Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Gost priča::Skitam i pišem » 10 dana Balkana Idite na Prethodna  1, [2], 3  Sljedeća  :| |:

#16:   Autor: Allende Post Postano: 27.06.2007. 16:06

ela je napisao/la: ›
tamo je moja Makedonija...

sretna sam što si prepoznao i doživio duh Makedonije i Makedonaca....



Ne samo prepoznao...mislim da sam bio prvi stranac u Makedoniji...sticajem okolnosti presao sam granicu na Prohoru svega nekoliko minuta nakon sto je Makedonija zvanicno postala nezavisna drzava...sto se duha tice, Kum mi je iz Skopja, Kuma iz Bitole, pa ti vidi...dobru sam skolu prosao tamo dolje...ovaj put nisam stigao na simid pogacu, ali slijedeci put kad se utrcim kod Cicko Ilija....joj.....

#17:   Autor: ela Post Postano: 27.06.2007. 22:07

Smile vidim pažljivo si učio,sve se zna,pet iz zalaganja... Smile

#18:   Autor: DanicaV Post Postano: 27.06.2007. 22:13

ajde, pozovi ga bar na proslavu Ilindena... Smile

#19:   Autor: ela Post Postano: 27.06.2007. 22:16

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › ajde, pozovi ga bar na proslavu Ilindena... Smile

zar je to upitno?naravno Allende da si pozvan Smile ,možeš provjeriti dali mi ovdje održavamo taj decilitar u krvi Wink

#20:  Re: 10 dana Balkana Autor: Ed Wood Post Postano: 28.06.2007. 16:58

Nekad je kao bilo super...
Smrdljivi, mali socijalistički stanovi građeni ne po mjeri čovjeka-bez klima; nestašice kave, benzina i praška za rublje, nemogućnost putovanja, zatvorenost u svakom smislu (nedostupnost informacija), loši jugo auti, loša ponuda u trgovinama, nepostojanje interneta...
Tako je to bilo u Jugi. nesto zbog socijalizma, Tita i partije nesto zbog vremena u kojem se zivilo (Interneta jebiga stvarno nije bilo).
Danas svi koji imamo normalne poslove imamo klimatizirane lijepo uređene stanove i vozimo nove klimatizirane moderne aute. Imamo racunala i brzi pristup internetu, mobitele, DVD-e, LCD TV. Ja za mjesecnu placu mogu otputovati u Afriku ili Aziju. Trgovine su pune delikatesa i lijepe odjece, i sve je dostupno.
A ljudi. Ko je imao prijatelje 80-ih može ih imati i danas, nije mu ih kapitalizam mogao oduzeti. Tko se želi druziti opet moze, ne moze mu to kapitalizam zabraniti.

Zato spike :u Jugi je bilo super a danas je njesra; okacit macku orep.
Bullshit !

#21:   Autor: anakonda Post Postano: 28.06.2007. 17:43

...mislim da se poanta price ne odnosi na materijalna dobra ili neimanje istih....

#22:   Autor: Allende Post Postano: 28.06.2007. 17:59

anakonda je napisao/la: ›
...mislim da se poanta price ne odnosi na materijalna dobra ili neimanje istih....


apsolutno

#23:   Autor: ela Post Postano: 28.06.2007. 18:11

Niti je itko od nas na to pomislio!

#24:  Re: 10 dana Balkana Autor: anakonda Post Postano: 28.06.2007. 18:25

Ed Wood je napisao/la (Pogledaj post): › Nekad je kao bilo super...
Smrdljivi, mali socijalistički stanovi građeni ne po mjeri čovjeka-bez klima; nestašice kave, benzina i praška za rublje, nemogućnost putovanja, zatvorenost u svakom smislu (nedostupnost informacija), loši jugo auti, loša ponuda u trgovinama, nepostojanje interneta...
Tako je to bilo u Jugi. nesto zbog socijalizma, Tita i partije nesto zbog vremena u kojem se zivilo (Interneta jebiga stvarno nije bilo).
Danas svi koji imamo normalne poslove imamo klimatizirane lijepo uređene stanove i vozimo nove klimatizirane moderne aute. Imamo racunala i brzi pristup internetu, mobitele, DVD-e, LCD TV. Ja za mjesecnu placu mogu otputovati u Afriku ili Aziju. Trgovine su pune delikatesa i lijepe odjece, i sve je dostupno.


