#57:
Re: Policija u dva dana kaznila 68 biciklista
Autor:
maniche
Postano:
19.09.2010. 17:21
Ja sam govoto siguran da policija nije kažnjavala bicikliste koji su promašili traku pa voze po pješačkoj zoni, nego one koji su vozili po cesti na mjestima gdje ima biciklistička i one koji su vozili po pješačkoj zoni tamo gdje nema biciklističke a morali su po cesti.
tu se poziva na neku hajku protiv pješaka jer znaju hodat po biciklističkoj...pa znaju, ali ništa manje ih nema nego biciklista koji voze po pješačkoj..znači ljudi se zajebu za traku i šta sad.
stvar je nova, treba i biciklistima i pješacima vremena da im uđe u naviku.
Biciklističke su napravljene da se bicikliste zaštiti od ceste, i tamo gdje ih ima stvarno je idiotski da netko vozi po cesti..to treba kazniti.
Također je činjenica da su biciklisti podivljali u zadnje vrijeme..tu je nekoliko primjera nabrojano.
ja imam dva...
prije 3 dana frajer na križanju svačićeve i vukovarske obiđe kolonu, ulazi lagano na raskrižje, pogleda lijevo-desno i ode svojim putem..da napomenem kako je bio crveno.
također, na tom raskrižju, skrećem prema feđiki a baba koja je vozila po cesti bicikli,odjednom samo s ceste skrene na zebru baš kad sam ju krenio obilaziti.
skoro ju udarim a ona gleda u mene onom nekom idiotskom facom punom čuđenja.
a vi koji bi uporno vozili po pješaćkoj a ne na cesti, kao prvo niste vi tu da određujete što se može raditi a što ne, zakon je takav kakav je.
i nije uopće "debilan" nego je normalan, kad sam pješak ne želim stalno iza sebe slušati zvonce i čekati da me neki slalomaš odvali.
siguran sam da se puno pravila ne sviđa ni vozačima automobila/motora pa ih se pridržavati mora.
također, sve je više skutera blokiranih na 50km/h te raznoraznih 4t mašina poput baotiana koji su spori kao puževi i smetaju na cesti.
zar bi i oni, zabrinuti za svoju sigurnost, trebali voziti po pješačkoj zoni?
|