Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Filozofija i religija » Postoji li sudbina? Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, [5], 6, 7  Sljedeća  :| |:

#61:   Autor: malecka Post Postano: 10.08.2007. 11:14

sviđa mi se ova ideja sa popisom.... to bi bilo stavrno praktično...bar bi pomoglo da se na neke stavri psihički pripremiš, a ne da te događaji zaskoče s leđa...

#62:  Re: Postoji li sudbina? Autor: Drobimir Post Postano: 10.08.2007. 13:55

Kontam da postoji sudbina koja se odnosi na čitavo čovječanstvo,kao rezultat čovjekove evolucije svijesti,a što se pojedinca tiče,vjerujem da postoje prirodni zakoni kao što su uzrok i posljedica,zatim zakon ritma koji ide iz jedne krajnosti u drugu,dakle od poptuno pozitivnih događaja do krajnje negativnih.Ja to zamišljam ovako:Čovjek doživi nešto i u vezi s tim događajem promišlja misli i izražava riječi,a zatim djeluje u skladu sa svojim osjećajima te pošto su te tri stvari (misli,riječi i osjećaji) alati stvaranja, kreira buduće događaje i tako sve u krug.Ukratko,mislim da čovjekovo stanje bivanja (osjećam se sretno ili osjećam se nesretno) prouzrokuje sljedeće događaje u zavisnosti od njegovog stanja duha.

#63:   Autor: davorccc Post Postano: 10.08.2007. 13:55

Možda i postoji!

Imam osjećaj da ću ispuniti jednu sudbinu:

Ja ću napisati kerefeku, a ti ćeš to pročitati.
)Smile

#64:   Autor: fairy Post Postano: 11.08.2007. 7:37

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kiki_08 je napisao/la (Pogledaj post): › Meni izgleda da muškarci ne prihvaćaju postojanje sudbine iz bojazni da,možda,ipak ne drže oni sve konce u rukama ,već da postoji događaji na koje nemaju utjecaja!
A meni ovo izgleda kao šovinistička izjava. i ja vam kažem, navedite JEDAN događaj na koji ljudsko biće ne može utjecat a da nije neka prirodna pojava i sl. JEDAN! Very Happy

pa recimo da ti otkažu kočnice i sletiš u kanal....ili da ideš nešto kupit i taman prije 5 minuta je netko kupio zadnji komad,,,,0pa recimo da dobiješ rak pluća a ne pušiš ili recimo da nekoga obasipaš pažjom i ljubavi i taj te odjebe zbog nekog drugog ili zato što eto....ili recimo da ti dijete oboli od nečeg ili recimo da se rodiš u obitelji alkoholičara ili recimo da ideš na natječaj za posao i da ga ne dobiješ jer je netko imao bolju štelu,,,ili da ideš na ispit o kojoj ovisi godina a profesor ga otkaže jer ide na partiju golfa ....

#65:   Autor: Mladjo Post Postano: 11.08.2007. 13:59

fairy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kiki_08 je napisao/la (Pogledaj post): › Meni izgleda da muškarci ne prihvaćaju postojanje sudbine iz bojazni da,možda,ipak ne drže oni sve konce u rukama ,već da postoji događaji na koje nemaju utjecaja!
A meni ovo izgleda kao šovinistička izjava. i ja vam kažem, navedite JEDAN događaj na koji ljudsko biće ne može utjecat a da nije neka prirodna pojava i sl. JEDAN! Very Happy

pa recimo da ti otkažu kočnice i sletiš u kanal....ili da ideš nešto kupit i taman prije 5 minuta je netko kupio zadnji komad,,,,0pa recimo da dobiješ rak pluća a ne pušiš ili recimo da nekoga obasipaš pažjom i ljubavi i taj te odjebe zbog nekog drugog ili zato što eto....ili recimo da ti dijete oboli od nečeg ili recimo da se rodiš u obitelji alkoholičara ili recimo da ideš na natječaj za posao i da ga ne dobiješ jer je netko imao bolju štelu,,,ili da ideš na ispit o kojoj ovisi godina a profesor ga otkaže jer ide na partiju golfa ....
al opet ne vidim kakve to ima veze sa SUDBINOM??? doživio sam i ja milijun takvih situacija u životu pa to nisam pokušavao objasniti sudbinom crnom i mračnom. to što se događa ima veze s ponašanjima drugih ljudi, a to što se njihova ponašanja odražavaju na tebe, mene ili nekog trećeg nebi baš definirao sudbinom

