Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Portanova - počinje gradnja najvećeg shopping centra u istočnoj Hrvatskoj Idite na [1], 2, 3, 4  Sljedeća  :| |:

#1:   Portanova - počinje gradnja najvećeg shopping centra u istočnoj Hrvatskoj Autor:  Goran Flauder Postano:
Portanova, dosad najveći shopping centar u istočnoj Hrvatskoj, počet će se graditi vrlo brzo, jer je investitor, osječka tvrtka Amplitudo u vlasništvu Željka Biloša, dobila građevinsku dozvolu 30. travnja. Vrijednost projekta je 80 milijuna eura, a u lokalima Portanove posao bi trebalo naći više od tisuću ljudi, što je otprilike 16 posto nezaposlenih u gradu. Posjetitelje će čekati i 1.600 parkirnih mjesta u podrumu, pored zgrade, a automobili će se moći parkirati i na krovu objekta.

Pročitajte i:
[23.03.2011.] Portanova otvorenje: Otkrijte čari Portanove već danas! [galerija 031]

Klik na slike za uvećanje!



Otvorenje centra predviđeno je za kraj 2010. godine, a ugovor s međunarodnim partnerom jamči popunjenost prodajnih prostora. Osim na Osječane, investitor računa i na komitente iz ostatka Slavonije i Baranje, Srbije, Mađarske i sjeverne Bosne.

Centar će se prostirati na 79.000 četvornih metara u zapadnom dijelu Osijeka, uz južnu obilaznicu, a na polovici površine bit će prostori za iznajmljivanje i prodaju, dok će ostatak činiti kulturni, zabavni i uslužni sadržaji. Najavljen je dolazak više od stotinu poznatih svjetskih brendova, među kojima će se mnogi prvi put pojaviti u Hrvatskoj, a većina prodajnog prostora već je rezervirana.



- Ovo nam je prvi projekt u Hrvatskoj, rekla je na današnjem predstavljanju u Hotelu Osijek Jelena Vitasović u ime britanske kompanije Mace, koja u Beogradu od 2004. godine ima zastupništvo za regiju, a u svijetu više od 30 ureda.

Arhitektonsko rješenje izradila je britanska kuća Chapman Taylor Architetti, s više od 500 zaposlenih, a predstavnik njezinog milanskog ureda, Alessandro Stroligo rekao je da su dosad projektirali više od 40 sličnih objekata u svijetu.



Projekt Portanove izradili su u suradnji sa zagrebačkom tvrtkom XXL, rukovodeći se urbanističkim izgledom grada. Ideja je bila načiniti monumentalnu zgradu koja podsjeća na veliku stijenu, podijeljenu u tri dijela s dva glavna ulaza, a povezuje ih hipermarket centar. Zgrade će imati tri etaže i potkrovlje u kojem će biti multiplex kina.



Portanova će se graditi u suradnji sa CB Richard Ellis, najvećom svjetskom kućom za usluge u komercijalnim nekretninama iz Londona s 34.500 zaposlenih i 416 ureda u 60 zemalja, te britanske kuće Mace za project management, koja je zbog toga otvorila podružnicu u Osijeku.

Autor: Goran Flauder



Pročitajte i...
[28.05.2008.] Ekskluzivno: Željko Biloš gradi gigantski shopping centar na 40.000 kvadrata

#2:    Autor:  Frost Postano:
Još malo pa će sam grad postat najveći shopping centar u državi.

#3:    Autor:  sollo Postano:
Frost je napisao/la:
Još malo pa će sam grad postat najveći shopping centar u državi.


Sve u svemu ionako slabo posjećujem te mega-lega objekte,a ovo ću možda nekad..

