Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Gospodarstvo, Financije, Turizam » investicijski fondovi Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:

#16:   Autor: ilija Post Postano: 18.07.2007. 6:05

HT dionice. Hm. Uzmimo to ovako - hitler telekom ionako ima veliku većinu dionica, ostalo je ovo nešto malo koje niti jedan veći investitor nema želju kupiti jer - koji će mu k* ... Daklem ostaju mali dioničari koji se ne mogu nadati nekakvom BARu koji će doći i ponuditi brdo para za dionice nego se eventualno nadati dividendama o čijem isplaćivanju opet odlučuje hitlerkom. Da ne spominjem što će biti s cijenom dionica ako dotična firma ostane bez DTK mreže... Skok u bezdan bi bio približan opis.

#17:   Autor: faktor-x Post Postano: 18.07.2007. 8:20

Ilija zaboravljaš da HT nije samo T com već i T mobile

#18:   Autor: Tadis Post Postano: 26.08.2007. 20:15

Pozdrav ljudi. Eo vam link: www.mojefinancije.net - riječ je o financijskom portalu koji je nedavno osnovan i na kojem možete naći puno korisnih informacija i on-line kalkulatora. Ja sam ga pokrenuo, a locirani smo u Osijeku.

Slažem se s većinom što je za HT rekao Ilija. U ovom općem padanju (Crobex dugo već je crven) ulaziti u HT (kojem će uskoro izdvojiti DTK), Jurčić prijeti porezom ako dobije izbore, DT je većinski vlasnik pa nemožemo se nadati preuzimanjima, a konkurencija HT-u u svim segmentima se samo koti i napreduje) je u blagu ruku rečeno veoma rizično. Najviše od svega toga zabrinjava konkurencija koja otima korisnike Ht-u i da sam je vlasnik dionica HT-a kao vlada sada, i ja bi ih prodao jer je HT na svom nekom vrhuncu sada- konkurencija će samo jačati i otimati nove korisnike.
Pogledajte samo šta je Škegrin Metronet napravio za malo vremena.

#19:  Re: investicijski fondovi Autor: Mladjo Post Postano: 27.08.2007. 11:03

ja sam prije nekih dva mjeseca ušao u pbz equity, najrizičniji fond pbz-a ali s najvišim prinosima. i u to sam se na najbrži mogući način uvjerio. imate konstantne dnevne prinose od nekih 0,25% i onda se dogodi bezvlašće u srbiji, propast tokijske burze ili smrt princeze diane i tjedan dana je fond u banani, izgubi se sve što se zaradi u mjesec dana. ali o povlačenju ne razmišljam, što zbog izlazne naknade, što zbog činjenice da nijedan fond nikad nije propao.

#20:   Autor: duje Post Postano: 27.08.2007. 13:08

s tim da ce HT isplatiti dividendu prije rasprodaje dionica tako da ce novi dionicari imati lagani pusing

#21:   Autor: ana18os Post Postano: 27.08.2007. 16:44

Ajd neka mi netko objasni kako to ide... Odeš u bilo koju banku, kažeš da bi kupio te i te dionice ili?

#22:  Re: investicijski fondovi Autor: Mladjo Post Postano: 27.08.2007. 22:48

ne dionice nego tzv. udjele. svi prikupljeni novci idu u istu masu kojom barataju za to osposobljeni zaposlenici npr. PBZ-a na taj način što oni trguju dionicama, dividendama... u biti oni su naši posrednici tzv. komisionari. samo odeš recimo u pbz upitaš na šalteru i sve će ti podrobnije objasnit

#23:   Autor: ana18os Post Postano: 30.08.2007. 17:56

hvala

#24:  Re: investicijski fondovi Autor: steam Post Postano: 31.08.2007. 7:44

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › ne dionice nego tzv. udjele. svi prikupljeni novci idu u istu masu kojom barataju za to osposobljeni zaposlenici npr. PBZ-a na taj način što oni trguju dionicama, dividendama... u biti oni su naši posrednici tzv. komisionari. samo odeš recimo u pbz upitaš na šalteru i sve će ti podrobnije objasnit


Mislim da je ona pitala o kupnji T-com dionica, a ti pricas o investicijskim fondovima.

#25:   Autor: rden Post Postano: 31.08.2007. 10:55

ana18os je napisao/la: ›
Ajd neka mi netko objasni kako to ide... Odeš u bilo koju banku, kažeš da bi kupio te i te dionice ili?

Dionice se ne kupuju u banci,jer banke nemaju veze sa dionicama,samo sluze u tom poslu za uplacivanje novaca.
Dionice mozes kupiti u "Vrijednosnice Osijek" ,ali nebi preporucio, i u "Hypo invest" na 2 katu u Kapucinskoj, i tamo su malo glupi,ali nece te prevariti i moras im tocno reci sta zelis.

#26:  Re: investicijski fondovi Autor: Mladjo Post Postano: 31.08.2007. 13:18

steam je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › ne dionice nego tzv. udjele. svi prikupljeni novci idu u istu masu kojom barataju za to osposobljeni zaposlenici npr. PBZ-a na taj način što oni trguju dionicama, dividendama... u biti oni su naši posrednici tzv. komisionari. samo odeš recimo u pbz upitaš na šalteru i sve će ti podrobnije objasnit


Mislim da je ona pitala o kupnji T-com dionica, a ti pricas o investicijskim fondovima.
neznam jebiga vidim naslov investicijski fondovi ko zna šta je mislila

#27:  Re: investicijski fondovi Autor: kantautor Post Postano: 10.09.2007. 23:00

..."Nobody was looking at the fundamentals," says Christopher Thornberg, a principal with Beacon Economics in Los Angeles and an adviser to Lahde's fund. "This was a brave new world," Thornberg says...

Bond Funds May Be Next to Feel Subprime Shockwaves
Osijek031.com » Gospodarstvo, Financije, Turizam » investicijski fondovi Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::