#66:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 11.08.2007. 19:59

fairy je napisao/la: ›
pa recimo da ti otkažu kočnice i sletiš u kanal....ili da ideš nešto kupit i taman prije 5 minuta je netko kupio zadnji komad,,,,0pa recimo da dobiješ rak pluća a ne pušiš ili recimo da nekoga obasipaš pažjom i ljubavi i taj te odjebe zbog nekog drugog ili zato što eto....ili recimo da ti dijete oboli od nečeg ili recimo da se rodiš u obitelji alkoholičara ili recimo da ideš na natječaj za posao i da ga ne dobiješ jer je netko imao bolju štelu,,,ili da ideš na ispit o kojoj ovisi godina a profesor ga otkaže jer ide na partiju golfa ....


Sve gore nabrojano ovisi o postupcima i ponašanju drugih ljudi. Nazvati to sudbinom značilo bi prihvatiti situaciju takvome kakva je, ne učiniti ništa što bi promjenilo (očito lošu) situaciju. Najlakše sjest', plakat i srat da je sudbina kriva. Ti si kriv!
Kriv si za neodvoženje auta na servis kočnica! Kriv si zbog pasivnosti u traženju posla (kojeg vraga se prijavljuješ na namješten natječaj?)! Kriv si zbog kašnjenja! Kriv si zato što ispijaš runde u birtiji i lupajući glavom o šank kuneš sudbu kletu...
Naravno, ovaj 'ti' iz gornjeg dijela posta ne odnosi se na tebe (fairy) konkretno, nego na svakoga tko za svaku nesreću krivi sudbinu. Ne treba taj osjećaj krivice nositi u sebi, treba samo priznati krivnju i pokušati ispraviti postupke (ne nužno tvoje) koji su doveli do svega toga.

#67:   Autor: betty Post Postano: 20.08.2007. 22:45

ako ne postoji sudbina nego si mi sami krojimo zivot zasto onda ne mozemo birati u koga cemo se zaljubiti? ja mislim da je zivot pola-pola a sad kako ces ti odigrati one karte koje mozes eeee to je vec druga stvar.

#68:   Autor: Deez Post Postano: 20.08.2007. 23:47

Postoji samo slučajnost...

#69:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 20.08.2007. 23:56

betty je napisao/la: ›
ako ne postoji sudbina nego si mi sami krojimo zivot zasto onda ne mozemo birati u koga cemo se zaljubiti?


Sve je stvar samokontrole. Zen. Smile
Šala, ali moje iskustvo je da se odljubiti može jednako lako kao i zaljubiti.

#70:   Autor: fairy Post Postano: 21.08.2007. 7:13

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la: ›
pa recimo da ti otkažu kočnice i sletiš u kanal....ili da ideš nešto kupit i taman prije 5 minuta je netko kupio zadnji komad,,,,0pa recimo da dobiješ rak pluća a ne pušiš ili recimo da nekoga obasipaš pažjom i ljubavi i taj te odjebe zbog nekog drugog ili zato što eto....ili recimo da ti dijete oboli od nečeg ili recimo da se rodiš u obitelji alkoholičara ili recimo da ideš na natječaj za posao i da ga ne dobiješ jer je netko imao bolju štelu,,,ili da ideš na ispit o kojoj ovisi godina a profesor ga otkaže jer ide na partiju golfa ....