...moj komentar o materijalnom se uglavnom odnosio na gore navedeno...

#25:   Autor: maximum Post Postano: 28.06.2007. 19:40

kako je to zanimljivo...izgleda da je čovjeku bolje i sretniji je kada nema ili kada mu je ograničena mogućnost izbora...čudna je ta ljudska psiha...

#26:   Autor: jocika Post Postano: 28.06.2007. 20:00

Sve je to lijepo kako pričate, al ja mislim da u biti ima pravo i jedna i druga strana . . .

#27:   Autor: 8 Post Postano: 28.06.2007. 20:03

Ne znam. U Miamiju imaš hotel "Hawaii". U Honoluluu imaš hotel "Miami". Isto i u Mostaru - birtija "Zagreb", a u Zagrebu "Hercegovina". Mjesto i vrijeme koji se čine romantičnim i posebnim su uvjek negdje drugdje, udaljeni, izmješteni na sam kraj našeg dosega.

Možda je poruka ove priče da se pokrenemo i da počnemo putovati, gledati, susretati kulture...

Volim putovanja, pa na ovo ne gledam kao na glorifikaciju nekih starih vremena, ne znam zašto se tako gleda. Čovjek voli Makedoniju, ljude, klopu, cugu...

#28:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.06.2007. 21:08

A ja trenutno imam na sebi majicu na kojoj piše Ohrid, Macedonia, kupljeno prije godinu dana u Makedoniji.... i ne da je bilo lijepo... a nije se dešavalo u nikakvim starim vremenima.

#29:   Autor: fatcat Post Postano: 29.06.2007. 4:23

Ed Wood je napisao/la: ›
Nekad je kao bilo super...
Smrdljivi, mali socijalistički stanovi građeni ne po mjeri čovjeka-bez klima; nestašice kave, benzina i praška za rublje, nemogućnost putovanja, zatvorenost u svakom smislu (nedostupnost informacija), loši jugo auti, loša ponuda u trgovinama, nepostojanje interneta...
I uz sav taj "jad" smo nasli vremena za prijatelje, zabavili se u rane sate i pjevali uz ono sto se naslo... Danas smo toliko bogati da nismo sposobni iskljuciti j**eni mobitel i rucati na miru...

#30:   Autor: neja Post Postano: 29.06.2007. 9:00

Allende je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la: ›
...mislim da se poanta price ne odnosi na materijalna dobra ili neimanje istih....


apsolutno


nije ni nostalgija....
to je nešto što ili imaš ili je sav novac ovog svijeta neće kupiti....
duša se rodi....

fatcat je napisao/la: ›
Ed Wood je napisao/la: ›
Nekad je kao bilo super...
Smrdljivi, mali socijalistički stanovi građeni ne po mjeri čovjeka-bez klima; nestašice kave, benzina i praška za rublje, nemogućnost putovanja, zatvorenost u svakom smislu (nedostupnost informacija), loši jugo auti, loša ponuda u trgovinama, nepostojanje interneta...
I uz sav taj "jad" smo nasli vremena za prijatelje, zabavili se u rane sate i pjevali uz ono sto se naslo... Danas smo toliko bogati da nismo sposobni iskljuciti j**eni mobitel i rucati na miru...


mi se tako lijepo znamo družiti.....
evo ja za vikend imam 15-tero ljudi za ručak....naraditi ću se ko stoka, ali kako će nam dobro biti....veselit ćemo se, pjevati, a nije rijetkost da se bosonog zapleše na dvorištu...pa poslije na stol.....BTW uz minimalnu količinu alkoholnih isparavanja

duša je to...duša koju ne prodaješ
tko ima dobre, vedre ljude oko sebe nebo mu je granica
alllende, skidam kapu
Osijek031.com » Gost priča::Skitam i pišem » 10 dana Balkana Idite na Prethodna  1, [2], 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::