sa odgojem u domu roditelja, mozes tupit sta god hoces doma, ali cim napuste kucni prag i upute se u skolu, postaju divljaci

#6:    Autor:  Omnia Postano:
administrator, vidi prvi post i nisi ga uklonio, sta divljas po mojim postovima, nemoj da te upoznam

#7:    Autor:  noj u bemveu Postano:
Omnia je napisao/la: nemoj da te upoznam

hahaha

#8:    Autor:  Heroina9 Postano:
Neznam kako stvari sad stoje, al znam kad sam ja bila 5 god mlađa, u skate park je uvijek izlazila ekipa koja je nešto vozila i koja je i većinu vremena provodila u tom parku. Koliko se sjećam nije se nikad ništ uništavalo, uvijek smo sjedili tamo, zezali se i poslije zapalili u tvrđu...U svakom slučaju ako je današnja ekipa prešla neke granice, svakako bi to trebalo što prije riješit, možda postaviti neki nadzor ili da se malo ti mladi zapitaju u čem je fora razbijati i uništavati mjesto gdje voliš provoditi vrijeme.
Sto se tiče "pronalaska šprica i igala" to mi je već postalo smješno, na svakim mjestima gdje se cuga uvijek se tu kao nađu i neke šprice. Ma de molim te. Izlazila sam i na promenadu i u skate park i nikad nije bilo takvog oblika drogiranja, pogotovo na javnim mjestima, kad znamo da grad vrvi od murije i da će se rijetko ko tako zajeb.... Wink

#9:    Autor:  Baudolino Postano:
Nije namjera ovog članka da potakne raspravu o tome tko je kriv za vandalske postupke pojedinaca . Postaviti kamere, identificirati, privesti, optužiti, osuditi. I to je to, kako je Vladimir Šeks sažeo u rijetkom trenutku lucidnosti.

A je li kriva okolina, kao što tvrde marksisti, ili obitelj i genetika, kao što tvrde mnogi prirodnjaci - doista nije bitno.

#10:    Autor:  W.M. Felt Postano:
Nandino je napisao/la:
Posebno je sramotno što sam saznao kako su neki od momaka koji se preko dana u parku voze, navečer dio društva koje se ondje opija i uništava inventar


I onda su Titu prigovarali kad je nepoželjne slao na Goli otok. Mladež fascinira sve jačom retardacijom, neobrazovanošću i divljaštvom, a Goli otok danas je premalen, treba naći neko brže i efikasnije rješenje. No jedno je sigurno - ako je istinita ona "na mladima svijet ostaje" - jao svijetu.

#11:    Autor:  marijuan Postano:
Provokator je napisao/la :
sere mi se od ovakvih članaka više, postavite kamere i do kurca


ne vjerujem da će biti love u gradskoj blagajni Very Happy

#12:    Autor:  kyx Postano:
te budale ne treba slat u popravne domove/zatvore itd...

jednostavno uhvatit ih i ispizdit,al ne ono par šamara, nego palice(drvene,metalne) i ubit boga u njima.

#13:    Autor:  Funtastic Postano:
kyx je napisao/la:
te budale ne treba slat u popravne domove/zatvore itd...

jednostavno uhvatit ih i ispizdit,al ne ono par šamara, nego palice(drvene,metalne) i ubit boga u njima.


metoda nasiljem protiv nasilja... ma bravo kolega... pravi si uzor, nema šta... osijek031.com smile osijek031.com smile

#14:    Autor:  eseker Postano:
Odgojno-popravna palica je iz raja izisla. Po bubrežnjaku, braco, pa da vidiš kad krv propiša...

#15:    Autor:  pinkychus Postano:
Također sam za hitno uvođenje video nadzora, ne samo u skate park, nego i na ostala (koliko je to god moguće) kritična mjesta. Ili super kul crne ninje, nek zaskoče od iza drveta i ispraše pijanu mladež. <umjesto super kul crnih ninja mogu i poslužiti lokalne policijske snage>
Osijek031.com » Vijesti » Vikend-opijanje, drogiranje i uništavanje u skateparku Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::