Sve gore nabrojano ovisi o postupcima i ponašanju drugih ljudi. Nazvati to sudbinom značilo bi prihvatiti situaciju takvome kakva je, ne učiniti ništa što bi promjenilo (očito lošu) situaciju. Najlakše sjest', plakat i srat da je sudbina kriva. Ti si kriv!
Kriv si za neodvoženje auta na servis kočnica! Kriv si zbog pasivnosti u traženju posla (kojeg vraga se prijavljuješ na namješten natječaj?)! Kriv si zbog kašnjenja! Kriv si zato što ispijaš runde u birtiji i lupajući glavom o šank kuneš sudbu kletu...
Naravno, ovaj 'ti' iz gornjeg dijela posta ne odnosi se na tebe (fairy) konkretno, nego na svakoga tko za svaku nesreću krivi sudbinu. Ne treba taj osjećaj krivice nositi u sebi, treba samo priznati krivnju i pokušati ispraviti postupke (ne nužno tvoje) koji su doveli do svega toga.
..

je da, u pavu si, ne treba se prepustit "sudbini" ali na neke stvari se jednostavno ne može utjecati ma koliko se trudio

#71:   Autor: wendy Post Postano: 21.08.2007. 12:57

betty je napisao/la (Pogledaj post): › ako ne postoji sudbina nego si mi sami krojimo zivot zasto onda ne mozemo birati u koga cemo se zaljubiti?


E, vidiš, ja se s ovim uopće ne slažem. Mislim da mi zapravo gotovo uvijek, što svjesno, što podsvjesno, biramo u koga se zaljubljujemo. I da odabiremo hoćemo li uopće biti zaljubljeni. "Sudbinska" povezanost je za mene nešto što ljudi često uzimaju kao opravdanje za neke stvari koje se u njihovoj vezi događaju.

"Kemija" (koju i ne treba staviti pod navodnike jer se ona zbilja događa ali ju stavljam jer je klišej) nije isto što i sudbina. Nju uvjetuje naše tijelo, a ne vanjska sila.

Također, mnogo stvari ovisi o naravi. Da sam u vezi/braku s osobom koja je prema meni grozna MOJ IZBOR je da tu osobu više ne želim vidjet, a ne biti s njom, dok će neka druga reći da je sudbina kriva što ga i dalje voli, blablabla... osijek031.com smile

Nije sudbina nego narav, odgoj, i puno drugih stvari koje utječu na naše odluke.

Postoje stvari na koje zbilja ne možemo utjecati (recimo, to što smo rođeni baš u toj obitelji, to što izgledamo baš tako kako izgledamo...), ali to su već neki drugi zakoni i sile za koje ne znam treba li ih nazvati sudbinom ili tek slučajnošću.

#72:   Autor: insomnia Post Postano: 21.08.2007. 19:39

Deez je napisao/la: ›
Postoji samo slučajnost...


ja se apsolutno slažem s ovim... ! sve neobjašnjive stvari su zapravo samo slučajnosti, i nemaju nikakvo dublje značenje.. nema tu nikakvog ''zacrtanog plana''.. life is what YOU make of it! odbijam biti dijelom nekakvog popisa!!!!

#73:   Autor: toni Post Postano: 23.08.2007. 11:34

Naravno da postoji Smile Zasto postoji ?

Pa da ju mozemo okriviti kad nesto krene po zlu, kao.. sudbina je tako htjela.

Slicno kao Bog, ili bi Bog mogao biti produzena ruka sudbine... ako se vec nemeremo pomiriti sa sudbinom, obratimo se Bogu.. koji je svemoguc itd... i molimo ga za pomoc Wink

#74:   Autor: fairy Post Postano: 23.08.2007. 14:34

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
betty je napisao/la (Pogledaj post): › ako ne postoji sudbina nego si mi sami krojimo zivot zasto onda ne mozemo birati u koga cemo se zaljubiti?


