Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Sport » Je li Formula 1 sport? Idite na Prethodna  1, 2, [3], 4  Sljedeća  :| |:
Poll :: Je li za vas Formula 1 sport kao svaki drugi?

DA
54%
 54%  [ 27 ]
NE
32%
 32%  [ 16 ]
Libo me taki
14%
 14%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 50



#31:   Autor: simo031 Post Postano: 09.09.2009. 21:51

Frost je napisao/la: ›
Mladjo je napisao/la: › neka kaže tko šta hoće ali da bilo tko od nas sjedne u taj bolid bio bi brži od alonsa u fići.

A nije baš tako jednostavno Very Happy

Jer nitko od nas ne zna pokrenuti bolid, malo tko od nas stane u njega, malo tko bi znao krenuti s tim bolidom s mjesta... A ako bi i uspio krenuti, razbio bi se na prvoj krivini. Dok bi Alonso ćofija razvukao do maksimuma i redao krugove dok bi mi razmišljali kako izaći sa šljunčare nazad na stazu.

Formula 1 je nekad davno bio vrlo kompetitivan motosport. Razlike u momčadima su bile minimalne, iako su svi imali svoje bolide, svoje motore... Puno je manje bilo tih pravila koja su ograničavala razvoj (sjetimo se Hondine turbo-ere i Williamsovog aktivnog ovjesa). Danas je razvoj bolida došao do tolikog ekstrema da se nekim minimalnim promjenama na aerodinamici dobiju drastične promjene u držanju ceste, maksimalnoj brzini, te stabilnosti na kočenju.

Jedino što je ostalo sport u F1 su vozači. Za te brzine moraš imati stvarno nadnaravne reflekse i nadljudsku sposobnost koncentracije. Također, sportska su ostala nadmetanja - svi koji su gledali utrku ovog vikenda znaju na što mislim. Alonso i njegova driftanja kroz krivine su bile nešto stvarno nevjerojatno Smile A i smatram da je uvijek zanimljivo vidjeti nekog sa objektivno slabijim bolidom kako zagorčava život nekome u boljem, skupljem i detaljnije razvijenom bolidu... Sve ostalo u F1 je postalo inžinjersko nadmetanje, ništa više. Upravo zbog toga više cijenim Juan Manuel-Fangia kao najvećeg vozača svih vremena, ispred Michaela Schumachera.


Potpisujem svaku tvoju riječ , jer formula je u najmanju ruku sport koliko i bilo koji drugi ako ne i više !

#32:   Autor: vjivance Post Postano: 10.09.2009. 20:52

kres.o je napisao/la: ›
nisam skužio da je netko toliko kenjao po nogometu a da o njemu nema pojma, pa tako ni vi dragi moji legosi nemojte kenjat po formuli ako nemate pojma.
pozz! kres.o

Imaš moju Podršku

#33:   Autor: Mladjo Post Postano: 30.05.2010. 15:30

ajd da i to jednom liči na nešto Very Happy

#34:   Autor: Frost Post Postano: 30.05.2010. 19:15

ova dva mulca danas osijek031.com smile epic fail osijek031.com smile

#35:  Re: Je li Formula 1 sport? Autor: simo031 Post Postano: 29.01.2011. 11:33

Hoćemo li na kraju imati prijenos sezone 2011 u Hrvatskoj ili ne?

#36:   Autor: PsychoSoldier Post Postano: 29.01.2011. 12:49

mislim da ne

#37:   Autor: tamna strana Post Postano: 29.01.2011. 13:16

simo031 je napisao/la: ›
Hoćemo li na kraju imati prijenos sezone 2011 u Hrvatskoj ili ne?


vjerujem, a i iskreno se nadam...kako ce barem jedna tv kuća otkupiti pravo prijenosa...sezone F1
ipak...ima dosta gledatelja koji vole gledati utrke...

#38:   Autor: kazein Post Postano: 20.09.2011. 13:22

Formula 1 je drugi sport na svijetu po gledanosti (prvi je nogomet) i popularnosti. Na utrke dolaze stotine tisuća ljudi.
Zato nemojte pljuvati po F1 ako ne znate o čemu se radi.
Pratim redovno F1 od 1995. godine i možda sam propustio tek nekoliko utrka za sve ove godine.