#4:    Autor:  rockeros Postano:
biloš gradi najveći trgovački centar u ovom dijelu europe a ne moze zadrzati par radnika i čistačicu u Oltu nego ih otpušta.
Toliko o predizbornim oberčanjima kako nije kupio Olt zbog zemljišta nego zbog širenja proizvodnje.Lijepo je počeo širiti proizvodnju.A od nečeg mora sagraditi to čudo od trgovine pa ć uštedjeti koju kunu na radnicima Olta ionako firma propada.

#5:    Autor:  noj u bemveu Postano:
jel se u gradu ima gdje zaraditi pare koje će se trošiti u tom shopping centru ili ćemo i mi morati izvršiti pljačku?

#6:    Autor:  rockeros Postano:
napravi pljačku pa će te biloš naći jer je sve njegovo

#7:    Autor:  kyx Postano:
sweet,novi kool objekt u gradu!!! sweet.. samo naprijed

#8:   Portanova?? Autor:  rockeros Postano:
biloš gradi najveći trgovački centar u ovom dijelu europe a ne moze zadrzati par radnika i čistačicu u Oltu nego ih otpušta.
Toliko o predizbornim oberčanjima kako nije kupio Olt zbog zemljišta nego zbog širenja proizvodnje.Lijepo je počeo širiti proizvodnju.A od nečeg mora sagraditi to čudo od trgovine pa ć uštedjeti koju kunu na radnicima Olta ionako firma propada.

Toliko o osječkom poduzetniku

#9:    Autor:  CoOKsna Postano:
noj u bemveu je napisao/la:
jel se u gradu ima gdje zaraditi pare koje će se trošiti u tom shopping centru ili ćemo i mi morati izvršiti pljačku?


hahhahaha doobra !!!!
U OVOM GRADU POSTEN LOPOV NEMERE KRUHA DA SE NAJEDE Very HappyVery Happy

#10:    Autor:  hihmih Postano:
opet kukate,dao bog da se ova izgradnja i obistini.privatnik ulaže svoje novce i ako je tako nevidim uopče u čemu je problem.pa čak i ako su sve to novci sumnjivog podrijetla .po meni je bolje da se legaliziraju ovakvom i sličnom gradnjom.po svemu sudeči podiči če estetski i urbano jedan dio grada .na razinu kako i pristoji gradu koji hoče imati primat metropole slavonije i baranje.naravno svaki pojedinac ima mogučnost gdje če potrošiti svoje kune. u konačnici lijepo vam piše u tekstu kako mu potencijalni kupci nisu samo iz osijeka.nebudite ljubomorni i zlobni.kamo sreče da su svi lopovi ovoga grada svoje ukradene pare uložili u nešto što če imati korist i šira zajednica a ne samo oni . valjda ovo nije samo od jednih predizbornih trikova

#11:    Autor:  rockeros Postano:
obećao je da i nece olt zatvoriti pa je krenuo tim smjerom
hehe
a sta ce nam
ionako je ruglo
treba nam i tamo jedan trgovački centar

#12:    Autor:  hihmih Postano:
ako če arhitektonski uljepšati taj dio grada ,zašto ne ?

#13:    Autor:  CoOKsna Postano:
hihmih je napisao/la:
ako če arhitektonski uljepšati taj dio grada ,zašto ne ?


Ma definitivno svaka nova gradjevina koja ce kulturno urbano ili na bilo kojii drugi nacin pojacat ponudu grada u mom svijetu je super ideja...
"Hihmih" je sve to kvalitetno objasnio i djeliim njegovo misljenje definitivno

#14:    Autor:  voditelj_smjene Postano:
pa dobro bi došlo ovako nešto, od toliko trgovina još uvijek u osijeku nema pravog shoping centra (dapače niti jednog) sve sami hipermarketi

#15:    Autor:  kyx Postano:
a jesi naporan vise s tim oltom bokte mazo!

olt olt olt olt olt olt olt olt olt
Osijek031.com » Vijesti » Portanova - počinje gradnja najvećeg shopping centra u istočnoj Hrvatskoj Idite na [1], 2, 3, 4  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 4.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::