E, vidiš, ja se s ovim uopće ne slažem. Mislim da mi zapravo gotovo uvijek, što svjesno, što podsvjesno, biramo u koga se zaljubljujemo. I da odabiremo hoćemo li uopće biti zaljubljeni. "Sudbinska" povezanost je za mene nešto što ljudi često uzimaju kao opravdanje za neke stvari koje se u njihovoj vezi događaju.

"Kemija" (koju i ne treba staviti pod navodnike jer se ona zbilja događa ali ju stavljam jer je klišej) nije isto što i sudbina. Nju uvjetuje naše tijelo, a ne vanjska sila.

Također, mnogo stvari ovisi o naravi. Da sam u vezi/braku s osobom koja je prema meni grozna MOJ IZBOR je da tu osobu više ne želim vidjet, a ne biti s njom, dok će neka druga reći da je sudbina kriva što ga i dalje voli, blablabla... osijek031.com smile

Nije sudbina nego narav, odgoj, i puno drugih stvari koje utječu na naše odluke.

Postoje stvari na koje zbilja ne možemo utjecati (recimo, to što smo rođeni baš u toj obitelji, to što izgledamo baš tako kako izgledamo...), ali to su već neki drugi zakoni i sile za koje ne znam treba li ih nazvati sudbinom ili tek slučajnošću.
...da da...i ja sam uvjerena da biramo u koga ćemo se ili ne zaljubiti,,,viš viš,.,,,puno puta sam s ljudima o tome razgovarala...

#75:   Autor: insomnia Post Postano: 27.08.2007. 22:53

fairy je napisao/la: ›
wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
betty je napisao/la (Pogledaj post): › ako ne postoji sudbina nego si mi sami krojimo zivot zasto onda ne mozemo birati u koga cemo se zaljubiti?


E, vidiš, ja se s ovim uopće ne slažem. Mislim da mi zapravo gotovo uvijek, što svjesno, što podsvjesno, biramo u koga se zaljubljujemo. I da odabiremo hoćemo li uopće biti zaljubljeni. "Sudbinska" povezanost je za mene nešto što ljudi često uzimaju kao opravdanje za neke stvari koje se u njihovoj vezi događaju.

"Kemija" (koju i ne treba staviti pod navodnike jer se ona zbilja događa ali ju stavljam jer je klišej) nije isto što i sudbina. Nju uvjetuje naše tijelo, a ne vanjska sila.

Također, mnogo stvari ovisi o naravi. Da sam u vezi/braku s osobom koja je prema meni grozna MOJ IZBOR je da tu osobu više ne želim vidjet, a ne biti s njom, dok će neka druga reći da je sudbina kriva što ga i dalje voli, blablabla... osijek031.com smile

Nije sudbina nego narav, odgoj, i puno drugih stvari koje utječu na naše odluke.

Postoje stvari na koje zbilja ne možemo utjecati (recimo, to što smo rođeni baš u toj obitelji, to što izgledamo baš tako kako izgledamo...), ali to su već neki drugi zakoni i sile za koje ne znam treba li ih nazvati sudbinom ili tek slučajnošću.
...da da...i ja sam uvjerena da biramo u koga ćemo se ili ne zaljubiti,,,viš viš,.,,,puno puta sam s ljudima o tome razgovarala...


joj ja se s ovime nikako ne slažem.. koliko puta se hrpetini nas dogodilo da se zaljubiš u nekoga, a da ne znaš zašto (onak, ni samom ti nije jasno zašto).. ili.. svjesno se zaljubiš u nekog za koga znaš da se ne bi trebao zaljubiti, jer nije za tebe ovako ili onako.. dakle, ne utječeš na to, jer zaljubio si se svejedno..
a s druge strane, počela sam razmišljati kak onak se događaju nekakve stvari na koje ti nikako nemaš utjecaja, i pošemere ti koncepciju apsolutno svega.. to je kontam opet slučajnost ?
Osijek031.com » Filozofija i religija » Postoji li sudbina? Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, [5], 6, 7  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 5 / 7.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::