#39:   Autor: nake_rado Post Postano: 20.09.2011. 16:07

kazein je napisao/la: ›
Formula 1 je drugi sport na svijetu po gledanosti (prvi je nogomet) i popularnosti. Na utrke dolaze stotine tisuća ljudi.
Zato nemojte pljuvati po F1 ako ne znate o čemu se radi.
Pratim redovno F1 od 1995. godine i možda sam propustio tek nekoliko utrka za sve ove godine.

I Big Brother ima veliku gledanost vjerojatno, al ne priča se ovdje o gledanosti nego o tom koliko je to sport. Daj neka konstruktivna razmišljanja kao i @Frost iznad tebe.

#40:   Autor: nake_rado Post Postano: 20.09.2011. 16:18

Vidim ovdje dosta vas uzima za primjer Real Madrid. Ali kao što je netko gore napisao nema Real Madrid manji gol od protivnika kad se igra utakmica što u F1 nije slučaj.

#41:   Autor: kazein Post Postano: 20.09.2011. 16:48

nake_rado je napisao/la: ›
Vidim ovdje dosta vas uzima za primjer Real Madrid. Ali kao što je netko gore napisao nema Real Madrid manji gol od protivnika kad se igra utakmica što u F1 nije slučaj.

Jako naivno od tebe reći da su Real i Dinamo potpuno ravnopravni u svemu, ajde razmisli malo, potpuno ista situacija kao i u F1. Svaki bolid ima motor i 4 kotača ako ćemo tako.

#42:   Autor: nake_rado Post Postano: 20.09.2011. 17:06

kazein je napisao/la: ›
nake_rado je napisao/la: ›
Vidim ovdje dosta vas uzima za primjer Real Madrid. Ali kao što je netko gore napisao nema Real Madrid manji gol od protivnika kad se igra utakmica što u F1 nije slučaj.

Jako naivno od tebe reći da su Real i Dinamo potpuno ravnopravni u svemu, ajde razmisli malo, potpuno ista situacija kao i u F1. Svaki bolid ima motor i 4 kotača ako ćemo tako.

A u F1 se nemogu kupovati vozači? O tom se i priča, transferi su normalna stvar i to imaju svi sportovi.
Ali ima svaki bolid motor i 4 kotača, samo što neke ekipe imaju puno jači motor.

#43:   Autor: kazein Post Postano: 20.09.2011. 18:58

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): ›
A u F1 se nemogu kupovati vozači? O tom se i priča, transferi su normalna stvar i to imaju svi sportovi.
Ali ima svaki bolid motor i 4 kotača, samo što neke ekipe imaju puno jači motor.

Pa nemaju sve ekipe novaca da kupe najskuplje vozače, neke momčadi jedva preživljavaju, osim toga u F1 nisu svi vozači plaćeni, neki vozači plaćaju da bi vozili.
Misliš da Dinamo može platiti jednog Ronalda? Daj, molim te...

F1 nije samo natjecanje vozača nego i momčadi. Postoje brojna pravila i ograničenja unutar kojih ti moraš složiti što bolji bolid.

Znaš li ti da Michael Phelps ima urođeni deformitet što mu je zapravo velika prednost u sportu a to je da mu se pri anaerobnoj aktivnosti ne nakupljaju laktati? Dok drugi moraju usporiti zbog laktata on nastavlja kao da je tek počeo utrku. I šta bi sada trebalo njega isključiti sa natjecanja u plivanju?


Zadnja promjena: kazein; 20.09.2011. 19:07; ukupno mijenjano 1 put.

#44:   Autor: kazein Post Postano: 20.09.2011. 19:04

A što se tiče vozača oni su jedni od najbolje pripremljenih sportaša uopće, njihova psihofizička sprema je u samom vrhu svih sportova.
Njihov trening nije samo sjesti i voziti, oni su gotovo svakodnevno u teretani gdje prolivaju krv, znoj i suze od treninga do treninga.

#45:   Autor: Frost Post Postano: 20.09.2011. 22:00

Prije nekoliko mjeseci sam čitao kako otprilike izgleda kondicijski trening vozača Formule 1 (u pitanju je bio Jarno Trulli). Nisam zapamtio kako trening izgleda, ali jednu informaciju sam zapamtio:

Tijekom treninga, cilj je 2 do 2 i pol sata držati puls iznad 160.


Kad sam bio u formi (davnih dana Laughing ) problem mi je bio doći do 160, a kamoli držati puls preko toga. Pa sad vi zamislite kakav je to napor.
Osijek031.com » Sport » Je li Formula 1 sport? Idite na Prethodna  1, 2, [3], 4  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 3 / 4.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::