Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Čavrljanje » Kako se osjecate na Bozic? Idite na Prethodna  1, 2, 3, [4], 5  Sljedeća  :| |:

#46:  Re: kako se osjecate na bozic Autor: 1step2far Post Postano: 21.12.2010. 10:40

Stara tema. Ali, aktualna.
Evo, 4 dana je ostalo do Božića, a s krovova kapa snijeg zbog južine, većina ljudi je utučena ili nema za osnovne stvari, kamoli za božićnu trpezu i darove ...
Računi za režije su astronomski, koma. Uopće ne osjećam da je Božić, čak ni grad nije tako uređen kao nekad.
Pa kad slušam koliko neki troše za Božić me hvata jeza, otkud???
A uskoro će krenuti statistika "Hrvati na skijanju". I kažu da nemamo para. Izgleda da imamo. Za pokazivanje. I gladovanje kod kuće.
No, kako god, treba se okupiti u krugu najdražih i zaboraviti malo na brige, za čaj i neki kolač će se naći.
Sretan Božić svima!

#47:   Autor: PEGY Post Postano: 21.12.2010. 11:06

meni je sve to postalo bezveze, osječam pritisak da moram slaviti božić, da moram ići na doćek,da moram kupiti poklone.....u stvari neću ništ od toga jer ne želim.
Onda mi opet roditelji nabijaju osječaj krivnje jer ne držim do tradicije,pravih (pazi ovo -pravih) vrijednosti jer mi se nije dalo stajati u kuhinji tjedan dana da pripravljam tradicionalne sljedove jadnih životinja na 100 načina, jer nemam božićnih kolača (kupim švarcvad tortu), jer nisam bila u crkvi...ma joj

#48:   Autor: 123456 Post Postano: 21.12.2010. 11:19

Na Božić radim. Osjećam se sretno, ispunjeno, produktivno i korisno društvu, te široj zajednici Smile Smile Smile

#49:   Autor: PsychoSoldier Post Postano: 21.12.2010. 13:38

usrano, gade mi se blagdani

#50:   Autor: SmokeY Post Postano: 21.12.2010. 14:32

PEGY je napisao/la: ›
meni je sve to postalo bezveze, osječam pritisak da moram slaviti božić, da moram ići na doćek,da moram kupiti poklone.....u stvari neću ništ od toga jer ne želim.
Onda mi opet roditelji nabijaju osječaj krivnje jer ne držim do tradicije,pravih (pazi ovo -pravih) vrijednosti jer mi se nije dalo stajati u kuhinji tjedan dana da pripravljam tradicionalne sljedove jadnih životinja na 100 načina, jer nemam božićnih kolača (kupim švarcvad tortu), jer nisam bila u crkvi...ma joj


Haha bas je i meni tako osim kolaca (ne ulazim u to) uglavnom rekao sam nema darova za bozic, ne zanima me ne zelim vidjeti svoje ime na kutiji jer me zivcira, sta si imamo kupovati ko da je to nesto sto se mora uzmi batak pure i nabaci mlince i zamasti bradu. Ali evo, vec sam nacuo da ce mi se nesto kupovati i sta sad sad i ja moram ici okolo traziti gluposti, obavljati velike trgovine, bor i nakiti i kicenje a vani ni blizu osjecaja da je bozic ma... napit cu se eto sta cu napraviti

#51:   Autor: d_grassa Post Postano: 21.12.2010. 14:42

Prežderano.

#52:   Autor: Boost Post Postano: 21.12.2010. 23:56

Mmm klopaaaa..iako...ne bi bilo loše da moram tražit poklon po gradu za nekog posebnog..ali nije ni ovako loše..

#53:   Autor: nicoll Post Postano: 22.12.2010. 13:57

PEGY je napisao/la: ›
meni je sve to postalo bezveze, osječam pritisak da moram slaviti božić, da moram ići na doćek,da moram kupiti poklone.....u stvari neću ništ od toga jer ne želim.
Onda mi opet roditelji nabijaju osječaj krivnje jer ne držim do tradicije,pravih (pazi ovo -pravih) vrijednosti jer mi se nije dalo stajati u kuhinji tjedan dana da pripravljam tradicionalne sljedove jadnih životinja na 100 načina, jer nemam božićnih kolača (kupim švarcvad tortu), jer nisam bila u crkvi...ma joj


I sa mnom je tako nekako..svi nešto forsiraju i žele raskošan i prežderavajući Božić, a meni je jedino okej što ću se uspjeti vidjeti sa nekim frendicama koje ne viđam preko godine....
Jooj, sad mi je već muka koliko ću se najesti Wink

#54:  Re: Kako se osjecate na Bozic? Autor: simo031 Post Postano: 22.12.2010. 14:27

Nisam neki blagdanski tip, no sretan sam jer su djeca sretna.

#55:   Autor: fear of the dark Post Postano: 22.12.2010. 19:07

meni je zbog Božića ovo najbolji dio godine,ali u zadnje vrijeme mi propada doživljaj....zbog ljudi uglavnom...
jer svi toliko žure za tim materijalnim....a da se bar pokaže al mrvicu tolerancije,razumijevanja...osjećaja prema drugima.....
umjesto toga svi živčani...i opsjednuti poklonima.....

#56:   Autor: -nella- Post Postano: 22.12.2010. 19:21

Božić (a i Uskrs) mi je definitivno najgore vrijeme u godini. Em me nervira svo to filanje Made in USA tradicije i gluposti, em je svuda jebena gužva, em moram rintačit u kuhinji a ne znam ni sama zašto, em je hladno vani, em je po n-ti put na tv-u sam u kući i kuća debele mame, em sam jebeni ateist i dopizdilo mi je da me se baba odriče svake godine sto puta i govori mi da nisam normalna i da ću ići u pakao, em mi stižu poruke, mailovi čestitke a STOPEDSET MILIJUNA PUTA govorim da ne slavim jer sam JEBENI ATEIST.

#57:   Autor: Uma Post Postano: 22.12.2010. 20:29

ne osjecam ništa prema necemu što nije postojalo a ljudi to slave...

#58:   Autor: Malisha Post Postano: 22.12.2010. 21:26

Rekao sam svojima da nista ne ocekujem za bozic, nikakve poklone, tako da ih ni oni ne ocekuju od mene. Time se borim protiv komercijalizacije Very Happy
Sto se tice ovog ugođaja..pa i nije mi bas nesto. Da se na radiju ne vrte bozicne pjesme ne bih ni znao da je vrijeme blagdana. Jedino cemu se radujem su skolski praznici i spavanje do 12 sati Smile

#59:   Autor: Đeđa_zaboravih_lozinku_od Post Postano: 25.12.2010. 15:57

volim Božić od malena i uvijek ću ga voljeti, a to svakako nema veze ni sa darovima, ni žderačinom ni ničim gore spomenutim

#60:   Autor: zeros Post Postano: 25.12.2010. 16:33

Odvratno.
Osijek031.com » Čavrljanje » Kako se osjecate na Bozic? Idite na Prethodna  1, 2, 3, [4], 5  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 4 / 5.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::